آشنایی با دامپزشکی

vet lab sciences

New member
سلام
کسی جواب منونمیده؟:13:
لطفا راجع به انگلشناسی دامپزشی برام توضیح بدین:21::21:
چجور رشته ای؟بازارکارش کجاست؟؟اگر ارشدم انگل دامپزشکی باشه برای دکترامیتونم دوباره پزشکی بخونم:wacsmiley:

سلام.همونطور که drmajid45 گفت شما با ارشد انگل شناسی دامپزشکی نمیتونید برای Ph.d انگل شناسی پزشکی شرکت کنید.
طبق دفترچه ی ثبت نام آزمون Ph.d وزارت علوم و وزارت بهداشت مدارک تحصیلی مورد پذیرش به قرار ذیل هست :
-کارشناسی ارشد انگل شناسی پزشکی ، علوم آزمایشگاهی ، میکروب شناسی پزشکی ، ایمنی شناسی پزشکی ، میکروبیولوژی ، پاتوبیولوژی
-دکترای حرفه ای علوم آزمایشگاهی ، پزشکی ، داروسازی ، دامپزشکی

Hamidvet

New member
برای قضیه ارشدشو نمیدونم اما، بازار کارش جالب نیست؛ حق آزمایشگاه که نداری، بیشتر باس بفکر هیات علمی باشی دیگه ...
هرساله هم زیاد میگیرن و اشباع شده انگل شناسی دامپزشکی ...

Soroush Star

New member
واسه ارشد ، انگل شناسی دامپزشکی اگه ادامه ندی بهتره چون واسه Ph.D نمیشه مسیر رو به سمت پزشکی عوض کرد .
واسه هیات علمی شدنم ( اگه مسیر دامپزشکی : انگل شناسی دامپزشکی ) رو ادامه بدی فکر نکنم به آسونی باشه .
چون همونطور که میدونی ، دانشکده دامپزشکی در سطح کشور تعدادش کمه ، به عنوان مثال 4 استان شمالی ( گلستان ، مازندران ، گیلان و اردبیل ) اصلاً دانشکده دامپزشکی ندارن .

نظر منو میخوای بدونی ، کلاً از دامپزشکی ( البته مسیر ارشدش ) فاصله بگیر . یکی از دوستام الان داره Ph.D انگل شناسی دامپزشکی دانشگاه شیراز میخونه ولی به گفته خودش
افسوس دوران ارشدش رو میخوره میگفت وقتی داشت علوم آزمایشگاهی دامپزشکی میخوند نبود کسی که بهش بگه این مسیر رو ادامه نده و اینکه خودشم نمیدونست میتونه مسیر پزشکی رو ادامه بده درغیر اینصورت مسیر پزشکی رو ادامه میداد .

بازم همه چی بستگی به علاقه خود دانشجو هست .
یکی دیگه از دوستام همین امسال ( انگل شناسی دامپزشکی ) شرکت کرد و رتبش 6 شد از طرفی کنکور ارشد انگل شناسی پزشکی هم شرکت کرد ولی خودش علاقشه که میخواد مسیر دامپزشکی رو ادامه بده .

راجب بازار کار انگل شناسی دامپزشکی :
نمیشه آزمایشگاه زد ( در آینده ) ، نمیدونم میشه در صورت ادامه دادن کارهای تحقیقاتی انجام داد . اکثر دانشجوها با ادامه تحصیل جذب هیات علمی میشن که اونم چون تعداد دانشگاهها محدوده سخت جذب میکنن .

fidelity

New member
ارشد ایمنی دامپزشکی چطور بازارکارش خوبه ؟اگه تخصص داشته باشی چی ؟

Soroush Star

New member
سلام .
یک سوال ازتون دارم .
مدرکتون کارشناسی علوم آزمایشگاهی هست ؟

به نظرم با این کارشناسی نمیشه واسه ارشد ( بهداشت مواد غذایی ) شرکت کرد :33:

Soroush Star

New member
3-4 رشته جدیداً به مجموعه کارشناسی ارشد مسیر دامپزشکی اضافه شدن ولی همشون چون تازه اضافه شدن از وضعیت تعداد شرکت کننده هاشون اطلاعی ندارم و همچنین آیندشون

من پارسال کارشناسی ارشد دامپزشکی شرکت کردم . اگه دوست دارین جداول رشته های ارشدو پیام بدم

koala

New member
[مرسی دوستان ازراهنماییتون

آخرین ویرایش:

varia

Well-known member
ارشد ایمنی دامپزشکی چطور بازارکارش خوبه ؟اگه تخصص داشته باشی چی ؟

رشته ایمنی شناسی دامپزشکی(بعد phd) جزء رشته های خوب از بابت جذب هیئت علمیه که تو اکثر فراخوانهای هیئت علمی دانشکده دامپزشکی دیده میشه.

varia

Well-known member
سلام
کسی جواب منونمیده؟:13:
لطفا راجع به انگلشناسی دامپزشی برام توضیح بدین:21::21:
چجور رشته ای؟بازارکارش کجاست؟؟اگر ارشدم انگل دامپزشکی باشه برای دکترامیتونم دوباره پزشکی بخونم:wacsmiley:

اینجا میتونید جواب سوالتونو پیدا کنید:

http://olumpezeshki.ir/forum/thread5437.html

drmajid45

New member
برای گرفتن امتیاز پروانه کلینیک یا داروخانه چه کارایی انجام بدیم مفیده؟

vet lab sciences

New member
رشته ایمنی شناسی دامپزشکی(بعد phd) جزء رشته های خوب از بابت جذب هیئت علمیه که تو اکثر فراخوانهای هیئت علمی دانشکده دامپزشکی دیده میشه.

البته گلچین جان با اجازت چون من خیلی به ایمونولوژی علاقه دارم و آمار هردو شاخه ی پزشکی و دامپزشکی ش رو دنبال میکردم و می کنم بدنیست این مطالب مقایسه ای و تکمیلی رو هم اضافه کنم.
ایمونولوژی دامپزشکی فعلا برای ارشدش 3 نفر میگیره که 2تاشون روزانه و یکیش شبانه هست.اونم فقط و فقط دانشکده ی دامپزشکی ارومیه پذیرش داره.
از لحاظ مفهومی بودن آزمونش که سال 90 خیلی راحت بود یعنی منی که داشتم کاردانی میخوندم میتونستم به یه سری سوالاتش جواب بدم.
البته تخصص دامپزشکی تو آزمون سال 90 ایمونولوژی تقریبا مهجور افتاده بود که یه جورایی آزمون شده بود پزشکی!!! که باعث اعتراض داوطلبان شد و با پخش نامه ی اعتراضی داوطلبان از طریق سایت حکیم مهر (وبسایت خبری دامپزشکی) باعث تغییر رویه ی طراحان سوال شد یعنی آزمون ایمونولوژی دامپزشکی سال 91 همسطح با ایمونوژی پزشکی و گرایش دامپزشکی توش گنجونده شد.
نه فقط رفرنسای ارشد ایمونولوژی دامپزشکی بلکه تمامی رشته هاش معلوم نیست!!:smiliess (15): یعنی خود دفترچه نمیگه ما اساس طراحی سوالاتمون از این کتابائه.که این یه نوع سردرگمی برا داوطلب ایجاد میکنه!:33::(50):
ایمونولوژی پزشکی برا ارشدش تقریبا سالی120 تا 130نفر وزارت بهداشت! و 6-7نفر وزارت علوم میگیره.آزمونش هم مفهومی و هم سخته.رفرنساش هم معلومه.اهمیتش هم تو کشور ما با شاخه ی دامپزشکیش قابل قیاس نیست! یعنی بیشتره.

ببخشید سرتون رو درد اوردم:rolleyessmileyanim:
اگه اطلاعات بیشتری از ارشد یا Ph.dش از لحاظ خود رشته (نه بازار کاریش) خواستید در خدمتم.

آخرین ویرایش:

varia

Well-known member
79941813804773097834.jpg

بالا