ازدواج های اینترنتی

ZOT

New member
این روزها اینترنت در زندگی همه هست! اصلا انگار شده مثل آب، همه هم ماشالا همیشه تشنه ان! :p والا!!!!!!!
دوستی های نتی زیاد شده و دیگه خلاصه اینترنت شده جز جدا نشدنیه زندگی بشر امروز!
اما چیزی که جدیدا هم زیاد می شنویم ازدواج های اینترنتی است! که علی رغم چیزهایی که از فضای اینترنت و خطراتش شنیده میشه اما اکثر این ازدواج ها موفق هم هستن! اکثریت غریب به اتفاق البته!
نظرتون چیه!؟ شماها تا حالا از این موردها دیدید؟! مگه میشه!؟ اصلا چطور میشه که اینطوری دونفر اینقدر می تونن اعتماد و توجه همدیگه رو جلب کنند!؟

mohana

Well-known member
سلام
اکثرشون موفقن؟؟؟ان شالله که باشن ولی خب بعید میدونم:)

hebe.nurse

New member
به نظر من در هر رابطه ای اگه صداقت باشه و پنهان کاری وجود نداشته باشه و شخصیت ها دقیقا همون باشه که بروز میدیم حالا چه در واقعیت چه در فضای مجازی فرقی نداره. مشکل فضای مجازی اینه که بر خلاف واقعیت خیلی راحتتر میشه بعضی جنبه های منفی رو مخفی کرد و حتی دروغ گف و یا فرافکنی کرد وگرنه اگه این موارد نباشه حتی اگه رابطه ای هم شکل بگیره هیچ وقت بی اعتمادی اتفاق نخواهد افتاد....

آخرین ویرایش:

Taraa

Well-known member
زهرا جان منظورت از ازدواج اینترنتی دقیقا چیه ؟

اینکه دو نفر از طریق فضای مجازی آشنا بشن و این آشنایی بعدا به دنیای واقعی کشیده بشه و ازدواج واقعی کنن ؟ (از نظر من این معنی ازدواج اینترنتی نمیتونه باشه ، چون به هر حال ازدواج تو دنیای واقعی انجام شده)

یا اینکه دونفر صرفا توی فضای مجازی با هم درارتباط باشن ؟ (که این کلی تبصره و بند داره مثلا اینکه آیا به هم محرم میشن (که از نظر علما عقد چتی باطله) یا محرم نمیشن (که دیگه اسمش ازدواج نیست ، اسمش دوستیه))

eeeeeeehsan

New member
چیز تازه ای نیست، ازدواج اینترنتی بوده از قدیم و همچنان هست.
از زمونی که تنها شبکه میشه گفت به اصطلاح اجتماعی یاهو مسنجر وجود داشته و میرفتم توش سرگرم بودیم بوده و تا به الآن که انواع و اقسامش هست ادامه داره.

نتیجش که موفقیت آمیز باشه یا شکست خورده رو ندیدم، ولی اینترنتی بودنش رو زیاد دیدم.

noorolhoda

New member
ازدواج اینترنتی اگه فرهنگ اش باشه خیلی هم خوبه.چون دقیقا اونی که باهاش تطابق داری رو پیدا میکنی نه اونی که سلیقه و نظر دوست و اقوامه.

N@RVIN

Well-known member
کجا اشنا شدن و چطوری شدنش مهم نیس....
دو شرط مهم برای تداوم زندگی هس
۱..انسانیت
۲..منبع درامد

شدیدا موافقم مخصوصا با اون قسمت منبع درامد
:riz481:

یه دلیل اینگه الان ازدواجهای اینترنتی موفقتر از سالهای اخیر ینی 10 سال پیشه اینکه قبلا یه عده که شاید خیلی شخصیت مناسب نداشتن و بیشتر دنبال تفریح بودن تو نت بودن و به اصطلاح اونایی که کار و زندگی داشتن تو دنیای واقعی بودن و حتی چت یه گناه بزرگی به نظر میرسید!
اما الان نت وارد زندگی همه شده و همه جور آدمی توش هست بنابرین مثل یه شهر یا یه کشور میمونه که میشه موارد مناسب ازدواجم توش دید..البته بنظر من قبل از دیدن حضوری هیچ ارتباطی هر قدرم صمیمی و محکم باشه تضمینی نداره ..ینی حتی اگر ریشه ی شناخت مجازی باشه باید با دیدن و شناخت حضوری تضمین بشه که بشه کم و بیش بهش اعتماد کرد :)

mehrshad.namdar

New member
موافق نیستم.
تو دنیای واقعی پنهان کاری زیاده. دنیای مجازی که هر روز افراد پشت نقاب تازه ای پنهان میشن جای خود.
اعتماد کردن به کسی که پشت سیستمی هست که نمیتونی هویت اش رو درک کنی کار معقولی از نظر من نیست.
به فرض اینکه این ارتباط به دنیای واقعی کشیده بشه باز هم با توجه به ریسکی که داره معقول به نظر نمی رسه.
اگه می خوای حقیقی زندگی کنی تو دنیای مجازی دنبال نیمه کمشدت نباید بگردی.

ZOT

New member
زهرا جان منظورت از ازدواج اینترنتی دقیقا چیه ؟

اینکه دو نفر از طریق فضای مجازی آشنا بشن و این آشنایی بعدا به دنیای واقعی کشیده بشه و ازدواج واقعی کنن ؟ (از نظر من این معنی ازدواج اینترنتی نمیتونه باشه ، چون به هر حال ازدواج تو دنیای واقعی انجام شده)

یا اینکه دونفر صرفا توی فضای مجازی با هم درارتباط باشن ؟ (که این کلی تبصره و بند داره مثلا اینکه آیا به هم محرم میشن (که از نظر علما عقد چتی باطله) یا محرم نمیشن (که دیگه اسمش ازدواج نیست ، اسمش دوستیه))

نه تارا جان منظورم اولیه خو! یعنی آشنایی تو نت و بعد به ازدواج واقعی منجر شدن دیه! وگرنه اون دومی که اصلا چیز خوبی نیست! هیچ کسی هم باهاش موافق نیست! منظور من ازدواجیه که آشناییش زمینه ی اینترنتی داشته باشه! این برام سوال که چطور میشه که اینطوری بعضیا میتونن تا این حد به هم اعتماد کنن و . . . اصلا چطوری میشه!؟ ههههه

ZOT

New member

شدیدا موافقم مخصوصا با اون قسمت منبع درامد
:riz481:

یه دلیل اینگه الان ازدواجهای اینترنتی موفقتر از سالهای اخیر ینی 10 سال پیشه اینکه قبلا یه عده که شاید خیلی شخصیت مناسب نداشتن و بیشتر دنبال تفریح بودن تو نت بودن و به اصطلاح اونایی که کار و زندگی داشتن تو دنیای واقعی بودن و حتی چت یه گناه بزرگی به نظر میرسید!
اما الان نت وارد زندگی همه شده و همه جور آدمی توش هست بنابرین مثل یه شهر یا یه کشور میمونه که میشه موارد مناسب ازدواجم توش دید..البته بنظر من قبل از دیدن حضوری هیچ ارتباطی هر قدرم صمیمی و محکم باشه تضمینی نداره ..ینی حتی اگر ریشه ی شناخت مجازی باشه باید با دیدن و شناخت حضوری تضمین بشه که بشه کم و بیش بهش اعتماد کرد :)

هوم! ناروین خیلی خوب گفتی! ولی این اعتماد تو این فضا یکم سخت نیست یافتنش!؟

N@RVIN

Well-known member

خواهش میکنم :)

چرا خیلی سخته خیلیم نادر ...ینی تو هر یک ملیون یکی شاید اونم اگر زمینه شناخت حضوری فراهم بشه.

- - - Updated - - -

خواهش میکنم :)

چرا خیلی سخته خیلیم نادر ...ینی تو هر یک ملیون یکی شاید اونم اگر زمینه شناخت حضوری فراهم بشه.

mw.ashel

New member

حرفي که آقا محسن زد رو قبول دارم که کجا آشنا شدنش مهم نيست مهم اعتمادي و انسانيت و و صداقتي که بين دو طرف شکل ميگيره و ادامه پيدا ميکنه . منم همچين مواردي زياد ديدم به خصوص الان که بيش از 40 درصد ازدواج ها در کشورمون منشا اينترنتي داره ولي چون انسان شخصيت پيچيده اي داره شناختش چه در حقيقت و چه در مجازي سخته ولي يکي از مزاياش اينه به نظرم چون هر دو طرف تجربه تنهايي رو داشتند ميتونند تنهايي هاشون رو
بعد ازدواج با هم پر کنند و ديگه سراغ نت نرند چه بسا افرادي بعد ازدواج اعتياد به شبکه هاي مجازي پيدا ميکنند و افرادي هم هستند بعد ازدواج اون محيط مجازي رو ترک ميکنند و ميرن سراغ زندگي شون. بازم ميگم بستگي به هر فرد متفاوته.

از زهرا ممنونم بابت اين چنين تايپکي
:rose:.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ZOT

ZOT

New member

حرفي که آقا محسن زد رو قبول دارم که کجا آشنا شدنش مهم نيست مهم اعتمادي و انسانيت و و صداقتي که بين دو طرف شکل ميگيره و ادامه پيدا ميکنه . منم همچين مواردي زياد ديدم به خصوص الان که بيش از 40 درصد ازدواج ها در کشورمون منشا اينترنتي داره ولي چون انسان شخصيت پيچيده اي داره شناختش چه در حقيقت و چه در مجازي سخته ولي يکي از مزاياش اينه به نظرم چون هر دو طرف تجربه تنهايي رو داشتند ميتونند تنهايي هاشون رو
بعد ازدواج با هم پر کنند و ديگه سراغ نت نرند چه بسا افرادي بعد ازدواج اعتياد به شبکه هاي مجازي پيدا ميکنند و افرادي هم هستند بعد ازدواج اون محيط مجازي رو ترک ميکنند و ميرن سراغ زندگي شون. بازم ميگم بستگي به هر فرد متفاوته.

خواهش میکنم عزیزم مرسی از نظرت!
واقعا موافقم! :)

- - - Updated - - -

خواهش میکنم عزیزم مرسی از نظرت!
واقعا موافقم! :)

gognussss

New member
درمورد ازدواج اینترنتی اولا باید طرفین نسبت به هم صادق باشن
ثانیا اعتماد کردن یا بعبارتی ضریب اطمینان این روش کمه!یعنی اینکه آیا میشه به طرف مقابلت اعتماد کامل داری که بخوای یه عمرررر باهاش زندگی کنی؟از کجا معلوم وسط راه جا نزنه یا...؟؟؟؟

donyabekam

New member
بالاخره اسمش که ازدواج هست؟
وقتی ازدواج به تاخیر می افتد کله بعضی ها تکان می خورد
...
شما نگاه کنید قبلا ازدواج راحت بود خانواده ها اقدام می کردند و بچه ها نمی دونستند ازدواج یعنی چی؟ در سن 9 سالگی و 14 سالگی ازدواج می کردند
و راه میان بر هم نبود که کسی که ازدواج نمی کند جای دیگه مشغول باشد

حالا ازدواج سخت شده راه های میان بر هم زیاد شده
اتفاقا الان که اینترنت و تلفن و دانشگاه و ...هست باید ازدواج راحت تر از قبل باشد

300 سایت همسر یابی و سالانه 500 ازدواج اینترنتی ثبت می شود
و مرتبا فیلتر می کنند اسم سایت را عوض می کنند و بر می گردند
شده یک منبع درآمد برای دارندگان سایت و کلاه برداری

آخرین ویرایش:

Taraa

Well-known member
نه تارا جان منظورم اولیه خو! یعنی آشنایی تو نت و بعد به ازدواج واقعی منجر شدن دیه! وگرنه اون دومی که اصلا چیز خوبی نیست! هیچ کسی هم باهاش موافق نیست! منظور من ازدواجیه که آشناییش زمینه ی اینترنتی داشته باشه! این برام سوال که چطور میشه که اینطوری بعضیا میتونن تا این حد به هم اعتماد کنن و . . . اصلا چطوری میشه!؟ ههههه

وا خب این که دیگه ازدواج اینترنتی نیس .. الان من نمیفهمم دقیقا نگرانی شما از چیه ؟!

منشا آشنایی مهم نیس اصلا .. مهم اینه که :
1. تا قبل از آشنایی حضوری، اعتماد صورت نگیره
2. پروسه شناخت توی دنیای حقیقی بصورت کامل انجام بشه

شما وقتی از افکار یه فرد توی فضای مجازی خوشت اومد و اوشون هم بالعکس، قرار حضوری میذاری (این قرار حتی میتونه زیرنظر خانواده شما و بصورت سنتی هم باشه) اگه همچنان از هم خوشتون اومد ادامه میدید ، اگه نه ، تمام

دو تا از پسرداییای من همینطوری ازدواج کردن

gognussss

New member
بالاخره اسمش که ازدواج هست؟
وقتی ازدواج به تاخیر می افتد کله بعضی ها تکان می خورد
...
شما نگاه کنید قبلا ازدواج راحت بود خانواده ها اقدام می کردند و بچه ها نمی دونستند ازدواج یعنی چی؟ در سن 9 سالگی و 14 سالگی ازدواج می کردند
و راه میان بر هم نبود که کسی که ازدواج نمی کند جای دیگه مشغول باشد

حالا ازدواج سخت شده راه های میان بر هم زیاد شده
اتفاقا الان که اینترنت و تلفن و دانشگاه و ...هست باید ازدواج راحت تر از قبل باشد

300 سایت همسر یابی و سالانه 500 ازدواج اینترنتی ثبت می شود
و مرتبا فیلتر می کنند اسم سایت را عوض می کنند و بر می گردند
شده یک منبع درآمد برای دارندگان سایت و کلاه برداری
میدونین چرا ازدواج سختتر شده؟همونطور که تکنولوژی پیشرفت کرده همه دوس دارن از بهتریناش استفاده کنن عروس خانومای امروزیم که ماشاا...هزار ماشاا... قانع بشو نیستن،توقعات بالارفته آغا پسر هم که اکثر حمایت مالی متوسطی دارن نمیتونن تموم خواسته های خانواده عروس و خود عروس رو برآورده کنه مجبور میشه بره کار کنه پول پس انداز کنه و به تبع اون سن ازدواج هم رفته بالا.
درمورد سایت های همسر یابی:ازدواج تو اینجور فضاها بنظرم من مشکلی نداره اگر:
1.قبل ازدواج همدیگرو از کوچه محله ...تحقیقو پرس و جو کنن تا مطمن بشن
2.به بهانه ازدواج کردن بحث آشنایی اونا چندین سال یا ماه هااا طول نکشه و وارد جاهای باریک نشه.
3.بحث مسافت که نسبت به هم دور یا نزدیک باشن،وختی مسافت دورتر باشه هردوخانواده به زور راضی به ازدواج میشن.

.مقداد

New member
بنظر من بستگی به خانواده دو طرف داره......شاید با یکی روی اینترنت آشنا میشی همچیز هر دو طرف مورد پسنده هردو میخوان همو.....اما خانواده ها مخالفت میکنن.......بنظر من ازدواج و انتخاب همسر روی اینترنت مخصوص خانواده های " اپن مایندد "هست که تو انتخاب دختر پسر آزادی دارند نه خانواده ماهایی که خیلی بسته یا اجازه فکر به راختی رو نمیدن

بالا