اتحاد و گرفتن حق ضایع شده

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

jo-boy

New member
دوستان عزیز
این مشکلات در مقاطع ارشد و کنکور کارشناسی ارشد بسیار پیش پا افتاده و کوچیکه. انشالا همه اتون قبول بشید برید ارشد، می بینید وقتی می خایید یه طرح تحقیقاتی انجام بدید استادا چجوری پولشو هاپولی می کنن، می بینید چجوری افراد با پارتی بازی از مصاحبه دکترا قبول میشن، چجوری اساتیدی که مالیخولیای روانی دارن اذیتتون می کنن، می بینید چه حق و ناحقی ها و دانشجو کشی های تو مملکت ما رخ میده، می بینید چجوری دانشجوهایی که هیچی بارشون نیست یه شبه چه پیشرفتی می کنن، می بینید شایسته سالاری ای در کار نیست بلکه همش دستمال سالاریه و ... . دوستان عزیز مشکل مزمن تر از این حرفاست. الکی خودتونو اذیت نکنین. من از اینکارا زیاد کردم چوبش رو هم خوردم. فعلا وضعیت ما مثل اون موش که تو قفس بهش شوک الکتریکی می زدن و براش شرطی شده بود و هیچ تکونی نمی خورد شده.

دوست عزیز حرف شما کاملا درسته اما احتمالا اگر این سکوت ادامه پیدا کند به خیال محترم آقایون خواهد رسید که با عده ای عامی طرفند.ما به عنوان قشر تحصیل کرده در این جامعه مطمئنا حق اظهار نظر داریم حال چه رسد به اینکه پای یک عمر تلاشمان در میان باشد

shayeste12

New member
به نظر شما چيكار بايد كرد ؟براماكه اين امكان نداره پاشيم بيايم تهران سازمان سنجش پزشكي .تنهاراه حلش هم همينه چون اگه مي خواستن به ايميل و اينجورچيزا پاسخ بدن به اعتراضامون جواب ميدادن

jo-boy

New member
من یه متن نامه نوشتم که شاید نیاز به اصلاح داشته باشه اونو شب میزارم
اما مسئله مهم اون اعتاضای گروههای مختلفه که باید ضمیمه نامه بکنم که تا الان فقط رشته بهداشت حرفه ایو داریم و دوستان هر رشته باید اعتراضات منطقی خودشونو یا اینجا بزارن یا اینکه ایمیل کنن

shayeste12

New member
يكي ازبچه هاي رشته ي ما(ژنتيك)تو بخش كليد ژنتيك انساني سوالا رو گذاشته

jo-boy

New member
اگه میشه اینجا کپی کنید . میخوام همه اعتراضات یجا باشه

kevin1982

New member
اگه میخواییم کاری بکنیم باید زودتر عمل کنیم.هرچند فکر نمیکنم بجایی برسه چون مطمئن هستم که طراحها با شهامت کامل از اشتباهات دفاع میکنن!!!!!قبل هر چیز سوالات زبان پنج شنبه صبح که اکثر بچه ها بهش اعتراض دارن باید پیوست بشه.بعدشم کی میخواد این کارو انجام بده؟ ایمیل بذاره تا مشکلات رو بفرستیم

kevin1982

New member
به نظر من باید یه گروه تشکیل بشه که از هر رشته یه نفر توی گروه باشه.اینطوری بهتر میشه تصمیم گرفت

shayeste12

New member
سوال 30 : بار ژنتیکی کاملا و نه عمدتا !!! به آلل های بیماری زای جمعیت اشاره میکنه . پس این سوال در صورتی که با دقت مطالعه بشه پاسخ صحیح نداره .امری صفحه 58 پاراگراف 2 سطر 9-10
سوال 33 : هم که بعضی دوستان روش بحث دارن پاسخش رو میشه توی کتاب تامسون پیدا کرد (تامسون جزء منابع نیست ). توی کتاب امری فقط به این موضون اشاره شده که پروب های سانترومری میتونن برای بررسی آنیوپلوئیدی ها استفاده بشن و پروب هارو میتونن صرفا برای کروموزم های 13 و 18 و 21 استفاده کنن . پس با متن کتاب امری نمیشه به جواب رسید
سوال 43 : که شاهکار کنکور امساله و متاسفانه جای بحث نداره چون گزینه ی 1 کاملا عین متن کتابه .امری صفحه 430 پاراگراف 2 سطر 18 و 1
سوال 66 سلولی که به تازگی کلیدش رو تغییر دادن : اگر رفرنس رو لودیش در نظر بگیریم همون گزینه 2که قبلا اعلام کرده بودن (2 پروتون ) صحیحه : صفحه 585 ستون 1 پارگراف 1 خط 10
اما اگر رفرنس سایر کتاب های سلولی مولکولی و بیوشیمی باشن جواب گزینه ی 4 : لنینجر فصل 19 صفحه 730 پاراگراف 2 خط 17-19
پس این وسط چرا گزینه ی 3 صحیح اعلام شده ؟؟؟؟؟؟

najma

New member
آخه بچه پزشکی به علوم پایه اعتراض کردن چی شد هیچی
تازه اونا پزشک اند بودند ما که علوم پایه ایم اصلا واسه شون مهم نیستیم
هر چند مطمئن که به جایی نمیرسه ولی من هستم:sadsmiley:

محسن جان ما تا وقتی اجازه بدیم به پزشکی بیش از علوم پایه بها داده بشه جهان سومی باقی میمونیم . اول خودمون باید دست به کار شیم و قدر خودمونو بدونیم . ما علوم پایه ها تولید کننده ی علم هستیم .

ali_ah

New member
کسی اشنا ی صدا و سیما نداره 20:30 تنش میخواره واسه اعتراض دانشجوییی البته باید جمعیتتون بیشتر از اینها باشه 100 - 200 نفر حداقل

jo-boy

New member
دوستان من نامرو به چنتا سایت خبری هم میدم..فقط خواهشن از هر رشته بچه ها بیان و غلطارو با ذکر دلیل روشن کنن
ممنون

biochem

New member
دوستان من هم بیوشیمی امتحان دادم و چندتا از سوالاش مشکل داشت و علیرغم اعتراض به جایی نرسید. نمیدونم چقدر میتونه اعتراضمون موثر باشه.
در مورد زبان هم از نظر من 2تا سوال مشکل دار وجود داشت که یکیش اصلاح شد

jo-boy

New member
دوستان لطفا از هر رشته یه نفر اعتراضاتو اینجا بزاره تا بتونیم پیوست کنیم
فعلا اعتراضات رشته های بهداشت حرفه ای ،ژنتیک و هماتولوژیو داریم

jo-boy

New member
دوستان این نمونه نامه ارسالی میباشد.هر کس فکر میکنه جاییش ناقصه بگه تا اصلاح کنیم

به نام خدا

خدمت وزیر محترم بهداشت و درمان سرکار خانم وحیده دستجردی
موضوع: رسیدگی به شکایات داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سال 91 پیرامون کلید نهایی آزمون

با سلام و تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و آرزوی توفیق روز افزون خدمت جنابعالی و همکاران محترم و امید به تعالی هر چه بیشتر نظام بهداشت و آموزش بهداشت کشور.
سرکار خانم دستجردی این نامه توسط عده کثیری از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد امسال گرد آوری شده است و امید است که مانند دلسوزی های فراوانتان به نظام بهداشتی و مخصوصا ترویج فرهنگ آموزش بهداشت ، این مقوله را هم با دلسوزی پیگیری کرده و موجبات به ثمر نشستن تلاش چندین ساله دانشجویانی شوید که امیدشان اول به خدا و سپس به شخص جنابعالی برای پیگیری مطالباتشان است.
خانم وزیر کنکور ارشد امسال با تمام فراز و نشیبهایش از جمله اجرا شدن عملیه قانون طرح اجباری که شاید در نوع خود شوک بزرگی برای دانشجویان محسوب میشد به پایان رسید و داوطلبانی که در آزمون شرکت کردند این انتظار را داشتند که میتوانند پس از تحمل سختی ها به آسانی برسند و نتیجه زحمات خود را بگیرند اما پس از اعلام کلید اولیه و پاسخهای غلط فراوان آن که عموما در همه رشته ها کلیت داشت کمی نا امیدی و تشویش به سراغ داوطلبان آمد که نکند تلاش ما به کلی ضایع شود.اما اکثر داوطلبان از فرصت بوجود آمده اعتراض استفاده کردند و حقا از همان منابعی که طراحان شما سوال را طرح کرده بودند اعتراضات خود را با نوشتن دقیق منبع ،سال چاپ و حتی سطر کتاب ارسال نمودند که نمونه های آن به پیوست نامه موجود است. در این بین داوطلبان امیدوار به رسیدگی بودند زیرا می دانستند که طراح محترم قطعا کتابی را که رفرنس اعلامی است مد نظر دارد نه تفکرات خود را ! اما سر کار خانم با اعلام کلید نهایی توسط آن وزارت خانه متبوع تمام امید ها به نا امیدی تبدیل شد نه از آن جهت که ممکن است کسی نتیجه زحماتش را نبیند بلکه از آن جهت که حیثیت علمی و چهره علمی آن وزارت خانه در بین اساتید دانشگاه و بخصوص خود دانشجویان و داوطلبان شرکت کننده در آزمون مورد سوال قرار گرفت و این ابهامات ایجاد شد که مگر نباید طراح محترم سوال همان رفرنس اعلامی را مد نظر قرار دهد؟ که اگر اینطور است پس چرا اعمال نشد و اگر این طور نیست و طراحان محترم به رفرنسهای بین المللی اعتماد و اعتقاد ندارند پس چه بهتر از سالهای آینده مطالعه منابع آزاد را به جای اعلام رفرنس مد نظر قرار دهند.و اگر هم قرار بوده به اعتراضات رسیدگی نشود پس چرا این چنین فرصتی به داوطلبان داده شد که آنها با تمام وجود غلط های موجود را مشخص کنند دریغ از اینکه رسیدگی به اعتراضی در کار نیست ؟
خانم وزیر
بحث ما رفع این ابهام بزرگ در نظام علوم پزشکی کشور بین افراد تحصیل کرده و صاحب نظر است ،نظامی که اعتقاد داریم دانشجو و داوطلب در آن باید بر اساس سطح علمی و توانایی علمی طبقه بندی شود ، نه سلیقه و انتخاب طراح محترم و امید آن داریم که همچون همیشه شخص جنابعالی با دلسوزی هایتان به این مسئله شخصا رسیدگی کنید و این لکه را از چهره علمی کشور بزدایید و موجبات تعالی هر چه بیشتر نظام آموزش پزشکی کشور شوید.
وَ لا تَلْبِسُوا الْحَقَّ بِالْباطِلِ وَ تَكْتُمُوا الْحَقَّ وَ أَنْتُمْ تَعْلَمُونَ

Dexter2009

New member
روی من هم حساب کنید...با اینکه 4 تا فکس (به دفتر وزیر بهداشت , معاوناش و دکتر لاریجانی ) فرستادم , باز هم حاضرم یه نامه ی دیگه برای اعتراض تنظیم کنم. ان شاءالله به امیلتان می فرستم.

آخرین ویرایش:

shahram25

New member
بنظرم نباید کاری کرد تا دیگران به اعتراض بپردازن و حقشونو بخوان باید از اول حق را ادا کرد تا دیگر رسوایی پیش نیاد

Dexter2009

New member
راستی , کمیسون وزارت بهداشت مجلس رو هم فراموش نکنید. یکی از اعضای این کمیسیون نماینده ی شهر ماست . به ایمیلش یه نامه فرستادم ولی فکر نکنم کار ساز باشه , می خوام یه بار حضوری برم دفترش اگه شما هم خواستید نامه هاتون رو برام بفرستید تا به دفترش برسونم.
این ایمیلمه
m.fardi313@gmail.com

jo-boy

New member
راستی , کمیسون وزارت بهداشت مجلس رو هم فراموش نکنید. یکی از اعضای این کمیسیون نماینده ی شهر ماست . به ایمیلش یه نامه فرستادم ولی فکر نکنم کار ساز باشه , می خوام یه بار حضوری برم دفترش اگه شما هم خواستید نامه هاتون رو برام بفرستید تا به دفترش برسونم.
این ایمیلمه
m.fardi313@gmail.com

دوست عزیز نمونه نامه رو برای اصلاح تو صفحه قبل گزاشتم هر وقت بچه ها نظرشونو دادن و متن نامه قطعی شد حتما به ایمیلت میفرستم.ممنون از کمکت

saeedehhemato

New member
لازمه هماتوهام اعتراض رو بذارن؟
شما که خودتون بهتر اطلاع دارین؟
ای کاش همه به حقشون برسن... من تحت هیچ شرایطی امسال قبول نمیشم
ولی از حقم نمی گذزم......اگه کمکی از دستم بربیاید دریغ نمی کنم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا