بیاید کمک کنیم همگی زبان را بالا بزنیم

matin

New member
در این درس، سه اصطلاح با استفاده از کلمه (شیرینی) پای آموزش داده می شود:

1- It's as easy as pie: این اصطلاح زمانی کاربرد دارد که بخواهیم بگوییم (حل، درک، ...) موضوعی ساده است

2- Pie-eyed: برای توصیف کسی که خیلی مست است می توانیم از این اصطلاح استفاده کنیم

3- To have a finger in many pies: به کسی اطلاق می شود که در تعداد زیادی فعالیت متفاوت مشارکت دارد

matin

New member
در این درس، سه اصطلاح با استفاده از کلمه "تخم مرغ" آموزش داده می شود:
1- He's a bag egg: آدم بدطینت و بی صداقت

2- Don't put all your eggs in one basket: برای به انجام رسیدن یک کار متکی یک نقشه واحد نباشید چون ممکن است درست پیش نرود؛ همه امیدتان به یک منبع نباشد

3- He's got egg on his face: وقتی کسی اشتباهی کرده و در چشم دیگران احمق به نظر رسیده باشد

matin

New member
در این درس، سه اصطلاح با استفاده از کلمه "پرنده" آموزش داده می شود:
1- Birdbrain: ابله، تهی مغز
2- To have a bird's eye view: روشن تر شدن یک موضوع وقتی از آن فاصله می گیریم
3- A little bird told me: "کلاغه برای من خبر آورد"، مطلع بودن از خبری بدون افشای منبع آن

matin

New member
در این درس، سه اصطلاح با استفاده از اسم بعضی از میوه ها آموزش داده می شود:

1-to go bananas : این اصطلاح هنگامی به کار برده می شد که شخص ناگهان خیلی احساساتی میش شود و شروع به رفتارهای عجیب و غریب می کند، وقتی شخص به کله اش می زند، خل بازی درآوردن

2- it's a case of sour grapes : وقتی شخصی از روی حسادت تظاهر می کند که تحت تاثیر چیزی قرار نگرفته، گربه دستش به گوشت نمی رسه می گه پیف پیف

3-a second bite of the cherry : این اصطلاح در انگلیسی هنگامی به کار برده می شود که شخصی که بار اول در انجام کاری موفق نبوده سعی می کند آن را دوباره انجام دهد، شانس دیگری به کسی دادن، فرصت دیگری به شخصی دادن

matin

New member
در این درس، سه اصطلاح با استفاده از کلمه "لوبیا" آموزش داده می شود:

1-To be full of beans : پر از انرژی بودن، سرحال بودن

2-I haven't got a bean: این اصطلاح در انگلیسی هنگامی به کار برده می شود که شخص می خواهد بگوید هیچ پولی ندارد، آه در بساط ندارم

3-Spill the beans: یعنی اسرار را فاش کن یا بند رو آب بده، این اصطلاح هنگامی در زبان انگلیسی مصرف می شود که شخص با اصرار از طرف می خواهد خبری را پخش کند و سری را بگوید

ممممممممممممممممممممممممممممرسی الآن دیدم:smiliess (8)::4d564ad6:
حالا یه زحمت بکشین کل جمله رو هم معنی کنین

A British scientist has prognosticated that within 10 years every suburban matron will have her own robot servant. one task this domesticated automaton will not have to contend with will be scouring the oven because even today the newest ranges can be programed to reduce their own baked on grime to easily disposed of ashes.

یک دانشمند بریتانیایی پیش بینی کرده است که ظرف 10 سال آینده هر خانم خانه داری که به شکلی دستی خونه شو تمییز می کنه برای خودش یک روبات خدمتکار خواهد داشت. یه وظیفه ای که این روبات انسان نمای خانگی مجبور به اداره کردن آن نیست جست و جوی فر (در آشپزخانه است) زیرا حتی امروز جدیدترین انواع روبات ها قابل برنامه ریزی هستند تا ذرات تولیدی(!)شان را کاهش دهند و به راحتی از شر خاکستر راحت شد.

البته یه جورایی هم می خوره یعنی هر روباتی فر مخصوص به خودش رو داره که قبل از سوختن غذا خودش شعورش(!) می رسه خاموش می کنه فرو پس از سوختن غذا خبری نیست!!!

mahesefid

New member
سلام دوستان خسته نباشید من سوالی داشتم که اگه لطف کنید جوابشو بدین ممنون میشم اگه یه کسی کتاب 504 وتافل رو کامل خونده باشه و سوالات زبان کنکور وزارت بهداشتم از 10سال قبل یعنی 81 تا 90 کامل خونده باشه طوری که تک تک لغات متن ها وسوالارو خونده باشه بازم نیازی هست رضازاده رو بخونه اخه میگن رضازاده برای افزایش دامنه لغاته من هنوز نخریدمش و اطلاعی از محتواش ندارم از دوستایی که این 2 کتاب رو خوندن یعنی لزگی ورضازاده ,می خوام بگن محتوای هردوشون چیه و به چه درد می خوره؟کدومشو بخرم بهتره؟ببخشید اگه خیلی طولانی شد امیدوارم همه امسال موفق بشین:riz304:

leili

New member
سلام بچه ها حتما باید لزگی رو بخونیم؟؟من این کتاب رو ندارم تازه شروع کردم برا کنکور وزارتبهداشت بخونم.
برم بخرم کتاب رو؟؟

sakar

New member

یک دانشمند بریتانیایی پیش بینی کرده است که ظرف 10 سال آینده هر خانم خانه داری که به شکلی دستی خونه شو تمییز می کنه برای خودش یک روبات خدمتکار خواهد داشت. یه وظیفه ای که این روبات انسان نمای خانگی مجبور به اداره کردن آن نیست جست و جوی فر (در آشپزخانه است) زیرا حتی امروز جدیدترین انواع روبات ها قابل برنامه ریزی هستند تا ذرات تولیدی(!)شان را کاهش دهند و به راحتی از شر خاکستر راحت شد.

scour اینجا به معنی باک کردنه نه جستجو واسه همین متنت با هم نمیخونه

sakar

New member
سلام دوستان خسته نباشید من سوالی داشتم که اگه لطف کنید جوابشو بدین ممنون میشم اگه یه کسی کتاب 504 وتافل رو کامل خونده باشه و سوالات زبان کنکور وزارت بهداشتم از 10سال قبل یعنی 81 تا 90 کامل خونده باشه طوری که تک تک لغات متن ها وسوالارو خونده باشه بازم نیازی هست رضازاده رو بخونه اخه میگن رضازاده برای افزایش دامنه لغاته من هنوز نخریدمش و اطلاعی از محتواش ندارم از دوستایی که این 2 کتاب رو خوندن یعنی لزگی ورضازاده ,می خوام بگن محتوای هردوشون چیه و به چه درد می خوره؟کدومشو بخرم بهتره؟ببخشید اگه خیلی طولانی شد امیدوارم همه امسال موفق بشین:riz304:

اگه اونارو خونده باشی که عالیه لزگی هم اومده سوالای کنکورو توی 12 مهارت طبقه بندی کرده و نحوه باسخگویی به هر کدومشو توضیح داده با مثال و سوالای سالای قبل
اونایی که لزگیو خوندن همه تاییدش میکنن وبنظر منم که جواب میده و شما که دامنه لغاتتون بالاست بخونیدش خوبه واسه شما وقت زیادی نمیبره
رضازادرو نمیدونم

sakar

New member
سلام بچه ها حتما باید لزگی رو بخونیم؟؟من این کتاب رو ندارم تازه شروع کردم برا کنکور وزارتبهداشت بخونم.
برم بخرم کتاب رو؟؟

صلاح مملکت خویش را خسروان دانند
باتجربه ها میگن خوبه تصمیم با شماست ب

scour اینجا به معنی باک کردنه نه جستجو واسه همین متنت با هم نمیخونه

نه برادر من! اسکور در صورتی به معنای پاک کردنه که با out همراه باشه
اینجوری که معنای دورتری داره هم عنوان و هم تمام پاراگراف در مورد روبات هایی است که خدمتکار و مجهز اند بعد آخر پاراگراف بیاد فر ها رو مهم جلوه بده البته این نظرت باعث شد نتیجه بهتری بگیرم که منظورش با دقت بررسی کردن درون فره تا آثار سوختگی غذا رو پاک کنه (چقد پیچیده حرف می زنن این خارجی ها)
وگرنه مگه می شه من و ارشد سر چیزی به توافق برسیم و اشتباه از آب دربیاد!!! :motat:

sakar

New member

یک دانشمند بریتانیایی بیشبینی کرده ظرف 10 سال اینده هر خانم خانه دار روستایی یک روبات برا خودش داره.وظیفه ای که این روباتا مجبور به انجامش نیستن تمیز کردن فره. چون حتی امروزه جدیدترین فرها هم قادرند ذرات کمتری تولید کنن و براحتی از شر خاکستر خلاص بشن

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا