بسته خدمتی کارکنان سلامت، انگیزه پرستاران را برای خدمت بهتر بالا می برد

Persian-Masoud

New member
عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت: وزیر بهداشت در دیدار با پرستاران قول داد که ظرف دو هفته آینده حتماً بسته خدمتی برای سایر کارکنان سلامت که بخش اعظم آن را گروه پرستاری تشکیل می دهند، اجرا شود که قطعاً اجرای آن موجب افزایش رضایتمندی و انگیزه خدمت در پرستاران و در نتیجه اجرای بهتر طرح تحول سلامت و ارتقاء رضایتمندی مردم خواهد بود.


بسته خدمتی کارکنان سلامت، انگیزه پرستاران را برای خدمت بهتر بالا می برد

سیاوش آرین در گفت وگو با خبرنگار نظام پرستاری، دیدار اعضای شورای عالی با وزیر بهداشت را مثبت ارزیابی کرد و گفت: هر چند هدف گذاری سازمان نظام پرستاری این است که بتوان به تمام اهدافی که در طول سالها جزو شعار و حقوق پرستاران بوده است دست یابد اما جای خوشحالی است که در این دیدار، جامعه پرستاری به حداقل نتایجی که انتظار داشت، رسید.

وی افزود: دولت سیاست های خود را در سال جاری به گونه ای اتخاذ کرده است که سلامت مردم در اولویت امور باشد و اجرای طرح تحول نظام سلامت نیز نشان از این امر دارد لذا با توجه به نقش پررنگ و موثر پرستاران در پیشبرد این هدف متعالی، این موضوع می تواند به عنوان یک فرصت برای پیشبرد اهداف پرستاری تلقی شود زیرا بی شک پرستاران یکی از مهمترین ارکان اجرا کننده طرح های مربوط به ارتقاء نظام سلامت محسوب می شوند.

عضو شورای عالی نظام پرستاری موافقت وزیر بهداشت با واگذاری مسئولیت صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران را یکی از نتایج مثبت دیدار مشترک نظام پرستاری با دکتر هاشمی عنوان کرد و گفت: صدور این پروانه به منزله RN برای پرستاران محسوب می شود و اجرای آن کمک بزرگی به مردم و جامعه پرستاری می کند.

وی افزود: اجرای طرح صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران، فرصتی است برای نظام پرستاری که بتواند به عنوان یک سیستم نظارت کننده بر عملکرد پرستاران، نظارت بیشتری داشته باشد و کارایی پرستاران و عملکرد آنها در ارائه خدمات به بیماران و سلامت مردم را دقیق تر مورد ارزیابی قرار دهد.

آرین ادامه داد: اجرای آزمایشی قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری که با شروع اجرای طرح تحول نظام سلامت، بیش از پیش در جامعه پرستاری احساس نیاز می شد نیز دیگر دستاوردی بود که در دیدار اخیر اعضای شورای عالی نظام پرستاری با وزیر بهداشت حاصل شد.

وی افزود: تعرفه گذاری خدمات پرستاری موضوعی است که حدود 6 الی 7 سال است پرستاران انتظار اجرایی شدن آن را می کشند و با قولی که وزیر بهداشت در این دیدار دادند در حقیقت جای خوشحالی است که استارت آن زده می شود.

عضو شورای عالی نظام پرستاری تصریح کرد: مورد دیگری که در این جلسه توانستیم به آن دست یابیم، قول مساعد وزیر بهداشت به اجرای بسته خدمتی برای سایر کارکنان بخش سلامت در بحث طرح تحول نظام سلامت در ظرف دو هفته آینده بود.

عضو شورای عالی نظام پرستاری ادامه داد: همان طور که وزیر بهداشت نیز به آن اذعان داشتند، در طرح تحول نظام سلامت، پرستاران و پیراپزشکان آن گونه که باید و شاید دیده نشده اند و همین امر موجب بروز نارضایتی در آنها شده است و تا زمانی که اجرا کنندگان یک طرح رضایتمندی نداشته باشند علاوه بر اینکه منجر به نارضایتی مردم و بیماران می شود، بی شک موفقیت آن طرح نیز عملی نیست.

وی افزود: لذا دکتر هاشمی قول دادند که ظرف دو هفته آینده حتماً بسته خدمتی برای سایر کارکنان سلامت که بخش اعظم آن را گروه پرستاری تشکیل می دهند، اجرا شود که قطعاً اجرای آن موجب افزایش رضایتمندی و انگیزه خدمت در پرستاران و در نتیجه اجرای بهتر طرح تحول سلامت و ارتقاء رضایتمندی مردم خواهد بود.

آرین دیدار اخیر اعضای شورای عالی نظام پرستاری با وزیر بهداشت را یکی از بهترین دیدارها و پرحاصل ترین نشست های پرستاری طی چند وقت اخیر عنوان کرد و گفت: قطعاً همکاری و همدلی بین اعضای شورای عالی و نقش معاونت پرستاری به ویژه حضور آقای میرزابیگی در کسوت معاون پرستاری وزیر بهداشت در حصول این نتایج بی تأثیر نبوده است.

وی افزود: معاونت پرستاری در ظرف مدت زمان کوتاهی که کار خود را شروع کرده است کمک بزرگی برای سیستم پرستاری محسوب می شود که بتواند استقلال حرفه ای خود را بیش از پیش به دست آورد.

عضو شورای عالی نظام پرستاری خاطر نشان کرد: اگر چه سازمان نظام پرستاری به عنوان نهادی پرسشگر و ناظر و معاونت پرستاری وزارت بهداشت در کسوت پاسخگویی است، اما این دو مغایرتی با هم نداشته و اگر این دو مجموعه همواره همسو، همدل و هم هدف کار کنند می توانند نقش چشمگیری در رشد و تعالی پرستاری ایفا کنند.
 
بالا