برنامه ارتقاء وضعیت معیشتی پرستاران و کیفیت خدمات پرستاری بزودی اعلام می شود

Persian-Masoud

New member
معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: برنامه گسترده‌ای برای ارتقای کیفیت خدمات پرستاری و بهبود وضعیت معیشیتی و دریافتی آنها در وزارت بهداشت در حال برنامه‌ریزی است که به زودی اعلام می‌شود.
برنامه ارتقاء وضعیت معیشتی پرستاران و کیفیت خدمات پرستاری بزودی اعلام می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری به نقل از تسنیم، محمد آقاجانی در جریان بازدید از دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: این دیدار، بازدیدی سیتماتیک و برنامه‌ریزی شده برای ارزیابی، پایش و نظارت بر اجرای دقیق برنامه های تحول نظام سلامت است.

وی درباره نتایج این بازدید اظهار کرد: خوشبختانه طرح‌ها به خوبی در حال اجرا بوده و میزان پرداختی مردم برای خدمات بستری در بیمارستان‌ها به طور بارزی کاهش پیدا کرده و پرداختی‌ها به زیر 10 درصد رسیده است. همین مشکل ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان برای خرید دارو ،‌لوازم ،تجهیزات پزشکی و گرفتن خدمات تصویربرداری و آزمایشگاهی نیز برطرف شده است.

معاون درمان وزارت درباره مشکلات اجرای طرح در استان آذربایجان شرقی، اظهار کرد: زیرساخت‌های استان در حوزه سلامت مشکلاتی دارد که یکی از آنها مشکل کمبود تخت در بیمارستان‌های جنرال و مرجع است که این کمبود کاملا محسوس است و تا چند ماه آینده در سراسر کشور این تجهیزات را تأمین خواهیم کرد و امیدواریم تاپایان سال بتوانیم بخش قابل توجهی از کمبود تجهیزات پزشکی کشور را برطرف کنیم.

آقاجانی تاکید کرد: رضایتمندی و انگیزه کادر درمان هم بسیار اهیمت دارد که خوشبختانه برنامه جامعی برای ارتقاء کیفیت خدمات پرستاری و بهبود وضعیت معیشیتی و دریافتی آنها در وزارت بهداشت در حال برنامه‌ریزی است که به زودی برنامه را اعلام خواهیم کرد تا همکاران عزیز و پرستاران از لحاظ معیشتی و دریافتی تقویت شوند و با انگیزه مضاعف در بیمارستان‌ها خدمت کنند.

پایان خبر
 

hebe.nurse

New member
ینی همون افزایش حقوقی که حرفشو زده بودن؟؟؟؟؟؟؟؟
همون 25 درصد دیگه؟
 

Persian-Masoud

New member
با اجرای تعرفه گذاری و مزایای جدیدی که به زودی به پرستاران اهدا میشه انشالله این عزیزان به حق خودشون میرسن.
 

Persian-Masoud

New member
توافق و همکاری وزارت بهداشت و نظام پرستاری، حل مشکلات را تسریع کرده است

توافق و همکاری وزارت بهداشت و نظام پرستاری، حل مشکلات را تسریع کرده است
عباس عباس زاده در گفت و گو با خبرنگار نظام پرستاری، جلسه اخیر شورای عالی نظام پرستاری با حضور وزیر بهداشت را نشستی دارای نتایج مثبت در حوزه پرستاری دانست و گفت: واقعاً همه اعضا در این نشست با دقت و همکاری مباحث را پیش بردند و به حمد الله نتایج خوبی از جمله موافقت وزیر با اجرای آزمایشی قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران نیز حاصل شد.

وی افزود: هر وقت ما با همفکری و همدلی اهداف را پیگیری کنیم، نتایج خوب و مثبتی نیز به دست می آوریم که البته بخش مهمی از آن نیز نتیجه فعالیت و زحمات معاونت پرستاری بوده است که در مدت فعالیت خود توانسته نقش موثری در انتقال مشکلات حوزه پرستاری به وزیر بهداشت داشته باشد به گونه ای که شناخت دکتر هاشمی از مسائل پرستاری کم نیست و تقریباً در جریان ریز مشکلات در این حوزه هستند.

نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری، ادامه داد: اگر چه ما از جنبه شورای عالی نظام پرستاری مسائل را در نشست مذکور مطرح کردیم اما حضور معاونت پرستاری در وزارت بهداشت و فعالیت این حوزه خیلی کمک کرده بود به اینکه دیدگاه های وزارت بهداشت و شورای عالی نظام پرستاری به هم نزدیک شود و پیگیری اهداف حوزه پرستاری نتیجه بخش باشد.

وی سازمان نظام پرستاری و معاونت پرستاری را مکمل یکدیگر خواند و گفت: البته بنده بر خلاف نظر برخی از دوستان سازمان نظام پرستاری را صرفاً یک سازمان صنفی نمی دانم و با این رویکرد موافق نیستم بلکه معتقدم سازمان نظام پرستاری، سازمانی حرفه ای است که در جهت توان افزایی عملکرد حرفه ای، پاسخگویی به مردم و نظام سلامت کار می کند.

عباس زاده ادامه داد: نظام پرستاری بیش از آنکه بخواهد یک نهاد پرسشگر باشد، یک نهاد پاسخگو در قبال عملکرد حرفه ای همکاران است و اگر بخواهیم پاسخ به نیاز مردم بدهیم و خدمات مراقبتی خوبی ارائه دهیم، الزاماتی دارد و اگر ما گاهی در موضوعی در مقام پرسشگری نیز برمی آییم، به این دلیل است که می خواهیم موانع خدمتی جامعه پرستاری به مردم را شناسایی کرده و آنها را برطرف کنیم.

وی افزود: لذا وقتی بین متولی اصلی سلامت کشور یعنی وزارت بهداشت و متولی اصلی خدمات پرستاری یعنی سازمان نظام پرستاری توافق وجود داشته باشد طبیعتاً تقابل کمتر شده و دیگر نیازی نیست تا روحیه مقابله ترویج شود.

نایب رئیس اول شورای عالی نظام پرستاری، اضافه کرد: درحال حاضر شرایط پرستاری از لحاظ رشد حرفه ای به جایی رسیده که ما الان بایست بیش از آنکه در فکر تثبیت جایگاه خود باشیم- چراکه جایگاه پرستاری تثبیت شده است- باید بیشتر این بیندیشیم که چه کنیم تا توانمندی حرفه ای پرستاران را افزایش دهیم، خدمات مراقبتی و پرستاری به مردم را گسترش دهیم و حضور حرفه پرستاری در حوزه سلامت را در همه ابعادش بیشتر و پررنگ تر کنیم.

وی افزود: اگر معاونت پرستاری را به عنوان یک بخش از حرفه پرستاری می بینیم، سازمان نظام پرستاری را نیز به عنوان یک نهاد حرفه ای در کنار آن بدانیم، زیرا اگر تعامل و همکاری خوبی در این دو بخش وجود داشته باشد شاهد نتایج مثبت و رضایت بخشی در حوزه پرستاری می شویم کما اینکه در ظرف مدت فعالیت معاونت پرستاری، شاهد انجام کارهایی زیر بنایی و اساسی در سیستم پرستاری بوده ایم.

عباس زاده با دعوت جامعه پرستاری به صبر گفت: همکاران باید همانند سالهای گذشته کمی تحمل و صبر داشته باشند تا ان شاء الله در آینده به تدریج مشکلات صنفی در سایه همکاری حرفه ای کمتر شود.

پایان خبر
 
بالا