اگه گفتی اینا چه شونه؟؟؟

nourmah

New member
خب پس بذاریم فردا بچه های دیگه هم نظرشونو بگن.. نتیجه نهایی رو براتون به صورت پیام میفرستم:a2d3:
این فردایی که گفتی ،کی میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شاید این جمعه بیاید ..........
شاید.!

hi aty

New member
امیدوارم همه کسایی که اون روزا با اشتیاق می امدن این تاپیک و الان خیلی خیلی سرشون شلوغه ولی دلشون برای اون روزا تنگ شده موفق باشن:rose:

nourmah

New member
کسی نمیاد این تاپیک رو راه بندازه؟؟؟
ژنتیکیاااااااا
دلم تنگیده))))):

- - - Updated - - -

کسی نمیاد این تاپیک رو راه بندازه؟؟؟
ژنتیکیاااااااا
دلم تنگیده))))):

parvaneh.g

New member
عجب تاپیکی بوده اینجااااا.استارتش رو بزنیم خوووووووووب :thumbsupsmileyanim:

hadixy

New member
It is better to light one small candle than to curse the darkness
سلام بسیار بسیار موضوع خلاقانه ای داره این صفحات. در حد توان استفاده گردم تازه این صفحه را دیدم من هنوز آنقدرها تسلط در ژنتیک ندارم ولی سعی میکنم به زودی در حد توانم البته با اجازه پروموتور صفحه(متوجه نشدم چه فردی بودند؟) چند تصویر(شمع) برای تشخیص قرار دهم با تشکر مجدد از راه انداز صفحات
پاورقی نقل قول از کنفسیوس

hadixy

New member
نمونه #1

سن 18 سال
این بیمار به بخش بیماران سرپایی( opd ) آندوکرین ارجاع شده و علامتهای زیر را نشان میدهد
او از رشد قدی کم شکایت می کند و از سن 10 سالگی عقب ماندگی رشدی دارد
اوبه مدت یک سال تاری دید داشته و درد عمومی بدن داره و درد ملایم استخوان به مدت یک ماه داشته است
او هیچ عقب افتادگی ذهنی ندارد
معاینات انجام گرفته روی شکمش نشون داده او دارای هپاتومگالی و بیرون زدگی ناف است
هیچ علامتی از هیپوگونادیسم مشاهده نشده است
الان باید بگویید او احتمالا دچار چه عارضه ای است ؟
هر کسی میتونه جوابهاشو اینجا قرار بده
من جواب ها را تا یک ماه آینده میزارم تا همه بتونن از فرصت حدس استفاده کنن
تشکر از عمادجان

آخرین ویرایش:

حسان

Well-known member
It is better to light one small candle than to curse the darkness
سلام بسیار بسیار موضوع خلاقانه ای داره این صفحات. در حد توان استفاده گردم تازه این صفحه را دیدم من هنوز آنقدرها تسلط در ژنتیک ندارم ولی سعی میکنم به زودی در حد توانم البته با اجازه پروموتور صفحه(متوجه نشدم چه فردی بودند؟) چند تصویر(شمع) برای تشخیص قرار دهم با تشکر مجدد از راه انداز صفحات
پاورقی نقل قول از کنفسیوس

سلام
ممنون.. ایشالا ک موفق باشید...
البته به سختی فهمیدم چه فرمودید.. منتظر دیدنتون در این تاپیک هستیم...

آخرین ویرایش:

hadixy

New member
سلام
ممنون.. ایشالا ک موفق باشید...
البته به سختی فهمیدم چه فرمودید.. منتظر دیدنتون در این تاپیک هستیم...
بااجازه هم لایک را زدم هم اگر چشمم درست ببینه 4 عدد صلوات فرستادم سعی میکنم از این به بعد ساده تر سخن بگم

گویا جوابها نامرئی ان
نترسین غ حدس زدن بهتر از اصلا حدس نزدنه لطفا جواب حتی غ هم قرار دهید
شاید این اشتباه احتمالی یک نفر دیگه( مثل من) هم باشه و یادبگیره

newsha.p

New member
بااجازه هم لایک را زدم هم اگر چشمم درست ببینه 4 عدد صلوات فرستادم سعی میکنم از این به بعد ساده تر سخن بگم

گویا جوابها نامرئی ان
نترسین غ حدس زدن بهتر از اصلا حدس نزدنه لطفا جواب حتی غ هم قرار دهید
شاید این اشتباه احتمالی یک نفر دیگه( مثل من) هم باشه و یادبگیره

avalin ghalat ra khodam migam fekr konam kam khabideh teflak akhe range cheshmash parideh :tonguesmiley::tonguesmiley::tonguesmiley::tonguesmiley::

hadixy

New member
avalin ghalat ra khodam migam fekr konam kam khabideh teflak akhe range cheshmash parideh :tonguesmiley::tonguesmiley::tonguesmiley::tonguesmiley::

بله، چندانم بی ربط نگفتی ازاونجایی که میخوام یکی به جواب برسه چندتا راهنمایی خ کوچولو! میکنم در ادرارش مقدار بیش از حد درماتان سولفات وجود دارد به چشماش نگاه کنید ابری شدن قرینه را ببینید فقط 3 تا بیماری توی mpsاین علامت روداره ! (فصل 11 امری ) یعنی شد سه گزینه ای! دیگه دقت کنید در سوال گفته شده مشکل ذهنی ندارد، من سعی میکنم جواب را تا آخرآبان همراه با علایم تشخیصی قرار بدم

hadixy

New member

سن 18 سال
این بیمار به بخش بیماران سرپایی( opd ) آندوکرین ارجاع شده و علامتهای زیر را نشان میدهد
او از رشد قدی کم شکایت می کند و از سن 10 سالگی عقب ماندگی رشدی دارد
اوبه مدت یک سال تاری دید داشته و درد عمومی بدن داره و درد ملایم استخوان به مدت یک ماه داشته است
او هیچ عقب افتادگی ذهنی ندارد
معاینات انجام گرفته روی شکمش نشون داده او دارای هپاتومگالی و بیرون زدگی ناف است
هیچ علامتی از هیپوگونادیسم مشاهده نشده است
الان باید بگویید او احتمالا دچار چه عارضه ای است ؟
هر کسی میتونه جوابهاشو اینجا قرار بده
من جواب ها را تا یک ماه آینده میزارم تا همه بتونن از فرصت حدس استفاده کنن
تشکر از عمادجان
پاسخ نمونه #1
(Mucopolysaccharidosis-Type VI (Maroteaux- Lamy
علایم تشخیصی موجود در تصاویر
تصویر یک Dysmorphic facial feature, short stature with flexion deformities in knee and elbow joints, umbilical hernia
تصویر دو Coarse facial features with flat nasal bridge, enlarged tongue, macrocephaly, prominent forehead, micrognathia,
یک نکته هدیه اینکه علایم بالینی این سندرم مشابه سندرم هارلره ولی عموما هوش وطول عمر مبتلایان به ماروتولامی طبیعیه ( گفتم"او هیچ عقب افتادگی ذهنی ندارد")
نکته دیگه
mps1 شدیدترین
mps3 شایع ترین
mps7 متنوع ترین
نوع mps هاند هرکدوم یه تسته

hadixy

New member
نمونه #2

برای آذر یک نمونه دیگه انتخاب کردم پیشاپیس از ترجمه ناکاملم عذر میخوام
مرد بیست وهفت ساله که از هشت سالگی وخیم شدگی بینایی پیشرونده ای را نشان می دهد و از تولد دارای انگشتان اضافی در دست و پاها است رسیدن به سطح مناسب رشدی او به تاخیر افتاده است {عقب ماندگی رشدی داره } و او از قبل از ده سالگی چاق بوده است از آنجایی که او مشکلات یادگیری داشت او در دوران اولیه ترک تحصیل کرده است . او از بچگی رفتار تغذیه ای غیر طبیعی همراه با اشتهای متنوع دارد دوره آغاز بلوغش به تاخیر افتاده است او اختلال شناختی { درک مسایل } دارد ولی شنوایی و حس بویایی اش بی عیب است .چه تشخیصی محتمل است ؟

hadixy

New member
سلام
بخشید دیر شد روزای امتحاناته دیگه
جواب Bardet Biedl Syndrome or Laurence Moon Bardet Biedl Syndrome LMBBS

SARA...

New member
سلامممم....موضوع این تاپیک عالیه ب نظر من..چقدر خوب میشه ادامه پیدا کنه..من تازه اشنا شدم با اینجا امیدوارم ادامه پیدا کنه چون واقعا مفید ...

بالا