آشنایی با میوه*های تقویت کننده هوش و حافظه

mahya

New member
به منظور تقویت حافظه و ارتقاء هوش باید نکاتی را رعایت کنیم که در جنبه*های مختلف می*تواند منجر به تقویت حافظه و هوش شود. نوع تغذیه از جمله نکات مهمی است که باید به آن توجه نمود.
میوه*هایی که هوش و حافظه* را افزایش می**دهند، شامل موارد زیر است:
سیب:
سیب یکی از بهترین میوه*های معجزه آسا است، که هم خاصیت خنثی کردن سم را دارد و هم خاصیت غذایی.
سیب به علت داشتن مواد قلیایی، اسید اوریک را حل می*کند و برای معالجه*ی چاقی بسیار مفید است و به علت داشتن فسفر، تقویت*کننده اعصاب و مغز است. سیب به علت دارا بودن ویتامین*های a ، b و c و املاح سودمندی مانند کلسیم ، فسفر، منیزیم ، آهن، پتاسیم و سدیم برای همه*ی سنین به خصوص کودکان مفید است.
سیب با خستگی ، فشار ذهنی و کمبود مواد معدنی مبارزه می*کند. تقویت*کننده*ی اعصاب و عضلات و دشمن سرسخت بوی بد دهان و آرامش دهنده*ی قلب است. بوییدن و خوردن سیب موجب نشاط، شادی، تقویت حافظه و سلسله*ی اعصاب می*شود.
سیب قرمز بیشتر از سیب سفید مفید است؛ البته به شرطی که تازه باشد.
انگور:
انگور دارای پتاسیم است که موجب احساس شادی می*شود. از طرف دیگر حاوی فسفات زیادی است که غذای مغز و سلسله*ی اعصاب است و هم*چنین باعث ازدیاد هوش و حافظه می*شود.
انگور به علت داشتن منگنز، عامل رشد نیز محسوب می*شود، چهره را روشن می*کند و غذای مناسبی برای سلسله*ی اعصاب به شمار می*رود. این میوه*ی خوشمزه باعث تقویت نیروی عضلانی می*گردد.
انگور، جوانی دوباره*ای به فرد می*بخشد، ذهن را فعال و عضلات را قوی می*سازد و از سقط جنین جلوگیری می*کند.
انار:
خوردن انار، معده را تقویت کرده و ذهن را نیرو می*بخشد و موجب تقویت حافظه می*گردد.
چون انار قادر است معده و روده*ها را پاک کند، لذا جدار روده را برای دفاع و دور نمودن ویروس*ها آماده می*سازد. بنابراین سموم به خون و قلب وارد نمی*شود و قلب رونق و حیات تازه*ای می*یابد و به این طریق سلول*های کبد فعال می**شوند.
هم*چنین باعث دفع اوره و کلسترول و سموم دیگر می*گردد.
آب انار، در حفظ تعادل مایعات بدن به خصوص خون، نقش مهمی دارد؛ چون املاح آب انار با مواد آلی ترکیب شده، زود جذب می*شود و در بیماری راشیتیسم، کم*خونی ، ضعف اعصاب و تقویت عمومی بدن بسیار موثر است.
اگر خانم*های باردار در این دوران انار مصرف کنند، بزرگترین خدمت را به فرزند آینده*ی خود کرده*اند؛ چرا که علاوه بر تقویت مادر، به رشد آینده*ی کودک هم کمک می*کند. انار خون*ساز است. در موقع مصرف، افزودن کمی گلپر علاوه بر بوی مطبوع به هضم آن نیز کمک می*کند؛ ناگفته نماند انار مقوی روح و ذهن است.
انجیر:
انجیر به علت داشتن کلسیم و فسفر فراوان سبب تقویت استخوان*ها و رشد کودکان می*گردد. ویتامین*های آن موجب تقویت چشم می*شود.
انجیر منبع تولید انرژی است. انجیر خشک قدرت غذایی فراوانی دارد. هم*چنین انجیر، مقوی مغز و اعصاب است.

منبع: تبیان
 
بالا