تصمیم برای دامپزشکی

nuter.93

New member
كلا رشته هاي دامبزشكي و كشاورزي اوضاع كاريشون خيلي خرابه بهتره هرجه زودتر تغير رشته بديد و تو اين رشته ها نمونيد نه جامعه برامون احترام ميراره و نه نياز داره بهمون فكر تدريس و اين خيال بردازي ها رو هم از سرتون بيرون كنيد قبل از اين كه عمر و جوونيتون رو مثل من هدر بديد تغير رشته بديد كاش سالها بيش تغير رشته ميدادم و الكي عمرم و نيروم رو هدر نميدادم! از ما كفتن

nuter.93

New member
من هم سالها بيش نظرم اين بود كه وضع هميشه اينطور نميمونه الان سالهاست و تغيير نكرده دلتون رو خوش نكنيد من ميدونم بجه هاي دامبزشكي توان زيادي در علم دارند بهتره درست اين توانايي رو مديريت كنيد مطمينا دامبزشكي راهش نيست بهتره ازش فرار كنيد و هنوز كه دير نشده تغيير رشته بديد

varia

Well-known member
من با افرادی که خشک و خالی دارند افکار منفی تو جامعه ای که مردمش از استرس و اضطراب رنج میبرند بحث نمیکنم.
هرکاری سختی های خودشو داره و من بهتر از همه دانشجوهای دامپزشکی از وضعیت صنف دامپزشکی آطلاع دارم.
من نگفتم و نمیگم دامپزشکی بهترین رشته هست!بلکه میگم حقیقت رو در قالبی قبول کنیم که به نفعمون باشه،اگه هرکسی بخواد برای یه تخصص دیگه از علوم پایه پزشکی شرکت کنه بازم مجبوره از مدرک دکتری حرفه ای دامپزشکیش استفاده کنه.
این رشته چندین فیلد کاری داره،برای ادامه تحصیل میتونه در زمینه های و رشته های مختلف ادامه تحصیل بده، خب چی میخوای؟میخوای مثلا دامدار گاوشو بیاره شما دوتا آمپول بزنی بعدشم صدهزار تومن پول بگیری؟!عزیز دل برادر خب دامپزشکی اینه،تو باید همون موقع که این رشته رو انتخاب میکردی میدونستی کار در فیلد ینی چی؟توشه رکتال ینی چی!دام ینی چی!دامدار به کی میگن و ... . افسوس که دراین جامعه یک نفر هم انسان دلسوز ندیدیم که مدعی و طلبکار نباشه و به فکر اصلاح وضعیت موجود از خودش باشه.
دکترمجید شما یا معنی علاقه رو نمیدونی یا معنی تعصب رو!
برای دوستان هم متاسفم که حرف ایشونو تائید کردند.
دامپزشکی هم یک رشته هست که واسه خودش بازار کار تعریف شده ای داره،خب به هر دلیلی الان با یه سری مشکلهایی درگیره مثه همه رشته های دیگه.
تنها دلیل افت رشته دامپزشکی از لحاظ کار فارغ التحصیلان زیادی دانشگاه ازاد هستند.
قیاس رشته ها با هم نشان از دید محدود بعضی هاست تا توجیهی برای عدم موفقیت خودشو بتراشند. برای همین مثالی که گفتید شما هیچ فارغ التحصیل علوم آزمایشگاهی پیدا نمیکنید که وضع مالیش از یک دکتر دامپزشک خوب باشه.
اون اساتیدی هم که گفتید مینالند همشون غرق در پول هستند و اصلا دانشجوها و فارغ التحصیلای تازه کار به یادشون نمیافته چرا که اگه افتاده بود مطمئنا قدرت اونو داشتند که حرکت مفیدی برای این رشته انجام بدند.
من هم تصمیم دارم تو یه رشته ای ادامه تحصیل بدم که شاید از لحاظ کاربردی با دامپزشکی خیلی متفاوت داره ولی قرار نیست هرجا نشستم بنالم و ...
واقعا چی بگم دیگه!!!

varia

Well-known member
من هم سالها بيش نظرم اين بود كه وضع هميشه اينطور نميمونه الان سالهاست و تغيير نكرده دلتون رو خوش نكنيد من ميدونم بجه هاي دامبزشكي توان زيادي در علم دارند بهتره درست اين توانايي رو مديريت كنيد مطمينا دامبزشكي راهش نيست بهتره ازش فرار كنيد و هنوز كه دير نشده تغيير رشته بديد

فرار کنید؟!
این چه راهنمایی ای هست مثلا؟!
دوست عزیز من همه رشته هایی که فارغ التحصیلان دامپزشکی میتونن شرکت کنن تو این تایپیکهای زیر گذاشتم بنظرمم کار مفید یعنی این نه اینکه بیجهت بیای بنالی!بدون اینکه قدم مثبتی در جهت اینکه از خودت برای اصلاح امور برداری،

http://olumpezeshki.ir/forum384.html?pp=20&daysprune=-1
http://olumpezeshki.ir/thread5437.html
http://olumpezeshki.ir/thread5435.html
http://olumpezeshki.ir/thread5788.html

drmajid45

New member
من طرفدار حرف منطقی هستم
حرف شما منطقی بود جناب گلچین
ولی واقعا این رشته داره از شدت اشباع شدن منفجر میشه
شما چه برنامه ای داری برا اشتغال خودت؟

varia

Well-known member
من طرفدار حرف منطقی هستم
حرف شما منطقی بود جناب گلچین
ولی واقعا این رشته داره از شدت اشباع شدن منفجر میشه
شما چه برنامه ای داری برا اشتغال خودت؟

خب هرکسی به اقتضای شرایط زندگی خودش و عواملی که میتونند شغلشو تحت تاثیر بدند(شهر مدنظر،تعداد همکارها،...) برنامه ای برای خودش داره که خصوصی هست! ولی چون شما همکار بنده هستید تا حدودی در این زمینه باهاتون در میان میذارم!
من مجوز تاسیس داروخانه رو در چند شهر اطراف بررسی کردم و نسبت بهش امیدوارم. در کنار اون به کارهای تولیدی مثله مرغداری و خدماتی مثه آزمایشگاه موادغذایی و ... هم فکر میکنم.
این موارد در صورتی انجام میگیرند که در رشته phdمدنظرم که بیس پزشکی داره قبول نشم ولی همه سعیمو میکنم تا در این زمینه موفق بشم و ادامه تحصیل رو اولویت اصلی قرار دادم چون حقیقتش احساس میکنم داشتن مدرک دکتری حرفه ای دامپزشکی نمیتونه منو راضی نگه داره.اینکه این مدرکم کمکم میکنه به رشته مورد علاقم در علوم پایه پزشکی راه پیدا کنم دامپزشکی رو تایید میکنم.
حقیقتشم اینه که دامپزشکی(دکتری) از لحاظ بازار کار قابل مقایسه با چهار رشته دکتری دیگه(فیزیوتراپی رو هم در نظر گرفتم) نیست ولی خب امتیازهای خودشو داره ولی برای مسئولان سازمان دامپزشکی و نظام دامپزشکی و جهاد هم نقد خیلی جدی دارم و متاسفم براشون. هرچند دلیل عقب افتادن دامپزشکی از پیشرفت دلیل مشخصی داره که متاسفانه نمیشه اینجا مطرح کرد!!!

varia

Well-known member
من فقط از phd از کارشکنی اساتید مصاحبه کننده میترسم

برای این رشته بیولوژی تولید مثل که نوشتید ارشد براش فهلا نیست و همه اونایی که میان از رشته های دیگه میان. برای بیوشیمی هم که بازم اگه خوب بخونید و cv و نمره کتبیتون بالا باشه مطمئن باشید قبولید. اون رشته هایی که کارشناسی دارند مثه تغذیه و ... اساتیدش زیاد حساسند بقیه رشته ها نه.

vet lab sciences

New member

خب هرکسی به اقتضای شرایط زندگی خودش و عواملی که میتونند شغلشو تحت تاثیر بدند(شهر مدنظر،تعداد همکارها،...) برنامه ای برای خودش داره که خصوصی هست! ولی چون شما همکار بنده هستید تا حدودی در این زمینه باهاتون در میان میذارم!
من مجوز تاسیس داروخانه رو در چند شهر اطراف بررسی کردم و نسبت بهش امیدوارم. در کنار اون به کارهای تولیدی مثله مرغداری و خدماتی مثه آزمایشگاه موادغذایی و ... هم فکر میکنم.
این موارد در صورتی انجام میگیرند که در رشته phdمدنظرم که بیس پزشکی داره قبول نشم ولی همه سعیمو میکنم تا در این زمینه موفق بشم و ادامه تحصیل رو اولویت اصلی قرار دادم چون حقیقتش احساس میکنم داشتن مدرک دکتری حرفه ای دامپزشکی نمیتونه منو راضی نگه داره.اینکه این مدرکم کمکم میکنه به رشته مورد علاقم در علوم پایه پزشکی راه پیدا کنم دامپزشکی رو تایید میکنم.
حقیقتشم اینه که دامپزشکی(دکتری) از لحاظ بازار کار قابل مقایسه با چهار رشته دکتری دیگه(فیزیوتراپی رو هم در نظر گرفتم) نیست ولی خب امتیازهای خودشو داره ولی برای مسئولان سازمان دامپزشکی و نظام دامپزشکی و جهاد هم نقد خیلی جدی دارم و متاسفم براشون. هرچند دلیل عقب افتادن دامپزشکی از پیشرفت دلیل مشخصی داره که متاسفانه نمیشه اینجا مطرح کرد!!!

گلچین جان همین نوشته ی قرمز رنگت تاییدی بود بر حقایق گفته شده و نوشته های دوستان!

milad_f67

New member
ببين اقا ميلاد اينا همش تجربه ما تو 5 سال طلف شدن عمرمون بود دقيقا روز ثبت نام همين حرف ها رو ترم بالايي ها به ما زدن ما هم دقيقا مثل شما جوابشون رو داديم الان ديگه دامپزشكي مرده بزار بري يه روستا وقتي دامدار ارزش گاوش رو بيشتر از دامپزشك بدونه حالت از رشته اي كه خوندي بهم ميخوره ولي اگه دامپزشكي رو براي خودت ميخوني يعني كارت همينه خوبه

milad_f67

New member
البته الان وضعیت چه شغلی خوبه؟
مثلا علوم آزمایشگاهی که زیر نظر وزارت بهداشت وضعش چطوره؟
قطعا اون هم بهتر از دامپزشکی نیست:rolleyessmileyanim:
درباره ی وضعیت بازارش هم خب معلومه به یک پزشک یا دندون و داروساز خیلی بیشتر می رسن تا یک دامپزشک...
اما نباید وضعیت دامپزشکی رو تا آخر اینطوری در نظر بگیریم و امیدی به بهبودش نداشته باشیم!
در ضمن وضعیت استخدام دامپزشک در قم خوبه ، چون رئیس صنف دامپزشکان قم خودش گفته در قم دامپزشک کمه...از همه مهمتر باز خودت می تونی در بخش خصوصی یا مرغداری های خصوصی فعالیت کنی!

اون رئيس اصناف غلط كرد نميخواد بگه كمه اون دتا دوست دامپزشك من كه تو قم از كار بخاطر كمبود بوجه انداختن بيرون رو برگردونه سر كار
اقا ميلاد زياد به اين حرفا دلت رو خوش نكن برادر من

milad_f67

New member
قوانین و تعرفه رو بیخیال
وقتی با یه مشت گله دارو گاودار سرو کله بزنی میفهمی تعرفه یعنی کشک

دقيقا وقتي بهت فحش بدن كه گاوم رو كشتي ميفهمي حاجي من انقدر از اين فحش ها خوردم كه الان شهرمون استخدامي داره اصلا طرفش نميرم دارم براي ارشد بيوشيمي باليني ميخونم

varia

Well-known member
اون رئيس اصناف غلط كرد نميخواد بگه كمه اون دتا دوست دامپزشك من كه تو قم از كار بخاطر كمبود بوجه انداختن بيرون رو برگردونه سر كار
اقا ميلاد زياد به اين حرفا دلت رو خوش نكن برادر من

:78:
:14::21::ph34r-smiley:

milad_f67

New member
شما كه دكترا هستين دستتون براي تغيير رشته رفتن به تخصص هاي پزشكي باز هست بريد اونا رو بخونيد ما بچه هاي علوم ازمايشگاهي دامپزشكي بيچاره هستيم كه تاپ ترين رشته اي كه ميشه رفت بيو شيمي باليني هست

soren

New member
دوستان عزیز
من با شما موافقم و مخالف
موافقم از این دید که دامپزشکی در جایگاهی که باید باشه نیست.ما هنوز راه زیادی داریم تا جایی که باید برسیم
و مخالفتم با بعضی از برادران و خواهران خودم از این جهت هست که فیلد کاری در دامپزشکی بسیار گسترده است.من الان خیلی از راه هایی که توش درآمد های چند میلیونی و راحت هست رو دارم در ذهنم مرور می کنم.فضای جامعه رو ما باید تغییر بدیم.
البته ما از نظر صنفی هیچ اتحادی نداریم.فقط تصور کنید که یک هفته کارمون رو تعطیل کنیم.ببینین چه افتضاحی در جامعه رخ میدهد.اما چون صنف ضعیفی داریم این اتفاقات رو نمی توانیم پایه ریزی کنیم.بنا براین به فکر این باشیم که صنفی خصوصی بزنیم از دامپزشکان ایرانی که اگر این اتفاق رخ دهد عالی است
در مورد علوم آزمایشگاهی هم به نظرم زیادی تند رفتین و مرغ همسایه غاز نیست.اونجا هم بدتر از این جاست و من به شما اطمینان می دهم از این نظر.

varia

Well-known member
دوستان عزیز
من با شما موافقم و مخالف
موافقم از این دید که دامپزشکی در جایگاهی که باید باشه نیست.ما هنوز راه زیادی داریم تا جایی که باید برسیم
و مخالفتم با بعضی از برادران و خواهران خودم از این جهت هست که فیلد کاری در دامپزشکی بسیار گسترده است.من الان خیلی از راه هایی که توش درآمد های چند میلیونی و راحت هست رو دارم در ذهنم مرور می کنم.فضای جامعه رو ما باید تغییر بدیم.
البته ما از نظر صنفی هیچ اتحادی نداریم.فقط تصور کنید که یک هفته کارمون رو تعطیل کنیم.ببینین چه افتضاحی در جامعه رخ میدهد.اما چون صنف ضعیفی داریم این اتفاقات رو نمی توانیم پایه ریزی کنیم.بنا براین به فکر این باشیم که صنفی خصوصی بزنیم از دامپزشکان ایرانی که اگر این اتفاق رخ دهد عالی است
در مورد علوم آزمایشگاهی هم به نظرم زیادی تند رفتین و مرغ همسایه غاز نیست.اونجا هم بدتر از این جاست و من به شما اطمینان می دهم از این نظر.

سورن جان متاسفانه دوستان علاقه دارند به کارهای راحت با شان اجتماعی بالا و درآمد خوب، ولی ظاهرا رتبه های کنکورمون یادمون رفته! جالب اینکه موندم بغیر از 3-4تا رشته محدود در علوم پزشکی کدوم رشته ها بازار کار قابل قبول دارند؟! نمیدانم!

soren

New member
سورن جان متاسفانه دوستان علاقه دارند به کارهای راحت با شان اجتماعی بالا و درآمد خوب، ولی ظاهرا رتبه های کنکورمون یادمون رفته! جالب اینکه موندم بغیر از 3-4تا رشته محدود در علوم پزشکی کدوم رشته ها بازار کار قابل قبول دارند؟! نمیدانم!
البته من رتبه کنکور مد نظرم نبود.من خودم خیلی راحت میتونستم پزشکی تهران بزنم.اما علاقه شخصیم باعث شد وارد این کار بشم و خب از نظر مالی هم من دغدغه ای نداشتم
اما دوستان سوای دندان شما بفرمایین کدوم رشته درآمد خوبی داره؟
الان پزشکی خوبه؟نه عزیز من!شما در جریان نیستین یک چیزی میبینین میگین!الان یک سوم پزشکای تهرانی دارن تو جاهای دیگه کار میکنن
برادران من نکنین این کارو با خودتون
مرغ همسایه غاز نیست
تلاش کنین
همه چیز تلاشه و تلاش
و مخلص کلام این که
تلاش!
ا

milad_f67

New member
ولي دامپزشكي نسبت به زحمت و توهين هايي كه بهمون ميشه و در امدي كه داره در مقابل پزشكي ناچيز هست اصلا به حساب نميياد[/:p7977cujr38iyymsu8:SIZE]

Milad*

New member
ولی جدی نمی دونم بر چه اساسی میگید علوم آزمایشگاهی وضعیت کارش بهتره:thumbsupsmileyanim: (بگذریم)

دوستان، تافل در دامپزشکی کاربرد داره؟
برای تخصص هاش چطور؟

آخرین ویرایش:
بالا