تضییع حقوق بچه های زیست شناسی توسط علوم آزمایشگاهیها

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

b.nafas

New member
کلی خندیدم دست همگی درد نکنه :applause:...سر چی اخه بحث می کنید ..اصلا همه چیز تقصیر پاتولوژیست هاست فکر کنم جاسوس دارن بین ما می خوان بین ما و علوم ازمایشگاهی ها دعوا بشه که شده ...من زیست خوندم اما خدایی حق با بچه های علوم ازمایشگاهی دیگه من خودم چند جا رفتم گفتن اصلا زیست شناس نمی تونه تو ازمایشگاه کار کنه حتی بیمه هم قبول نمی کنه کسی رو با مدرک زیست تو یه ازمایشگاه بیمه کنه ...من که طرف علوم ازمایشگاهی هستم ..خوب راست میگن دیگه ...

مجید دیجی

مدیر بخش
بچه های بیولوژی باید کانون تشکیل بدن و هر چه سریعتر و از راه قانونی و انتخاب نماینده بتونن از راههای قانونی و نه اون راههایی که علوم آزمایشگاهیها می رن از حقوقشون دفاع کنند بابا عدالت مهمه نه اینکه آزمایشگاه چقدر در میاره . من هیچ تفاوتی بین علوم آزمایشگاهی و بیولوژی نمی بینم یک علوم آزمایشگاهی که خوب پیپت دست می گیره چه ربطی به مسیول فنی شدن داره مثلا تو ساختن ساختمان افراد مختلفی شرکت دارن یکی لوله کشه و یکی نقاشه و یکی بنا است خب اینا بیان ادعا کنن که ما مهندسی می کنیم چون خوب ساختمان می سازیم؟!

شما دقیقا چی می خواید بگید ؟ این کاری که شما دم از اون می زنید رو ما قبلا انجام دادیم ... اما خیلی بی محری دیدم ... وکیل گرفتیم ... با نماینده ها صحبت کردیم ... کمپین زدیم ... سعی کردیم جامعه آماری بوجود بیاریم ... وبلاگ زدیم ... عضو فعال گرفتیم ... با چندتا مدیرکل ها صحبت کردیم ... جلسات مختلف برگذار کردیم و... می دونید نتیجش چی شد ؟ شکستن شیشه ماشین ، پرتاب بطری آب معدنی ، فحاشی ، تهدید ، تهمت ، پاپوش و... شما در جریان نیستید . قرار بود ما یه جامعه آماری بزرگ درست کنیم . اما اینقدر تهمت زدن و دروغ بهمون نسبت دادن که اصلا یه مدت از محیط دانشگاه فراری شدم ... اگه واقعا دوست داری فعالیت کنی میتونی با مدیر احسان خصوصی حرف بزنی ... ایشون مسئول قسمت مجازی ما هستن ( طرح ) ...

چرا شما راه دور میرید و میگید علوم آزمایشگاهی ... همین آموزش و پرورش یه بخشنامه صادر کرد که فقط فارغ التحصیلای خودم رو بکار می گیرم و یکی از بازارهای کاری سنتی مارو گرفتن ... هرچی هم ما فریاد زدیم هیچی نشد ...

محمد 1351

New member
من دیگر حرفی ندارم تعیین تکلیف این قضیه به عهده دکتر استقامتی است و به زودی اعلام می شود و امیدوارم که همانگونه که دکتراستقامتی که یک پزشک متخصص محترم و یک شخصیت علمی بر جسته است ،قضاوت می کند تصمیم گرفته شود و نه آنگونه که دوستان می گویند بر اساس روابط آقای دکتر وجگانی، و این گونه باید فاتحه آزمایشگاه را خواند. در ضمن دوستان میکروبیولوژیست هیچ دست کمی از علوم آزمایشگای ندارند.

مجید دیجی

مدیر بخش
من دیگر حرفی ندارم تعیین تکلیف این قضیه به عهده دکتر استقامتی است و به زودی اعلام می شود و امیدوارم که همانگونه که دکتراستقامتی که یک پزشک متخصص محترم و یک شخصیت علمی بر جسته است ،قضاوت می کند تصمیم گرفته شود و نه آنگونه که دوستان می گویند بر اساس روابط آقای دکتر وجگانی، و این گونه باید فاتحه آزمایشگاه را خواند. در ضمن دوستان میکروبیولوژیست هیچ دست کمی از علوم آزمایشگای ندارند.

اگه امکانش هست ایمیل ایشون رو خصوصی برام ارسال کنید ...

راستی پست ایشون چی هست ؟

آقا شما که کاردان علوم آزمایشگاهی هستی، چرا برعلیه آزمایشگاهیا حرف میزنی؟ تو میخوای از کی دفاع کنی؟ شما دارید سنگ کیو به سینه میزنی؟ همچنین حرف میزنید انگار یه PhD بیکار هستید.

ول کن بابا عمر آدم با ارزشه انقد حرص نخور

اونی که بخواد آزمایشگاه بزنه خودش میزنه

mohamadgreen

New member
سلام دوستان من مدت کمیه که با این انجمن آشنا شدم و از بحث ها ی گذشتتون با خبر نیستم ...
در اینکه بیولوژیست ها به جایگاهشون نرسیدن فکر نکنم شکی باشه ...
اما فکر نکنم بچه های علوم آزمایشگاهی دلیل اون باشند ...
من زیاد اطلاع ندارم اما به نظرم بچه های علوم آزمایشگاهی هم نتونسته باشن کاملا به حقوقشون رسیده باشند...
شاید اگه بیولوژیست ها به جایگاهشون نرسیدن یکی از دلایلش این باشه تو کشور ما برای کار تحقیقاتی ارزش چندانی قائل نیستن و سرمایه گزاری روش نمیشه...
من خودم بیوتکنولوژی خوندم اما واقعا تو ایران کار شایسته ای در مقیاس وسیع براش محیا نیست اما من به آینده امیدوارم و تلاشم رو میکنم ....
به نظر من بیولوزی و علوم آزمایشگاهی تا حدی با هم همپوشانی دارند و ما با هم دوست هستیم و بهتره به هم کمک کنیم تا هر کدوم به حقوقش برسه ...
با آرزوی اینکه بیولوژیست ها ؛ علوم آزمایشگاهی ها و بقیه رشته ها به جایگاهشون برسن ... :riz304::riz304::heart:

نیر

New member
سلام

با تشکر از دوستان

اول از همه من خودم زیست شناس هستم . همون جور که قبلا گفتم زیست شناسی خیلی خیلی گسترده تر از کارهای آزمایشگاهی هست ... متاسفانه ما ها زیست شناس نظریه پردازیم ... ولی توی کشورهای دیگه یه زیست شناس حدالقل باید سخره نوردی ، غواصی ، کایت سواری ، فیلم برداری و... رو بلد باشه . من خودم سعود از ارتفاع و فیلم برداری و عکس برداری را تا حدودی بلدم

دوم اینکه اگر امکان دارد بگویید در کدام کشورها بچه های زیست شناسی می توانند آزمایشگاه بزنند ؟؟؟ ( من واقعا اطلاعاتی ندارم .. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .. شاید در آینده بدرد بخوره )

سوم من قبلا قصد داشتم حقوق بچه های زیست شناسی را بر اساس مسائل سیاسی و صنفی پیگیری کنم ولی دوستان همکاری نکردند ( بجز عده کمی ) که الان ما با هم گروه تشکیل دادیم .

چهارم لطفا با سند و مدرک صحبت کنید .. اینکه بگوییم فلان رشته داره حق و حقوق ما رو ضایع میکنه یعنی چه ؟ سندتان چیست و دقیقا حق کدام زیر گروه در حال ضایع شدن است ؟ واضح تر و بدون تعصب صحبت کنید...

پنجم این بحث دوباره همان بحث های قدیمی جنگ زیست شناسان و علوم آزمایشگاهی رو زنده می کنه ... و باعث درگیری میشه ...

شما رشتتون رو نوشتید علوم آزمایشگاهی و الان دارید از حقوق بچه های زیست شناسی در برابر علوم آزمایشگاهی دفاع می کنید ؟؟؟ یعنی حمله به خود ؟؟؟ من هدفتان رو درک نمی کنم .

واقعا عالی و متین فرمودید آقا مجید عزیز.خوبه که مدیرانی مثل شما هستن...کاش همه از اول رشتشونو با علاقه انتخاب کنن تا بعدا از این مشکلات پیش نیاد!

نیر

New member
سلام دوستان من مدت کمیه که با این انجمن آشنا شدم و از بحث ها ی گذشتتون با خبر نیستم ...
در اینکه بیولوژیست ها به جایگاهشون نرسیدن فکر نکنم شکی باشه ...
اما فکر نکنم بچه های علوم آزمایشگاهی دلیل اون باشند ...
من زیاد اطلاع ندارم اما به نظرم بچه های علوم آزمایشگاهی هم نتونسته باشن کاملا به حقوقشون رسیده باشند...
شاید اگه بیولوژیست ها به جایگاهشون نرسیدن یکی از دلایلش این باشه تو کشور ما برای کار تحقیقاتی ارزش چندانی قائل نیستن و سرمایه گزاری روش نمیشه...
من خودم بیوتکنولوژی خوندم اما واقعا تو ایران کار شایسته ای در مقیاس وسیع براش محیا نیست اما من به آینده امیدوارم و تلاشم رو میکنم ....
به نظر من بیولوزی و علوم آزمایشگاهی تا حدی با هم همپوشانی دارند و ما با هم دوست هستیم و بهتره به هم کمک کنیم تا هر کدوم به حقوقش برسه ...
با آرزوی اینکه بیولوژیست ها ؛ علوم آزمایشگاهی ها و بقیه رشته ها به جایگاهشون برسن ... :riz304::riz304::heart:
دقیقا همینطوره که میفرمایید هیچ کار خوبی نیست که آدم ببینه تا بحث علوم آزمایشگاهیا داغه بخواد.... بلاخره اینجا ی محیط علمیه اصلا خوب نیس که این بحثارو وسط میکشن!دوستانی که فک میکنن تو علوم آز ریخته رشته شونو عوض کنن مثل خودم!
رشته علوم آز بعد اینهمه سال که تو ایران هست داره جرقه ایی میبینه که به حقش برسه فک کنم!

farzad.lab

مدیر بخش
اصلا مسئله دکتر وجگانی یا کس دیگه ایی نیست ... مشکلات ریشه ایی داریم اینا که حاشیه های داستانه ...

ولی بگذریم تیتر جالبی بود برای بار چندم :whistle:

اما از اینها گذشته من خودم مشکلات بین زیست و علوم آز رو هم مشکل اصلی نمیدونم مشکل از مراتب بالاتره ... بد بودن علوم آزی ها با زیست شناسا و ایجاد این بحث های بیهوده فقط انرژِی و وقت ما رو میگیره و باعث دور شدن ما از خواسته های اصلی ما میشه .

و این همون خواسته بعضی هاست ( تفرقه بنداز و حکومت کن )

oloom_az

New member
بچه های بیولوژی باید کانون تشکیل بدن و هر چه سریعتر و از راه قانونی و انتخاب نماینده بتونن از راههای قانونی و نه اون راههایی که علوم آزمایشگاهیها می رن از حقوقشون دفاع کنند بابا عدالت مهمه نه اینکه آزمایشگاه چقدر در میاره . من هیچ تفاوتی بین علوم آزمایشگاهی و بیولوژی نمی بینم یک علوم آزمایشگاهی که خوب پیپت دست می گیره چه ربطی به مسیول فنی شدن داره مثلا تو ساختن ساختمان افراد مختلفی شرکت دارن یکی لوله کشه و یکی نقاشه و یکی بنا است خب اینا بیان ادعا کنن که ما مهندسی می کنیم چون خوب ساختمان می سازیم؟!

قانون :25r30wi:
عدالت :smiliess (9):
دوست عزيز اگه تو اين مملكت قانون و عدالتي وجود داشته كه امثال شما نميومدين ادعا كنيد ازمايشگاهي هستيد و حق تاسيس آزمايشگاه رو دارين و بازر كار رو از بين ببرين !!
اگه يه ذره در مورد رشته ازمايشگاه اطلاع داشتين پال لوله كش و نجار و بنا رو تو اين بحث باز نمي كردين !!!!
من واسه بچه هاي زيست و رشته زيست احترام خيلي خيلي زيادي قائلم اما هر كي بايد سرجاي خودش باشه!
در اخر همه ازمايشگاه ها واسه خودتون ما كه خيري ازشون نديديم:smiliess (10):

oloom_az

New member
دوست عزیز آزمایشگاه مال پزشکه که elite جامعه است و اون یک درصد بالای منحنی توزیع طبیعیه . برو خدا رو شاکر باش که بچه های نخبه و باهوش جامعه ما می رن پزشکی و جان من و تو و مادر و پدر و اقوام ما رو نجات می دن تا سرمون رو تو دنیا بلند کنیم و بگیم پزشکیمون کم از دنیا نداره، بهتره جایگاه خودمونو بدونیم، و اسیر اون جهل مرکب نشیم که مای بیولوژیست یا شمای علوم آزمایشگاهی می تونیم مثل یک متخصص باشیم. وجگانی دلش به حال من و شما و ملت نسوخته. من به چندر غاز آزمایشگاه چشم ندوختم و همین حقوق دانشگاه ما رو بس ولی شما به وجدانتون مراجعه کنید. تو همون clia و cap نوشته که پی اچ دی اونم تمام رشته ها و نه فقط علوم آزمایشگاهی بعد از گذراندن 4 واحد درس مربوط به رشته خاص و بعد بین 4 تا 10 سال سابقه کار در آزمایشگاه انسانی و بعد حدا اقل دو سال سابقه مسیولیت فنی در آزمایشگاه سطح 2 به قول خودنون یا با پیچیدگی متوسط به قول اونا و یک امتحان مشکل در یک برد معتبر ملی آمریکا و پس از امتحان شفاهی و کتبی در نزد برد ایالتی به مدت دو سال مسیولیت فنی آزمایشگاه تک رشته را در رشته خود می پذیرند و این در حالیکه که پاتولوژیست بدون این مراحل و نیاز به هر گونه برد یا مجوزی به صرف داشتن برد پاتولوژ از انجمن پاتولوژی امریکا می تواند مسیول فنی آزمایشگاه جنرال بشود. عزیز برادر حسادت من رو به سمتی نمی بره که حرف حق نزنم اگر قرار به انتخاب بین پی اچ دی و پاتولوژیست باشه انتخاب پاتولوژیسته

اول از همه خوبه بدونين كه شما تو امريكا زندگي نمي كنيد !!!
اينجا ايرانه كشور ضوابط و روابط
دوما خودتون ميگيد مسول فني از مايشگاه پاتولوژي جنرال حالا اصلا فرق جنرال يا غير جنرال رو ميدونين ؟!

sepidh gh

New member
فکر نمی کنم علوم آزمایشگاهی ها حق کسی رو ضایع کرده باشن.... کسی که علوم آزمایشگاهی خونده 16 واحد کارآموزی رو گذرونده از طرف دیگه کنار هر درس تئوری یک درس عملی رو خونده ...من خبر ندارم لیست دروس زیست شناسی ها چی هست ولی در صورتی می تونن کار ازمایشگاه رو انجام بدن که یک دوره ای رو بگذرونن ...و همه اینا به قانون های جدید نیاز داره...... بهتره نام تاپیک عوض شه چون جنجال برانگیز هس ....

محمد 1351

New member
من خلاصه می کنم : هر پی اچ دی علوم پزشکی از جمله زیست باید مجوز تاسیس و مسئول فنی داشته باشه و این رو بچه های علوم ازمایشگاهی اعلام کنند

محمد 1351

New member
خب یک پزشک پاتولوژیست 24 ماه آزمایشگاه می گذرونه که معادل 4 ترم یا 96 واحده این حرفا ملاک نیست . در کوریکولوم پاتولوژی 4 سال دوره دستیاریه و 24 ماه آزمایشگاه و 24 ماه بافت هست خب با این ملاک صلاحیت اونا بیشتره پس بهانه هایی نگیرید که به ضررتون بشه تو این روزهای حساس حق مارو بدید

eeeeeeehsan

New member
بچه ها من به مزایا و معایب دیگش کار ندارم، ولی در مورد طرح بچه های آز:
یکی از آرزوهام این بود که به جای زیست شناسی علوم آز می خوندم، به این دلیل که؛ 1- سرم همش تو آزمایشگاه بود چون دوست دارم آزمایشگاه رو.. 2- طرحی که میگذروندم به جای خدمت سربازیم محسوب میشد.
به نظرم بهتره دخترهایی که رشتشون علوم آز هست اعتراض کنن، چون پسر سربازیش رو با طرح بگذرونه به نفعشه تا اینکه تو پادگان آش بخوره.

یکی از آرزوهام این بود که به جای زیست شناسی علوم آز می خوندم، به این دلیل که؛ 1- سرم همش تو آزمایشگاه بود چون دوست دارم آزمایشگاه رو.. 2- طرحی که میگذروندم به جای خدمت سربازیم محسوب میشد.
به نظرم بهتره دخترهایی که رشتشون علوم آز هست اعتراض کنن، چون پسر سربازیش رو با طرح بگذرونه به نفعشه تا اینکه تو پادگان آش بخوره.

اینجوریا هم نیست، پسری که آزمایشگاه خونده باید بره سربازی مگر اینکه معاف یا کسری خورده باشه که باید همون مدت رو بصورت طرح بگذرونه

نیر

New member

گل پسر انقد که من دعاتون میکنم شما عاقبت به خیر میشین نگران نباش:riz304:

The Guy

Well-known member
احسان جان اگه سربازی رو میشد طرح کرد که من الان داشتم هیتاچی ران میکردم!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا