بررسی آزمون های کارشناسی ارشد رشته ی مهندسی پزشکی بیوالکترونیک وزارت بهداشت

medic69

New member
بابا چقد درس میخونید بسه دیگهههههههههه
من الان از جشن ازداوج دوستم میام شوهرش دادم رفت :))

electropayam

New member
سلام ميشه يكي حل اينو بذاره:
سوال 31 تيرماه 90 اگر حداكثر سرعت جريان خون در مركز آئورت تقريبا 1/5 m/s اندازهگيري شده باشدو دانسيته خون 1gr/cm3 فرض شود ترم فشار ناشي از انر‍ژي جنبشي خون تقريبا چقدر بوده ؟؟
ايشالله كه همه آزمون خوبي داشته باشيد

Microwave

New member
سلام ميشه يكي حل اينو بذاره:
سوال 31 تيرماه 90 اگر حداكثر سرعت جريان خون در مركز آئورت تقريبا 1/5 m/s اندازهگيري شده باشدو دانسيته خون 1gr/cm3 فرض شود ترم فشار ناشي از انر‍ژي جنبشي خون تقريبا چقدر بوده ؟؟
ايشالله كه همه آزمون خوبي داشته باشيد

شرمنده هرکاری کردم عکس بذارم نشد!اما سعی میکنم خیلی ساده توضیح بدم.نماد ^ به معنی توان است.و از یکاهای SI استفاده کردم.
میدانیم که
P=F/A=(1/2 mv^2)/A
از دبیرستان میدونیم : چگالی= جرم تقسیم بر حجم و همچنین حجم برابر مساحت ضربدر ارتفاعه پس به جای جرم در رابطه بالا قرار میدهیم
m=چگالی × (A × h)
خب حالا با ترکیب دو معادله بالا داریم
1/2×چگالی ×h× v^2 = فشار
با فرض h=1 و همچنین سرعت و چگالی داده شده در تست به راحتی با جایگذاری در معادله بالا داریم
P= 1/2 × 10^3 × 1 × 1.5^2 = 1125
که این برحسب پاسکاله و چون توی گزینه ها برحسب mmHg خواسته و میدونیم هر 5^10 پاسکال برابر 760mmHg است با یک تناسب فشار برابر 8.55mmHg خواهد شد.

medic69

New member
بابا اماده ای یا نه برا ترکوندن؟

- - - Updated - - -

:smilies-azardl (181:smilies-azardl (181
قیافه الان بابا :))

Microwave

New member
میکرو سوال 32 پارسالو حل کردی همون pmt?

من نمیدونم چرا هرکار میکنم عکس بذارم هم جواب شما رو بدم هم اشکالای خودمو بپرسم نمیشه ...
بازم همینجا میگم امیدوارم بتونم ساده و کلی بگم.
ببین انرژی با توان دوم ولتاژ در ارتباطه و راندمان هم نسبت دو توان ورودی به خروجی است که چون در اینجا سه مرحله اینکار با یک دستگاه با راندمان 0.6 تکرار میشه پس راندمان دریافتی را در 3×0.6 ضرب میکنیم.داریم
راندمان= (2^5)÷(2^1200)×3×0.6 که برابر با 103680 میشه که به گزینه یک نزدیکتره.
ی سوال.medic توی اون SNR ها تست سال 91 اگه به جای 1:1 میگفت مثلا 1:10= SNR باشه چیکار میکردیم؟کلا راه حل کلیشون چطوریه؟

ba ba barghi

Well-known member
بابا اماده ای یا نه برا ترکوندن؟

- - - Updated - - -

:smilies-azardl (181
قیافه الان بابا :))

من یه یه ماهی میشه تقریبا درس نخوندم...سوالا ی بچه رو هم که حل میکنم ، با کمک کتاب حل میکنم،ولی امیدوارم همه ی شما دوستان به اونچه که می خواهید برسید و همه نتیجه ی تلاشتونو ببینید

هم اکنون من :
74172_gholi_daman.gif

ba ba barghi

Well-known member
من نمیدونم چرا هرکار میکنم عکس بذارم هم جواب شما رو بدم هم اشکالای خودمو بپرسم نمیشه ...

آپلود کن : از این سایت http://8pic.ir/
بعد لینکشو بذار
اگه ارور داد خروج بزن دوباره بیا

آخرین ویرایش:

medic69

New member
میکرو برعکسشو که نمیدن چون snr نسبت سیگنال به نویزه .نویزو که نمیخوان زیاد کنن

medic69

New member
ببین انرژی با توان دوم ولتاژ در ارتباطه و راندمان هم نسبت دو توان ورودی به خروجی است که چون در اینجا سه مرحله اینکار با یک دستگاه با راندمان 0.6 تکرار میشه پس راندمان دریافتی را در 3×0.6 ضرب میکنیم.داریم
راندمان= (2^5)÷(2^1200)×3×0.6 که برابر با 103680 میشه که به گزینه یک نزدیکتره.
ی سوال.medic توی اون SNR ها تست سال 91 اگه به جای 1:1 میگفت مثلا 1:10= SNR باشه چیکار میکردیم؟کلا راه حل کلیشون چطوریه؟

مرسی ذهنمو درگیر کرده بودا

Microwave

New member
وای چقد سخت بود... من که افتضاح دادم.شما چی؟medic چه کردی؟بابا چندتا زدی؟

medic69

New member
افتضاح دادم به تمام معنا دلم میخواد الان سرمو بکوبم تو دیوار پارسال نخونده بهتر از امسال دادم لعنتی

electropayam

New member
سلام بچه ها خسته نباشيد. منم سخت بود برام نميدونم چرا هر كنكوري من ثبت نام ميكنم سخت ميشه

ba ba barghi

Well-known member
وای چقد سخت بود... من که افتضاح دادم.شما چی؟medic چه کردی؟بابا چندتا زدی؟

من كه نخونده بودم , ولي مدار و الشو زدم , و يه دو سه تا سيكنال , رياضيش زياد جواب ندادم , زبان يكي زدم,جقدم هم وقت اضاف اوردم , نه كه نخونده بودم :p

Microwave

New member
سلام خسته نباشید به نظر شمام امسال خیلی سختتر بود؟ یا فقط من اینجوریم؟

نه واقعا سخت تر از پارسال بود!شما ی نگاهی به فیزیک و مقدمه چندسال گذشته بکن و ی نگاهی هم به مقدمه امسال!ریاضیهاش که مسخره بودن بس که سخت داده بودن!سیگنالشم سخت بود ولی مدار و الک راحت بودن
شما چندتا تست زدی؟

Microwave

New member
من كه نخونده بودم , ولي مدار و الشو زدم , و يه دو سه تا سيكنال , رياضيش زياد جواب ندادم , زبان يكي زدم,جقدم هم وقت اضاف اوردم , نه كه نخونده بودم :p

بابا تو که خوب دادی...از همه درسا جواب دادی.آفرین.تو قبولی.

بالا