بيوشيمي باليني يا بيوشيمي وزارت علوم؟!

roman30

New member
سلام شیلان جونم مرسی از تاپیک خوبت .به نظر من تو ایران به پزشکی و رشته هایی که یه جورایی به پزشکی ارتباط دارن خیلی بیشتر بها میدن .:riz304:

Mohammad gh

New member
دوست عزیز من اصلا منظورم بطور مشخص بیوشیمی نیست بطور کلی‌ رشته‌های بالینی رو گفتم. بعید می‌دونم تایپ عبارت برنامه درسی‌ دوره کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی توی گوگل کار سختی باشه. جهت اطلاعتون سال سوم دبیرستان که بودم چارت تمام رشته‌های مربوط به علوم زیستی‌ چه علوم چه بهداشت تا مقطع دکترا رو مطالعه کردم و همین کارم باعث شد به اینها علاقمند بشم. اگر بطور مشخص منظورم بیوشیمی بود قطعا وارد بحث تخصصی میشدم.(یه ذره سریع اوج می‌گیرید) من نمیدونم کجای این جمله مشکل داره مگر غیر از اینه واسهٔ ازمایشگاهای تشخیص طبی از ارشدهای بهداشت استفاده می‌کنن و از علوم استفاده نمی‌کنن. خوب این یعنی‌ اینکه بهداشتیها واسهٔ کار تو ازماشگاه تشخیص طبی ساخته میشن. زیست‌شناسی علوم هم بخاطر اینکه ذاتاً جز علوم پایه ای‌ها محسوب می‌شه با دید بازتری وارد مباحث می‌شه و کارش اصولا تحقیق و تدریس هست این خیلی‌ واضحه. حالا، هم بهداشتیها توی علوم می‌تونن تدریس کنن هم علومی‌ها توی بهداشت. من به طور مطلق که صحبت نکردم. از احتمال صحبت کردم و این رو مطمئنم که خیلی واضح هم هست. هر کسی‌ را بهر کاری ساختند قطعا اونی‌ که وزارت علوم مدرک گرفته خوب خیلی‌ بهتر میتون توی علوم تدریس کنه واسه بهداشت هم همینطور. من خودم اینرو به عینه دارم میبینم که افراد با مدرک علوم توی دانشگاه غیر علوم پزشکی‌ بهتر واسه تدریس پذیرفته میشن و برعکس. این احتمال خیلی بیشتر وجود داره که هر وزارت خونه دانشجو خودشو بگیره

اصلا منظورم این نبود مگه شده ‌یک نفر با رشته زیست چنین دیدگاهی‌ داشته باشه!!!!!!!!!!! واقعا اگه اینو نمیگیفتید من نمیدونستم. دوست عزیز ببخشید ولی‌ مگه من گفتم هرکی‌ خواست تحقیق کنه باید بره سلف. خوب قطعا باید بره آزمایشگاه.
منظور استادم که نقل کردم آزمایشگاه تشخیص طبی بود که درست هم میگه وزارت علومی‌ها رو به سختی توی از طبی راه میدن. از طرفی‌ هم شانس تدریس علومی‌ها توی تدریس بیشتره چون دانشگاههای بیشتری جلوی راهشون وجود داره. در مورد سخت‌گیری هم بحثی‌ ندارم هر کدومش سختیهای خودشو داره.

برادر من وقتی داریم مشخصا راجب بیوشیمی علوم حرف میزنیم و چارت بیوشیمی بالینی شما برمیگردی میگی که در اون چارت هم کاراموزی و ازینجورچیزاس هست...خب عیب نداره نمیدونستید مسئله یا مشکلی نیست که حالا بخواید اشتباه کوچکی که رخ داده روتوجیه کنید
به هرحال فکر میکنم مشخصا درین ارسال دیدتون بازتر شده نبست به ارسال های قبل مبنی بر اینکه ازمایشگاه تشخیص طبی و (به قول مهران مدیری)و دیگر هیچ

اما نمیدونم مطلع هستید یا خیر که ازین به بعد افرادی که لیسانس زیست دارن حتی اگر ارشد رشته ی بالینی داشته باشن نمیتونن در ازمایشگاه تشخیص طبی کار کنن و این صرفا محدود شده به افرادی که لیسانس علوم ازمایشگاهی دارن مگر اینکه لیسانسه ی زیست در رشته ی بالینی دکترا بگیره
مدت ها هم بحثش درین سایت بود پس فکر میکنم با قوانین جدید چنین چیزی ممکن نباشه برای همین هم هست که تاکید بنده براین هست چون اگر کسی هم بخواد نمیتونه البته ممکنه که قوانین تغییر کنه

از نظر وزراتی هم بخوایم نگاه کنیم وزارت بهداشت سرمایه گذاری های بهتری در امور تحقیقاتی علوم پزشکی میکنه تا وزارت علوم در گرایشات مربوطه.

اما بنده فقط ازین منظر وارد بحث شدم که با نظرتون راجب بهداشت مخالف بودم وگرنه وزارت علوم هم ظرفیت های بسیار زیادی داره خودم هم ازونجایی که زیست میخونم قطعا در کنکورش شرکت میکنم.

alireza-j

New member
واقعا نمیدونم، اصلا معلوم نیست مشکلتون چیه. مگه در اختیار قرار دادن ۱ فایل آئین نامه برای دوستان مشکلی‌ داره ؟اصلا چه ربطی‌ داره... به این موضوع تاپیک. بهتره اول مشکل خودتون رو با خودتون برطرف کنید بد اقدام به گذاشتن نظر بکنید. دوستمون سوالی کردن منم اول تا آخر حرفم علاقه علاقه علاقه بود. از صحبتاتون معلوم هست که اصلا نظرات دیگران رو با دقت نمیخونید و برای نشوندن حرفتون به کرسی اینجا اومدید نه برای ارائه نظرات. و بحث رو به جاهایی میکشونید که اصلا لزومی به گفتنشون نیست.
درسته که تاپیک درمورد بیوشیمی هست اما لطف کنید یه بار دیگه چیزایی که نوشتم رو بخونید خواهید دید که من فقط در مورد کلیات بهداشت و علوم صحبت کردم نه در مورد بیوشیمی.

درمورد کارآموزی هم توی اکثر رشته‌ها خصوصا توی دکترا وجود داره حالا باز شما هی‌ بگید بیوشیمی کارآموزی نداره منم هی‌ میگم کلیات رو من مورد صحبتهام قرار دادم.
هر چند خود بیوشیمی در ارشد نداره اما ت توی دکترا در عوض ۲۰۴ ساعت کارورزی در آزمایشگاه تشخیص طبی داره + تعدادی از رشته‌های ارشد. اصلا بنظرم اینجور رشته‌ها چه علوم چه بهداشت کارآموزی باید داشته باشند.

اون طرح طبقه بندی مشاغل رو هم قبلا خوندم فقط جای تاسف بود واسه ...

love virology

New member
دکتر های آینده میشه بحث رو دیگه تمام کنید دوباره این تاپیک میشه مثه تاپیک دعوای علوم از با زیست ها
هرکس هدفی دارد و اهداف همه هم محترم چه علوم باشی چه بهداشت مهم اینه که مفید و درس خون باشی اصل اینه ولی اگه بهترین دانشگاه علوم باشی و بهداشت و درس نخون باشی چه فایده اصل مفید بودنه

alireza-j

New member
دکتر های آینده میشه بحث رو دیگه تمام کنید دوباره این تاپیک میشه مثه تاپیک دعوای علوم از با زیست ها
هرکس هدفی دارد و اهداف همه هم محترم چه علوم باشی چه بهداشت مهم اینه که مفید و درس خون باشی اصل اینه ولی اگه بهترین دانشگاه علوم باشی و بهداشت و درس نخون باشی چه فایده اصل مفید بودنه

خدا خیرتون بده والا منم همین رو + تمام بحث و نظرمو تو ۲ پست اولم گفتم. فقط و فقط اراده ، علاقه، انگیزه و توکل بر خدا همین

Mohammad gh

New member
واقعا نمیدونم، اصلا معلوم نیست مشکلتون چیه. مگه در اختیار قرار دادن ۱ فایل آئین نامه برای دوستان مشکلی‌ داره ؟اصلا چه ربطی‌ داره... به این موضوع تاپیک. بهتره اول مشکل خودتون رو با خودتون برطرف کنید بد اقدام به گذاشتن نظر بکنید. دوستمون سوالی کردن منم اول تا آخر حرفم علاقه علاقه علاقه بود. از صحبتاتون معلوم هست که اصلا نظرات دیگران رو با دقت نمیخونید و برای نشوندن حرفتون به کرسی اینجا اومدید نه برای ارائه نظرات. و بحث رو به جاهایی میکشونید که اصلا لزومی به گفتنشون نیست.
درسته که تاپیک درمورد بیوشیمی هست اما لطف کنید یه بار دیگه چیزایی که نوشتم رو بخونید خواهید دید که من فقط در مورد کلیات بهداشت و علوم صحبت کردم نه در مورد بیوشیمی.

درمورد کارآموزی هم توی اکثر رشته‌ها خصوصا توی دکترا وجود داره حالا باز شما هی‌ بگید بیوشیمی کارآموزی نداره منم هی‌ میگم کلیات رو من مورد صحبتهام قرار دادم.
هر چند خود بیوشیمی در ارشد نداره اما ت توی دکترا در عوض ۲۰۴ ساعت کارورزی در آزمایشگاه تشخیص طبی داره + تعدادی از رشته‌های ارشد. اصلا بنظرم اینجور رشته‌ها چه علوم چه بهداشت کارآموزی باید داشته باشند.

اون طرح طبقه بندی مشاغل رو هم قبلا خوندم فقط جای تاسف بود واسه ...

حداقل خوشحالم که این بحث باعث شد که شما کمی به تحقیقاتتون اضافه کنید و اون طرح هارو هم مطالعه بفرمایید
که اگر تا قبل این مطالعه کرده بودید ارشد بالینی رو به تشخیص طبی خلاصه نمیکردید.بگذریم!
بعدشم ما اینجا با کسی دعوا نداریم
نمیدونم چرا اینقدر عصبی گونه برخورد کردید من که تازه از رویکردتون دفاع هم کرده بودم و متاسفانه جای بحث ,بنده رو به انواع اقسام مسائل اعم از خود درگیری تا اوج گیری بیش از حد تا غیر واقع بینی و ... متهم کردید
ایکاش جای تخریب فرد مقابل بیشتر روی متن تاکید میکردید
اگر یک بحث دو طرفه بود بین من و شما اشکالی نداشت ولی من نخواستم که در تاپیک و ارسال ها ابهام و مطالب غلط و گمراه کننده ای باشه!
یه دوستی یه سوالی پرسید که با این جو سازی ۱۰۰بار الان توبه کرده!

انصاف هم خوب چیزیه....!!!

konjkave

New member
ممنون از همه دوستان واقعا مطالب خوبی ارائه شد.فقط یه نکته ای به نظرم میرسه که باید بگم.عموما رشته های پایه چه عمومی باشن وچه بالینی زمینه خوبی برای تحقیقات دارن رشته های علوم پایه سنگ بنای رشته های دیگه هستن و تحقیقات در این حوزه ها زمینه ساز پیشرفت در حوزه های دیگه هست.پس بحث در مورد زمینه تحقیقاتی داشتن یا نداشتن یه رشته علوم پایه بیهوده اس.این جمله تکراری ولی با دقت بخونید
تحقیقات علاقه و حوصله زیاد و توانایی میخواد و کسانی که این ویژگی ها رو داشته باشن و بهشون جامه عمل بپوشانند بدون شک موفقن حالا میخواد این شخص یک بیوشیمیست، پزشک فیلسوف یا حتی یه عکاس باشه این رو هم فراموش نکنید در همه حوزه های علمی وهنری زمینه تحقیقات وجود داره به شرطی که اهل عمل باشیم:riz304:

آخرین ویرایش:

alireza-j

New member
حداقل خوشحالم که این بحث باعث شد که شما کمی به تحقیقاتتون اضافه کنید و اون طرح هارو هم مطالعه بفرمایید
که اگر تا قبل این مطالعه کرده بودید ارشد بالینی رو به تشخیص طبی خلاصه نمیکردید.بگذریم!
بعدشم ما اینجا با کسی دعوا نداریم
نمیدونم چرا اینقدر عصبی گونه برخورد کردید من که تازه از رویکردتون دفاع هم کرده بودم و متاسفانه جای بحث ,بنده رو به انواع اقسام مسائل اعم از خود درگیری تا اوج گیری بیش از حد تا غیر واقع بینی و ... متهم کردید
ایکاش جای تخریب فرد مقابل بیشتر روی متن تاکید میکردید
اگر یک بحث دو طرفه بود بین من و شما اشکالی نداشت ولی من نخواستم که در تاپیک و ارسال ها ابهام و مطالب غلط و گمراه کننده ای باشه!
یه دوستی یه سوالی پرسید که با این جو سازی ۱۰۰بار الان توبه کرده!

انصاف هم خوب چیزیه....!!!

تمام مشکل شما همینجاست که:
۱. فکر می‌کنید فقط خودتون اطلاعاتتون به روز هست و دچار یک غرور نسبی‌ شدید و در تمام تاپیک‌ها همش ابراز خوشحالی‌ می‌کنید که بقیه از صدقه سریه شما دارن اطلاعات کسب می‌کنن. در حالیکه من چنین اخباری رو از سایت معاونت توسعه مدیریت و منابع ریاست جمهوری پیگیر بودم و تا این طرح مشاغل رو اونجا ندیدم اطمینان کسب نکردم. حالا شما دارید واسه من ابراز خوشحالی‌ می‌کنید.
۲. نظرات دیگران رو با دقت نمیخونید و با توپ پر وارد بحث میشید. یکی‌ یه سوالی پرسید من نظرم رو توی ۲ پست گفتم که کاملا و حقیقت محض هستش و دقیقا منطبق بر چیزی هستش که هممون در جامعه داریم میبینیم و صد البته اگر همون ۲ پست رو خوب میخوندید این همه بحث و در بعضی‌ جاها بی‌ ربط رو نمیکردید. شما هم میتونستید مثل من نظر شخصیتون رو اونجا بگید، نتیجه گیری هم با دوستمون. متاسفانه در همه پستهاتون تنش ایجاد می‌کنید که اصلا درست نیست.
۳. شما در همه پستاتون دیگران رو به غلط گفتن متهم می‌کنید و حتی یک ذره هم خودتون رو به تجزیه و تحلیل حرف دیگران وا نمیدارید.. شما باید نظر شخصی‌ خودتون رو مثل من میگفتید و تصمیم گیری رو به دوستمون واگذار میکردید

اگر شما رو به اوج گیری نسبت میدم چون کاملا واضح بود. شما نیامده من رو که هیچ استادم رو هم زیر سوال بردید مگر غیر از این هست که یک دانشجو ساده زیست عمومی‌ هستید. این گونه رفتار اصلا درست نیست

من به احترام دوستان به این بحث پایان میدم و از طرف من از این لحظه به بعد در زمینه بحث و جدل در این تاپیک پستی رو نمی‌بینید. دوستمون می‌تونن ادامه بدن.

به امید اینکه همهٔ جوونای مملکتمون به اون چیزی که میخوان برسان.

آخرین ویرایش:

Mohammad gh

New member
تمام مشکل شما همینجاست که:
۱. فکر می‌کنید فقط خودتون اطلاعاتتون به روز هست و دچار یک غرور نسبی‌ شدید و در تمام تاپیک‌ها همش ابراز خوشحالی‌ می‌کنید که بقیه از صدقه سریه شما دارن اطلاعات کسب می‌کنن. در حالیکه من چنین اخباری رو از سایت معاونت توسعه مدیریت و منابع ریاست جمهوری پیگیر بودم و تا این طرح مشاغل رو اونجا ندیدم اطمینان کسب نکردم. حالا شما دارید واسه من ابراز خوشحالی‌ می‌کنید.
۲. نظرات دیگران رو با دقت نمیخونید و با توپ پر وارد بحث میشید. یکی‌ یه سوالی پرسید من نظرم رو توی ۲ پست گفتم که کاملا و حقیقت محض هستش و دقیقا منطبق بر چیزی هستش که هممون در جامعه داریم میبینیم و صد البته اگر همون ۲ پست رو خوب میخوندید این همه بحث و در بعضی‌ جاها بی‌ ربط رو نمیکردید. شما هم میتونستید مثل من نظر شخصیتون رو اونجا بگید، نتیجه گیری هم با دوستمون. متاسفانه در همه پستهاتون تنش ایجاد می‌کنید که اصلا درست نیست.
۳. شما در همه پستاتون دیگران رو به غلط گفتن متهم می‌کنید و حتی یک ذره هم خودتون رو به تجزیه و تحلیل حرف دیگران وا نمیدارید.. شما باید نظر شخصی‌ خودتون رو مثل من میگفتید و تصمیم گیری رو به دوستمون واگذار میکردید

اگر شما رو به اوج گیری نسبت میدم چون کاملا واضح بود. شما نیامده من رو که هیچ استادم رو هم زیر سوال بردید مگر غیر از این هست که یک دانشجو ساده زیست عمومی‌ هستید. این گونه رفتار اصلا درست نیست

من به احترام دوستان به این بحث پایان میدم و از طرف من از این لحظه به بعد در زمینه بحث و جدل در این تاپیک پستی رو نمی‌بینید. دوستمون می‌تونن ادامه بدن.

به امید اینکه همهٔ جوونای مملکتمون به اون چیزی که میخوان برسان.

متاسفم براتون که چیزی جز حمله ی شخصی ندارید اونم به بی ربط ترین شکل ممکن اونم به خاطر اینکه چندتا اشتباه بچه گانه رو لاپوشونی کنید.فکر میکنم اسن نفس این بحث بیشتر خنده داره.
شما از کجا تمام بحث ها و ارسال های منو خوندید که اینجوری اظهار نظر میکنید؟ بد نیست یه نگای به سابقتون در سایت بندازید حداقل اگر از اعضای با سابقه بودید میگفتم که سابقه ی بحث و دیدن نظرات من رو در به قول خودتون تمام تاپیک ها!!!داشتین و حرفتون قابل قبول بود ولی متاسفانه اینجور نیست .ترجیح میدم مثل خودتون اینقدر ناروا بحث نکنم که بخواد باعث بشه شان خودم پایین بیاد.
متاسفانه اگر بخوام خیلی راحت میتونم تک تک جملات و اشتباهات و تندروی هاتونو گوش زد کنم ولی فکر میکنم که واقعا خوبیت نداره بحثی رو ادامه بدم که به هیچ کسی کمک نمیکنه و باعث دل ازردگی دوستان عزیز میشه فکر میکنم اگر ۲ دقیقه دیگه بحث ادامه پیدا کنه توپخانه ی تهمت و توهین شما بنده رو تبدیل به یه کافر به دین و پیغمبر هم بکنه
از مدیریت محترم خواهش دارم که ارسال های بیمورد رو پاک بکنن تا سایر دوستانی که این تاپیک رو میخون بابت این این بحث های تند و نادرست,خاطر شریفشون مکدر نشه.

love virology

New member
درووود واقعاا دوباره دلم گرفت از اینجاااااااااااااااا چرا همش دعوا همش بحث جدل بعد گله مند میشید که چرا به ما میگن جهان سومی جناب اونجر همیشه مطالبتونو میخونم و استفاده میکنم و جناب علیرضا چند تا مطلب های شما هم خوندم و از نوع گفتار شما پیداست که تحصیل کرده اید زشته که به جون هم بیوفتیم کمی صبر و متانت در رفتار و گفتارمون باشه خیلی بهتره اگر از الان صبور باشیم درآینده بهمون خیلی کمک میکنه پس همو تخریب نکنیم و با گفتار خوش همو نقد کنیم
شاد و پیروز باشید

shilan

New member
alireza-j و divine avengerعزيز مرسي از نظراتتون:riz304::riz304:

من چند بار پست هاتون رو خوندم وفكر ميكنم همه اين بحث ها سوئ تفاهم بوده وشايد هيچكدوم از شما قصد ناراحتي همو نداشتين.

بالاخره اختلاف نظر همه جا هست!هرچند بنظرمن نظرات شما اختلافاتي جزئي داشت!

بيولوژيستاي محترم همديگرو ببخشيد وبا هم دوست باشيد :bunnyearsmiley:

kaspeian

New member
نظر شخصی‌ من:

بهداشت یعنی‌ کار در آزمایشگاه تشخیص طبی و بس.
علوم یعنی‌ باز بودن دست برای انجام کارهای تحقیقاتی‌ + تدریس + به دست آوردن یک سطح علمی‌ خیلی‌ خوب برای دکترای بهداشت.

در صورتی‌ که فقط تا ارشد ادامه تحصیل بدید بنظرم بهداشت بهتره. بعید میدونم رشته‌ها در ارشد بهداشت فرق آنچنانی‌ داشته باشند. دیگه معمولا ایمونو، ژنتیک، هماتو، بیوشیمی و میکروب رو بورسن. همشون هم خوب و جذاب هستن. انتخاب باز برمی‌گرده به علاقه. توی ارشد بنظرم هیچکدوم‌شون برتری آنچنانی‌ نسبت به بقیه ندارن.

بنظرم ایده‌آل‌ترین حالتش اینه که ارشد علوم باشه و دکترا بهداشت.

خوب حالا ي سوال ،ما شنيده ايم كه كسي كه ارشد وزارت علوم باشه و دكترا بهداشت قبول بشه ، باز نمي تونه در آينده آزمايشگاه بزنه، شما چيزي نشنيده ايد؟

acer

New member
کــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــمک کنید.خواهش میکنم.من هم بیوشیمی بالینی قبول شدم (علوم پزشکی اراک) هم مهندسی پزشکی دانشگاه ازاد تهران .به نظرتون کدومو برم؟خواهش میکنم راهنمایی کنید.خواهــــــــــــــــ� �� �ـــــــــــــــــــــــ� �� �ـــش.

alireza-j

New member
خوب حالا ي سوال ،ما شنيده ايم كه كسي كه ارشد وزارت علوم باشه و دكترا بهداشت قبول بشه ، باز نمي تونه در آينده آزمايشگاه بزنه، شما چيزي نشنيده ايد؟

توی آین نامه‌های مربوطه واسهٔ تاسیس آزمایشگاه فقط مدرک دکترا ملاک هستش.
تا الان که اینطوری هستش واسه آینده خدا میدونه چه بازی هایی سر مردم میخوان در بیارن

آخرین ویرایش:

anital

New member
من یه سوالی دارم...
شما اطلاعی دارید که کسی که بخواد بعد از فوق لیسانس گرفتن اپلای کنه و از ایران بره بهتره بیوشیمی علوم خونده باشه یا بهداشت؟ یعنی کدومش رو بیشتر قبول دارن؟ ( دانشگاه های اروپا مدر نظرم هست نه آسیا! )

farshidk

New member
بيوشيم پزشكي

سلام دوستاي گلم.
بعد از اينكه بعضي از دوستان گفتن كه با ارشد بيوشيمي باليني وليسانس غير علوم ازمايشگاهي نميشه تو ازمايشگاه تشخيص طبي كار كرد!ايا باز هم بيو باليني از بيوشيمي وزارت علوم بهتره؟
چه تو مقطع ارشد وچه براي ادامه تحصيل ودكترا؟!اصلا با مدرك ارشد بيوشيمي(دوتاشون!!) كجاها ميشه مشغول بكار شد؟
لطفا اگه اطلاعاتي داريد دريغ نكنيد براي كساني كنكور دو تا وزارت رو دادن وحتي كسانيكه ميخوان تازه شروع كنن بخوندن ميتونه كمك خوبي باشه.

بيوشيمي باليني بهتره!

سلام من خودم لیسانس زیست دارم وقتی وارد ارشد شدی دیگه راه دکترا برات باز میشه
اختلاف های وزارت بهداشت و وزارت علوم

1- دریافت کمک هزینه تحصیلی در حدود 700 الی 800 هزار تومان در کلیه رشته های وزارت بهداشت

2- دریافت مهر نظام پزشکی در بعضی رشته های وزارت بهداشت

3- اجازه تاسیس آزمایشگاه های بالینی و پژوهشی

4- پذیرش تعهد برای خدمت به صورت هیئت علمی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور

- - - Updated - - -

سلام من خودم لیسانس زیست دارم وقتی وارد ارشد شدی دیگه راه دکترا برات باز میشه
اختلاف های وزارت بهداشت و وزارت علوم

1- دریافت کمک هزینه تحصیلی در حدود 700 الی 800 هزار تومان در کلیه رشته های وزارت بهداشت

2- دریافت مهر نظام پزشکی در بعضی رشته های وزارت بهداشت

3- اجازه تاسیس آزمایشگاه های بالینی و پژوهشی

4- پذیرش تعهد برای خدمت به صورت هیئت علمی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور

zoha asl

New member
میشه سوالای منم جواب بدین
با چیزایی که دوستان گفتن پس یعنی حتی اگه دکترا بیوشیمی بالینی هم بگیرم باز مجوز تاسیس ازمایشگاه نمیدن چون منم لیسانس زیست دارم؟
و اینکه یکی از دوستان نوشته بودن ازین به بعد افرادی که لیسانس زیست دارن حتی اگر ارشد رشته ی بالینی داشته باشن نمیتونن در ازمایشگاه تشخیص طبی کار کننیعنی حتی نمیتونن ازمایشگاه کار کنن یا فقط مجوز ازمایشگاه نمیدن؟

تدریس با ارشد بیوشیمی بالینی چه ازاد چه دولتی باید دانشگاه پزشکی باشه؟

آخرین ویرایش:
بالا