بزرگترین سایت همسریابی دنیا

abdolla

Member
ولی خوب حالا ارشد رو تموم کنم بعد برم خاستگاری دختر همسایمون من که دو بار ضایع شدم این یکبارم روش

abdolla

Member
علکی دلمو خوش نکنم اینم همون حرفای بالایی رو میزنه البته این دیگه اخریش هست که میرم

AWWA

New member
ولی خوب حالا ارشد رو تموم کنم بعد برم خاستگاری دختر همسایمون من که دو بار ضایع شدم این یکبارم روش

ضایع شدن چرا؟ من بازم میگم من هرچی میگم عین واقیته..ولی اینکه شما چی برداشت کنین مسئولش خودتونین

برای یکی از دوستای من یه خواستگار اومده بود...شرایطش تقریبا مثل شما. ارشد بود ولی شغل ثابتی نداشت. پسره برای اینکه تو جامعه به گناه نیفته و یه همدمی داشته باشه تصمیم به خواستگاری گرفته بود. به دوستم گفتم پسررو میشناسم قبول کن. خیلی آقاست ...ازاوناست که دعای مادر همیشه پشت سرشه.....قبول نکرد گفت شغل ثابت نداره ....از طرفیم شهرستانیه خوشم نمیاد. با یکی دیگه ازدواج کرد......یه مدت نگذشت که شنیدیم پسره یه جای خیلی توپ تو تهران استخدام شده ودرآمدش عاااالیه.......بعدش که دوستمو دیدم خیلی پشیمون بود.

آخرین ویرایش:

fifi

New member
آقاي عبدالله شما تو اين زمان فرصت داريد تا نسبت به دخترخانم همسايه تون خوب شناخت پيدا كنيد، عقايدشون ايمانشون رفتارشون و خيلي چيزاي ديگه، حتي بايد راجب طرز فكر خانواده دختر هم تحقيق كنيد وقتي بدونيد كه طرز فكر خانواده اين خانم هم مثل قبلياست چه دليلي داره بريد خواستگاريش!! چشم بسته انتخاب نكنيد چشم بسته نريد خواستگاري چشم بسته ازدواج نكنيد نتيجه ش ميشه ضايع شدن خودتون بعلهههههه

AWWA

New member
علکی دلمو خوش نکنم اینم همون حرفای بالایی رو میزنه البته این دیگه اخریش هست که میرم

قصد هیچ کدوم از ما تغییر عقیده شما یا بقیه دوستان نیست....اینجا فقط از تجربیات همدیگه استفاده میکنیم.:rose::rose::rose:

abdolla

Member
93094553963245804870.jpeg

از این حرف خیلی خوشم اومد

منظورم از اینم دختر همسایمونه اوا خانم

mexin

Well-known member
ميگما رسم و رسومات طرفاي ما خيلي خوبه هاااااااااا
اينجا هزينه هاي تالار و شام و اين جور چيزا خيلي خيلي كه بشه2 تومنه كه اونم رسمه كه تو مراسم عروسي همه فاميل يه كمكي به عروس و داماد مي كنن و هزينه شب عروسيشون در مياد
خونه هم كه با چندميليون و ماهي 300-400تومن ميشه جور كرد دخترامونم كه به 5-6ميليون طلا راضي ان، جهازم كه تا جايي كه داماد بتونه جور كنه راضي ان، دخرتامون چقده خوبنننننننن يه اسفند براشون دود كنم بياين از طرفاي ما زن بستونين:25r30wi:

دینگ دینگ .. تبلیغات حق انتخاب میدهد .. این پیامهای بازرگانی عروس گیری کدوم شهر بود؟؟!!هوم؟؟:21:

mexin

Well-known member
خوب شما دوبار رفتين و براي ماها چندين برابر اون خواستگار اومده و مشاهده كرديم كه دقيقا آقايون عزيز هم همين ديد رو دارن و انگار اومدن با ثروت و دارايي پدر دختر ازدواج كنن نه خود دختر!!
تجربه خودم:
خانواده آقا اومدن خواستگاري، بدون اين كه راجب خودم چيزي سوال كنن! سوال اولشون :خونه مال خودتونه؟ زمين و باغم دارين؟ چندتا ماشين دارين؟همه شون مال خودتونه؟
هر كدوم از ما با توجه به شرايطمون و تجربه مون داريم صحبت مي كنيم نبايد همه جامعه رو اينجوري ببينيم نبايد همه رو با يه چوب زد درسته بعضي از دخترا مث موارد شما هستن و بعضي آقايون مث تجربه من، ولي همه اينجوري نيستن بايد چشمامونو باز كنيم و درست انتخاب كنيم يه چيزايي دست خودمونه و يه چيزايي خارج از اراده و خواست ماست اونايي رو كه خودمون ميتونيم تا جايي كه مقدوره حل كنيم و بقيه شو بسپاريم به خداي بالا سرمون.

اینا خواستگار نبودن ..اومدن معامله ماشین و زمین و ... شما ....:21: خب شاید شما بنگاه معاملات ملکی دارین دیگه ..اشتباهی اومده بودن ...:21:

رها45

New member
میدونم شرایط سخته ولی باید از خدا و ایمه کمک خواست و از نه اینکه قید اینارو بزنیم.
ماها تا تقی به توقی میخور همه چیزو میندازیم کردن دین و خدا فک میکنیم مشکلمون حل میشه.همش که این دنیا نیست اونطوری بود یه دختر به راحتی میتونست از راه... پول دربیاره. مشکل ماها دوری از دستورات دینه اگه دخترا قانع بودن پسرا کاری این مشکلات پیش نمیومد.

mexin

Well-known member
میدونم شرایط سخته ولی باید از خدا و ایمه کمک خواست و از نه اینکه قید اینارو بزنیم.
ماها تا تقی به توقی میخور همه چیزو میندازیم کردن دین و خدا فک میکنیم مشکلمون حل میشه.همش که این دنیا نیست اونطوری بود یه دختر به راحتی میتونست از راه... پول دربیاره. مشکل ماها دوری از دستورات دینه اگه دخترا قانع بودن پسرا کاری این مشکلات پیش نمیومد.

خب همه ش دوری از دستورات دین نیست ...این کشورهای اروپایی و آمریکایی به قول ما که میگیم کافر هستن، از دین دور هستن و ازین حرفا ولی برای جوون هاشون بهترین امکانات رفاهی رو گذاشتن و بمحض فارغ التحصیل شدن کار مناسب رو دارن و مشکلی هم از نظر ازدواج ندارن ...
اینا مدیریت بلدن خیلی ......میدونن چیکار کننن

- - - Updated - - -

خب همه ش دوری از دستورات دین نیست ...این کشورهای اروپایی و آمریکایی به قول ما که میگیم کافر هستن، از دین دور هستن و ازین حرفا ولی برای جوون هاشون بهترین امکانات رفاهی رو گذاشتن و بمحض فارغ التحصیل شدن کار مناسب رو دارن و مشکلی هم از نظر ازدواج ندارن ...

AWWA

New member
اونجا که ازدواج معنی خودشو از دست داده....تازه اگه دوطرف آدمای با وجدانی باشن بعد بچه دار شدنشون عروسی میگیرن!

آخرین ویرایش:

abtin13

New member
اونجا که ازدواج معنی خودشو از دست داده....تازه اگه دوطرف آدمای با وجدانی باشن بعد بچه دار شدنشون عروسی میگیرین!

اتفاقا ازدواج اینجا معنیش رو از دست داده که آمار طلاق هر روز بیشتر از روز قبل میشه.شما اگه آمار طلاق تو کشورهای مختلف رو با اینجا مقایسه کنی خودت متوجه میشی.

AWWA

New member
اتفاقا ازدواج اینجا معنیش رو از دست داده که آمار طلاق هر روز بیشتر از روز قبل میشه.شما اگه آمار طلاق تو کشورهای مختلف رو با اینجا مقایسه کنی خودت متوجه میشی.

اینجا ازدواج بیشتره در نتیجه طلاقم احتمالش زیاده.....تو کشورای دیگه ازدواجی نیست که طلاقی ثبت بشه!

diseases

Well-known member

البته افزایش طلاق همیشه هم بد نیست.
افزایش طلاق تو جامعه ، رشد فکری افراد جامعه رو می رسونه.
دیگه گذشت اون زمانی که می گفتن باید سوخت و ساخت.
الان وقتی طرف می بینه با طرفش تفاهم نداره میره تو فکر طلاق. (البته تا تفاهم رو چی تعریف کنیم، افزایش سطح توقعات بیجا هم یکی از عوامل افزایش طلاقه)
من خودم دهه پنجاهی هستم و هر دوتاشو دیدم...

- - - Updated - - -

الان وقتی طرف می بینه با طرفش تفاهم نداره میره تو فکر طلاق. (البته تا تفاهم رو چی تعریف کنیم، افزایش سطح توقعات بیجا هم یکی از عوامل افزایش طلاقه)

abtin13

New member
اینجا ازدواج بیشتره در نتیجه طلاقم احتمالش زیاده.....تو کشورای دیگه ازدواجی نیست که طلاقی ثبت بشه!

منتظر همین حرف بودم.نه دیگه اگه شما نسبت بگیری (نسبت ازدواج به طلاق در یک محدوده زمانی) دیگه این مشکل پیش نمیاد.شما درصد رو حساب کنی نه تعداد رو که در این صورت درصد طلاق ما بالاتره.

AWWA

New member
منتظر همین حرف بودم.نه دیگه اگه شما نسبت بگیری (نسبت ازدواج به طلاق در یک محدوده زمانی) دیگه این مشکل پیش نمیاد.شما درصد رو حساب کنی نه تعداد رو که در این صورت درصد طلاق ما بالاتره.

حرف شما درست ولی من نمیگم ،خودشون تو نود درصد فیلما و سریالاشون یا مادر مجرد دارن یا پدر مجرد......یا بچه ای که مشخص نیست پدرو مادرش کین. اینا تو هرجامعه ای هست ،حتی ایران. ولی باز تو ایران درصدش پایینتره

abtin13

New member

- - - Updated - - -

خوب اگه قبل از ازدواج برنامه ریزی درست و حساب شده ای داشته باشیم خیلی راحت میشه بعد از ازدواج زندگی خوبی داشت که منجر به طلاق نمیشه.
منظورم از برنامه ریزی دید همه جانبه است، مالی، فرهنگی، اعتقادی، آینده نگری، آمداگی برای پذیرش زندگی متاهلی و رشد فکری و....
نمیشه که بگیم چون سنمون داره بالا میره باید بالاخره ازداج کنیم یا این که داریم به گناه میفتیم و.... اگه هدف از ازدواج این چیزا باشه که همون مجرد بمونیم بهتره

AWWA

New member
.

شما تجربتون بیشتر از ماهاست....نظر شما چیه؟ پسرای انجمن میگن تا کارو خونه و ماشین نداشته باشیم ازدواج نمیکنیم

بالا