((: بررسی سوالات زبان ارشد 93 هر 4 نوبت :))

kolouche

New member
عصر پنج شنبه:
اصلا هم 126 و 130 و 138 غلط نیست.... خیلیم درسته.... :p
سوال 158 هم ابورت ک قشنگ تره ک.... :65d6a5d6s: ...
بعد 133 چی؟؟؟؟

ROJO

New member
136ابدا a نمیشد چون حتی اگه درستم باشه ، پر سل پر دی فقط تو متن اومده،، اصلا گزینه ی اول تو متن نیست ک بخواد بحث بشه

اینم استدلال قبلیم برای 158

ابورت ک مشخص بود عزیزم، چون بعد از ابورت هیچوقت کلمه ی پرگننسی نمیاد

نمیاد بگه پرگننسیو سقط کنم که
اگه کلمه ی جنین بعد از ابورت بود، میشد ولی الان ترمینیت میشه

اون قسمت جنین ناقص داوطلبو سوق میده ب سمت ابورت درحالیکه در همچین ساختار جمله ای ابورت جایی نداره،

سوالا نه اسون بود ،نه خیلی سخت، بنظرم بیشتر هوشمندانه بود تا چیز دیگه

اینم برای 138

بچه ها من ب 138 هم معترضم دلیلم دارم، خدا من برا همه ی جوابام دلیل دارم کاش میشد حضوری حالیشون کرد:1dco2x0p1lilzhfpg1t

وقتی وانت او قبل از کلمه ای قرار میگیره معنی نبود اون کلمه یا عبارتو میده

مثلا ی عبارت مشهور : want of ability= inability

پس ی طرف توانایی داریم ک با وانت او شده ناتوانی،
سوال 138 هم want of a clear defini...
میشه همون "نبود یک تعریف واضح" که توی گزینه ها نزدیکترین گزینه همون ابسنس هستش:14:

ROJO

New member
133 هم همون a درسته ،خودم نمیدونم زدم یا نزده گذاشتم چون اخرین لحظات برگشتم رو این سوال، ولی a از همه بیشتر با متن هماهنگی داره

sa@@ra

New member
عصر پنج شنبه:
بعد 133 چی؟؟؟؟

158 که الف هست به قشنگی که نیس توضیج روجو
126 هم دوتا گزینه داره هم فیبر دایت هم کارسینوژن این که دیگه خوده متنه
138 هم 2 درسته

- - - Updated - - -

عصر پنج شنبه:
بعد 133 چی؟؟؟؟

158 که الف هست به قشنگی که نیس توضیج روجو
126 هم دوتا گزینه داره هم فیبر دایت هم کارسینوژن این که دیگه خوده متنه
138 هم 2 درسته

Kianoosh.m

New member
158 داره میگه جنینش ناقص بوده میره کلینیک تا حاملگیش رو تموم کنه، به پایان برسونه. همون a درسته
چون اینکه بگی حاملگیش رو سقط کنه معنی نمیده، جنین رو سقط میکنن نه حاملگی رو

راجع به سوال 136:
روجو جان من میگم اگه مثلا کیانوش روزی 10000 بار نفس بکشه، این جمله که گفته بشه کیانوش میتونه در طول زندگیش 10000 بار نفس بکشه اشتباهه؟ شاید اون روز تنها روز زندگیم باشه! جواب سوالارو باید از متن داد درست ولی اینم تو متن ذکر شد 10000 تایمز پر سل پر دی....

partov

New member
بچه ها 128'138,158 با کلىد استاد شاهرضا درست زدم ولى با کلىد وزارت غلط
نظر شما عزىزان چىه؟

Kianoosh.m

New member
بچه ها 128'138,158 با کلىد استاد شاهرضا درست زدم ولى با کلىد وزارت غلط
نظر شما عزىزان چىه؟

جسارت نشه ها ولی واسه خانوم شاهرضا یکم کلمه ی استاد زود نیست؟! ایشون سال 91 ارشد قبول شدن

128 رو من خودم اعتراض دارم، 138 هم همه اعتراض دارن، ولی 158 کلید بهداشت صحیحه

ROJO

New member
158

راجع به سوال 136:
روجو جان من میگم اگه مثلا کیانوش روزی 10000 بار نفس بکشه، این جمله که گفته بشه کیانوش میتونه در طول زندگیش 10000 بار نفس بکشه اشتباهه؟ شاید اون روز تنها روز زندگیم باشه! جواب سوالارو باید از متن داد درست ولی اینم تو متن ذکر شد 10000 تایمز پر سل پر دی....

آقای کیانوش شما نقدو ول کردین نسیه رو چسبیدین من نمیگم اون گزینه از نظر منطق درسته یا غلطه، من فقط میگم گزینه ی تابلویی ب نام c وجود داره، و قبل از سوالای ریدینگ گفته شده مست سوتبل فری ز رو انتخاب کنید ک برای این سوال همون c هست

Kianoosh.m

New member
آقای کیانوش شما نقدو ول کردین نسیه رو چسبیدین من نمیگم اون گزینه از نظر منطق درسته یا غلطه، من فقط میگم گزینه ی تابلویی ب نام c وجود داره، و قبل از سوالای ریدینگ گفته شده مست سوتبل فری ز رو انتخاب کنید ک برای این سوال همون c هست

والا من با این یه سوال دو سوال با این درصدام قبول نمیشم ولی...! خداییش نمیخام کله خر بازی در بیارما، راستشم اصلا من ندیدم گزینه 3 رو، اما با منطق هم کاری ندارم چون درسته C خیلی واضحه ولی a هم... یعنی میخام همت کنم بشینم پاش طراح سوال متقاعد شه که 1 هم درسته. البته کلا فکر نکنم اینا به این چیزا توجه کنن.

ولی زبانش زیاد با پارسال فرق نداشتا، همون سطح بود تقریبا

sa@@ra

New member
جسارت نشه ها ولی واسه خانوم شاهرضا یکم کلمه ی استاد زود نیست؟! ایشون سال 91 ارشد قبول شدن

128 رو من خودم اعتراض دارم، 138 هم همه اعتراض دارن، ولی 158 کلید بهداشت صحیحه

اینو خوب اومدی این خانوم اصلا استاد نیست صرفا به خاطر کانادا زندگی کردن و نسبت فامیلی ایضا با دکتر خ اونجا مشعوله:riz481:

ROJO

New member
اینو خوب اومدی این خانوم اصلا استاد نیست صرفا به خاطر کانادا زندگی کردن و نسبت فامیلی ایضا با دکتر خ اونجا مشعوله:riz481:

ینی الان ما ب جوابای ی نیتیو هم اعتراض کردیم:riz481:

ROJO

New member
بچه ها جون
توضیح من برای سوال 126
گزینه ی دو جواب صحیح رو انتخاب کردم با توضیح:

با توجه به خط اول, به موشها رژیم با فیبر بالا یا کم داده شده و در خط سوم اشاره شده که انها بعد یک ماده ی سرطانزا نیز دریافت کرده اند. پس بطور کلی به موشها گزینه ی b و c داده شده است.

ROJO

New member
توضیحاتم برای سوال 130

در بند چهارم بیان شده: در اینکه ایا فیبر از سرطان کولون افراد را محافظت میکند, اختلاف نظر وجود دارد.ولی بعضی مطالعات SUGGEST A LINK BETWEEN رژیم غذایی با فیبر و کاهش خطر بیماری(سرطان کولون).از انجایی که رژیم با فیبر و تاثیرش ابتدا در موش بررسی شده بود پس این بند ارتباط بین یافته های موشها در انسان را پیشنهاد داده است.لذا گزینه ی صحیح B می باشد.
بند پنجم متضمن واژه ی found می باشد که سوال در پی ''یافته'' نیست و تنها بدنبال بندی ست که در ان ارتباط مورد نظر ''پیشنهاد'' شده است. پس گزینه ی c اشباه است.

ROJO

New member
توضیحاتم برای سوال 138

میدانیم 'want of' وقتی قبل از عبارتی قرار گیرد به معنای 'نبود/فقدان' می باشد.مثلا want of ability که می شود inability و یا want of attention که میشود disinterest ! لذا نزدیکترین هم معنی برای want of گزینه ی b است که هر دو به معنی 'غیاب/فقدان' می باشند. همچنین در خط سوم عبارت LACK of a clear definition را داریم که دیگر جای هیچ تردیدی نمی ماند که جواب صحیح گزینه ی B است.

ROJO

New member
:smiliess (7):خسته شدم اینقد کیبوردو فارسی انگلیسی کردم! میکشمشون قبول نکنن :)

nerci

New member
دوستان از صبح پنجشنبه کسی اینجا نیست؟؟؟؟
سوال 110 مشکل دارههههههههههههههههههه

mrk6990

New member
دوستان از صبح پنجشنبه کسی اینجا نیست؟؟؟؟
سوال 110 مشکل دارههههههههههههههههههه

سلام دوستان. منم صبح پنجشنبه بودم.انفورماتیک. منتها شماره سوالا فرق داره با هم. سوال 110 که میگید کدومه؟

Kianoosh.m

New member
میدانیم 'want of' وقتی قبل از عبارتی قرار گیرد به معنای 'نبود/فقدان' می باشد.مثلا want of ability که می شود inability و یا want of attention که میشود disinterest ! لذا نزدیکترین هم معنی برای want of گزینه ی b است که هر دو به معنی 'غیاب/فقدان' می باشند. همچنین در خط سوم عبارت LACK of a clear definition را داریم که دیگر جای هیچ تردیدی نمی ماند که جواب صحیح گزینه ی B است.

یه چندتا حرفم بارشون میکردی که انقدر سوالاشون اینطوری نباشه هرکی از راه رسید طرح کنه بعد همینطوری جواب بده.

اگه این سوال رو با این توضیح مبسوطی که دادی اصلاح نکنن پس کلا اعتراض بی فایده س. دستتم درد نکنه.

stem_cell

New member
سلام دوستان توضیح من برای سوال 126 زبان:
در خط اول گفته شده موش هاwere fed شدند یعنی تغذیه شدند حالا با چی تغذیه شدند؟ جواب می شه fiber diet
اما سوال از ما چی پرسیده ؟ پرسیده موش ها چه چیزی given میشدند و نکته این تست در همین کلمه است چون معمولا در کارهای تحقیقاتی وقتی محقق ماده ای را علاوه بر تغیه رایج حیوان آزمایشگاهی ،وارد میکند عبارت given آورده می شود نه fed حالا می رویم سراغ خط سوم بعد از عبارت were given این کلمه carcinogen است که کاملا صحیح است[/]

بالا