آسیب شناسی طلاق.علت طلاق ها؟راهکارها؟

asie67

New member
اما درمورد ازدواج بشیوه سنتی باید بگم من خودم به همین شیوه ازدواج کردم
اوایل دوران عقد فکرمیکردم اشتباه کردم وشیوه مدرن بهتره اما الان بعد گذشت 4سال از زندگی مشترک بهتون میگم که فوق العاده راضیم
الان نسبت به اوایل ازدواج هزار برابر بیشتر عاشق همسرم هستم
اصل زندگی هم همینه که بمرور عشق طرفین بیشتر بشه نه کمتر!!!!!!
چیزی که الان در ازدواج های مدرن دیده میشه کاملا عکس اینه ! دائما از خاطرات شیرین نامزدی میگن و از روزمره شدن زندگی بعد چندسال گلایه میکنن

asie67

New member
و اما بیشترین علت طلاق
بنظر من عامل اول انتخاب معیار های غلطه
دختر تحصیلکرده امروز ما فکر میکنه یه پسر فوق لیسانس خیلی بهتر از لیسانسه اما نمیدونه که بالارفتن مدرک دانشگاهی چیزی به شعور ادما اضافه نمیکنه !!!
فرهنگ و ادب چیزیه که افراد در خانواده کسب میکنن نه دانشگاه دیپلمه بافرهنگ به از هزار دکتر بیفرهنگ!!!!!!
به نظر من ملاک ما در انتخاب همسر باید هول ایمان وخانواده و اخلاق بچرخه نه قیافه و پول و مدرک دانشگاهی
و اما دومین عامل اصلی طلاق دخالت والدینه اینو فقط وقتی ازدواج کنید میفهمید که بسیار دردناکه
اگه اوایل زندگی بتونید جایی دور از اونها زندگی کنید خیلی بهتره(اتفاقی که برای من افتاد البته بخاطر کار همسرم و باعث شد ما لحظات خیلی شادی بدور از حرف وحدیث بگذرونیم)
اینکه عامل سوم میتونه مسئله جنسی باشه یا نه نمیدونم ولی اینو مطمئنم اگه دو عامل بالا حل بشه خودبخود این مسئله هم در کنارش حل میشه

شفيع

New member
برای این قسمت صحبت اقا شفیع که میگن تو بلاد غرب بچه ها باهم هستن بهتره متاسفم
اینکه اونجا یه بچه 7 یا8 ساله یاد میگیره فیزیولوژی جنس مخالف چیه و انواع راه های نزدیکی کردنو یاد میگیره چیزه خوبیه؟
ثمره اش بلوغ زودرس جنسی و عمل زناست که البته واسه اونا مشکلی نیست اما واسه ما چی؟
ایا واقعا مختلط بودن چیز خوبیه؟
روانشناسی امروز ما بیشتر نشات گرفته از غربه که با فرهنگ ما کمی تضاد داره
اینکه غربی ها در اصول روانشناسی میگن به هیچ وجه طرف مقابلتونو تغییر ندین و همونطور که هست بپذیرید یک حرف چرت و مزخرفه
در اسلام به تغییر و خودسازی خودمون و همسرمون توصیه شدیم البته به شیوه درست
مثلا همسر من برای نماز اول وقت و نماز صبح تنبلی میکرد اما به مرور وقتی حساسیت منو دید کمکم بجایی رسید که الان اون زودتر از من واسه نماز صبح بیدار میشه
این فقط یه مثال کوچیکه
من نمیدونم شما چقدر به اسلام اعتقاد دارید اما من قول شرف به همه شما میدم که آموزه های اسلام بالاتر از هر مکتب روانشناسی و جامعه شناسیه
البته به شرط اینکه خوب مطالعه کنید و بفهمید و ایمان بیارید

دوست خوبم سلام.
ممنون که به این مبحث مهم توجه نشون دادین.
دوست خوبم من منظورم مسایل جنسی نبود که بچها از ابتدا با اندام هم آشنا شن و دنبال سکس برن نه این نبود اما اینم یادتون باشه بچهای ایران ما در سن کم دنبال فیلم پورنو میرن بنظتون بهتر نیست بااین بچه نشست و واقعایت رو بهش گفت بجای اینکه بره خودش از فیلم هایی استفاده کنه که با واقعایت فاصله زیادی داره؟
اما قسمت بعدی صحبتتون گه فرمودین روانشناسا میگن هرکشو هرطور هست بپذیرید این یکی از تکنیک های دیدگاه راجرز در مورد مصاحبه با مراجعان هست که فقط در پذیرش مراجع برای ابراز مشکلات هست دوست من شما اینجا رو خوب یا نخوندین یا خوب گوش ندادین چی گفتن.
بله من هم اعقاد دارم اسلام دین کاملی هست و میتوان با توصل جستن بهش بهداشت روانی سالمی داشت

شفيع

New member
و اما بیشترین علت طلاق
بنظر من عامل اول انتخاب معیار های غلطه
دختر تحصیلکرده امروز ما فکر میکنه یه پسر فوق لیسانس خیلی بهتر از لیسانسه اما نمیدونه که بالارفتن مدرک دانشگاهی چیزی به شعور ادما اضافه نمیکنه !!!
فرهنگ و ادب چیزیه که افراد در خانواده کسب میکنن نه دانشگاه دیپلمه بافرهنگ به از هزار دکتر بیفرهنگ!!!!!!
به نظر من ملاک ما در انتخاب همسر باید هول ایمان وخانواده و اخلاق بچرخه نه قیافه و پول و مدرک دانشگاهی
و اما دومین عامل اصلی طلاق دخالت والدینه اینو فقط وقتی ازدواج کنید میفهمید که بسیار دردناکه
اگه اوایل زندگی بتونید جایی دور از اونها زندگی کنید خیلی بهتره(اتفاقی که برای من افتاد البته بخاطر کار همسرم و باعث شد ما لحظات خیلی شادی بدور از حرف وحدیث بگذرونیم)
اینکه عامل سوم میتونه مسئله جنسی باشه یا نه نمیدونم ولی اینو مطمئنم اگه دو عامل بالا حل بشه خودبخود این مسئله هم در کنارش حل میشه

دوست خوبم من در ابتدا اینارو گفتم که علل اصلی البته از نظرمن
من بزرگترین علت رو بعنوان یک متخصص 1-انتظرات بالای دوطرف و توان کم برآورده کردن این نیازها 2-چشم و هم چشمی 3-مسایل جنسی 4-دخالت بی جای والدین 5- عدم درک متقابل طرفین 6-و مسایل مالی و کاری

hairin

New member
سلام آقای شفیع من واقعا از آموزش ها و بیانات شما لذذذذذت میبرم این مطالبی که شما بیان میکنید خیلی خیلی برای افزایش دانش و آگاهی ما نسبت به امر ازدواج مفیده من از شما ممنونم

amirreza

New member
مرسی از بحث جالبتون جناب شفیع

عزیزان بنظر منم تفکیک جنسیتی اصن کار خوبی نیست ...چون دو طرف فکرشون تو جنس مخالفش میمونه
که کیه؟چیه؟چطوره؟میخاد هی کشف کنه...........عادی برخورد بشه بنظرم بهتره
تازه این دوستیای دانشگاهم بیشترشون به قصد صرفا دوستی نیس ...میخان ازدواج کنن .....کار نیست ....پول نیست......شرایطش نیست
دیگه منجر به دوستی میشه

بنظرم حل مشکلای دیگه مهمتر از تفکیک جنسیتیه
مثلا جوون سالمی که کار داشته باشه مگه مرض داره بره دوست بگیره

amirreza

New member
علت طلاق
عدم آگاهی و مطالعه زوجین در مورد امر ازدواج .........عدم بلوغ فکری
عدم شناخت روحیات و شخصیات هم
انتظار بیش از حد
مسایل جنسی
دخالت و دهن بینیو کوک شدن توسط اطرافیان:21:

شفيع

New member
سلام آقای شفیع من واقعا از آموزش ها و بیانات شما لذذذذذت میبرم این مطالبی که شما بیان میکنید خیلی خیلی برای افزایش دانش و آگاهی ما نسبت به امر ازدواج مفیده من از شما ممنونم
دوست خوبم نظر لطف شماست.
به امید روزی که همه ما آموزش های لازم رو برای زندگی کردن و شناخت جنس مخالفمون رو داشته باشیم

zahra.9003

New member
منظور از ازدواج مدرن منظور رابطه نیس خواهشا تک بعدی نگا نکنین
اسلام قشنگه اسلام رو سخت نکنین
هیچ کجاش نگفته تفکیک جنسیتی
دانشگاهاکه مختلط بوده هیچ فرقی با تفکیکش نداشته منظور این بود که قبل از اون هم فرهنگسازی بشه

شفيع

New member
منظور از ازدواج مدرن منظور رابطه نیس خواهشا تک بعدی نگا نکنین
اسلام قشنگه اسلام رو سخت نکنین
هیچ کجاش نگفته تفکیک جنسیتی
دانشگاهاکه مختلط بوده هیچ فرقی با تفکیکش نداشته منظور این بود که قبل از اون هم فرهنگسازی بشه

زهرا جان دوست خوبم:
منظورت رو رون بگو

شفيع

New member
پس اینو باهام موافقی.الان قسمت دوم اختلافمون:
ازدواج سنتی هست موافق یا مخالف؟با دلیل

mw.ashel

New member
من ازدواج سنتی البته با شناخت قبلی دختر و پسر از هم رو میپسندم و آشنایی که خانواده ها در جریان باشن و بعد شناخت طرفین ازدواج صورت بگیره.

شفيع

New member
اشل جان این که نشد سنتی!!!!این یه جور مدرن محسوب میشه چون قبلا شناختی داشتن و چه بسا صحبتم کردن

بالا