بزرگترین سایت همسریابی دنیا

biology89

New member
a-67 منظور ما هم همينه يعني ميشه با يه كار ساده و درآمد كم ازدواج كرد چون بقيه ش رو خدا ميرسونه اونم نه اينكه ما بشينيم و منتظر بشيم خدا بياد در بزنه و يه سبد پر پول همراهش باشه و بگه بفرماييد اين جايزه ازدواج كردنتون. بايد با همون كم ها به خدا توكل كرد و ازدواج كرد بعد همه تلاشتو بكار گرفت تا زندگي رو ساخت اونوقت خدا راهو برات باز ميكنه هموار مي كنه اونوقت به همه چي ميرسي.

چه دلیلی داره وقتی همه چی خوب و راحته خودمونو بندازیم تو سختی؟:21:

fifi

New member
در جواب دوستمون آبتين هم بگم بحث اين بود كه به خدا اعتماد كنيم توكل كنيم و ازدواج كنيم خدا راه درست رو به ما نشون داده راه غلط رو هم نشون داده انتخابش با خود ماست اگه درست رو انتخاب كنيم به سعادت ميرسيم و اگه غلط رو انتخاب كنيم به بدبختي. اگه درست رو انتخاب كنيم خداهم در راه رسيدن به مقصد كمكون مي كنه اكه سهامداران سياستمدارن اقتصادانان هم به راهي كه خدا نشونشون داده و گفته هاي خداوند عمل مي كردن الان ركود بورس و اقتصاد و اينا نداشتيم. اگه الان ميبينيد وضع خيلي چيزا خرابه چون طبق گفته هاي خداوند و دين عمل نشده. سياست از دين و دين از سياست جدا نيست. دين و گفته هاي خدا برنامه زندگي انسان هستن حالا در هر زمينه اي اقتصاد اجتماع فرهنگ و...
ما مرتبط با خدا هستيم نميشه خودمونو از خدا جدا بدونيم و بگيم چرا اين بحثو به خدا ربط ميديم

biology89

New member
در جواب دوستمون آبتين هم بگم بحث اين بود كه به خدا اعتماد كنيم توكل كنيم و ازدواج كنيم خدا راه درست رو به ما نشون داده راه غلط رو هم نشون داده انتخابش با خود ماست اگه درست رو انتخاب كنيم به سعادت ميرسيم و اگه غلط رو انتخاب كنيم به بدبختي. اگه درست رو انتخاب كنيم خداهم در راه رسيدن به مقصد كمكون مي كنه اكه سهامداران سياستمدارن اقتصادانان هم به راهي كه خدا نشونشون داده و گفته هاي خداوند عمل مي كردن الان ركود بورس و اقتصاد و اينا نداشتيم. اگه الان ميبينيد وضع خيلي چيزا خرابه چون طبق گفته هاي خداوند و دين عمل نشده. سياست از دين و دين از سياست جدا نيست. دين و گفته هاي خدا برنامه زندگي انسان هستن حالا در هر زمينه اي اقتصاد اجتماع فرهنگ و...
ما مرتبط با خدا هستيم نميشه خودمونو از خدا جدا بدونيم و بگيم چرا اين بحثو به خدا ربط ميديم
اونوقت ازدواج کردن راه درسته،ازدواج نکردن راه غلط؟:21:

AWWA

New member
آخرین کامنتم در این تاپیک:
دخالت خدا در هر موضوعی، فراهم کردن یا نکردن راه های علت و معلولی برای اون موضوع هست و اینکه چرا فراهم بشه یا نه اینو من نمیدونم باید از خدا پرسید که چرا.

چرا آخرین پست تو این تاپیک؟!!
شیرینی همه بحثا به همین اختلاف نظراست.....به قول معروف :هرجا دیدی همه مثل هم فکر میکنن،بدون که اونجا هیشکی فکر نمیکنه.

abtin13

New member
چرا آخرین پست تو این تاپیک؟!!
شیرینی همه بحثا به همین اختلاف نظراست.....به قول معروف :هرجا دیدی همه مثل هم فکر میکنن،بدون که اونجا هیشکی فکر نمیکنه.

یعنی واقعا این بحث رو ادامه بدیم؟

fifi

New member
همه جا سفارش شده به ازدواج. پس درسته. من هدفم از صحبتام توكل به خدا و اعتماد به اونه نه چيز ديگه اي.
قصد برچسب زدن به آبتين رو هم نداشتم اگه از صحبتاي من ناراحت شدن هميجنا ازشون عذر ميخوام.:riz513:
چون ايشون در صحبت دوستمون كه گفته بود با ازدواج روزي سرازير ميشه و بايد به خدا توكل كرد يه صحبتايي مخالف داشتن برداشتن من اين بود كه با اون قسمت حرف دوستمون كه گفته بود بايد به خدا توكل كرد مخالفن و از اين حرفشون شاكي شدم.

AWWA

New member
یعنی واقعا این بحث رو ادامه بدیم؟

اگه تو سایتای دیگه بود شاید جلوی بحثو میگرفتم. ولی اینجا حس میکنم اعضای سایت به حدی از درک و فهم رسیدن که درستو از نادرست تشخیص بدن.هر بحثی هم میتونه یه درس جدید تو زندگیمون باشه

abtin13

New member
همین مورد مناسب رو یکی با رسم شکل برام توضیح بده:65d6a5d6s:

fifi

New member
این روزا خانواده دختر قاطی جهاز ماشین ظرفشویی هم میدن که مشکل نبود این ویژگی در مورد مناسب برطرف میشه.دیگه؟؟؟؟؟؟

طرفاي ما پسر جاهاز ميده خووووووو گفتم شايد نخواد ماشين ظرفشويي بده خودش زحمتشو بكشه:motat:

AWWA

New member
همین مورد مناسب رو یکی با رسم شکل برام توضیح بده:65d6a5d6s:

پاسخ رتبه نظرتون رو میدم:)

توکل یعنی زانوی شترتو ببند بعد به خدا بسپار(حتما داستانشو شنیدین)

من برای خودم یه قانون تو زندگی شخصیم نوشتم......قبل شروع کار دلتو با خدا یکی کن(اینجوری که ازش کمک بخواه و بهش این قولو بده که در مسیر خودش قدم ورمیداری)

بعد دست به کار شو ....حین کار طوری وظیفتو انجام بده که هیچ ایرادی نشه بهش وارد کرد. یعنی کوتاهی نکن و هرکاری که لازمه بکن.(و اینطوری فک کن که خدا قرار نیست بهت کمکی بکنه و همه چی به خودت بستگی داره)

درنهایت نتیجه رو به خدا بسپار.اینطوری خیالت راحته که کم کاری نکردی و به خودت بدهکار نیستی و ازطرفی آرامش داری که حتی اگه به نتیجه مطلوبت نرسیدی همش حکمت الهیه نه کوتاهیه خودت.

آخرین ویرایش:

love virology

New member
با این وضعیت کی میتونه ازدواج کنه همون مجرد بمونیم بهتره / ازدواج یه امر فکری و غقلی نه غریزه و شهوت

TUMS

Well-known member

همشون اینطوری نیستن.....بعضیاشون طرفو به خاطر خودش میخوان نه شغلش. امیدوارم از این جور موارد به پستتون بخوره:) به نظرتون کسی که بعد گیر آوردن یه شغل خوب شمارو میخواد واقعا زن زندگیه؟!

اینم در نظر بگیرین که روزی بعد ازدواج سرازیر میشه......در این مورد دوتا تجربمو میگم:
یکیش دوستم تعریف میکرد.....میگه من با یکی نامزد کردم دقیقا از اون روز فقط روزی بود که به زندگیم سرازیر میشد بعدش که سر اختلاف خانواده ها از هم جدا شدیم همه چی محو شد. حتی خود نامزدم وقتی برا تموم شدن قضیه بهم زنگ زده بود همینو گفت. گفت: وقتی نامزد کردیم کارم اینقد رونق داشت که من به اطرافیان پول میدادم بعد طلاق همش دستم پیش پدرم دراز شده!!!

دومیشم خواهر خودم....وقتی پسر همسایمون اومد خواستگاریش کار ثابتی نداشت......ولی خونوادم به خاطر ادبو و معرفتش قبول کردن. درست یه ماه بعد عروسی اسمش تو آزمون استخدامی بانک اومد و حالا کارمند بانکه. باید تو اینجور مواقع به خدا اعتماد کنیم.
میتونیم اینجوری هم نگاه کنیم که پسرا مجبور میشن کار کنن!!
یه چیزی هم هست وقتی مسئولیت زندگی را قبول میکنی مجبوری دنبال کار و پول درآوردن باشی پس طبیعتآ وضعیت بهتر میشه البته باید بگم که به یه حدی از توان مالی رسیده باشی یا به آینده امیدوار باشی
در غیر این صورت مسیر معکوس خواهد بود
خیلی ها هستن وقتی ازدواج میکنن زندگی یه نفر دیگه هم خراب میکنن!

بالا