برای سفر به مریخ چه بپوشیم؟/تصاویر

melinaa

New member
ناسا برای رساندن انسان به مریخ همه مسائل را بررسی می‌کند، حتی نوع لباس پوشیدن فضانوردان را که اتفاقا یکی از مهمترین موضوعات برای تکمیل پروژه سفر انسان به مریخ به‌شمار می‌رود.

آفتاب: همشهری نوشت: براساس گزارش BBC، در همین راستا ناسا مدل اولیه لباسی که فضانوردان می‌توانند در مریخ به‌تن داشته‌باشند را رونمایی کرده‌است، لباسی که قرار است بخش‌هایی از آن در لباس نهایی که اولین مسافر مریخ به‌تن خواهد کرد، استفاده شود.

این لباس دارای تکه‌ها و کابل‌های درخشانی است که می‌توان آنها را برای شناسایی فردی که لباس را به‌تن کرده،‌ برنامه ریزی کرد. لباس Z-2 که با الهام از جانداران دریایی درخشان طراحی شده‌است، با استفاده قطعات چاپ شده توسط چاپگرهای سه‌بعدی ساخته شده و برای اطمینان از مناسب بودن سایز آن با بدن فضانورد، از اسکنرهای لیزری استفاده خواهد شد.

216088_708.jpg

این لباس پس از نهایی شدن در اتاق‌های خلاء مورد آزمایش قرار خواهد گرفت و سپس از آن برای اجرای راهپیمایی فضایی آزمایشی در فضایی شبیه‌سازی شده مشابه مریخ استفاده خواهد شد.

ناسا در سال 2012 نسخه‌ای ابتدایی‌تر از این لباس را با نام Z-1 رونمایی کرد که شباهت زیادی به لباس شخصیت باز‌لایتیر در انیمیشن داستان اسباب‌بازی داشت. ناسا می‌گوید هر نسخه جدید‌تری از این لباس منجر به ایجاد به تکنولوژی‌های پیشرفته‌تری خواهد شد که در نهایت از آنها در ساخت لباس نهایی اولین مسافر مریخ استفاده خواهد شد.

216087_647.jpg

melinaa

New member
چ جالب/مرسی ملینا جون:(40):
خخخ اینا مریخم برن میدونن چی بپوشن اونوقت ما رو زمینم نمیدونیم چی بپوشیم:riz481:

خخخ میخاستم بت امتیاز بدم گف سقفت پر شده!:whistle:

مرسی کریزی جون....نمیدونم دختری یا پسر..خخخخخ
سقفم پر شده یعنی چی....
مگه سقف این امتیازا هم پر میشه؟؟؟خخخخخخخخ

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: crazy

mexin

Well-known member
بنظرم با بیژامه برن خیلی راحت ترن ..چه وضعشه...:whistle:

mexin

Well-known member
با این لباس که میگی اگه اس تفر اغ کنن اینجوری میشه دیگه(ببخشیدا) ...میگم با بیژامه برید راحت ترید ...:whistle:

21125368148674755614.jpg

melinaa

New member

خواهش ملینا جان
نمیدونی؟؟؟؟ واقعااااااااااااااااااااااااا که!:14:
پسرم دیگه.از پستام معلوم نیست؟
:dadad4:
به آواتارم دقت کن؟کدومشون به نظرت کریزیه؟!:tonguesmiley:
بله دیگه همه چی سقف داره/الکی نیست که

استغفرالله.خخخخخ این آواتارت چرا اینجوریه کریزیییییییییییی
خخخخخخخخخ
:p

melinaa

New member
با این لباس که میگی اگه اس تفر اغ کنن اینجوری میشه دیگه(ببخشیدا) ...میگم با بیژامه برید راحت ترید ...:whistle:

21125368148674755614.jpg

خخخخخخخخخخ مکسین دیفوووووووووووووووونننننننننههههههههههههههههههههه
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
:25r30wi::25r30wi:

mexin

Well-known member

خواهش ملینا جان
به آواتارم دقت کن؟کدومشون به نظرت کریزیه؟!:tonguesmiley:

الان ینی تشخیص بدیم از روی آواتارت که پسری یا دخمل یا هردو یا هیچکدوم؟!:21:

mexin

Well-known member

خواهش ملینا جان
به آواتارم دقت کن؟کدومشون به نظرت کریزیه؟!:ng

کی گفته همه چی سقف داره؟! هوم؟ بعضی ماشین ها سقف ندارن :21:..مثلا ایران خودرو میخواد یه پراید بیرون بده ازین خارجیها که یه دکمه رو بزنی سقفش برقیه خودش کنار میره و ازین حرفا ...بله:tonguesmiley:

melinaa

New member
ملینااااااااااااااااا خدا بگم چیکارت نکنه دیونه .یکی بم تو خصوصی گفته کریزی باور نمیشه تو پسری!:25r30wi:

خخخخخخخخخخخخ نکونه دخترییییییییییی خببببببببب؟
پسری؟؟؟؟
اقا مسئولین توجه بنماینددد
یک عدد دوجنسه وارد جمع ما شده استتتتتتتتت
خخخخخخخخخخ

- - - Updated - - -

الان ینی تشخیص بدیم از روی آواتارت که پسری یا دخمل یا هردو یا هیچکدوم؟!:21:

خخخخخخخخخ راس میگی واقعااااا
منم موندم تو آمپاس شدیدددد

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام
اگه دست من بود لباس رو مثل یه ربات طراحی میکردم که به فضانوردان امکاناتی شبیه پریدن ، حمل بار اضافی ، پیاده روی های چند روزه ، کمک های اولیه ، مکانی برای نگه داری غذا ، ماهیچه های تعادلی و قدرتی اضافه ، چند تا پای اضافی بده
یه چیزی طراحی میکردم شبیه اسکلت بیرونی عنکبوت با قدرت حرکت ملخ اگه کسی بخواد بعد از کنکور عکسش رو طراحی میکنم میذارم تو پست .
میدونم در نگاه اول خیلی احمقانه است . اما به قول ادیسون فرق حماقت و نبوغ اینه که نبوغ محدودیت داره .

melinaa

New member
سلام
اگه دست من بود لباس رو مثل یه ربات طراحی میکردم که به فضانوردان امکاناتی شبیه پریدن ، حمل بار اضافی ، پیاده روی های چند روزه ، کمک های اولیه ، مکانی برای نگه داری غذا ، ماهیچه های تعادلی و قدرتی اضافه ، چند تا پای اضافی بده
یه چیزی طراحی میکردم شبیه اسکلت بیرونی عنکبوت با قدرت حرکت ملخ اگه کسی بخواد بعد از کنکور عکسش رو طراحی میکنم میذارم تو پست .
میدونم در نگاه اول خیلی احمقانه است . اما به قول ادیسون فرق حماقت و نبوغ اینه که نبوغ محدودیت داره .

اتفاقا بنظر من خیلیم جالبه ..........

:idea_majidonline:

mexin

Well-known member
سلام

فعلا کنکورت مهمتره مجید جون..فضا نوردا فعلا با این لباس ملینا که دوخته واسشون دارن مریخ گردی میکنن ...:motat:

melinaa

New member
فعلا کنکورت مهمتره مجید جون..فضا نوردا فعلا با این لباس ملینا که دوخته واسشون دارن مریخ گردی میکنن ...:motat:

اره مکسین راس میگه....توفهلا نگرانشون نباششششش
بعدا براشون طراحی کن......
خخخخخخخ مکسین دیفونههههه

بالا