بروبچ شیراز

sa@@ra

New member
به به میبینم ک شیرازیای باحال ترکوندن.... ایول دمتون گرم...
کلا شیراز و ادماش همیشه اولنا ولی مث خیلی جاهای دیگه اهل قمپوز در کردن نیستن...
تقدیم به شیرازیا و استان فارسیای انجمن
79.gif

:rose::rose::rose:

donyabekam

New member
می گم برای طاووس سر دروازه قرآن باید یکی دیگه هم بگذاریم تا جفت بشوند
بچه اون را می دهیم به جاهای دیگه

amin88

New member
به جای پول شیر خشگ و ای اتو اشغالا پول بده برو کنسرت:25r30wi::25r30wi:

ههههههههههه از دست تو سالا .......بابا شیرخشک که ماله اون پسره بودش که:25r30wi:.........بدم من؟؟؟؟؟؟من که چیزی نمیخورم .....بابا عابرومونو نبر:rolleyessmileyanim:

bahramian0935

New member
ههههههههههه از دست تو سالا .......بابا شیرخشک که ماله اون پسره بودش که:25r30wi:.........بدم من؟؟؟؟؟؟من که چیزی نمیخورم .....بابا عابرومونو نبر:rolleyessmileyanim:

سلاممممممممممممممممم به بروبچ باصفای شیراز.اقاماهم یک جورایی استان فارس بودیما

sa@@ra

New member
ووووی ها شیراز یعنی اینا که زیرو هس
:4d564ad6::25r30wi::thanks::auizz3ffy9vla57584x

sa@@ra

New member
پنجمین بازارچه ی خیریه غذا ,
به نفع بیماران سرطانی و ام اس
پارک خلد برین : 30 و 31 مرداد _ 1 شهریور

sa@@ra

New member
بزرگترین افتخار زندگیم اینه که برای مردمی میخونم که شعورشون بیشتر از شعور مردم جهانه اگر به من میگفتند شهر دومی را برای خود انتخاب کن صد در صد شیراز را انتخاب میکردم

- - - Updated - - -

فالوده یا پالوده ؟ کدام صحیح است ؟

با کمی تامل در ریشه تاریخی این محصول در مییابیم که پالوده صحیح است چون نشاسته رو موقعيكه پخته ميشه درون يك ظرفي مثل قالبه میریزن كه ته اون سوراخ سوراخ هست و يك ظرف ديگري مثل ماهيتابه كه داخل يك پارچه پيچيده شده روي ان قرار ميدهند ميدهند و با پا روي آن فشار مياورند و زير ظرف يك ظرف پر از آب سرد ميگذارند و رشته رشته هاي پالوده در آن ريخته ميشود..
به خاطر فشار پا بر روی ظرف در زمان قدیم به این محصول پالوده میگفتند . پس از حمله اعراب و جایگزین شدن حرف (( ف )) به جای (( پ )) این محصول به غلط فالوده نام گرفت !

در نتيجه پالوده صحیح است

nerci

New member
چه پبج باحالی،تازه دیدمش!
داشتم احساس غربت میکردم.
چه قد همشهرییییییی!!

TaTi

مدیر بخش
شیراز، نامی خیال انگیز...!

در افسانه ها آمده است که شیراز فرزند تهمورس (از پادشاهان سلسله پیشدادیان) شهر شیراز را تأسیس کرد و نام خود را بدان بخشید.

به روایتی دیگر، نام این دیار، "شهرراز" بوده که به اختصار شهر از و شیراز خوانده شده است.

در حالی که بر اساس تحقیقات "تدسکو" شیراز به معنای مرکز انگور خوب است.

"ابن حوقل"، جغرافی دان مسلمان قرن چهارم هجری، علت نامگذاری شیراز شباهت این سرزمین به اندرون شیر می داند.

چرا که به قول او عموما خواربار نواحی دیگر بدانجا حمل می شد و از آنجا چیزی به جایی نمی بردند.

و بالاخره بنا به نوشته کتاب "صورالاقالیم"، از جهت وجود دام های بسیار در دشت شیراز، آنجا را "شیرساز" نامیده اند...!

:smiliess (12):

sa@@ra

New member
چه پبج باحالی،تازه دیدمش!
داشتم احساس غربت میکردم.
چه قد همشهرییییییی!!

ووووووووووووووی خوش اومدییییییییییییییییی:4d564ad6::4d564ad6:
نکنه حوصلت نمیشد بیوی اینجو؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بالا