بری های اعجاب انگیز برای سلامت قلب

maxin

Well-known member
0d422469a7bfe49699e19d8d898530d7_L.jpg
جدیدترین تحقیقات نشان می دهد زنانی که انواع میوه های بری را مصرف می کنند، کمتر از بقیه زنان دچار حمله قلبی می شوند. آیا شما بری ها را می شناسید ؟

اما بری ها چه هستند ؟ میوه های خانواده بری (Berries ) شامل تمشک سیاه ، بلوبری ، توت فرنگی ، تمشک قرمز، آکای بری و کرن بری هستند . برخی از این میوه ها در ایران موجود نیستند اما اگر در دسترس بودند حتما از آنها استفاده کنید .

بری ها با رنگ های شاد و طعم دلپذیرشان ،جزو میوه هایی هستند که برای سلامتی شما بسیار مفیدند. این میوه ها در رنگهای متنوع دیده می شود و سرشار از آنتی اکسیدان و پلی فنول هستند (پلی فنول داروی ضد سرطان و بیماری های مزمن است) برای این که از همه خواص این میوه ها بهره مند شوید اجازه دهید که کاملا برسد و بعد مصرف کنید.

تحقیقات اخیر که در مجله Circulation به چاپ رسیده نشان می دهد که افزودن چند عدد بلوبری به ماست و یا افزودن توت فرنگی به آب میوه در وعده صبحانه، خطر حمله قلبی را کاهش می دهد. شما را با فواید 6 نوع بری که برای سلامت مفید است آشنا می کنیم.

تمشک سیاه (Blackberries)

brries-for-heart-1.jpg

این میوه خوشمزه سرشار از پلی فنول است که از بیماری های قلبی و عروقی و حتی سرطان جلوگیری می کند. تمشک نسبت به بقیه میوه ها مقدار بیشتری فیبر دارد ، 7 گرم فیبر در هر فنجان تمشک وجود دارد.( مصرف روزانه 25 تا 35 گرم فیبر توصیه می شود). علاوه بر اینها یکی از منابع خوب ویتامین C و حاوی مقدار کمی آهن ، کلسیم وهمچنین ویتامین A می باشد. می توانید این میوه را داخل خمیرکیک بریزید و بپزید ، به صورت مربا همراه با نان مصرف کنید و یا همین طور ساده مصرف کنید.

بلوبری (Blueberries)

brries-for-heart-2.jpg

مصرف این میوه به حافظه شما کمک میکند ، حاوی ترکیبات زیادی است که از گرفتگی رگها جلوگیری میکند و باعث روان شدن گردش خون می شود. سرشار از آنتی اکسیدان و همچنین کاهش دهنده میزان چربی اشباع شده در بدن می باشد و منبع خوب فیبر و ویتامین C است . باتوجه به ویژگی های گفته شده تعجبی ندارد که مصرف این میوه ارتباط مستقیمی با کاهش خطر حمله قلبی داشته باشد.


توت فرنگی (Strawberries)

brries-for-heart-3.jpg


این میوه دوستدار قلب و مملو از ویتامین C است. همچنین به نظر می رسد یک منبع فوق العاده مغذی فولات folate که محافظ قلب است باشد (گرچه هنوز دقیق اثبات نشده است). به مانند بلوبری حاوی ترکیباتی است که رگها را گشاد کرده و مانع تجمع پلاکتها می شود. همچنین سفید کننده طبیعی دندان است.
 

maxin

Well-known member


تمشک قرمز (Raspberries)
brries-for-heart-4.jpg

این میوه خوشمزه سرشار از فیبر و برای سلامت قلب بسیار مفید است، هر نصف فنجان تمشک حدود 4 گرم فیبر دارد. علاوه بر این 25٪ ویتامین C و منگنز مورد نیاز بدن خود را می توانید با مصرف این میوه تامین نمایید.تمشک کاهش دهنده چربی است و میزان زیادی پلی فنول دارد که خطر بیماری قلبی را کم می کند. سعی کنید همیشه از این میوه در رژیم غذایی خود استفاده کنید.


آکای بری (Acai berries)

brries-for-heart-5.jpg

وقتی که صحبت از آنتی اکسیدان به میان می آید، این میوه گوی سبقت را از دیگر میوه هایی چون توت فرنگی ، تمشک سیاه و بلوبری می رباید. این بری منبع خوبی از فیبر است ولی چون ترش مزه است، می توانید آنرا همراه آب میوه، بلغور جو و کمی ماست مصرف کنید.

کرن بری (Cranberries)
brries-for-heart-6.jpg


این دانه های ریز و ترش در تابستان بسیار پرطرفدار است. اما با توجه به ویژگی های درمانی آن (مخصوصا در زنان) باید سعی کنید که در تمام طول سال از این میوه استفاده کنید. از جمله مزایای دیگر کرن بری می توان به افزایش چربی مفید بدن HDL و جلوگیری از عفونت دستگاه ادراری اشاره کرد.
 

pashmak

New member
مکسین باز میوه های گرون گذاشتی مرفه بی درد هوس ذغال آخته کردم ایش
 
بالا