اینده بیوتکنولوژی در ایران

226

New member
یک استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران:
صندلی‌های دانشگاه به بنگاه اقتصادی تبدیل شده است

» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 94032816262
پنجشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۲
ziafat-andishe_(1).JPG
یک استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه بازار علم در دانشگاه‌های ایران آشفته است گفت: رسالت اصلی دانشگاه باید، تربیت نیروهای متخصص و متعهد برای خدمت به کشور باشد در حالی که کیفیت آموزش ارائه شده در ایران کاهش پیدا کرده و صندلی دانشگاه به یک بنگاه اقتصادی تبدیل شده است.

دکتر ابوالقاسم پوررضا در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، با بیان این مطلب که در حال حاضر هدف اصلی جوانان برای ورود به دانشگاه ها، کسب مدرک دانشگاهی است افزود: متاسفانه مسوولان با تاسیس بیش از حد دانشگاه در کشور مانند دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور و غیر انتفاعی بدون داشتن حداقل های لازم و استاندارد های مربوطه، مانند برخورداری از اساتید متخصص و مجرب در رشته های مربوطه و همچنین داشتن آزمایشگاه ها و امکانات آموزشی و پژوهشی لازم، اقدام به پذیرش دانشجو به ویژه در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا کرده اند که این امر ضربه بزرگی به کشور در آینده خواهد زد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه دانشجویان همانند سابق به دنبال علم اندوزی نیستند و عقب ماندگی علمی در میان آنها موج می زند اظهار کرد: سرقت های علمی و سوء استفاده در پژوهش در جامعه عادی شده است و مسوولان جلوگیری نمی کنند.

وی با بیان اینکه بالا رفتن کیفیت آموزش کشور از هر جهت می تواند باعث رشد جامعه شود بیان کرد: فارغ التحصیلان دانشگاهی ما از کارآیی لازم برخوردار نیستند و بعد از اتمام تحصیل نمی توانند شغل مناسب و متناسب با رشته خود را پیدا کنند.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران به انتشار خبر "پذیرش دانشجو در دوره دکترا بدون آزمون" اشاره کرد و افزود: پذیرش دانشجو در دوره دکترا بدون آزمون بسیار نگران کننده است و همچنین روندهای نامشخص، غیرشفاف و مبهمی که در سال های اخیر در فرایند جذب و استخدام اعضای هیأت علمی دانشگاه ها بکار گرفته شده به درستی ارزیابی نمی شود و این امر به ضرر آموزش است.
 

226

New member
با این تفاسیر وضعیت جامعه علمی ما : هر روز بدتر ز دیروز
پس این شعارهایی که ما تو منظقه در تولید علم اولیم اگه نباشیم 100% دومیم و فلان محصول دارویی ما که تا امروز در انحصار فلان کشور بوده ما انحصارشو شکستیم...!!!
این وسط همه مقصرند هم مسوولین و برنامه ریزان آموزشی که طبق این خبر و از دیدگاه این استاد از آشفتگی برنامه ریزی و مدیریت رنج می برند و از طرفی هم دانشجویان و دانش پژوهانی مثل من که حال درست و حسابی واسه درس خوندن ندارن!:riz513:
:smiliess (11)::smilies-azardl (181:14:
 

aramam

New member
دانشجوی بیوتکنولوژی. میکروب. تو این جمع هست. چند تا سوال دارم
 
بالا