اسم فیلم ها و کتاب هایی که بیشترین لذت رو ازشون بردی چی بوده؟

hamoon

New member
سلام
لیست محبوب ترین فیلم ها و کتاب هاتون رو بگید تا بقیه هم استفاده کنن...

hamoon

New member
فیلم: لیست شیندلر. بتمن آغاز میکند. گان گرل. جزیره شاتر. ویپلش. روشی خطرناک. راش. مری و مکس. بوی هود
رمان: آناکارنینا(تولستوی). بیگانه(کامو). غرور و تعصب(آستین). فضیلت های ناچیز(گينزبورگ).نامه به کودکی که هرگز زاده نشد(فالاچی).آمریکا یا گمشده(کافکا). ناطوردشت(سلینجر)خورشید همچنان میدمد(همینگوی).مزرعه حیوانات(ارول).بازی اندر(اسکات کاد).کافه پیانو(جعفری). چراغ ها را من خاموش میکنم(پیرزاد)آتوسادختر کوروش بزرگ(افشار) بوی سنبل عطرکاج(جزایری)

آخرین ویرایش:

PSyChoO

New member
فیلم: The blind side , Inception
کتاب: دالان بهشت از زهرا صفوی (رمان)، روانشناسی کمال، حکایت دولتی و فرزانگی ترجمه گیتی خوشدل

معمولا اسم فیلما و کتابا به سختی یادم میمونه متاسفانه

.Nazanin

New member
فيلم: knowing,پنگوئنهای اقای پاپر,ماسک, سن پترزبورگ
کتاب:تفکر زائد,اوصاف پارسايان,شازده کوچولو,پيمان,حج,هبوط درکوير,سرود افرينش,چون کوه سخت چون اب روان باش, جاناتان مرغ دريايی, پير بلخ, ذهن ناآرام,خسی در ميقان,20000 فرسنگ زير دريا,بينوايان, بابا لنگ دراز, بينوايان,بحر در کوزه,پله پله تا ملاقات خدا,مثنوی معنوی,تو همانی که می انديشی,انسان,حجم سبز,غزليات شمس....

آخرین ویرایش:

The Guy

Well-known member
فیلم: The blind side , Inception
کتاب: دالان بهشت از زهرا صفوی (رمان)، روانشناسی کمال، حکایت دولتی و فرزانگی ترجمه گیتی خوشدل

معمولا اسم فیلما و کتابا به سختی یادم میمونه متاسفانه
اینسپشن رو یه بار دیدم نفهمیدم چی شد!! داستانشو بگو...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ZOT

The Guy

Well-known member
من فیلم:
Falldown, The hurricane, Matrix, the island of dr. Murreu, Malenna
و خانه سیاه است (اثر فروغ فرخزاد)
رو خیلی دوست دارم

کتاب هم به نظرم "کمدی الهی" بسیار زیباست. همچنین چنتا رمان از صادق هدایت رو خیلی دوست دارم...

baran-

New member
من خیلی اهل فیلم نیستم ولی در مورد کتاب:
کمدی:مجموعه کتب جلال ال احمدو جمال زاده

رمان:دزیره -پرندگان خارزار- صدسال تنهایی-
من او -کنیزملکه مصر- سینوهه-
نورالدین پسر ایران-شاه بی شین-

پ .ن :در بین رمان های آبکی!!!دالان بهشت زیبا بود.
_اگر کتاب دیگه ای یادم اومد اضافه میکنم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hamoon

somi3

New member
من او رو منم دوست داشتم.

یکی گفت کافه پیانو ،صد بار از اول خوندم اما 20 صفحه بیشتر نتونستم ادامه بدم.

وقتی بچه بودم هم عاشق قصه های خوب برای بچه های خوب بودم.زمان ما 8 جلدی بود.همه رو خونده بودم.:sad:

mojiii1369

Member
سلام به همه.این تاپیک فکر می کنم تاپیک مورد علاقه من بشه. خیلی خوشحال شدم از دیدنش:thanks:
من کلا فیلم و سریال زیاد می بینم.ولی متاسفانه اکثرا خارجیه.
ار فیلم بخوام نام ببرم the great gatsby-beutifull mind-colombiana و...
سریال قشنگ خارجی خوشبختانه ندیدم.اکثرا یا مزمون عاشقانه و ... دارن.یا تخیلین. :)
ولی در کل رمان خارجی کم می خونم.رمانای مودب پور رو دوست دارم.کتاب شما که غریبه نیستید هوشنگ مرادی کرمانی واقعا زیبا بود.پیشنهاد می کنم از دستش ندید.مدیر مدرسه ی جلال ال احمد هم قشنگ بود.
من کلا تو خوندن کتاب با کتاب روانشناسی مشکل دارم.البته کتاب درسی که خای خود داره!ببخشید زیاد نوشنم :)

mojiii1369

Member
امیدوارم کتابایی که نام می برید رو بتونم تهیه کنم و بخونم دوستان.
اگه هم لطف کنید و یادتون باشه لطفا اسم نویسنده هم بفرمایید که راحت باشه پیدا کردنش.مرسی...:thanks:

مجید دیجی

مدیر بخش
نبرد اره ماهی - اسپایدر من - ماسک - ماتریکس - پی بک و...

ایرانی : کیفر - پی بک - کلاه قرمزی - مدرسه موش ها - لیلی با من است و...

داستان راستان - قصه های خوب برای بچه های خوب -- زبان بدن - به من بگو چرا - گایتون - دایناسورها - استرایر - داستان های کوتاه - جزیه گنج و....

nazanin...

New member
سریال مختار نامه که اگه هر روز هم نگاش کنم بیشتر ازش لذت میبرم.
کتاب هم کتاب یک عاشقانه آرام.

hamoon

New member
کتاب هم به نظرم "کمدی الهی" بسیار زیباست. ..

کمدی الهی دانته ؟ جلدشم که میبینم خوف میکنم. نثرش ثقیل نیس؟
فیلم لوسی رو اگه ندیدید ببینید فک کنم خوشتون بیاد
رمان:دزیره -پرندگان خارزار
.

این دوتارو به من هم پیشنهاد کردن. باید بخونمشون

یکی گفت کافه پیانو ،صد بار از اول خوندم اما 20 صفحه بیشتر نتونستم ادامه بدم.

.:sad:

خیلی چیز زیادی از دست ندادید. کتاب برعکس "اول شخص داستان" چنگی به دل نمیزد
امیدوارم کتابایی که نام می برید رو بتونم تهیه کنم و بخونم دوستان.
اگه هم لطف کنید و یادتون باشه لطفا اسم نویسنده هم بفرمایید که راحت باشه پیدا کردنش.مرسی...:thanks:

پیشنهاد میکنم کتابارو اول دانلود کنید یه چند صفحه شو بخونید بعد بخرید. با این وضع گرونی نمیشه ریسک کرد:21:

mojiii1369

Member
کمدی الهی دانته ؟ جلدشم که میبینم خوف میکنم. نثرش ثقیل نیس؟
فیلم لوسی رو اگه ندیدید ببینید فک کنم خوشتون بیاد

این دوتارو به من هم پیشنهاد کردن. باید بخونمشون

خیلی چیز زیادی از دست ندادید. کتاب برعکس "اول شخص داستان" چنگی به دل نمیزد

پیشنهاد میکنم کتابارو اول دانلود کنید یه چند صفحه شو بخونید بعد بخرید. با این وضع گرونی نمیشه ریسک کرد:21:

چشم ممنون از راهنماییت.من لوسی رو دیدم.موافقم باهات قشنگه.
راستی کسی سریال خارجی میبینه؟اسمش هم بگین لطفا.تابستون دنبال یه سزیالم که ببینم.یه چندتایی دیدم.ولی در کل زیاد خوشم نیومد.ولی مجبورم دیگه ادامشو ببینم.اخرشو نبینم نمی شه :13:

آخرین ویرایش:

mhfazel

New member
چشم ممنون از راهنماییت.من لوسی رو دیدم.موافقم باهات قشنگه.
راستی کسی سریال خارجی میبینه؟اسمش هم بگین لطفا.تابستون دنبال یه سزیالم که ببینم.یه چندتایی دیدم.ولی در کل زیاد خوشم نیومد.ولی مجبورم دیگه ادامشو ببینم.اخرشو نبینم نمی شه :13:

اولا که فکر می کنم اسم تاپیک و می ذاشتین آخرین فیلم و کتاب بهترین بود چون هر سال فیلم و کتاب جدیدی میاد که جایگاه خودشو داره
بر عکس دوستمون لوسی اصلا قشنگ نیست یک فیلم قهرمان پرور با یک داستان تکراری که فقط اسم و موضوعش رو با فیلم قبلی عوض می کنن بعد کپی می کنن.
از میان کتابها هم دایره سرخ هم فکر کنم بد نباشه جدیده 94 چاپ شده بدک نیست کشش لازم و داره. از فیلمها هم اینتراستلار خوبه فوکوس هم هر چند اشکالایی داره اما نیمه دوم فیلم تعلیق بسیار زیبایی داره هر چند آخرش گند می زنه به تعلیقش اما دیدنش بد نیست.
در روزهای آینده خوراک کتاب و فیلمهای شما رو اگر خدا عمری بده تهیه می کنم

The Guy

Well-known member
چرا خوف میکنید هامون عزیز؟!
اتفاقا واژه کمدی به معنی هجرت از ترس و بدبختی به روشنی و سعادت خیلی نوید بخشه
سیر داستانی بسیااااار جذابی داره
نثرش هم اگه با ترجمه شجاع الدین شفا بخونید اصلا مشکلی نخواهید داشت و خیلی لذت میبرید و خیلی هم به اطلاعات ادبی، زبانی و تاریخیتون اظافه میشه.
چون خود مترجم مثل یک متخصص در زمینه های فوق همه نکته های ریز کتاب رو در پاورقی به تفصیل توضیح داده
پس خیلی نگران نباشید...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hamoon

ZOT

New member
فیلم های ذهن زیبا، مسیر سبز، یه فیلمی هم بود تام هنکس تو یه جزیره تنها گیر کرئه بود اسم فیلمه یادم نیست!، دیگه فیلم یوسف پیامبر هم خوب بود! دیگه حالا حضور ذهن ندارم فعلا
کتاب کیمیاگر، وداع با اصلحه رو خوندم ولی خب بعد فهمیدم زیاد جالب نیست اما خب میشه جبهه های اونا رو با جبهه ها و رزمنده های ما و اهداف بچه های رزمنده ی ما توش خوب دید! خاطرات یک مغ هم خوب بود! کتابای رضا امیرخانی هم بد نیست البته داستانن مثل ارمیا! کتابای مصطفی مستور هم خوبن! شازده کوچولو هم خوبه
اوه من خیلی وقته کتاب نخوندم! یه سری کتاب داستان و رمان فلسفی با داستان جذاب معرفی کنید!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: The Guy
بالا