آسیب شناسی طلاق.علت طلاق ها؟راهکارها؟

شفيع

New member
[COLOR="#DAA520"]سلام خسته نباشید.
بچه من مدتی هست که بعنوان مشاور خانوادگی در یکی از مراکز مشغولم و بیش از 90% موارد مراجعان ما طلاق و اختلافات خانوادگی هست.
بنظرتون علت چیه؟
من بزرگترین علت رو بعنوان یک متخصص 1-انتظرات بالای دوطرف و توان کم برآورده کردن این نیازها 2-چشم و هم چشمی 3-مسایل جنسی 4-دخالت بی جای والدین 5- عدم درک متقابل طرفین 6-و مسایل مالی و کاری
می دونم نظر شما چیست؟و راهکارتون؟[/COLOR]

mw.ashel

New member
سلام شفیع جان:

به مبحث خوبی اشاره کردی و هر چیزی که درموردش بحث بشه ، کمتر خواهد بود.من مدتی که دوره مشاوره جنسی رو پیش استادم آموزش میدیدم و الانم تو کار مشاوره جنسی هستم و افرادی بهم مراجعه میکنن ، میبینم که اکثر اختلافات زناشویی از مسائل جنسی نشئت میگیره . و با آگاهی دادن و حل اون مشکلات چقدر زندگیشون بهتر میشه .

AWWA

New member
مجردام اینجا اجازه صحبت کردن دارن؟؟؟؟
آقا شفیع منم از شما یه سؤال دارم. اکثر اونایی که میان برا مشاوره طلاق جزو کسایی هستن که زود ازدواج کردن یا دیر؟ منظورم سنشونه.

شفيع

New member
مجردام اینجا اجازه صحبت کردن دارن؟؟؟؟
آقا شفیع منم از شما یه سؤال دارم. اکثر اونایی که میان برا مشاوره طلاق جزو کسایی هستن که زود ازدواج کردن یا دیر؟ منظورم سنشونه.
آوا جان بله همه کساییکه میخوان ازدواج کنن و ازدواج کردن میتونن حرف بزنن

آوا جان این یادت باشه همیشه دو گروهی که در سن زیر 18 و سن بتلای 30 ازدواج کردن بیشتر مراجعه می کنن ابن در مورد سن هستا

شفيع

New member
سلام شفیع جان:

به مبحث خوبی اشاره کردی و هر چیزی که درموردش بحث بشه ، کمتر خواهد بود.من مدتی که دوره مشاوره جنسی رو پیش استادم آموزش میدیدم و الانم تو کار مشاوره جنسی هستم و افرادی بهم مراجعه میکنن ، میبینم که اکثر اختلافات زناشویی از مسائل جنسی نشئت میگیره . و با آگاهی دادن و حل اون مشکلات چقدر زندگیشون بهتر میشه .

آشل جان کاملا درسته مسایل جنسی خیلی مهمه اما جامعه ما متاسفانه اجازه ابرازشو نمیده

zahra.9003

New member
خیلی ازاون زندگیا تحمل کردنه یا عادت کردنو اعتراض نکردن ، که بعد از مدتی اون کاسه صبر لبریز میشه که یا میشه طلاق که گزینه خوبشه یا گزینه بد که میشه خیانت!
یا تا آخر عمر صبر میکننو معنی زندگی ام نمیچشن

شفيع

New member
زهرا مشکل رو من در ابتدای اشنای و ازدواج میبینم
میدونی ازدواج کردن و همسرداری یک هنر هست باور کنید
ما بدون شناخت جنس مخالف نمیتونیم نکات مثبت و منفیشو بشناسیم و نمیتونیم علایق ذاتی و خیلی چیزهای دیگرو بفهممی و وقتی وارد زندگی میشیم میبینم ای بابا چرا اینطوره؟

zahra.9003

New member
به نظر من ازدواج رو نباید فقط به معنای سنتی دید
باید دو نفر وقتی همدیگرو شناختن و فهمیدن در کنارهم بودنشون برای هم خوبه و آرامشبخش
بعد ازدواج کنن!

شفيع

New member
زهرا جان درسته اما باور کن با یه شناخت و احساس راحتی درست نمیشه باید عمیق بشناسی اگه خوب شناخته نشه طرفت همین قضیه پیش میاد

zahra.9003

New member
شفیع جان به نظرت احساس راحتی باشه و اون شناخت از حالتی که نباشه بهترنیس؟
نمیگم اینجوری میشه مشکل رو کلا حل کرد ولی خب میشه کمترش کرد!

شفيع

New member
چرا باشه بهتره اتفاقا.
من میگم باید شناخت زیاد باشه و نمیشه با یه شاخه گلو سینما رفتنو کافی شاپ رفتن عاشق شدو تموم

zahra.9003

New member
اونجور شناختی منظورم نبود اونجوری فقط توهم میاره!
ماباید جوری باشیم که نسبت به جنس مخالفمون فقط نگاهمون ازدواج نباشه
متاسفانه بخاطر محدودیت ها و خیلی چیزا بعد یه آشنایی کوچیک کل فکرا میره سراغ ازدواج!!

شفيع

New member
آفرین این حرفت درسته اتفاقا موردهای زیادی مراجعه میکنن فقط بخاطر این قضیه که زود فرکا به طرف ازدواج رفته و یکی از طرفین پا پس کشیده

zahra.9003

New member
خوشحالم موافقی:a2d3:
امیدوارم با تغییراتی در خودمون واسه نسل آینده فرهنگسازی بشه!

شفيع

New member
زهرا به قول استادمون امروزه ازدواج مثه یه کوچه میمونه یعنی طول ازدواج به دارازی یک کوچست.از اول کوچه باهم دوست میشن در وسط کوچه ازدواج میکنن و در انتهای کوچه طلاق میگیرن همش طول یک کوچه

zahra.9003

New member
واقعا اینجوری شده این خیلی بده!
آسیب و مشکلات بعد طلاق خیلی بده مخصوصا تو جامعه ی خودمون اونم واسه خانما!
اگه فکرا بازتر بشه مشکلی تو دوستی جنس مخالف نباشه خیلی بهتره

شفيع

New member
میدونی الان میخوان دانشگاهارو تک جنسیتی کنن میدونی چقد زیان میبینه جامعمون؟؟؟؟؟بخدا ضررش زیاده باید دیدها بازتر شه

بالا