به چه کسی میتوان اعتماد کرد؟؟؟؟

حسان

Well-known member
سلام :ad54ad:

یه موضوعی خیلی وقته ک فکرمو در گیر کرده اونم اینکه:
به چه کسانی میتوان اعتماد کرد؟؟
افراد قابل اعتماد چه ویژگی هایی دارند؟
و در چه مواردی میتوان به انها اعتماد کرد؟

سوالات رو شفاف مطرح کردم.. در همین راستا جواب بدیم و به جاده خاکی نزنیم...:black_eyed:

آخرین ویرایش:

marzi ba

Well-known member
سلام حسان عزیز :sarma:ممنون از تاپیک خوبت عالیه:a2d3:

diseases

Well-known member
خودتون گفتین : در این دنیا که داره به سمت بی اعتمادی پیش میره...
من به شخصه خودم فقط به اعضای درجه یک خونواده م اعتماد دارم. اونا بدِ آدمو نمیخوان. (البته استثناء هم داره بعضی وقتا برادر چشم دیدن برادر رو نداره)
حتی نزدیک ترین دوست ها هم میتونن یه روزی چنان زیرآبتو بزنن که تا یه مدت گیج باشی و نفهمی از کجا خوردی!
همیشه یه فرضیه دارم : همه دشمنِ تو هستن مگه اینکه خلافش ثابت بشه. (دست خودم نیست. تجربه اینجوری نشون داده)

diseases

Well-known member
من اگه بخوام معیار برا قابل اعتماد بودن فرد در نظر بگیرم اصولاً :
خوش قول بودن و دروغ نگفتن از فاکتورهای دیگه برام مهم تره.
اصولاً دوستی که بهت دروغ نگه و حقایق رو همون جوری که هست (هر چند که باب میل من نباشه) ابراز کنه کمتر تو فکر ضربه زدن برمیاد.
.........
البته اعتماد یه فرآیند کاملاً دوطرفه است،
وقتی طرفت بهت اعتماد داره که تو هم بهش اعتماد داشته باشی...

حسان

Well-known member
اگه کسی نمیتونه به هیچ کس اعتماد کنه و به همه شک داره حتما ی مشکلی داره....

کریزی؟؟؟؟؟؟؟؟
یه نگاه به امضات بنداز؟؟ چرا به همه مشکوکی؟؟؟؟؟؟؟

راستی تو این تاپیک میخوایم ویژگی های ادم های قابل اعتماد رو بیان کنیم...

abtin13

New member
این که به کی میشه اعتماد کرد خیلی کلی گوییه.شرایط به شرایط فرق میکنه.شاید به یکی تو یه شرایط خاصی بشه اعتماد کرد ولی اگه شرایط عوض بشه دیگه نتونیم بهش اعتماد کنیم مگه اینکه شرایط دوباره به وضع قبلی برگرده. ویژگی های یه فرد معتمد در مورد شریک زندگی یا شریک مالی یا.... مثل هم نیست که بشه یه چیز کلی برای همشون گفت. ولی با این حال نزدیکترین ویژگی مشترک در هر شرایطی اینه که حرف و عملش یکی باشه.وقتی حرف و عمل یکی باشه، ظاهر و باطن هم یکی میشه که این ویژگی یه فرد مورد اعتماده به نظر من.
در مورد "اگه کسی نمیتونه به هیچ کس اعتماد کنه و به همه شک داره حتما ی مشکلی داره...." هم گاهی تجربیات بد گذشته باعث تغییر نگرش و بدبین شدن افراد میشه. لزوما اینکه یکی بگه "من به کسی اعتماد نمیکنم تا وقتی خلافش ثابت بشه" دلیل بر این نیست که این فرد مشکل روانی داره.شاید تجربیاتی در گذشته داشته که با اعتماد به یه نفر براش ایجاد شده. از قدیم هم گفتن مارگزیده از ریسمون سیاه و سفید میترسه.به نظر من جامعه در بی اعتماد کردن افراد نقش خیلی بیشتری داره تا وجود بیماری های روانی

m_mobini

New member
اگه کسی نمیتونه به هیچ کس اعتماد کنه و به همه شک داره حتما ی مشکلی داره....

نه عزیزم همیشه هم اینطوری نیست نبایدبه همه بدبین بود وبه همه شک داشت اما بهتره به همه اعتمادنکرد اعتمادبه دیگران باید بایه شناخت طولانی مدت همراه باشه ....

sepid71

New member
من به شخصه خودم فقط به اعضای درجه یک خونواده م اعتماد دارم. اونا بدِ آدمو نمیخوان. (البته استثناء هم داره بعضی وقتا برادر چشم دیدن برادر رو نداره)
حتی نزدیک ترین دوست ها هم میتونن یه روزی چنان زیرآبتو بزنن که تا یه مدت گیج باشی و نفهمی از کجا خوردی!
همیشه یه فرضیه دارم : همه دشمنِ تو هستن مگه اینکه خلافش ثابت بشه. (دست خودم نیست. تجربه اینجوری نشون داده)
موافقم کاملا باهات ...البته بجز جمله ی آخرت ...

پیچک

New member
به کسی اعتماد میکنم که بهم ثابت کنه....آدم قابل اعتمادیه...

IL-2

Well-known member
سلام...

به نظر من که آدم هر چی کمتر به اطرافیانش اعتماد کنه و صمیمی شه خ خ خ بهتره و موفقتره ...
( این تجربه منه ...)

به نظرم شخصی که بش اعتماد میکنی هم باید دلسوزت باشه ( یعنی حس بدخواهی و حسادت نداشته باشه) و هم کاربلد باشه(بعضی آدما فقط بلدن قیافه بگیرن و حتی از پس زندگی خودشون هم بر نمیان) و ثالثا رازدار باشه ...

هانیه

Well-known member
به من میشه اعتماد کرد ...(نمیخاستم بگم ریا نشه ولی چه میشه کرد...):whistle:

ROJO

New member

من تو دنیای واقعی ب اطرافیانم اعتماد دارم دقیقا برعکس شما مگه اینکه خلافش ثابت بشه!مثلا به دوستای دانشگام یا همکارام.
اعتماد بین طرفین و خوشبینی ب دیگران باعث میشه خودمون حس بهتری داشته باشیم، البته هر کسی هم دوست من محسوب نمیشه ولی اگه بعد از ی مدت به این نتیجه رسیدم ک رابطمو با کسی نگه دارم دیگه بنا رو بر اعتماد میزارم...

نکته ی دیگه اینکه ی مسائل سری یا خصوصی همیشه هست ک اونارو فقط به خونوادم میگم و بحث اعتماد ب رفیق نیست خودم تشخیصم اینه ک مسائل شخصیم شخصی بمونه

در ضمن خداروشکر تا حالا به اعتمادم خیانت نشده ...:smiliess (10):

diseases

Well-known member
من تو دنیای واقعی ب اطرافیانم اعتماد دارم دقیقا برعکس شما مگه اینکه خلافش ثابت بشه!مثلا به دوستای دانشگام یا همکارام.
اعتماد بین طرفین و خوشبینی ب دیگران باعث میشه خودمون حس بهتری داشته باشیم، البته هر کسی هم دوست من محسوب نمیشه ولی اگه بعد از ی مدت به این نتیجه رسیدم ک رابطمو با کسی نگه دارم دیگه بنا رو بر اعتماد میزارم...

نکته ی دیگه اینکه ی مسائل سری یا خصوصی همیشه هست ک اونارو فقط به خونوادم میگم و بحث اعتماد ب رفیق نیست خودم تشخیصم اینه ک مسائل شخصیم شخصی بمونه

در ضمن خداروشکر تا حالا به اعتمادم خیانت نشده ...:smiliess (10):

خوش بحالتون...
نمیدونم یا اکثر دوستای ما بد از آب در میان
یا اکثر دوستای ملت، خوبن...
خدا رو شکر

حسان

Well-known member
سلام...

به نظرم شخصی که بش اعتماد میکنی هم باید دلسوزت باشه ( یعنی حس بدخواهی و حسادت نداشته باشه) و هم کاربلد باشه(بعضی آدما فقط بلدن قیافه بگیرن و حتی از پس زندگی خودشون هم بر نمیان) و
ثالثا رازدار باشه ...

به نکته ی مهمی اشاره کردی... رازداری
یه وقت های بعضی حرف ها رو به بعضی ها میشه گفت اما چون راز دار نیستند میرن و اون حرف رو جایی ک نبایدبگن میگن و... و یه وقت هایی هم این اتفاق کاملا سهوی میوفته و تو تصمیم میگیری ک دیگه به این ادم چیزی و نگی ک سهوا انچه را ک نباید رو بگه...
این ادم باز هم برای تو محترمه اما دیگه راحت نمیشه هر حرفی و بهش بگی...

IL-2

Well-known member
به نکته ی مهمی اشاره کردی... رازداری
یه وقت های بعضی حرف ها رو به بعضی ها میشه گفت اما چون راز دار نیستند میرن و اون حرف رو جایی ک نبایدبگن میگن و... و یه وقت هایی هم این اتفاق کاملا سهوی میوفته و تو تصمیم میگیری ک دیگه به این ادم چیزی و نگی ک سهوا انچه را ک نباید رو بگه...
این ادم باز هم برای تو محترمه اما دیگه راحت نمیشه هر حرفی و بهش بگی...

دقیقا ...
بعضی آدما هیچ حرفی نمیتونن نگه دارن ...سریع به سایرین انتقال میدن
در حالیکه به طور کلی آدمای خوبین وبه قول خودشون هم منظوری ندارن ...
من یه زن دایی دارم همه چی رو مگه کافیه بیاد خونمون ... حتی حرفهای درون خانوادگی خودشون رو هم میگه:14:

mahii

New member
بنظر من بکسی میشه اعتماد کرد ک تو شرایط سخت و حساس پشتتو خالی نکنه و همه جوره هواتو داشته باشه و همچنین عکس العملش نسبت ب بقیه ادما خیلی مهمه ببین چجوری با بقیه رفتار میکنه ی ادم قابل اعتماد میتونه این ویزگیارو داشته باشه»:
صداقت......نخستین فصل دفتر دانایی
خوش قول بودن........ینی حرفش حرف باشه
ی رو باشه.... ینی انچه ک ب زبون میاره بکار بگیره
اهل خدا پیغمبر باشه
همیشه تو شرایط سخت باعث سروسامان دادن باشه ن اینکه اوضا رو بدتر کنه....مثلا تو هر بگو مگویی طرف حقو بگیره با این شرایط ک باعث صلحم بشه

mohammad63

Well-known member
به هر کسی میتوانم اعتماد کنم البته مشروط ............. تا وقتی که بی اعتمادیمو خودش به وجود بیاره

بالا