انتخاب محل تحصیل کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی

fatemeh.rgh

New member
عزيزان سخت کوش کسى نميدوووونه برااااااى قبول شدددن تو گيلان چه درصدهاىى باىد زد؟

vet lab sciences

New member
نمیدونم چی شده که دارید این حرف رو میزنید ولی به شخصه به عنوان کسی که ده ساله در همدان زندگی کرده هیچ گونه بدی ازشون ندیدم. مشکلاتی بوده ولی این رو که نباید به حساب همه همدانیها نوشت. نمیگم همدان مدینه فاضله هستش ولی به عنوان یک غیر همدانی و مثل خیلی از غیر همدانیهای دیگه که باهاشون سر کار دارم راضیم. وگرنه مشکلات همه جا هستش و توی هر شهری همه جور آدمی وجود داره. باید کلیت رو در نظر گرفت فکر کنم 10 سال زندگی توی یه شهر کافی باشه واسه پیدا کردن یه دید کلی نسبت به یک شهر. بله اولاش واقعا واسم سخت بود اما واقعا بعد از یه مدتی مشکلات حل شدن که اینا هم واسه یه نفر که به یه جای جدید بره طبیعیه.

از لحاظ هزینه هم همه جا گرونی داره بیداد میکنه همدان هم تافته جدا بافته نیست ولی به نسبت شهرهای بزرگتر بنظرم مناسبه.

موفق باشید.

بله در همدان افرادی هم هستند که خوب ، با مروت ، با انصاف و... باشند اما دقت کنید دوست عزیز این افراد در اقلیت هستند. متاسفانه مادیات به شدت جلوی چشم غالب همدانی ها رو گرفته ، طوری که رحم ، مروت ، انصاف و ... وجودشون (بازم میگم نه همشون ، غالبشون) که لازمه ی انسانیت (تدین به کنار، خیلی سنگین میشه) هست ، انگار زیر خروارها خاک دفن شده.
درسته همه جا اینجوری شده اما تو همدان بیداد می کنه.
این فقط نظر من نیست ، باقی همکلاسی هام و حتی همکلاسی هایی که همدانی نیستن اما به هر دلیلی ساکن این شهر شدن هم این نظر رو دارن!
درسته همدان تافته ی جدا بافته نیست اما... :sad:
اگه تمایل داشتید جزئیات بیشتر رو در مورد حرفام و دلیل گفتن این مطالب بدونید ، بگید تا دردنامه ، رنجنامه و خون دل هایی رو که تو این یک سال تحصیلی از دست همشهریاتون خوردم براتون پیام خصوصی کنم.

alireza-ja

New member
نمیدونم چی بگم من کاملا مخالف حرفاتون هستم.از نظر من بی معرفتهاش در اقلیت هستند. آخه مگه شده توی 10 سال زندگی توی یه شهر من چنین مواردی رو نبینم بعد شما توی یکسال چنین وضعی داشته باشید. نمیدونم من که خودم همدانی نیستم تجربه 10 سالمو گفتم. حالا ممکنه یه نفر بد شانس باشه در بدو ورود به شهر یه نفر چاقوکش بیاد طرف رو تلکه کنه و بره دیگه من چنین بدشانسی رو تضمین نمیکنم این دیگه همه شهرها احتمالش هست.

ولی فقط به یه چیز اگه بخوام اعتراف کنم و با چشای خودم دیدمش اینه که یه خورده آب همدانیها با کردها توی یه جوب نمیره (بیشتر آقایونش اونم نه همشون از هر 10 مورد یه نفر.

به هر حال شهرش کلیتش خوبه دانشگاهش هم خوبه بنظرم انتخاب خوبی هستش.

veterner

New member
منم نظر بچه های قبلی رو خوندم و اصلا قبول ندارم که دانشگاه تبریز بد هستش. من خودم دانشگاه تبریز هستم و آبجیمم علوم پزشکیش. خودم اونو تشویق کردم اینجارو بزنه. بقیه دوستهام که تهران قبول شدند چون شهر خودمونم هستش اوایل زیاد از تهران میگفتند ولی من که یه مدت میهمانی گرفتم رفتم اونجا اصن خوشم نیومد با اینکه شهر خودمونم بود و از این لحاظ برام راحت بود. دانشگاه تبریز هم امکاناتش هم اساتیدش حرف ندارند و هیچ فرقی بین ما و بقیه ترکها قائل نمیشند با اینکه من خودم ترکی کامل بلدم ولی تو اینجا هم همیشه فارسی حرف میزنم که راحتترم.

veterner

New member
بعدشم همه جای ایران آدم خوبم داره بد هم داره. تهران پر از اصفهونی و تبریزیه، تبریز خودشم فارس کم نداره،همدان و قزوین هم از شهرهای مختلفی اومدند اونجا ساکن شدند. مطمئن باشید اینا که میگن فلان شهر بدهستش همش نظر شخصی افراد هستش.

Taraa

Well-known member
یادآوری:

1. برای هر نظری که در مورد اقوام و قومیت ها میدید ادب و احترام رو رعایت کنید .
2. فقط با ارائه دلیل، نظرات خودتون رو اعلام کنید.
3. برچسب نزنید و عمومیت ندید.
4. نتیجه گیری رو به خواننده واگذار کنید.

با تشکر - مدیر تارا

vet lab sciences

New member
بعدشم همه جای ایران آدم خوبم داره بد هم داره. تهران پر از اصفهونی و تبریزیه، تبریز خودشم فارس کم نداره،همدان و قزوین هم از شهرهای مختلفی اومدند اونجا ساکن شدند. مطمئن باشید اینا که میگن فلان شهر بدهستش همش نظر شخصی افراد هستش.

دوست عزیز من هم تو نوشته هام سعی کردم تمام مواردی رو که مدیریت محترم این فروم یادآوری کردن رعایت کنم و حسنایی رو که شهر همدان مثل سطح دانشگاهش ، مکان های دیدنی و تفریحی و اقلیتی که گفتم داره ، منکر نشدم. و از همه مهمتر اجباری نکردم که نظر بنده رو قبول کنید و نتیجه گیری رو به خودتون واگذار کردم.
ضمنا برا این که از درستی یا نادرستی گفته هام مطمئن بشید می تونید خودتون برید همدان و برای مدتی در اونجا زندگی کنید و ... (برا این که بحث رو بیشتر از این ادامه ندم و خدای ناکرده اصطکاکی پیش نیاد از گفتن نتیجه خودداری می کنم).

البته اگه تو همین مدت زندگی تو این شهر مبنای دیدتون رو بر اساس مروت و انتظارتون از طرف مقابل رو با محوریت قرار دادن عمل به حداقل آموزه های ناب اسلامی (نه صرفا تظاهر به دینداری) قرار بدید.

biotechnologist

New member
دوست عزیز من هم تو نوشته هام سعی کردم تمام مواردی رو که مدیریت محترم این فروم یادآوری کردن رعایت کنم و حسنایی رو که شهر همدان مثل سطح دانشگاهش ، مکان های دیدنی و تفریحی و اقلیتی که گفتم داره ، منکر نشدم. و از همه مهمتر اجباری نکردم که نظر بنده رو قبول کنید و نتیجه گیری رو به خودتون واگذار کردم.
ضمنا برا این که از درستی یا نادرستی گفته هام مطمئن بشید می تونید خودتون برید همدان و برای مدتی در اونجا زندگی کنید و ... (برا این که بحث رو بیشتر از این ادامه ندم و خدای ناکرده اصطکاکی پیش نیاد از گفتن نتیجه خودداری می کنم).

البته اگه تو همین مدت زندگی تو این شهر مبنای دیدتون رو بر اساس مروت و انتظارتون از طرف مقابل رو با محوریت قرار دادن عمل به حداقل آموزه های ناب اسلامی (نه صرفا تظاهر به دینداری) قرار بدید.
نمیدونم چی بگم، خب آره تو هرشهری همه جور آدمی هست، حتی اخلاق راننده تاکسیها هم خیلی فرق داره.یکی لطف میکنه حتی اگه مسیرش نخوره میبرتت یه جا که راحت تر به مسیر بعدیت برسی، یکی هم سر پول خرد و محکم بستن در دعوات میکنه، ولی با نظرتون در مورد کلیت مخالفم.لااقل تو بیست و چند سالی که ساکن همدان هستم،با آدمهای مشکل دار زیاد برخورد نکردم هر چند تو دوران کارشناسیم و طرحم خیلی ها هم اذیتم کردن که حتی تا انصراف هم رفتم ولی وقتی با خوبیای که بقیه داشتن و لطفی که خیلیا بدون انتظار بهم کردن مقایسه می کنم میبینم اینها همش بخشی از زندگی اجتماعیه. حالا امیدوارم تو بقیه مسیرتون با آدمهای بهتری رو به رو بشید.

biotechnologist

New member
من که از همکلاسیای غیر همدانی انقدر رودست خوردم که نگو،:25r30wi: ولی چون همیشه سعی میکنم همه رو دوست داشته باشم همیشه خودم یه توجیه واسه رفتار غیر دوستانه دیگران پیدا می کنم و میگم شاید من کاری انجام دادم و اونا سوءتعبیر کردن و در جوابش رفتارشون عوض شده. خداییش این که می گم شعار نیست ولی همه آدما رو با همه بدیهاشون دوست دارم چون اونا منو با همه بدیهام دوست دارن. از خدا هم به خاطر لطف بی حسابی که خیلی از بنده هاش بهم کردن تشکر می کنم. واقعا گاهی آدم تو بن بسته و یکی به دادش میرسه که شک نمی کنی خدا به دلش انداخته بوده.:riz304: خدا لیاقت بده شاید یه روز منم یه جا به درد یکی بخورم از این بی خاصیتی دربیام.

biotechnologist

New member
الان در مورد من هم از همکلاسیام بپرسید احتمالا هزار تا خصوصیت بد دارم ولی من همش یه ذره بدم، شاید در مقایسه با چیزی که اونا انتظار دارن اصلا خوب نباشم.:dadad4: اعتماد به نفسمو آوردید پایین، کلا نابود شدم، نکنه منم جزء بداخلاقهای همدانم ولی چون به محیط عادت کردم متوجه نمیشم:smiliess (12):

biotechnologist

New member
اگه همدان رو انتخاب کنید بهتون اطمینان میدم ضرر نمی کنید، ما هم تهران ماههای اول خیلی مشکل داشتیم از آدرس پرسیدن و کلاه گذاشتن سرمون تو خرید و کلی پول بیخود بالای تاکسی دربست گرفتن و...انقدر بدبختی کشیدیم من و خواهرم ولی بعد که به زندگی اونجا عادت کردیم فهمیدیم خیلیاش فقط به خاطر ناآشنا بودن بوده وگرنه الان نه کسی آدرس اشتباه بهمون میده نه جنسی رو به صدبرابر قیمت بهمون میندازه نه مدیر ساختمون اذیتمون میکنه. اتفاقا همسایه های خوبی هم داریم چون دوتا دختر تنها هستیم خیلی هم هوامون رو دارن. تاکسی ها هم از صدمتری در رو واسمون باز می کنن بفرما میزنن،واسه ادرس هم باهامون میان گم نشیم یه وقت. جنسی هم می خریم میگن راضی نبودی پس بیار، حالا به نظرتون تهرانیها بد بودن یه هو دلسوز شدن یا ما تغییر کردیم:smiliess (11):

Sol Negro

New member
بچه ها با اجازه میخوام چند تا نکته بگم.

یه عده دوستان گویا برداشت اشتباهی از حرفای من داشته ن که باعث شده فکر کنن من با تبریزیا مشکل دارم به هیچ وجه اینطوری نیست من فقط شنیده بودم تو سطح شهر پارسی حرف بزنی ترکی جوابتو میدن اون قضیه ترکی حرف زدن استادا هم نگفتم همه!!!!! گفتم سه تا از دوستام این مشکل رو داشتن. دلیل نمیشه همه بد باشن.من سوال داشتم و پرسیدم ! چون تاحالا تو تبریز زندگی نکردم ممنون از دوستانی که جواب دادن من جواب سوالام رو گرفتم ! کسی که سوال میکنه عناد نداره! سوال داره!!

یه نکته دیگه اینکه ما قراره به همه اقوام احترام بذاریم پس اینقدر هی بد تهران رو نگین :( البته اگه بدی دیدین به کنار ولی من 4 سال تهران درس خوندم این مشکلاتی که میگین رو ندیدم.باید قبول کنیم هر کلان شهری یه سری مشکلات اجتناب ناپذیر داره که اگه آدم آگاهانه باهاشون برخورد کنه گریبانگیرش نمیشن! مگه اینکه دیگه خیلی بدشانس باشه ...من متاسفم که بعضی دوستان خاطرات تلخی از تهران دارن!

در مورد همدان من که عاشق مردمشم !! :rose: از دوران دانشگاه چند تا دوست همدانی دارم که با واقعا بینظیرن همراه خانوادگی دعوتمون کردن به شهرشون و من واقعا ازشون بدی ندیدم خیلیم بانمکن! :دی: مخصوصا رسم و رسوم سنتی خیلی بامزه ای دارن که نشون از خوش ذوق بودنشون میده! ^_^

فقط بیوتکنولوژیست عزیز میشه بگین آیا درسته که به دخترا خوابگاه نمیده دانشگاه همدان؟! :(

vet lab sciences

New member
الان در مورد من هم از همکلاسیام بپرسید احتمالا هزار تا خصوصیت بد دارم ولی من همش یه ذره بدم، شاید در مقایسه با چیزی که اونا انتظار دارن اصلا خوب نباشم.:dadad4: اعتماد به نفسمو آوردید پایین، کلا نابود شدم، نکنه منم جزء بداخلاقهای همدانم ولی چون به محیط عادت کردم متوجه نمیشم:smiliess (12):

منم نگفتم من خوبم مردم بدن ولی ...:sad:
نه خواهش می کنم:rolleyessmileyanim: همونطور که قبلا گفتم شما از فرهیختگان این شهر هستید همچنین BBT که خیلی دوستش دارم و هرچند بی وفاست! ولی سعی می کنم هرچند وقت یکبار ببینمش.

veterner

New member

یه عده دوستان گویا برداشت اشتباهی از حرفای من داشته ن که باعث شده فکر کنن من با تبریزیا مشکل دارم به هیچ وجه اینطوری نیست من فقط شنیده بودم تو سطح شهر پارسی حرف بزنی ترکی جوابتو میدن اون قضیه ترکی حرف زدن استادا هم نگفتم همه!!!!! گفتم سه تا از دوستام این مشکل رو داشتن. دلیل نمیشه همه بد باشن.من سوال داشتم و پرسیدم ! چون تاحالا تو تبریز زندگی نکردم ممنون از دوستانی که جواب دادن من جواب سوالام رو گرفتم ! کسی که سوال میکنه عناد نداره! سوال داره!!

یه نکته دیگه اینکه ما قراره به همه اقوام احترام بذاریم پس اینقدر هی بد تهران رو نگین :( البته اگه بدی دیدین به کنار ولی من 4 سال تهران درس خوندم این مشکلاتی که میگین رو ندیدم.باید قبول کنیم هر کلان شهری یه سری مشکلات اجتناب ناپذیر داره که اگه آدم آگاهانه باهاشون برخورد کنه گریبانگیرش نمیشن! مگه اینکه دیگه خیلی بدشانس باشه ...من متاسفم که بعضی دوستان خاطرات تلخی از تهران دارن!
:(

عزیزم اگه شما 4 سال اونجا بودی من اونجا بزرگ شدم.قبولم دارم هر کلان شهری مشکلات خودشو داره چه برسه پایتختم باشه.

zanbagh

New member
کاش هرکسی شهر خودش قبول میشد شاید کمتر این مشکلاتی که گفته شد گریبانگیر میشدند.من که از خدام بود همدان قبول میشدم.حداقل خوبش اینه که مردمش کاری به کار کسی ندارن سرشون تو کار خودشونه نه زندگی بقیه ...

TrueLove90

New member
...

بجه هاااا! از همه تون خیــلی ممنونیم :riz304:
ولـی میشه دیگه درباره تبـریـز و همـدان و تهـران صحبت نـکـنـیـن لطفا ؟؟
فکر کنم همه به اندازه کافی اطلاعات گرفتیم از این شهرا

محض رضای خــدا هم که شده لطفا درباره این شهرا بحث کنین ،
درباره دانشگاهش ، هیئت علمی ، امکانات ، بعد مردم شهر و ...

به نظرتون اولویت این شهرا چجوری بهتره ؟ قـزوین ، زنجـان ، اراک ، یـزد
و دانشگا داخل شهر هست یا خارج ؟

خیلی خوب شد انتخاب شهر افتاد عقب تر بیشتر وقت داریم
مرسی از همگی تون دوستــان :)

...

آخرین ویرایش:

biotechnologist

New member

در مورد همدان من که عاشق مردمشم !! :rose: از دوران دانشگاه چند تا دوست همدانی دارم که با واقعا بینظیرن همراه خانوادگی دعوتمون کردن به شهرشون و من واقعا ازشون بدی ندیدم خیلیم بانمکن! :دی: مخصوصا رسم و رسوم سنتی خیلی بامزه ای دارن که نشون از خوش ذوق بودنشون میده! ^_^

فقط بیوتکنولوژیست عزیز میشه بگین آیا درسته که به دخترا خوابگاه نمیده دانشگاه همدان؟! :(
خوابگاه میگن نمیدیم، ولی امسال دو تا از دوستام که از اول خوابگاه دانشگاه بودن فقط یکیشون ترم یک رو رفت خوابگاه خصوصی ولی ترم دو به اونم خوابگاه دادن. کلا اینو میگن که اگر نتونستن خوابگاه بدن بچه ها شاکی نشن ولی تا جاییکه بتونن تو این زمینه همکاری می کنن، کلا دانشگاههایی که متعهد به دادن خوابگاه هستن رو بزنید خوب دغدغه تون کمتره مگه اینکه با خوابگاه خصوصی مشکلی نداشته باشید.خوابگاه خصوصی دانشگاه ما نزدیک دانشگاهه فقط یه کم شلوغه و ممکنه با بچه های کارشناسی یا بعضی رشته هایی که زیاد درس نمی خونن هم اتاق شید و یه کم به مشکل برخورد کنید. خلاصه همه جوانب رو در نظر بگیرید. موفق باشید:riz304:

FARAMARZ.A.R

New member
بچه ها منم خیلی دارم سر این قضیه استرس میکشم چون ساکن رشتم. حالا نمیدونم دانشگاه گیلان رو بزنم یا نه چون هم تازه کاره هم کلاسا رشت نیست و لنگروده !! رفت و آمد سخته (حالا اگه مجاز شم !!!) چیکار کنم؟! :( میشه نظر بدین؟! :(

لطفا دوستان کمک کنین که علاوه بر دانشگاها شهرا رو هم بشناسیم !!
ما همه مون میتونیم در مورد کیفیت دانشگاها پرس و جو کنیم ولی در مورد شهرا فقط افراد ساکن و محلی و کسایی که تجربه زندگی توشون رو داشتن میتونن کمکمون کنن.جز تهران که فکر نمیکنم کسی باهاش نا آشنا باشه....

شما رو نمیدونم ولی خب واسه من مهمه کدوم شهر برم...محیطش چجوریه فرهنگش چقدر با ما فرق میکنه....به هر حال بعد روانی قضیه و اینکه کجا زندگی میکنیم هم مهمه مثلا دانشگاه تبریزخوبه ولی راسته که اگه ترکی بلد نباشیم نمیتونیم تو تبریز راحت زندگی کنیم چون همه فقط ترکی حرف میزنن؟ :( اینجا کسی تبریزی یا ساکن تبریز نیست دوستان؟ میشه بگین این قضیه راسته یا دروغ؟ :(

اگرم در مورد رشت و گیلان سوالی دارین من در خدمتم
سلام دوست گرامی
من تو دانشگاه تبریز میخونم و تبریزیم...این مطلب کاملا اشتباهی رسوندن خدمتتون....زبان فارسی کاملا رایجه تو دانشگاه تبریز

بالا