اتحاد و گرفتن حق ضایع شده

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

epi_info

New member
دوستان این نمونه نامه ارسالی میباشد.هر کس فکر میکنه جاییش ناقصه بگه تا اصلاح کنیم

به نام خدا

خدمت وزیر محترم بهداشت و درمان سرکار خانم وحیده دستجردی
موضوع: رسیدگی به شکایات داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سال 91 پیرامون کلید نهایی آزمون

با سلام و تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و آرزوی توفیق روز افزون خدمت جنابعالی و همکاران محترم و امید به تعالی هر چه بیشتر نظام بهداشت و آموزش بهداشت کشور.
سرکار خانم دستجردی این نامه توسط عده کثیری از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد امسال گرد آوری شده است و امید است که مانند دلسوزی های فراوانتان به نظام بهداشتی و مخصوصا ترویج فرهنگ آموزش بهداشت ، این مقوله را هم با دلسوزی پیگیری کرده و موجبات به ثمر نشستن تلاش چندین ساله دانشجویانی شوید که امیدشان اول به خدا و سپس به شخص جنابعالی برای پیگیری مطالباتشان است.
خانم وزیر کنکور ارشد امسال با تمام فراز و نشیبهایش از جمله اجرا شدن عملیه قانون طرح اجباری که شاید در نوع خود شوک بزرگی برای دانشجویان محسوب میشد به پایان رسید و داوطلبانی که در آزمون شرکت کردند این انتظار را داشتند که میتوانند پس از تحمل سختی ها به آسانی برسند و نتیجه زحمات خود را بگیرند اما پس از اعلام کلید اولیه و پاسخهای غلط فراوان آن که عموما در همه رشته ها کلیت داشت کمی نا امیدی و تشویش به سراغ داوطلبان آمد که نکند تلاش ما به کلی ضایع شود.اما اکثر داوطلبان از فرصت بوجود آمده اعتراض استفاده کردند و حقا از همان منابعی که طراحان شما سوال را طرح کرده بودند اعتراضات خود را با نوشتن دقیق منبع ،سال چاپ و حتی سطر کتاب ارسال نمودند که نمونه های آن به پیوست نامه موجود است. در این بین داوطلبان امیدوار به رسیدگی بودند زیرا می دانستند که طراح محترم قطعا کتابی را که رفرنس اعلامی است مد نظر دارد نه تفکرات خود را ! اما سر کار خانم با اعلام کلید نهایی توسط آن وزارت خانه متبوع تمام امید ها به نا امیدی تبدیل شد نه از آن جهت که ممکن است کسی نتیجه زحماتش را نبیند بلکه از آن جهت که حیثیت علمی و چهره علمی آن وزارت خانه در بین اساتید دانشگاه و بخصوص خود دانشجویان و داوطلبان شرکت کننده در آزمون مورد سوال قرار گرفت و این ابهامات ایجاد شد که مگر نباید طراح محترم سوال همان رفرنس اعلامی را مد نظر قرار دهد؟ که اگر اینطور است پس چرا اعمال نشد و اگر این طور نیست و طراحان محترم به رفرنسهای بین المللی اعتماد و اعتقاد ندارند پس چه بهتر از سالهای آینده مطالعه منابع آزاد را به جای اعلام رفرنس مد نظر قرار دهند.و اگر هم قرار بوده به اعتراضات رسیدگی نشود پس چرا این چنین فرصتی به داوطلبان داده شد که آنها با تمام وجود غلط های موجود را مشخص کنند دریغ از اینکه رسیدگی به اعتراضی در کار نیست ؟
خانم وزیر
بحث ما رفع این ابهام بزرگ در نظام علوم پزشکی کشور بین افراد تحصیل کرده و صاحب نظر است ،نظامی که اعتقاد داریم دانشجو و داوطلب در آن باید بر اساس سطح علمی و توانایی علمی طبقه بندی شود ، نه سلیقه و انتخاب طراح محترم و امید آن داریم که همچون همیشه شخص جنابعالی با دلسوزی هایتان به این مسئله شخصا رسیدگی کنید و این لکه را از چهره علمی کشور بزدایید و موجبات تعالی هر چه بیشتر نظام آموزش پزشکی کشور شوید.
وَ لا تَلْبِسُوا الْحَقَّ بِالْباطِلِ وَ تَكْتُمُوا الْحَقَّ وَ أَنْتُمْ تَعْلَمُونَ
لحنش زیادی محترمانه است. اخه این دختر رو از کجا پیدا کردن گذاشتن وزیر بهداشت، گند زده به همه چی بخدا

saeedehhemato

New member
ببخشیدا
فکر کنم تو نامتون باید بنویسین وزیر محترم بهداشت ودرمان سرکار خانم مرضیه وحید دستجردی!!!!!!!!

amirreza

New member
بچه ها رو منم حساب کنین از همه بچه هایی که اومدن اینجا و گفتن مام هستیم
من تک تک تشکر میکنم
آخه این چه وضعشه انگار کلیدارو تو خواب و بیداری بررسی کردن؟؟؟؟؟؟؟
یکی نیست بگه یکم ادمیت لازمه با روحیه این همه جوون بازی کردن اصن خوب نیست
مدرکتون بخوره تو کلتون اون حقوقیم که مگیرین کلید میدین بیرون اونم....بشه

aohm

New member
سلام به دوستان خوب علوم پزشکی
بچه ها من یه پیشنهاد جدی دارم و امیدوارم هر کسی که احساس مسئولیت میکنه بیاد و اینجا کمک کنه
دوستان هر کسی که واقعا دست نوشتن نامش خوبه و میتونه این رنجی که به مارفترو خوب تصویر کنه (اعم از قانون طرح اجباری و کنکور و کلید کنکور ) نامه ای بنویسه خطاب به شخص وزیر و همه مواردو توش توضیح بده.
از بابت رسیدن به دست وزیر هم نگران نباشید(مطمئن باشید بهش میرسه -کار تحویل نامه با من).
واقعا تا وقتی بخواهیم بشینیم اینجا و حرص بخوریم چیزی درست نمیشه بلکه باید مسئولین متوجه بشن که عده ای هستند که معترضند و اعتراض کردن هم بلدند!
دوستان بحث ما قبول شدن و نشدن نیست (یعنی حداقل برای خود من ) بلکه مسئله گرفتن حق و حقوقیه که واسش نه تنها 1 سال بلکه یه عمر تحصیلیمونو گذاشتیم.
اما 2 پیشنهاد
1-دوستان لطفا با هماهنگی یک نفرو انتخاب کنید بین خودتون که این کارو انجام بده و بتونه مفهومو منتقل کنه توی نامه
2-هر کس به طور دقیق از رشته تخصصیش از سوالات امسال که یا خارج از رفرنسا بودن یا کلیدشون اشتباه اومدرو اینجا بیاره که ضمیمه نامه بکنیم.

دوستان فک نکنید اینا شعاره گاهی بعضی حرکتا روند نظام آموزشیو عوض میکنه و اینو بدونید حق گرفتنیه
موفق باشید

هم موافقم،هم ازت ممنون
خيلي كار خوبي كردي اين پيشنهاد رو دادي
انشاء ا... نتيجه هم ميده.چه براي ما چه براي سالهاي آينده

fateme67

New member
اگه میشه اینجا کپی کنید . میخوام همه اعتراضات یجا باشه
جوی عزیز نجما سولایی رو که تو رشته ژنتیک مشکل داشت و برطرف نشده تو همین جا نوشته البته سوال 76 سلولی رو هم باید بهش اضافه کرد.

fateme67

New member
نامه ت خوبه جو متنش هم مشکلی نداره امیدوارم به نتیجه برسه .کنکور امسالم داستانی شدااااااا بخدا!!!!!!!!!!!!!!بچه ها من که پاک ناامیدم:sadsmiley:

اثئ

New member
سلام.من که توی این یکماه داغون شدم.:13:
کار بزرگیه.کاش میشد یه کاری کرد که متوجه کثرت اعتراض ها بشن.مثلا همین نامه رو ازطرف داوطلب های هر شهر فرستاد
به نظرمن باید عین نامه رو به ریس جمهور و جناب نسل سراجی فرستاد.
خداوند دوست ندارد مسلمان صدایش را به بد گویی بلند کند مگر ظلمی به او شده باشد.

skafild

New member
یه نامه هم برای سهمیه کارمندی بنویسیم به خدا این عدالت نیست خیلیا که قبل ما از این سهمیه استفاده کردن خوب این کجاش عدالته

mahdieh

New member
مرسی متن خوبیه ولی به نظرم باید ریز تر زیر سوالشون ببری...کل اون وزارت خونه به نظرم سوادشون به درد هیچی نمیخوره ..طرح سوال غلط ..گزینه ها بسیار غلط که در کلید نهایی دو جواب تائید میشه مگه طراحان صبح کنکور سوال طرح میکنن اصلا این همه اشتباه مایه ابروریزیه..از اون بد تر که برای لاپوشونی چنین ننگی کلید نهایی رو اصلاحش نکردن

jo-boy

New member
دوستان اگه جایی از نامه مشکل داره لطفا بگید تا درستش کنیم
در ضمن اون رشته هایی که کلیدشون مشکل داشته هم حتما بیان و بگن ( تا الان این رشته هارو داریم : بهداشت حرفه ای-ژنتیک -هماتو)

jo-boy

New member
مرسی متن خوبیه ولی به نظرم باید ریز تر زیر سوالشون ببری...کل اون وزارت خونه به نظرم سوادشون به درد هیچی نمیخوره ..طرح سوال غلط ..گزینه ها بسیار غلط که در کلید نهایی دو جواب تائید میشه مگه طراحان صبح کنکور سوال طرح میکنن اصلا این همه اشتباه مایه ابروریزیه..از اون بد تر که برای لاپوشونی چنین ننگی کلید نهایی رو اصلاحش نکردن

مهدیه جان یه نامه برای اینکه برسه دست وزیر باید حداقل یه خورده ادبو رعایت کرد اگه از خود من بود کلی حرف بهش میزدم.به نظرم در مورد کنکور بیش از این نمیشه وارد جزییات شد.اگه قسمتی فک میکنید اصلاحیه میخواد بفرمایید تا درستش کنم.
در ضمن بازم میگم قسمت اصلی نامه همون پیوستاست که باید دوستان هر رشته خودشون بدن

shayeste12

New member
جوي لطفا تك تك سوالاي ژنتيك رو كه بچه ها برا اعتراض گذاشتن تونامه درج كن
بازم ممنون

mahdieh

New member
مهدیه جان یه نامه برای اینکه برسه دست وزیر باید حداقل یه خورده ادبو رعایت کرد اگه از خود من بود کلی حرف بهش میزدم.به نظرم در مورد کنکور بیش از این نمیشه وارد جزییات شد.اگه قسمتی فک میکنید اصلاحیه میخواد بفرمایید تا درستش کنم.
در ضمن بازم میگم قسمت اصلی نامه همون پیوستاست که باید دوستان هر رشته خودشون بدن

خوب بله باید باادب بود.. به هر جال وزیره..

kevin1982

New member
رشته ویروس شناسی
سوال 30: واکسن هپاتیت A بر اساس تاییدیه FDA بصورت کشته شده در همه جهان استفاده میشه و تنها در چین بصورت زنده ضعیف شده استفاده میشه که در کشورهای دیگه قابل قبول نبوده....در حالیکه واکسن 4 ظرفیتی پاپیلوما بصورت زنده ضعیف شده و تایید شده برای ایجاد ایمنی در خانومهای فعال از نظر جنسی استفاده میشه....پس گزینه 4 درسته نه گزینه الف ( مورای /جاوتز)

سوال 13: ویروسهای نیازمند به پروتئاز عبارتند از : retro/Adeno/influenza
پس توی این سوال 2 گزینه درست وجود داره الف و ج(مورای/جاوتز)

سوال 44 باکتری شناسی: در عفونتهای ریکتزیایی بهتری گزینه برای درمان تتراسایکلین و کلرامفنیکل هستش و استفاده از سولفانامید باعث تسریع و وخیم شدن بیماری میشه پس گزینه درست الف هستش(جاوتز/نکات برتر باکتری شناسی دکتر امیر حسین میرافضل)

سوالات زبان 5شنبه صبح:
136 : گزینه ب درسته
137: گزینه د درسته
138: گزینه د درسته
152: گزینه ب درسته

البته ببخشید چون من فقط این اشکالات رو به خاطر میارم و چون در حال مسافرت اجباری هستم اینارو بصورت یادداشت با خودم همراه دارم و بقیه موارد رو بهش دسترسی ندارم.بازم ممنون از jo-boy عزیز...اگه از بچه های ویروس شناسی کسی نکات دیگه ای ارائه بده ممنون میشم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا