تاپیک بحث نکات بیوشیمی ویژه کنکور

گلاب

New member
یه سوال دیگه هم دارم
سوال 71 که مربوط میشه به اکی والان؟

کلا من تو سوالای استوکیومتری بویژه نرمالیته و اکی والان مشکل دارم.. کسی هست یه جوری خلاصه وار بگه که بتونیم ازش استفاده کنیم؟

ممنون میشم

rozhan20

New member
منم به این فکر کردم که v ماکسیمم باید تغییر نکنه نمیدونم ولی من دیکه دارم از خیرش میگذرم
میشه سوال 1 سال 90 رو حلش کنین؟

گلاب

New member
اگر غلظت سدیم خون بیماری 322 میلی گرم در 100 میلی لیتر باشد میزان سدیم بر حسب میلی اکی والان گرم در لیتر چقدر است؟ Na=23

1) 322
2) 140
3) 644
5) 280

خییییلی ممنون..
ضمنا یه سوال دیگه هم داشتم شما امسال میخواین کنکور بدین یا قبول شدین؟ بابت اولویت بندی شهرها میپرسم..

foroozan

New member
اره منم اتفاقا کلا تواین جور سوالا میمونم!
اکی والانو....که اصلا نگو....

گلاب

New member
عزیزم تو رقابتی km افزایش و Vm ثابته..

تو غیر رقابتی اولی ثابت دومی کاهش...

تو نارقابتی هر دو کاهشن..

اما حتی این سوال رو حذف هم نکردن

همینه دیگه 20 روز منده به کنکور تازه طراح ها رو دعوت میکنن برن سوال طرح کنن.. تا طرح بشه تایپ بشه تکثیر بشه به مراکز ارسال بشه دیگه وقتی نمیمونه برا توجه و دقت که.. یه عده فقط نشستن زندگی ما رو بازیچه قرار بدن://////

majede

New member

همینه دیگه 20 روز منده به کنکور تازه طراح ها رو دعوت میکنن برن سوال طرح کنن.. تا طرح بشه تایپ بشه تکثیر بشه به مراکز ارسال بشه دیگه وقتی نمیمونه برا توجه و دقت که.. یه عده فقط نشستن زندگی ما رو بازیچه قرار بدن://////

اره واقعا درسته این همه زحمت بکشی درس بخونی اخرشم بدلایلی رو این تست مسخره هنگ کنی
من که دیگه انرژی ای واسم نمونده خدا کنه زوتر تموم شه

گلاب

New member
اره واقعا درسته این همه زحمت بکشی درس بخونی اخرشم بدلایلی رو این تست مسخره هنگ کنی
من که دیگه انرژی ای واسم نمونده خدا کنه زوتر تموم شه

ماجی جون الان که دفترچه پارسالم رو نگاه میکنم میبینم برا همین یدونه سوال چقدر چرک نویس کردم آخرشم به نتیجه نرسیده :eek:fftopic:

majede

New member
ماجی جون الان که دفترچه پارسالم رو نگاه میکنم میبینم برا همین یدونه سوال چقدر چرک نویس کردم آخرشم به نتیجه نرسیده :eek:fftopic:

اره گلاب جون بعضی سوالارو تو دوره اول باید نادیده بگیری اینا میخان با اعصابه ما بازی کنن:rolleyessmileyanim:

foroozan

New member

جدی میگی واقعا 20روز مونده به کنکور سوالارو طرح میکنن؟:5:

shohreh2399

New member
دوستان منم یه سوال دارم لطفن جواب بدین سوال 13 پارسال
روش حلشو میخوام
با افزایش 40 میلی لیتر محلول 0.1 نرمال NaOHبه 40 میلی لیتر محلول محلول 0.2 مولار اسید استیک PH محلول حاصل چه مقدار خواهد بود ؟ LOg2=0.3 pk=4.7

گلاب

New member
گلاب جون جواب سوال میشه 140

مرسی شهره جان.

(البته یکی از بچه ها تو خصوصی بهم تقلب رسوند (; ) که با جواب شما و تقلب اون میشه اینجوری:

مرحله اول:
322mg/100ml=3220mg/lit چون با در نظر گرفتن مخرج اکی والان تو سوال باید این نسبت هم لیتر بشه

مرحله دوم:
باید این عدد رو تقسیم بر وزن مولکولی اون اتممون بکنیم تا اکی والان بدست بیاد.. البته اگر ظرفیت اون اتممون بیشتر از 1 باشه مثل ظرفیت کلسیم باید به اون ظرفیت هم تقسیم بشه (مثلا برا کلسیم تقسیم بر 2):
3220mg/lit / 23=140 meq/lit

متخصصاش بیان نظر بدن ببینیم درست حل شد...

majede

New member
دوستان منم یه سوال دارم لطفن جواب بدین سوال 13 پارسال
روش حلشو میخوام
با افزایش 40 میلی لیتر محلول 0.1 نرمال NaOHبه 40 میلی لیتر محلول محلول 0.2 مولار اسید استیک PH محلول حاصل چه مقدار خواهد بود ؟ LOg2=0.3 pk=4.7

شهره جان برو این لینک پسته 1834....داش محسن کامل جواب رو گفتن

http://olumpezeshki.ir/forum/thread2927-184.html

بالا