"این پیامو به n نفر بفرست تا n دقیقه معجزه میبینی!"

maxin

Well-known member
"تو رو به امام زمان قسم می دم این پیام رو بخون.دختری از خوزستانم که پزشکان از علاجم نا امید شدند.شبی خواب حضرت زینب (س)را دیدم در گلوم اب ریخت شفا پیدا کردم ازم خواست اینو به بیست نفر بگم. این پیام به دست کارمندی افتاد اعتقاد نداشت کارشو از دست داد.مرد دیگری اعتقاد داشت 20 میلیون به دست اورد. به دست کسی دیگری رسید عمل نکرد پسرشو را از دست داد.اگه به حضرت زینب اعتقاد داری این پیامو واسه 20 نفر بفرست............ 20 روز دیگه منتظر یک معجزه باش تروخدا بفرست"
این روزها مسلماً پیامک های زیادی مبنی بر اینکه آخر آنها نوشته شده آن را برای 10 نفر بفرست تا امروز معجزه ببینی و اگر نفرستی فلان اتفاق می افتد و خیلی موردهای دیگر که خودت میدانی به چشمت خورده است:!
راستی ,
تا حالا فکر کردید مبداء این پیامها از کجاست ؟
به کجا میروند؟
هدف از ارسالشان چیست؟
پس خوب توجه کن!

هفته ی گذشته روزنامه ی نیوز تلاویو در چاپ سراسری خود با این تیتر که چگونه اسلام را متزلزل کنیم سپس آن را در اختیار بگیریم منتشر شد:
هنری لیونر که به عنوان فقیه دینی در اسرائیل فعالیت میكند تصریح كرد كه" همكاران ما شب و روز در واتساپ و شبکه های اجتماعی در حال تلاش برای تضعیف اسلام در بین مسلمانان هستند.
هنری لیونر افزود: "ما با طراحی پیام هایی به زبان های فارسی عربی ترکی و اردویی و آوردن نام پیامبر و ائمه و قرآن، در آخر پیامها مینویسیم آن را برای 10 نفر بفرست تا امروز معجزه ببینی!

با گذشت چند روز مسلمانان میبینند که خبری از معجزه نیست پس آن را خرافات تلقی میکنند و اینگونه ایمانشان را کم کم از دست میدهند!

کاش از امروز با دیدن این گونه پیام ها از ارسالشان خوداری کنیم .دوستان عزیز لطفا قبل از ارسال این پیامها کمی فکر کنیم. خرافات رو منتشر نکنیم. با قسم ها و تهدیدهای پیامها اتفاقی برای ما نمیفته!

یکبار در برنامه ی سمت خدا یکی از آقایان فرمودند :پیامهای این جوری رو فقط تعدادی که مشخص کردن مثلا 5 صلوات و ارسال به 5 نفر , خودتون صلوات بفرستید که 5*5 میشه 25 ولی برای دیگران ارسال نکنید!کار خوبیه صلوات بر ائمه به نیت گشایش در کارها ولی اینکه شخصی رو ملزم به اینکار کردن نوعی حق الناس محسوب میشه و اگه بنده خدایی با عمل کردن به این پیام ها و ندیدن تاثیر , از خدا و ایمانش ناامید شود حق الناس است به گردن شما!
و همچنین فرمودند: نباید این پیام را پخش کرد، چون مهر واجب که روش نخورده هیچ , نوعی شبه توی ذهن ایجاد میکنه و اصلا پخش کردنش کار خوبی نیست.
ذکر معبود

nanaz

New member
مرسی داداشی مطلب خوبی بود
برای من از این پیاما زیاد میاد ، من معمولا اونا که دعا و سوره قران هست را اخراشو که میگه معجزه میبینی و به چند نفر ارسال کن و اینا را حذف میکنم و میفرستم

صلوات رو معمولا میفرستادم گاهی بیشتر از تعدادی که خواسته بود و گاهی کمتر . نمیدونستم برام حق الناس میشه .

bme88

New member
"تو رو به امام زمان قسم می دم این پیام رو بخون.دختری از خوزستانم که پزشکان از علاجم نا امید شدند.شبی خواب حضرت زینب (س)را دیدم در گلوم اب ریخت شفا پیدا کردم ازم خواست اینو به بیست نفر بگم. این پیام به دست کارمندی افتاد اعتقاد نداشت کارشو از دست داد.مرد دیگری اعتقاد داشت 20 میلیون به دست اورد. به دست کسی دیگری رسید عمل نکرد پسرشو را از دست داد.اگه به حضرت زینب اعتقاد داری این پیامو واسه 20 نفر بفرست............ 20 روز دیگه منتظر یک معجزه باش تروخدا بفرست"
این روزها مسلماً پیامک های زیادی مبنی بر اینکه آخر آنها نوشته شده آن را برای 10 نفر بفرست تا امروز معجزه ببینی و اگر نفرستی فلان اتفاق می افتد و خیلی موردهای دیگر که خودت میدانی به چشمت خورده است:!
راستی ,
تا حالا فکر کردید مبداء این پیامها از کجاست ؟
به کجا میروند؟
هدف از ارسالشان چیست؟
پس خوب توجه کن!

هفته ی گذشته روزنامه ی نیوز تلاویو در چاپ سراسری خود با این تیتر که چگونه اسلام را متزلزل کنیم سپس آن را در اختیار بگیریم منتشر شد:
هنری لیونر که به عنوان فقیه دینی در اسرائیل فعالیت میكند تصریح كرد كه" همكاران ما شب و روز در واتساپ و شبکه های اجتماعی در حال تلاش برای تضعیف اسلام در بین مسلمانان هستند.
هنری لیونر افزود: "ما با طراحی پیام هایی به زبان های فارسی عربی ترکی و اردویی و آوردن نام پیامبر و ائمه و قرآن، در آخر پیامها مینویسیم آن را برای 10 نفر بفرست تا امروز معجزه ببینی!

با گذشت چند روز مسلمانان میبینند که خبری از معجزه نیست پس آن را خرافات تلقی میکنند و اینگونه ایمانشان را کم کم از دست میدهند!

کاش از امروز با دیدن این گونه پیام ها از ارسالشان خوداری کنیم .دوستان عزیز لطفا قبل از ارسال این پیامها کمی فکر کنیم. خرافات رو منتشر نکنیم. با قسم ها و تهدیدهای پیامها اتفاقی برای ما نمیفته!

یکبار در برنامه ی سمت خدا یکی از آقایان فرمودند :پیامهای این جوری رو فقط تعدادی که مشخص کردن مثلا 5 صلوات و ارسال به 5 نفر , خودتون صلوات بفرستید که 5*5 میشه 25 ولی برای دیگران ارسال نکنید!کار خوبیه صلوات بر ائمه به نیت گشایش در کارها ولی اینکه شخصی رو ملزم به اینکار کردن نوعی حق الناس محسوب میشه و اگه بنده خدایی با عمل کردن به این پیام ها و ندیدن تاثیر , از خدا و ایمانش ناامید شود حق الناس است به گردن شما!
و همچنین فرمودند: نباید این پیام را پخش کرد، چون مهر واجب که روش نخورده هیچ , نوعی شبه توی ذهن ایجاد میکنه و اصلا پخش کردنش کار خوبی نیست.
ذکر معبود

من اینو قبول دارما
ولی اینکه کار اسرائیل باشه و یه اسرائیلی بیاد بگه یه جورایی با منطقم جور در نمیاد
قبل اینکه واتس اپ و وایبر و این چیزا باشه اس ام اس میومد
و قبل اون یادمه نامه میاوردن مینداختن تو خونه ها
بعد میگفتن این نامه رو کپی کن به 10 تا خونه دیگه ببر!:shocked:
اون نامه ها چی
اونا هم از سوی اسرائیل بوده؟
فک کنم اسرائیل فقط یه کشور آدمکشِ!
منضورم این نیست که اسرائیل نمی‌خواد اسلام رو تضعیف کنه ها
ولی می‌خوام بگم بهتره تو این موارد اول به خودمون نگاه کنیم
ببینیم مردم ما خرافه پرست هستن یا نه
بعد تقصیر رو گردن این و اون بذاریم
منشا همه این کارا خودمونیم!
:riz304::riz304:

maxin

Well-known member
من اینو قبول دارما
ولی اینکه کار اسرائیل باشه و یه اسرائیلی بیاد بگه یه جورایی با منطقم جور در نمیاد
اون نامه ها چی

آره منم کاغذو یادمه ...
خب شاید اونام همچین چیزی رو داخل کشور دیدن و دارن ازش سوء استفاده می کنن.
اما در کل منشا این موارد (داخل و خارج) درست و راست نیست و بهتره جلوش گرفته بشه.

fmmohammadi

New member
اوایل که برام این پیاما میومد میفرستادم اما بعد از یکی پرسجو کردم دقیقا همین جواب شمارو داد دیگه نخونده حذفشون میکنم

با ماکسین هم موافقم...

N@RVIN

Well-known member
مرسی

منم هیچوقت این پیامارو تا ته نمیخونم ، نخونده پاک میکنم

یا نهایتش خودم ذکرو میگم

این کارا واقعا اشتباهه

ایمان به خدا به امید برآورده شدن حاجتها هیچ ارزشی نداره

diseases

Well-known member
تقریباً با جناب bme88 موافقم.

هیچوقت فکر کردین چرا تو این همه کشور تو دنیا، تو اکثر کشورهای اسلامی جنگ و خونریزیه ؟
حالا یا جنگ داخلی یا به قول خودشون نبرد حق علیه باطل !!! جالبه هر دو طرف هم مسلمونن هر دو طرف هم اِلاماشالله حق!
افغانستان ، عراق ، سوریه ، لیبی ، نیجریه ، یمن ، بحرین ، همین جنگ عراق و ایران چند سال پیش و ... بازم بگردین میتونین پیدا کنین.
آخه به اسرائیل با 8میلیون جمعیت میاد که این همه ملت رو به جون هم بندازه؟
بیش از 1.000.000.000 مسلمون با اون همه ادعا تو دنیا زندگی می کنن. بقول شهید مطهری اگه هر مسلمون فقط یه لیوان آب میریخت، اسرائیل رو آب می برد. پس مشکل از خودمونه. مشکل از برداشت غلطِ ما از مذهبه (مذهب و نه دین).
دو روزی یه بار یکی از خواب پا میشه برا اینکه اسلام ناب رو به بقیه نشون بده شروع میکنه به سر بریدن و ...
یکی نیست بگه اگه خیلی ادعاتون میشه قدرتتون رو جای دیگه نشون بدین. زن و بچه کشتن که هنر نیست.
بقیه ادیان هم تو ذهنشون از اسلام همینا نقش میبنده. پس اگه یکی میاد میگه مسلمونا تروریستن نباید بهش خرده گرفت.
کاش می فهمیدیم بهشت فقط جای مسلمونا نیست.
کاش یاد می گرفتیم بهشت ، زورکی نمیشه !
اینا نظرات شخصی بود امیدوارم به کسی برنخوره !

eeeeeeehsan

New member
مرسی مَکسین بابت اطلاع رسانی، منم نخونده پاکش می کنم.
ولی من همیشه فکر می کنم اینا سودجویی این اپراتورای تلفنای همراست، از این راه و استفاده کردن از سادگی مردم میخوان پول اضافی به جیب بزنن.
حالا خوبیش هم اینه نمیشه ویروس رو با پیامک فرستاد، ولی یه بار یه ایمیلی رو استادم فرستاده بود واسم راجع به هشدار در مورد یک نوع ویروس بود و نوشته بود اطلاع رسانی کنید. نگو که خود همون ایمیل ویروس بود!! :14: دیگه هیچی، سیستمم از هم پاشید.

diseases

Well-known member
مرسی مَکسین بابت اطلاع رسانی، منم نخونده پاکش می کنم.
ولی من همیشه فکر می کنم اینا سودجویی این اپراتورای تلفنای همراست، از این راه و استفاده کردن از سادگی مردم میخوان پول اضافی به جیب بزنن.

پس قبلش که اپراتورای تلفن همراه نبودن چی؟
فقط نگین کار اداره پست بوده چون خوب یادمه ملت اوایل بصورت دستی می نوشتن و مینداختن تو خونه همسایه هاشون.
باور کنید مردممون خرافه پرستن ! و البته یه کم احساساتی . تا اسم دین و پیغمبر میاد دست و پاشونو گم میکنن.

mexin

Well-known member
من اینو قبول دارما
اون نامه ها چی

دوست عزیز ..خرافات خرافاته دیگه ..قبلانا موبایل نبود کاغذی بوود الان تکنولوزیه دیگه ... هرکشوری خرافاتش کمتر بود مطمئن باشید پیشرفت کرده ..سال 2014 و بگبم اینارو قبول داریم و معجزه میشه دیگه گذشته ...ذهنیتمون رو عوض کنیم خیلی خوبه ...

bme88

New member
دوست عزیز ..خرافات خرافاته دیگه ..قبلانا موبایل نبود کاغذی بوود الان تکنولوزیه دیگه ... هرکشوری خرافاتش کمتر بود مطمئن باشید پیشرفت کرده ..سال 2014 و بگبم اینارو قبول داریم و معجزه میشه دیگه گذشته ...ذهنیتمون رو عوض کنیم خیلی خوبه ...

فک کنم منم همینو گفتم دوست عزیز!!
نه اسرائیل باعث این پیاماست نه آمریکا
فقط تقصیر خودمونه و دیدگاهمون
شما چیزی غیر از این از حرفم برداشت کردین؟؟!!

mexin

Well-known member
فک کنم منم همینو گفتم دوست عزیز!!
نه اسرائیل باعث این پیاماست نه آمریکا
فقط تقصیر خودمونه و دیدگاهمون
شما چیزی غیر از این از حرفم برداشت کردین؟؟!!

کلی گفتم .منم منظورم همین بود ..سوء تفاهم نشه دوست عزیز

eeeeeeehsan

New member
پس قبلش که اپراتورای تلفن همراه نبودن چی؟
فقط نگین کار اداره پست بوده چون خوب یادمه ملت اوایل بصورت دستی می نوشتن و مینداختن تو خونه همسایه هاشون.
باور کنید مردممون خرافه پرستن ! و البته یه کم احساساتی . تا اسم دین و پیغمبر میاد دست و پاشونو گم میکنن.

والا یا سن من قد نمیده یا جایی که ما زندگی می کردیم کاغذیش نبوده.

مشکل از یه جای دیگست، وگرنه اکثر مردممون باهوش تر از این حرفان که بخوان خرافاتی باشن. احساساتی در کنار ترس!!! بحثش مفصله اینجا جاش نیست. :))

بالا