بچه هایی که علوم پزشکی تهران قبول شدین می دونین دو رقم آخر شماره دانشجویی تون ......

jupiter_sps

New member
من الان خوابگاه انقلاب هستم اینجا چپ و راس میرن میگن خوشحالی؟ ذوق کردی؟ یه مدت بعد حالتو می پرسم؟!!!!:image170:

اقا رضا اون جا رفتی چرا؟ خوابگاتون معلومه یا زودتر رفتین پیش دوستان محض اشنایی؟
بله اونو که 100 البته که پوستمون کنده میشه!!!!

TUMS

Well-known member
ایمونو جان واسه شما چنده؟
من 12
یکی از همکلاسیای ارشد توی تخمین 4 شد و از من بهتر بود حالا اون 16 شده ولی حرف اول نام خانوادگیشون بعد تر از منه
چندتای دیگه هم سوال کردم همین جوری بوده
یا این rezatttttt توی تخمین یک شده حالا 08 هست
حرف اول نام خانوادگیش قبل از منه
بازم مثال بیارم!!!!!!!!!!

jupiter_sps

New member
من 12
یکی از همکلاسیای ارشد توی تخمین 4 شد و از من بهتر بود حالا اون 16 شده ولی حرف اول نام خانوادگیشون بعد تر از منه

نه! نزن!---باور بفرمایید من خودمم می دونم الفباست! چون منطقی تره!
....

sina2020

New member
چرا پوست ت کنده بشه؟ وقتی در حدی بودی که تهران آوردی پس ارشدتم مشکلی نداری.

Y A S

New member
من 12

من آخر شماره خودم 02هستش ولی اول اسم خانوادگی خودم با حرف ی شروع میشه

واسه دوستم هم که رتبش12 شده شماره 04 رو زدن و نفر قبل و بعدش هم بر اساس حروف الفبا با اون هماهنگ نیستن...شاید تو بعضی رشته ها فرق کنه ... نمیدونم

rezattttt

New member

من اینجا خیلی رفیق دارم اومدم پیش اونا، تصوری که قبل از قبول شدن داشتن با واقعیت متفاوت بوده

sina2020

New member
مرسی از توضیح ت،پارسال که اساس ش رتبه بوده تو بیوشیمی فیزیک پزشکی رواشناسی و...حالا امسال چی باشه ... .واسه بچه های تهران معمولا رتبه کلاس رتبه کشوری هم هست 99%. چون بچه ها بیشتر اولویت اولشون تهرانه و اگه تهران مثلا ده تا ورداره 1 تا 10 کشور میان تهران و نفر اول کلاس نفر اول کشور هم هست معمولا

دوستان اطمینان داشته باشید که شماره ها بر اساس حروف الفبا نیست...بهتون قول میدم..سینا درست میگه

یعنی حداقل تو دانشکده های پزشکی تهران و اصفهان و شیراز و تبریز میدونم اینجوریه به این صورت که 2رقم آخر

شماره دانشجویی شما رتبتون رو در اون رشته و دانشکده نشون میده نه رتبه کل شما در کارنامه...مثلا اگه 2رقم آخر

03باشه یعنی شما تو اون رشته در بین 10تا همکلاسی قبول شدت نفر سوم هستی ولی ممکنه تو کارنامه کل در

بین شرکت کننده ها رتبت 13 یا 25 یا حتی 100 باشه...این دو رقم وضعیت شما رو تو کلاستون معلوم میکنه

01 یعنی تو یه رشته مث ایمونولوژی در دانشگاه شیراز شما از همه ی همکلاسیات به لحاظ رتبه و درصد بالاتری

ولی رتبه کلت در کشور 27 شده...واسه همه دوستای من که اینطوریه

sina2020

New member
رتبه مهمه بچه ها،مثلا نفر 1 تا 3 سهمیه استعداد درخشان دارن واسه PhD سهمیه دارن و..... پس رتبه کشوری تون مهمه

از اون بابت که راست گفته چون فرق رتبه 1 با 30 تو 10تادونه تسته...دیگه رتبه و درصد اهمیتی نداره

Y A S

New member
رتبه مهمه بچه ها،مثلا نفر 1 تا 3 سهمیه استعداد درخشان دارن واسه PhD سهمیه دارن و..... پس رتبه کشوری تون مهمه

سهمیه ها که بله....من نگاه اساتید و دانشجوها رو منظورم بود...تو دانشگاهی مث تهران فرقی نمیکنه که کی با چه رتبه ای قبول شده مهم اینه که الان اونجاست و حالا میخواد چیکار کنه

sina2020

New member
دقیقا حرفتون درسته، داریم بچه هایی که جز آخرین نفرهای قبولی بودن ولی تو PhD و پابلیش مقاله و پایان نامه خیلی موفق بودن

سهمیه ها که بله....من نگاه اساتید و دانشجوها رو منظورم بود...تو دانشگاهی مث تهران فرقی نمیکنه که کی با چه رتبه ای قبول شده مهم اینه که الان اونجاست و حالا میخواد چیکار کنه

YekRaha

New member
حرف بعضی از بچه ها درسته.... پارسال توی رشته ی ما بر اساس رتبه بوده اما دو سال قبل بر اساس حروف الفبا!... هیچ قاعده ی ثابتی وجود نداره.
من خودم با چند تا از بچه های کلاسمون چک کردم و از اونجایی که ما به علت تقسیم شدنمون تو دانشکده های مختلف ( که صد در صد بر اساس رتبه است) از رتبه های قطعی همدیگه توی کلاس خودمون خبر داریم و همچنین شماره ی دانشجویی هامون رو هم با هم چک کردیم و دیدیم که هیچ ارتباطی بین رتبه ی ما توی کلاس و شماره ی دانشجوییمون وجود نداره : من کاملا مطمئنم که حداقل توی رشته ی ما ، شماره های دانشجویی بر اساس حروف الفباست... و دیگر هیچ!

rezattttt

New member
حرف بعضی از بچه ها درسته.... پارسال توی رشته ی ما بر اساس رتبه بوده اما دو سال قبل بر اساس حروف الفبا!... هیچ قاعده ی ثابتی وجود نداره.
من خودم با چند تا از بچه های کلاسمون چک کردم و از اونجایی که ما به علت تقسیم شدنمون تو دانشکده های مختلف ( که صد در صد بر اساس رتبه است) از رتبه های قطعی همدیگه توی کلاس خودمون خبر داریم و همچنین شماره ی دانشجویی هامون رو هم با هم چک کردیم و دیدیم که هیچ ارتباطی بین رتبه ی ما توی کلاس و شماره ی دانشجوییمون وجود نداره : من کاملا مطمئنم که حداقل توی رشته ی ما ، شماره های دانشجویی بر اساس حروف الفباست... و دیگر هیچ!
ایمونولوژی هم همینطور است و دیگر هیچ

Y A S

New member
:p:smiliess (3):

آره حق با شماست من یادم رفته بود که داریم تو ایران زندگی میکنیم!...قاعده ای نیست و دیگر هیچ...:smiliess (3)::tonguesmiley:

بالا