استراخان

saharii

New member
آقا مجتبی ممکنه راجع به فلش کارتهایی که تهیه کردین توضیح بدین. فوت و فن خاصی داره؟
شما کتاب زبان اصلی استراخانو تو 20 روز خوندین یا ترجمشو؟!

mj1919

New member
آقا مجتبی ممکنه راجع به فلش کارتهایی که تهیه کردین توضیح بدین. فوت و فن خاصی داره؟
شما کتاب زبان اصلی استراخانو تو 20 روز خوندین یا ترجمشو؟!

اینجا مفصلا توضیح دادم در مورد روش فلش نوشتن،
http://olumpezeshki.ir/forum/thread5349.html

من متن فارسی شو برای بار اول+ فلش نوشتن+مرور توی 20 روز خوندم ، متن انگلیسی هم خط می بردم هرجا متوجه نمی شدم، از روی انگلیسی می خوندم،
(ببنید این جعبه معجزه نمی کنه، این شمایید که انرژی می ذارید، فقط جعبه بهتون انگیزه میده که انرژِی بیشتری بذارید)

saharii

New member
مرسی از توضیحاتتون
یعنی شما ترجمه استراخان رو خوندین دیگه؟ کدوم ترجمش
به نظرتون اگه من بخوام زبان اصلی رو بخونم دیره؟ چون ترجمشو قبول ندارم

saharii

New member
مرسی از توضیحاتتون
یعنی شما ترجمه استراخان رو خوندین دیگه؟ کدوم ترجمش:21:

mj1919

New member
مرسی از توضیحاتتون
یعنی شما ترجمه استراخان رو خوندین دیگه؟ کدوم ترجمش:21:

استراخان ، تا جایی که من می دونم یک ترجمه بیشتر نداره، ترجمه ی دکتری اکبری و بقیه
و متاسفانه ترجمه ی ضعیفی هست (چون دانشجوهای بیوتک ترجمه کردند که با مباحث ژنتیک پزشکی آشنایی نداشتند) در بعضی جاها بوضوح غلط ترجمه شده،
ولی بازم من توصیه می کنم که متن ترجمه رو بخونید و در کنارش از روی متن اصلی ، هر جا رو متوجه نشدید، بخونید

متن اصلی ش، گمونم طرفای 100 تومن است، ایبوکش 5 تومن، و ترجمه هم نمی دونم (چاپ پارسالش 39 تومن بود)

mahboobe

New member
pdf کتاب

با سلام خدمت دوستان عزیز
برای آزمون ژنتیک پزشکی در مقطع دکتری، باید کتاب ژنتیک انسانی استراخان رو کامل و ریز خوند چون منبع اصلیه. و با توجه به سوالات امسال دکتری، از کتاب "جینز : لوین" سوال نمیاد.
کتاب استراخان هم برای بخش مولکولی و هم مهندسی و بعضی از سوالهای بالینی-پزشکی منبع هست.
تا الان یک ترجمه ازش بیرون اومده که واسه ی دکتر اکبری هست، از انتشارات برای فردا. که خیلی بد ترجمه شده.
که توصیه میکنم کتاب تکست اصلی رو هم تهیه بفرمایید. با دلار 1100 تومن من گرفتم 80 تومن. الانو نمیدونم چنده. برای خرید ای بوکش(pdf) یک pm به من بزنید.

موفق باشید

سلااام خوبی؟ میشه فایلpdf رو به من بدی؟؟؟؟shokolatm19@yahoo.com

alireza16

New member
با سلام خدمت دوستان عزیز
برای آزمون ژنتیک پزشکی در مقطع دکتری، باید کتاب ژنتیک انسانی استراخان رو کامل و ریز خوند چون منبع اصلیه. و با توجه به سوالات امسال دکتری، از کتاب "جینز : لوین" سوال نمیاد.
کتاب استراخان هم برای بخش مولکولی و هم مهندسی و بعضی از سوالهای بالینی-پزشکی منبع هست.
تا الان یک ترجمه ازش بیرون اومده که واسه ی دکتر اکبری هست، از انتشارات برای فردا. که خیلی بد ترجمه شده.
که توصیه میکنم کتاب تکست اصلی رو هم تهیه بفرمایید. با دلار 1100 تومن من گرفتم 80 تومن. الانو نمیدونم چنده. برای خرید ای بوکش(pdf) یک pm به من بزنید.

موفق باشید

man zbanam ziyad khob nist daram tarjomasho mikhonam
manzoreton az bad bodan tarjome chie?
ghalat ke nadare?!!!!

mj1919

New member
man zbanam ziyad khob nist daram tarjomasho mikhonam
manzoreton az bad bodan tarjome chie?
ghalat ke nadare?!!!!

غلط نداره؟؟؟؟

به وضوح که غلط املایی داره،
از اون بدتر، در جاهای مختلف، معنی عبارات ژنتیکی رو چیز دیگه ای نوشتند،
به عنوان مثال عبارت recombination در جاهای مختلف کتاب ، به اصطلاحات متفاوتی ترجمه شده!!!!
و به طور مشخصی فصل ها رو، بطور چند دسته، افراد با دانش متفاوت از ژنتیک ترجمه کردند

saharii

New member
من خودم دارم همزمان کتابو ترجمه و خلاصه میکنم. نمیدونم آیا برای شروع دیره یا نه ولی ترجیح میدم با این اوصاف اصلا ترجمشو نخونم. متن زبان اصلیش راحت و روونه فقط باید کمی وقت گذاشت. فکر میکنم خوندن ترجمه پر غلط و همزمان اصلاح اون ترجمه با متن اصلی هم به همون اندازه وقتگیره

Hoda1360

New member
سلام
مي شه راهنمايي كنين چطور مي تونم pdf استراخان رو بگيرم

ممنون

Zeinab.A

New member
سلام
استراخان خیلی سخته متنش سنگینه!
من فصل 9 رو خوندم البته الان بیشتر امری میخونم چون میخوام ارشد بدم.
میشه لطفا فلش کارت نویسی و جعبه لایتنر رو توضیح بدین؟
چجور فلش کارت بنویسیم؟

agigesabz

New member
فوری فوری
دوستان هرکس کتاب استرخان راداره خریدارم .
لطفا پیام خصوصی بدین .تشکر

payiz_zxc

New member
استرخان توی نمایشگاه کتاب حدود 200 _300 ت بود منظورتون همون کتاب زبان اصلی هست؟؟؟

بالا