به مناسبت روز مرد...صرفا حهت اطلاع!!!

mw.ashel

New member
images

images

asal 92

New member
:4d564ad6:
روز آقایون مبارک​

پیوست‌ها

• 0_208129001337611946_jazzaab_ir.jpg
    0_208129001337611946_jazzaab_ir.jpg
    89.9 کیلوبایت · بازدیدها: 73

ghazal26

New member
علي اي هماي رحمت تو چه آيتي خدا را...كه به ماسوا فكندي همه سايه ي هما را...
وقتي ده ساله بودم هرگز دلم نميخواست روز پدر بشه..هرگز...ديدن بچه هايي كه با ذوق تو راه برگشت از مدرسه از پارك گل ميچيدن براي پدراشون دلم رو هزاران تكه ميكرد... بابا روي تخت بود وبي صدا...فقط نگاه ميكرد...نگاه... كوچيك كه بودم خودش اذان رو يادم داد...اشهد ان علي ولي الله...
شب بيست و يكم.. درست شب رفتن عشقش، اون هم پر گشيد به آسمون تا كه اونجا قرآن به سر بگيره...يازده سالم كه شد.. گل ميخك قرمز ميخريدم با يه رمان سياه.. روي سنگ سفيد بابا...
بابا.. كلمه غريبيه كه چند ساله از گفتنش محروم شدم... بچه ها از طرف من دست بكشيد روي دستهاي زبر و پينه بسته پدراتون... فردا شب پيشوني پرچروكشون رو ببوسيد...نياد روزي كه بگيد اي واي ديگه دير شده...
داداشاي گلم روزتون مبارك زير سايه مهر اميرالمومنين باشيد...:rose:

leyla-h

New member
روز مرد رو به پدر خودم و همه دوستای خوبم تبریک میگم، همچنین به همه داداشای خوب سایت، طلب آمورزش برای پدرای بچه هایی که پدرشون رو از دست دادن خصوصا آوای نازم .:rose:

mahnam

New member
سلام آقایون انجمن و باباهای مهربون آینده

دیگه به روز پدر نزدیک شدیم. روز باباهای خوب و زحمتکش.

کاش همه باباها تو این روز قشنگ پیش بچه هاشون باشن. کاش هیچ بابایی دلتنگ لبخند بچه اش نباشه. کاش هیچ بچه ای غم باباش تو دلش نباشه.

426879_V3wiCHRa.jpg

مـَـرد شدن حـاصل ِ یـک لقـاح ِ اتفـاقی ست !

امــا مـَـرد بار آمــدن و زیستــن

حاصل ِ تلاش و غلبــه بر سختــی هــاست،

و مـَـردی جـاودانه شدن ...

حـاصل ِ یک عـُـمر نیــک نـــامی ست ...

امیدوارم همه ی آقایون این انجمن مردی جاودانه بشن ...

فرشته های سیبیلو روزتون مبارک
www.pichak.net-37.gif

bahar.zr93

New member
آقایون محترم همگی روزتون مبارک.... ایشالاه یه روز نوه هاتون بهتون تبریک بگن:riz277:

zErOOn3

Well-known member
سلام /...

ممنــــــــــــــون /... :whistle:

درستــه که بهشت زیر پای مادراست /... ولی آرامــش بهشت تو آغوش پدراست (SHaHRoOz S2 _ Song : FaTHeR)

(تو دلمــون مونــد /... نتونسیـــم وگیمــش)

:black_eyed:

Nike313

New member
سلامتی مردها ...
که شاید پشتشون پر نباشه:tsimuzpzwoap1t9y3o7
ولی پشت و پناه خیلی ها هستن...!:thanks:
روزمون مبااااارررک:a2d3:

yasmina

New member
روز تمام مردان ایران زمین مبارک . در پناه صاحب همین روز باشید.

am-ml

New member

برای سلامتی اونایی که سایشون بالا سرمونه و شادی روح اونایی که بازم سایه مهرشون مستدامه و از اون دنیامم دل نگرون بچه هاشونن.... صلوات بفرستیم.

arezoomand

New member
پدر و مادر بزرگترین نعمتیه که خدا به ادما داده:rose:خدا همه پدر و مادرارو حفظ کنه.روز پدر مبارک

ghazal26

New member
اسكارلت عزيزم متنتون منو ناراحت كرد متاسفم كه اين مشكلو داريد ميدونم سخته و اگر من بگم دركتون ميكنم شايد خيلي درست نگفته باشم...
اما اين رو هم بدون خيلي ها مشكلاتي سخت تر و بدتر از اين رو دارن همه ما آدما شخصيت خاص خودمون رو داريم و تو خيلي از موارد باهم كنار نمي يايم، مشكلمون هم اينه كه همه چيزو از ديد خودمون ميبينم.. وقتي خيلي ازش ناراحتي يك لحظه خودتو جاي اون بذار.. وقتي دوست داري فرياد بزني كه اي كاش پدر نداشتم يك لحظه خودتو جاي من بذار...حاضرم همه دنيا رو بدم تا بگم بابا سلام و اون عصباني باشه و بهم اخم كنه... حاضرم همه زندگيمو بدم تا بابام خسته از كار بياد و من دستاشو ببوسم ... اون هزار بار ناز كنه و من نازشو بخرم...
دوست گلم داشتن پدر نعمتيه كه خيلي ها از اون بي نصيبن... قدرشو بدون حتي اگه اون قدر قلب مهربونتو ندونه...
اگه اون محبتهاي تو رو نيبنه به نظرت خدا هم نميبينه؟؟؟؟

sakar

New member
اسکارلت عزیز جای شمانیستم ورنجی که کشیدیو نمیتونم درک کنم
چون سهم من همچین پدری نبوده
فقط برای به ارامش رسیدنت این کامنتو میزارم چون از دیدن حرفات واقعا ناراحت شدم خدا هممونو به راه راست هدایت کنه واسه پدرت زیاد دعا کن و اونو ببخش
خدا گر زحکمت ببندد دری زرحمت گشاید در دیگری
نمیخوام از حرفام برداشت نصیحت کنی این فقط یه همدردی کردنه واینکه تا این حد ناراحت باشی حق خودته اما ازین به بعد سعی کن دیدت رو یکم بهتر کنی
اگه خدا اون پدر و سهم شما کرده حتما پیششم ارامش زیاده و با توسل به خودش ارامش نصیبت بشه آمین
خداوند در آياتي چند از جمله آيه 83 سوره بقره و 36 سوره نساء و 151 سوره انعام و نيز 23 سوره اسراء از مردم مي خواهد تا در حق والدين، احسان و نيكي روا دارند حتي اگر آنان مشرك باشند. (لقمان، آيه 15) فرزند بايد توجه داشته باشد كه نمي تواند پيوند ولايت ايماني با پدر مشرك و كافر خود برقرار كند، چرا كه چنين ارتباط ولايي (افزون بر ولايت طبيعي پدر) در حكم ستم پيشگي و وجود روحيه ظلم در انسان است. (توبه، آيه 23) كساني كه مومن هستند مي بايست به جاي ولايت معنوي با پدر كافر از ولايت همه جانبه الهي بهره مند شوند و محبت خويش را مصروف خدا و ايمان و قيامت كنند و به همان ولايت طبيعي پدر كافر بسنده كنند. (مجادله، آيه 22) اين بدان معناست كه اطاعت ايماني از پدر و مادر كافر جايز نيست و اگر امر داير به اطاعت از خدا و پدر كافر شود مي بايست از خداوند اطاعت كرد.

از آيات 83 سوره بقره و 36 سوره نساء برمي آيد كه والدين نسبت به ديگران در اولويت احسان هستند و از آيه 151 سوره انعام نيز استفاده مي شود كه احسان به ايشان واجب و ترك آن از محرمات الهي است.

آخرین ویرایش:

leyla-h

New member
اسکارلت عزیز نمیدونم چی بگم... میدونم گفتن هیچ حرفی آرومت نمیکنه ولی همه پدرا یه کم اینجوری هستن منظورم این که فکر نکن همه پدر نمونه دارن و فقط تو هستی که بی بهره ای....... ناراحت شدم بابت خیلی چیزا که فقط یه دختر درک میکنه.
پدر و مادر خوب داشتن دست ما نیست ولی حداقل سعی کنیم مادر و پدر نمونه ای برای کودک آینده باشیم.

mehrshad

New member
وقتی پدر رو از دست بدید می فهمید هر چی که بود حتی بد چقدر سایش براتون ارزشمند بود و پناه !!! قدرشون رو بدونید

بالا