اطلاعیه مهم . مربوط به قبرستان بقیع

setayesh71

New member
با حضور در سایت dar-alhuda.net قبرستان بقیع را جزئ میراث شیعیان قرار دهید . نیاز به پنجاه هزار امضا است تا این مکان مقدس توسط یونسکو ثبت جهانی شود و از تخریب بیش از این جلوگیری شود .
با تشکر .

دوستان عزیز درسته که این اطلاعیه به علوم پزشکی مربوط نیست ولی فکر می کنم اینجایی که دور هم جمع شدیم بهترین مکان بود که این اطلاعیه رو بزنم . اگه به خاطر این عدم هماهنگی مشکلی داشت بگین حذفش کنم .

آخرین ویرایش:

ermia

New member
با حضور در سایت dar-alhuda.net قبرستان بقیع را جزئ میراث شیعیان قرار دهید . نیاز به پنجاه هزار امضا است تا این مکان مقدس توسط یونسکو ثبت جهانی شود و از تخریب بیش از این جلوگیری شود .
با تشکر .

دوستان عزیز درسته که این اطلاعیه به علوم پزشکی مربوط نیست ولی فکر می کنم اینجایی که دور هم جمع شدیم بهترین مکان بود که این اطلاعیه رو بزنم . اگه به خاطر این عدم هماهنگی مشکلی داشت بگین حذفش کنم .
سلام به نظر من اینجا اصلا جای همچین مطلبی نیست.

adib

New member
slam vali benazare man inja mohite elmi-farhanghi ast vakare khobi kardid va man be sait miram lotfan hameghi berim

negarF

New member
ممنون از اطلاع رسانیت عزیزم. ایشالا که این اتفاق بیفته. به امید روزی که خودمون با دستای خودمون برا بقیع بارگاه بسازیم.

princess

New member
سلام

ممنون از اطلاع رسانی بجاتون. منم حتما می رم سر می زنم

asie67

New member
ممنون از اطلاع رسانیت
هم بجا است هم بموقع
برای اون دوستی هم که فکر میکنه اینجا جاش نیست متاسفم
ما قبل از اینکه بخواهیم تحصیلکرده خوبی باشیم باید انسان خوبی باشیم
و لازمه اش توجه به همه ابعاد زندگی بخصوص بعد مذهبی ومعنوی

pariya

New member
سلام دوست خوبم
مممنووون از اطلاع رسانی بجاتون

biotechnologist

New member
ممنون از اطلاع رسونیتون.ظاهرا بعضی دوستان فکر میکنند این سایت جای همه جور خبر و اظهار نظر و گفتگو هست به جز مذهبی!!!واقعا با دیدن برخی تاپیک هایی که تو تالار گفتمان هست آدم تعجب میکنه!:smiliess (11):

طلوع

New member
ممنونم عزيزم که آدرس سايتو دادي حتما ميريم چون اين يه وظيفه ديني ماست وبراي اون دوستمونم متاسفم::riz513:که انقد تند برخورد کردن بنظرم مطلب بجاي بود بازم متشکرم :riz304:

antenyus

Active member
من هم به نوبه خودم از شما تشکر میکنم خیلی کار خوبی کردید واقعا از این موضوع بیخبر بودم حتما به این سایت میرم ، درسته اینجا سایت علوم پزشکیه ولی بعضی کارها هست ک از درس خوندن هم مهمتره خود من و خیلی از بچه های دیگه وقت وب گردی نداریم و خیلی خوبه ک از طریق این سایت از خبرهای مهم ک انجامش برای ما یک وظیفه است مطلع بشیم

antenyus

Active member
یه سوال چرا اسم وآدرس میخواد؟ حتما باید بنویسیم ؟؟؟؟؟؟

sepidh gh

New member
یه سوال چرا اسم وآدرس میخواد؟ حتما باید بنویسیم ؟؟؟؟؟؟

عزیزم حتمن نیاز نیست که ادرس خونتون رو دقیق بنویسی که !!! فقط در حدی بنویس که ساین این کنه !!! امضاست دیگه این چیزا رو می خاد .......

maryam58

New member
سلام به همه
مرسی از اطلاع رسانی دوستی که این تاپیک را گذاشته .فقط دوستان هر مطلبی موافق و مخالفی دارد سعی کنیم نظر دوستانمان ار زیر سوال نبریم و برخورد نکنیم همانطور که ما گفتیم متشکر و خوشمان امد ممکن است کسی هم مخالف باشد اینو نشانه بی توجهی ان فرد به مسائل مذهبی نیست اصلا مگر ما با یک اکانت از مذهب و اعتقادات یک نفرمطلع می شویم پس یاد بگیریم قضاوت نکنیم

AWWA

New member
در زیر ترجمه متن انگلیسی که در سایت ثبت امضاء قرار دارد :

کمیته میراث جهانی یونسکو:

ثبت بقيع در میراث جهانی

جنت بقيع یکی از بزرگترین قبرستان ها در جهان اسلام است، شامل بیش از 7000 بدن است، که در كنار مسجد پیامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) در شهر مدینه عربستان صعودی واقع شده است.

قبرستان امروز شامل اجساد بسیاری از اصحاب حضرت محمد (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) و دیگر اعضای خانواده اش، از جمله 4 امام شیعه است.

قبل از تخریب

برخی از قدیمیترین توصیفات شبیه معماری و مقبره توسط یک جهانگرد به نام ابن جباير در قرن یازدهم و دوازدهم به طور گسترده درشرق خاورميانه بررسي شد.

وي توضيح مي‌دهد سنتهايي وجود داشته که به خاک سپرده شده است ، از جمله زیارتگاه و معماری، كه شامل چیزهایی مانند گنبدهاي سفید و ارتفاعات است.

قبر امام دوم شیعیان، حسن بن علی، در آنجا واقع شده كه در ذيل به شرح آن پرداخته شده است:

"نزدیک قبر حضرت عباس بن عبدالمطلب و حسن ابن علی. دومي داراي گنبدي است كه سر به فلك كشيده است. در نزدیکی دروازه نخجوان قرار گرفته است و در سمت راست، مي‌توان از آن خارج شد.

سر حسن(علیه السلام) به سمت پاي عباس نهفته است. دو قبر بالاتر از سطح زمين گسترده شده‌اند،

با اسلوب و سنگ زیبا ، با صفحات نیکل تزئین شده، و با ميخ هاي سر ستاره اي بسته شده،كه تمام اينها باعث ايجاد يك اثر دل‌انگيز شده است.

قبر ابراهیم فرزند پیامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم)، از همان نوع است.

جنت بقيع به عنوان یک قطعه تاریخی است كه معماری ويران شده آن را نشان دهنده و تجسم تاثیر آموزه‌های وهابی در کشور پادشاهی عربستان صعودی است.

وهابیون برای اولین بار در سال 1806 اقدام به گرفتن مدینه كردند و آن مقارن بود با زمانی که بسیاری از مكان‌هاي با اهمیت تاریخی نابود شده بودند

به جز آرامگاه حضرت محمد (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) !!!

جنت بقيع سپس ​​توسط امپراتوری عثمانی، تحت حاكميت سلطان عبد المجید ، عبد الحمید و محمود بازسازی شد.

ازسال 1848 تا 1860، ساختمان ها بازسازی شدند وعثمانی گنبدها و مساجد را به سبک زیبایی‌شناسانه پر زرق و برق و با شكوه ساخت.

آنها همچنین بقيع را با یک گنبد بزرگ بر سر قبر چند تن از چهره های مهم بازسازی كردند.

در اوایل 1920، وهابی ها یک بار دیگر وارد عربستان صعودی شدند، و ابن صعود، شاه عبدالعزیز، در حال حاضر به عنوان پادشاه عربستان صعودی شناخته شده است.

پس از آن بود که آرامگاه بقيع توسط اعضای آن در ماه آوریل سال 1925 تخريب شد واز آن زمان تا به امروز در آن وضعیت باقی مانده است.

بسیاری از شخصیت های قابل توجه دراين قبرستان به خاک سپرده شدند.

برخی از آنها عبارتند از:

امام حسن بن علی، نوه حضرت محمد (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم)، پسر فاطمه (سلام الله علیها) و علی، امام دوم

امام علی بن حسین (علیه السلام)، معروف به زین العابدين، امام چهارم

امام محمد باقر، فرزند علی بن حسین (علیه السلام)، امام پنجم

امام جعفر صادق، فرزند محمد باقر، امام ششم

بسیاری از همسران حضرت محمد (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم)

ابراهیم پسر حضرت محمد (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) زاده ماریا قبطي که در دوران نوزادي درگذشت

فاطمه بنت اسد، عمه حضرت محمد (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) و مادر امام علی (علیه السلام)

خاله دیگر حضرت محمد (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) از جمله صفیه و Aatika

فاطمه زهرا (سلام الله علیها) ، دختر محمد (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) و همسر اولش خدیجه بنت خوليد، محل واقعی قبر او ناشناخته است و یا مورد اختلاف است چون او نمی خواست افراد جايي را که او به خاک سپرده شده بود صدمه بزنند.

عباس بن عبد المطلب، عموی محمد (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم)

فاطمه بنت حزام، معروف به ام البنين که با امام علی (علیه السلام) ازدواج كرده، مادر چهار فرزند که دردفاع از امام حسین بن علی (علیه السلام) در نبرد در کربلا درگذشت.

عثمان بن عفان، همراه حضرت محمد (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) و خلیفه سوم. او در ابتدا در خارج از جنت بقيع به خاک سپرده شد، اما بعد از اينكه این قبرستان گسترش یافت قبر او را هم شامل شد.

مالک بن انس، امام مالک نیز شناخته می شود، یک حقوقدان مسلمان سنی که در حال حاضر بر اساس آن، مکتب فکری مالکی وجود دارد.

"به نقل از "forum.hammihan.com"

paradise80

New member
سلام ممنون از تاپیک تون
من هم انجام دادم .کارت عالی بود...........................

ZOT

New member
با تشکر .

مرسی از اطلاع رسانی ولی واسه من ارور داد و باز نشد !!!

hamidreza131

New member
سلام دوست عزیز من رفتم و انجام دادم-در ضمن من فکر نمیکنم اینجا برا کسی دعوت نامه دادند که بیاد ما خودمون اومدیم پس هر کس ناراحته میتونه خیلی راحت از این صفحه خارج بشه-حالا این همه ID یاهوAddکردید و این همه تو فیسبوک request فرستادید خوب اینم یه جور Addکردنه دیگه-یه بارم این کارا انجام بدید...

بالا