استراخان

najma

New member
مجتبی جان نظر شما چیه ؟ چقدر طول میکشه تا کلش رو بخونیم ؟ یعنی چه زمانی باید براش بزاریم ؟

reza.n

New member
ببخشید وسط بحثتون،
وجدانا نمیخام خودنمایی کنم،
ولی مثالی عرض میکنم. واسه دور اول ، هرجلد استراخانو من 10 روزه خوندم، و فلش کارت نوشتم
یعنی کلا 20 روز+ جند صد تا فلش کارت

اگه اراده کنید، هیچ کاری نداره.
موفق باشید
نهههههههه.10 روزه؟مگه میشه؟چطوری یعنی؟روزی چند ساعت؟

najma

New member
ببخشید وسط بحثتون،
وجدانا نمیخام خودنمایی کنم،
ولی مثالی عرض میکنم. واسه دور اول ، هرجلد استراخانو من 10 روزه خوندم، و فلش کارت نوشتم
یعنی کلا 20 روز+ جند صد تا فلش کارت

اگه اراده کنید، هیچ کاری نداره.
موفق باشید

نه خواهش میکنم اتفاقا ما استفاده میکنیم . حالا اگر فرض کنید ما نتونیم کل روز رو به استراخان خوندن اختصاص بدیم ... هفته ای چند فصل بخونیم خوبه ؟

mj1919

New member
@ رضا
خب من تمام وقت گذاشتم، چون واسه وقت کمی تا کنکور داشتم، روزی 10-12 ساعت.

@ نجما
بهترین کار همون پیشنهاد خودتونه،
یعنی بگید مثلا از کیفیت مطالب(میزان نکات و..) و تعداد فصل و ... تقسیم بندی کنید. مثلا برای هفته ی اول بگید که فصل 1و 2 و به همراه3 و یا 1و2
شما باید تا آخر هفته تمومش کنید. اینجوری هرکسی آزاده که خودش برنامه ریزی کنه
ولی از لحاظ حجم و یا تعداد صفجات فصل به فصل با هم فرق میکنه. یعنی بعضی فثلها یکروز و بعضی 4-5 روز کار داره.

reza.n

New member
خیلی خب پس اگه مجتبی تونسته منم میتونم.تا قبل عید یه دور تمومش کنم.حالا نه مثه مجتبی ولی از بعد امتحانا دوماه حدودی وقت هست.میشه فک کنم.به قولی اگه اراده کنم.درسای دانشگاه و یه مدت کنار میذارم فقط کار رو طرح پایان نامه یهمقدار وقت گیره که اونم یه کاریش میکنم.نجما اماده ای؟:a2d3:

najma

New member
خیلی خب پس اگه مجتبی تونسته منم میتونم.تا قبل عید یه دور تمومش کنم.حالا نه مثه مجتبی ولی از بعد امتحانا دوماه حدودی وقت هست.میشه فک کنم.به قولی اگه اراده کنم.درسای دانشگاه و یه مدت کنار میذارم فقط کار رو طرح پایان نامه یهمقدار وقت گیره که اونم یه کاریش میکنم.نجما اماده ای؟:a2d3:

بله آمادم قربان !:a2d3:

najma

New member
پس تا اواسط هفته یه ارزیابی روی کلش داشته باشیم ، اواسط هفته یه روز بیایم برنامه ریزی کنیم ...

reza.n

New member
پس تا اواسط هفته یه ارزیابی روی کلش داشته باشیم ، اواسط هفته یه روز بیایم برنامه ریزی کنیم ...

میگما من اخر هفته میتونم یه نگاه بهش بندازم.این هفته دوتا دیگه امتحان دارم ولی اخر هفته حتما نگاه میکنم چی به چیه.چطور تقسیم کنیم

najma

New member
میگما من اخر هفته میتونم یه نگاه بهش بندازم.این هفته دوتا دیگه امتحان دارم ولی اخر هفته حتما نگاه میکنم چی به چیه.چطور تقسیم کنیم

باشه ، خوبه . منم تا اواخر بهمن هفته ای یدونه امتحان دارم . ولی نهایت سعیمو میکنم ...:ad54ad::smiliess (3):

najma

New member
@ رضا
خب من تمام وقت گذاشتم، چون واسه وقت کمی تا کنکور داشتم، روزی 10-12 ساعت.

@ نجما
بهترین کار همون پیشنهاد خودتونه،
یعنی بگید مثلا از کیفیت مطالب(میزان نکات و..) و تعداد فصل و ... تقسیم بندی کنید. مثلا برای هفته ی اول بگید که فصل 1و 2 و به همراه3 و یا 1و2
شما باید تا آخر هفته تمومش کنید. اینجوری هرکسی آزاده که خودش برنامه ریزی کنه
ولی از لحاظ حجم و یا تعداد صفجات فصل به فصل با هم فرق میکنه. یعنی بعضی فثلها یکروز و بعضی 4-5 روز کار داره.

مجتبی جان ممکنه خواهش کنم شما رو برنامه ما یه نگاهی داشته باشید ؟

reza.n

New member
من وای نمیستما نجما.میخونم بلدوزری پیش میرم:smiliess (3):دارم تحریکت میکنم بخونی که بعد من تحریک شم بخونم.:4d564ad6:

najma

New member
من وای نمیستما نجما.میخونم بلدوزری پیش میرمدارم تحریکت میکنم بخونی که بعد من تحریک شم بخونم.:4d56:

منم مثه خودتم ، خیلیم آدم بیرحمی هستم ....:bunnyearsmiley: اگه درس نخونی اینجوری میشی رضا :image170::eek:t0837h0nn8zfqu8ult
تازه بغل گوشمم که هستی میام دانشکده علوم حالتو میگیرم ...
خب من فعلا برم اصفهان ...
فعلا بای دوستان :ad54ad:

reza.n

New member
منم مثه خودتم ، خیلیم آدم بیرحمی هستم ....:: اگه درس نخونی اینجوری میشی رضا :i::eek:t0837h0nn8zfqu8ult
تازه بغل گوشمم که هستی میام دانشکده علوم حالتو میگیرم ...
خب من فعلا برم اصفهان ...
فعلا بای دوستان :a:

نه نجما من شوخی کردم من اصلا این مدلی نیستم.:5:احتمالا لازم بشه یه سری فن کاراته و تکواندو ...یاد بگیری.اخه تا وقتی که این فن ها روم اجرا نشه من این مدلیم:rolleyessmileyanim::smiliess (9):

aram

New member
دوستان عزیز سلام
من پزشک هستم و دو سال متوالی در آزمون PhD ژنتیک پزشکی شرکت کردم.هر دو سال در مرحله مصاحبه شرکت داشتم و در حال حاضر منتظر نتیجه مصاحبه امسال هستم.در تمام این دو سال نتونستم از هیچ کس اطلاعات درست و معتبری در مورد آزمون ، منابع , مصاحبه و . . . پیدا کنم.درنتیجه خیلی سختی کشیدم تا در نهایت یکسری اطلاعات بدست اوردم. اگر تجربه من به درد شما دوستان بخوره خوشحال خواهم شد.
1-با استراخان به هیچ وجه شوخی نکنید.بدون هیچ تردیدی کتابیه که بیشترین تعداد سوالات از اون طرح میشه.ترجمش خیلی هم بد نیست.هر چند که در مواردی اشتباهات تایپی و صفحه بندی فهم مطالب رو سخت کرده، اما خوندنش از خوندن تکست انگلیسی خیلی راحتتره(مگر اینکه بیس زبان خوبی داشته باشید).من فصل های 14 ، 15 و 16 رو حذف کردم وچیزی از دست ندادم.
هر چند که این کتاب رفرنس مولکولیه اما استاتید انقدر بهش علاقه دارند که ازش سوال پزشکی هم طرح می کنن.
2-ژن 10 لوین هم ترجمه شده ، ترجمه بدی هم نیست ولی "به نظر من" ارزش وقت گذاشتن نداره
3-خوندن ژنتیک مولکولی در هزاره سوم اعصاب فولادی و صبر و حوصله فراوان لازم داره اما مطالب بعضی فصل ها مثل PGD و انواع RNA ها و ... رو جای دیگه پیدا نمیکنید و همیشه هم مورد سوال هستند. پس از این فصل ها غافل نشید.
4-کلون سازی ژنها TA BROWN کتابی ساده و شیرین و منبع خیلی از سوالاته.
5-ژنتیک سرطان بانز کتاب فوق العاده ایه اما انقدر وارد ریز مطالب شده و انقدر نکته توش زیاده که به نظر من برای ازمون مناسب نیست.به نظر من کتاب "اساس مولکولی سرطان دکتر قادریان" کتاب خیلی بهتریه.(با توجه به اینکه ایشون طراح سوالات سرطان هستند!)
6-تامسون و ایمری رو خوب خوب خوب بلد باشین. البته بیشتر برای ژنتیک پزشکی
7-ژنوم 3 TA BROWN برای مولکولی به نظر من از بقیه رفرنس ها کاربردی تره
8-از ایمونولوژی ابولعباس فصل های منتخب مربوط به Ab,TCR,HLA و نقص ایمنی رو حتما بخونین
9-ژنتیک جمعیت رو هم که خدا میدونه از کجا سوال میدن. راستی هیچوقت در آزمون برای حل مساله ها وقت نذارین!
10-سیتوژنتیک انسانی دکتر مهدی پور رو اگه وقت اضافه داشتین بخونین.در واقع مطلب بیشتری از تامسون و ایمری نداره
برای همتون آرزوی موفقیت دارم

fateme67

New member
چند روز مریض بودم نبودم چی کارا کردین بچه هااااااااااااااااا!!!!!!!!!!!!!!!نجما و رضا شما امتحاناتون کی شروع میشه؟؟من که فصل تنطیم بیان ژن و همانندسازی و سیتوی استراخانو باید برای امتحانام تاحدی بخونم.

negar62

New member
راستش خواستنش که میخوام فاطمه جون ولی بچه های یونی تهران میگن نمیشه ترم 3 شرکت کرد ...
نجما جان منم پرس و جو کردم میگن نمیشه . فقط افرادی می تونن امسال شرکت کنن که تا 30 بهمن از پایان نامشون بتونن دفاع کنن . عیبی نداره . باید وقت بذاریم از امسال تا آبان 93 ! :a2d3:

negar62

New member
[SIZE=3]بچه ها چند نفر این ترم ژنتیک مولکولی دارن ؟ می تونیم تقریبأ با هم استراخان رو پیش بریم و طبق توصیه دکتر مجتبی فلش کارت درست کنیم . هم به درس این ترممون رسیدیم هم واسه کنکور خوندیمش ! :thumbsupsmileyanim:[/SIZE]

Dr.passtor

New member
سلام بر همه دوستان. یه سوال داشتم:
آزمون دکتراتون کیه؟ چون واسه دکترا شرکت نمی کنم نمیدونم.
با رفرنسا کاری ندارم. شما خودتون کدومارو میخونین؟

بالا