تابستون با كتاب لغات ضروري براي تافل

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

baboliau

New member
يه درس تموم كردم.بجه ها تست هاي vocabulary ازمون ارشد جطوري بخونم كه بتونيم جواب بديم.اخه قاطي ميكنم لغات خيلي شبيه هم هست.

من درس دو هستم
روژین جون خوندن لغت باید در کنار ریدینگ باشه وگرنه تو حافظه نمیمونه.باید انقدر متن بخونی تا لغت ها ملکه ذهنت بشن:smilies-azardl (181

یاسمن

New member
سلام بچه ها من قبلا 10 درس اول تافل رو خونده بودم ولی یادم رفته الان تا برسیم درس 10 مرور می کنم . درس یک رو مرور کردم الان 2 رو می خونم
من قبلا 6 تا چپتر اولش رو هم خوندم اگه کسی با خوندن لغات مشکل داره اگه قسمت Studing the word entries چپتر 6 رو بخونه راهنمایی کرده برای خوندن .
گفته اول لغات رو به همراه هم معنی و جملات مثال بخونید . بعد دوباره بخونید کلمات ناآشنای جملات رو مشخص کنید معنیشو یاد بگیرید (که آخر کتابهای ترجمه شده هم لغات جملات و متن هارو در آورده ) .بعد از اینکه کامل خوندید گفته یه بار معنی کلمات رو بپوشونید کلمات رو بخونید معنیشو حدس بزنید . بعد یک بار هم کلمات رو بپوشونید معنی رو حدس بزنید و در مورد هم معنی هاشونم همینطور . بعد از اینکه کلماتو یاد گرفتید کامل و حفظتون شد . برید سراغ matching ها .
چپتر 3 هم روشهای حفظ کردن لغات رو یاد داده که من از بین همشون فلش کارت یا همون لایتنر رو ترجیح میدم . یعنی هر درسی رو که می خونیم لغاتش رو فلش کارت بکنیم . لغاتی که یاد گرفتیم رو میذاریم کنار و لغاتی که بیشتر یادمون میره رو بیشتر مرور می کنیم .
اینطوری بازده خیلی بالاست . برای لغات جملات و متنها که بلد نیستیم هم می تونیم لیست درست کنیم مثلا تو یه دفتر .
اینا روشهاییه که خود کتاب یاد داده خیلی مفیدن

sakar

New member
سلام به همگی اومدم واسه گزارش ولی فعلا چیزی نمیگم
واسه اونایی که دارن میخونن عرض کنم از همین الان لغاتو با لایتینر بخونید یا اونارو یه جایی یادداشت کنید که هر روز مرور کنید چون لغات فرارن و یادتون نمیمونه
پس همین حالا باید کامل کل لغاتو در بیاریدو بخونید

ملیسا

New member
دوستان منم هستم باهاتون .فقط هنوز مشکل تهیه کتاب دارم ..یعنی اونقدر کتاب خریدم که دیگه خسته شدم :sad: یاسمن انگار کتاب تو کامله و توش ترجمه هم داره.میشه لطفا همه مشخصاتو قیمت کتاب رو لطف کنی بگی؟؟؟؟؟

یاسمن

New member
ملیسا جان کتاب من ترجمه ی رضا دانشوری مال انتشارات جنگله ویرایش پنجم قیمتش هم 7تومنه که پارسال خریده بودمش

vitamin

New member
سلام بچه ها من قبلا 10 درس اول تافل رو خونده بودم ولی یادم رفته الان تا برسیم درس 10 مرور می کنم . درس یک رو مرور کردم الان 2 رو می خونم
من قبلا 6 تا چپتر اولش رو هم خوندم اگه کسی با خوندن لغات مشکل داره اگه قسمت Studing the word entries چپتر 6 رو بخونه راهنمایی کرده برای خوندن .
گفته اول لغات رو به همراه هم معنی و جملات مثال بخونید . بعد دوباره بخونید کلمات ناآشنای جملات رو مشخص کنید معنیشو یاد بگیرید (که آخر کتابهای ترجمه شده هم لغات جملات و متن هارو در آورده ) .بعد از اینکه کامل خوندید گفته یه بار معنی کلمات رو بپوشونید کلمات رو بخونید معنیشو حدس بزنید . بعد یک بار هم کلمات رو بپوشونید معنی رو حدس بزنید و در مورد هم معنی هاشونم همینطور . بعد از اینکه کلماتو یاد گرفتید کامل و حفظتون شد . برید سراغ matching ها .
چپتر 3 هم روشهای حفظ کردن لغات رو یاد داده که من از بین همشون فلش کارت یا همون لایتنر رو ترجیح میدم . یعنی هر درسی رو که می خونیم لغاتش رو فلش کارت بکنیم . لغاتی که یاد گرفتیم رو میذاریم کنار و لغاتی که بیشتر یادمون میره رو بیشتر مرور می کنیم .
اینطوری بازده خیلی بالاست . برای لغات جملات و متنها که بلد نیستیم هم می تونیم لیست درست کنیم مثلا تو یه دفتر .
اینا روشهاییه که خود کتاب یاد داده خیلی مفیدن
منم مثل شما همين كتابو دارم (دانشوري) تا در س 9 خوندم ولي ميخوام دوباره از اول مرور كنم

mamai86

New member
سلام دوستان
من مسافرتم
تافل رو هم با خودم بردم
وسطای درس دو هستم
فکر نمی کنم برسم این هفته همه سه درسو بخونم بنابراین هفته آینده ۴ درس خواهم خوند
همه تون موفق باشین
راستی آخر هفته گزارش خونده هامو میام میگم

mamai86

New member
سلام دوستان
من مسافرتم
تافل رو هم با خودم بردم
وسطای درس دو هستم
فکر نمی کنم برسم این هفته همه سه درسو بخونم بنابراین هفته آینده ۴ درس خواهم خوند
همه تون موفق باشین
راستی آخر هفته گزارش خونده هامو میام میگم

یاسمن

New member
بچه های تافلی کجایید؟ بیاین گزارش بدید چکار کردین . من این هفته خیلی سرم شلوغ بود فقط درس 1 و 2 رو تونستم بخونم ولی هفته ی بعد جبران می کنم . یه نفر بیاد بگه برنامه چیه هفته ی آینده درس 4 و 5 و 6 رو باید بخونیم؟
که البته من 3 رو هم باید بخونم :(50):

مریم68

New member
سلام من درس 3روهم تموم كردم.براي هفته آينده برنامه چيه؟:thumbsupsmileyanim:

rojiin

New member
سلام.من درس 1 2 3 خوندم.هفته اينده ايشالله درس 4 5 6. اينم جند تا لغت از اين 3 درس:
disturbing
distinctive
distribute
dispense

abroad
broad
abrupt

stoical
soical

mw.ashel

New member
سلام به همه بچه های درسخون. من به دلیل امتحانات دانشگاهیم فقط تونستم 2 درس از تافل رو تموم کنم. ان شاءا... این هفته هم 4 درسو میخونم .موفق باشید .:smilies-azardl (181

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا