برنامه درس تغذیه رشته تغذیه مطالعه گروهی

negar91

New member
مرداد:انرژی-آب-هضم و جذب-بارداری و شیردهی-آلرژی-دیابت-ویتامینهای A-D-E-K
شهریور:شیرخواری و کودکی-نارسایی قلبی-قلب و عروق-پرفشاری خون-سرطان-ایدز-ویتامینهای تیامین-ریبو فلاوین-نیاسین-اسید پنتوتنیک
مهر:نوجوانی و بزرگسالی-پروتئین ها-کلیه-استخوان-دهان و دندان- تناسب اندام-کودکان کم وزن-B6-بیوتین-فولات-شبه ویتامینها
آبان:سالمندی -تغذیه در جامعه-کربوهیدرات و فیبر-کم خونی-ایدز-بیماریهای روماتیکی-ژئومیکس تغذیه ای-ورزش-تغذیه لوله ای وریدی-S-Mg-P-Ca-C
آذر:چربی-ریوی-اختلالات عصبی-بیماریهای روانی-استرس متابولیک-متابولیک وراثتی-تداخل غذا و دارو-Fe-Zn-Cuو فلوئور
دی:اختلالات خوردن-گوارش تحتانی و فوقانی-کبد-ناتوانیهای تکاملی-ارزیابی داده های رژیمی و بالینی-ارزیابی داده های آز-برنامه ریزی رژیمی-تشخیص مداخلات تغذی ای-مشاوره برای تغییر-مکمل یاری و مراقبت تغذیه ای -I-سلنیوم-منگنز-مولیبدن-بور

neda*

New member
شروع برنامه مرداد:
مرداد:انرژی-آب-هضم و جذب-بارداری و شیردهی-آلرژی-دیابت-ویتامینهای a-d-e-k

celine

New member
سلام به همگی .یه سوال این سرفصل ها همه از دو جلد کتاب کراوسه یا از کتاب دیگه ای ام باید بخونیم؟ممنون

celine

New member
نگار جون این سرفصلا از چه کتابیه .آخه همه ی اینا توی سرفصلای کتاب کراوس ترجمه ی خلیلی ویرایش 13 نیست.:smiliess (4):

negar91

New member
نگار جون این سرفصلا از چه کتابیه .آخه همه ی اینا توی سرفصلای کتاب کراوس ترجمه ی خلیلی ویرایش 13 نیست.:smiliess (4):
اینا بر اساس کتاب اصلیه کرواس هست ( زبان انگلیسی ) کتاب دکتر خلیلی فقط فصلای تغذیه اساسی رو داره که خیلی ناقصه

celine

New member
آخه جزوه ی دکتر طریقت هم خیییییییلی :j58r36j3gcr4suxymupگرونه

goli-68

New member
سلام نگار جون من تازه 2هفته هست که شروع به خوندن برای ارشد کردم به نظر میرسه از برنامه ای گذاشتی خیلی عقب هستم میتونم تمام کنم؟باتوجه به این که بایدطرح روهم بگذرونم میشه بگی چطور خودم را به بقیه بچه هابرسونم؟ممنون

negar91

New member
سلام نگار جون من تازه 2هفته هست که شروع به خوندن برای ارشد کردم به نظر میرسه از برنامه ای گذاشتی خیلی عقب هستم میتونم تمام کنم؟باتوجه به این که بایدطرح روهم بگذرونم میشه بگی چطور خودم را به بقیه بچه هابرسونم؟ممنون
سلام
از برنامه ابان شروع کن و کاری به مهر نداشته باش توی برنامه های مرور این قسمت های نخونده رو جبران میکنی

sahel.aramesh

New member
سلام . کسی کتاب اصول تغذیه گیتی ستوده 2012 رو می خونه؟ من یه سوال دارم ، در جدول 2- 45 صفحه 183 مقادیر دریافت های غذایی کلسیم rda هست یا ai ؟ اگه کسی می دونه لطفا راهنمایی کنه. ممنون.

siavash

New member
سلام . کسی کتاب اصول تغذیه گیتی ستوده 2012 رو می خونه؟ من یه سوال دارم ، در جدول 2- 45 صفحه 183 مقادیر دریافت های غذایی کلسیم rda هست یا ai ؟ اگه کسی می دونه لطفا راهنمایی کنه. ممنون.
ai=تمام مقادیر کلسیم+مقادیر فسفر و منیزیم شیرخواران
rda=فسفر و منیزیم بزرگسالان

sahel.aramesh

New member
ممنون از شما آقا سیاوش. ولی چرا در صفحه 182 قسمت dri نوشته برآوردهای نیاز هر دو جنس در سراسر زندگی برای کلسیم rda مشخص شده است (جدول 2-45 ) ؟ به کدوم باید استناد کرد؟

siavash

New member
ممنون از شما آقا سیاوش. ولی چرا در صفحه 182 قسمت dri نوشته برآوردهای نیاز هر دو جنس در سراسر زندگی برای کلسیم rda مشخص شده است (جدول 2-45 ) ؟ به کدوم باید استناد کرد؟
بر اساس دریافت کافی (ai)هستش جاهای دیگه هم چک کردم.

asal92

New member
سلام بچه ها جون میشه هر کی اصطلاحات زیر رو میدونه توضیح بده ممنون
آتروفیه؟
عضلات آنتریک؟
پری بیوتیک؟
پروتیین فیبروزه؟
cns؟
استریفیه شدن؟
انتروسیت؟
دریچه ی ایلئوسکال؟
gi؟
بیماری sbs -پانکراتیک - سندرم دامپینگ چین؟
و در نهایت دیواره ی پروگزیمال روده ی کوچک کجاست؟
مرررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررسی:28:

siavash

New member
سلام بچه ها جون میشه هر کی اصطلاحات زیر رو میدونه توضیح بده ممنون
آتروفیه؟
عضلات آنتریک؟
پری بیوتیک؟
پروتیین فیبروزه؟
cns؟
استریفیه شدن؟
انتروسیت؟
دریچه ی ایلئوسکال؟
gi؟
بیماری sbs -پانکراتیک - سندرم دامپینگ چین؟
و در نهایت دیواره ی پروگزیمال روده ی کوچک کجاست؟
مرررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررسی:28:

1-آتروفی بمعنا ی لاغر شدن و ضعیف شدن یک عضله یا اندام هست وبعنوان مثال وقتی کسی دستش میشکنه بعد یه مدت گچ رو باز میکنن دست گچ گرفته لاغرتر از دست دیگه فرد میشه به این میگن اتروفی عضلانی که یا بعلت استفاده نکردن از اون عضو هست یا نرسیدن خون و مواد غذایی
انتر به معنای روده هست.
اما سیستم عصبی انتریک هم داریم که یک سیستم عصبی که در دستگاه گوارش قرار دارد و.........
پری بیوتیک ها ترکیبات کربوهیدراتی هستن که انسان قادر به هضم اونها نیست.
cns= سیستم عصبی مرکزی
استریفیته شدن=اتصال اسید چرب والکل
انتروسیت=سلولهای پوششی
دریچه ایلئوسکال=دریچه بین ایلئوم و سکوم یعنی بین روده کوچک وبزرگ
gi=دستگه گوارش
بیماریها رو تو رژیم درمانی میخونی.
پروگزیمال روده سمتی از روده که به معده نزدیکتره.
از فیزیو مبحث فیزیولوژی گوارش رو بخون

asal92

New member
سلام آقا سیاوش وااااااااااااااااااااااقعا ممنون ایشالا جواب زحمتاتون رو بگیرید راستی میشه من هر شب اصطلاحایی که مشکل دارم رو اینجا بپرسم البته قول میدم کمترشون کنم آخه تازه شروع کردم:rose:

بالا