آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی ( Ph.D ) سال تحصیلی 93-94

rozeabi

New member
درود بر رز آبی.حق با شماست.ببخشید اینجا جای چت نیست.ولی من و هیراد هم همینجا آشنا شدیم.آشنایی در حد اینکه هردو هم رشته ایم.همین و بس.هیراد تعجب میکنم چرا انقد درگیر شدی؟من گفتم تعداد صحیح ضربدر 3 منهای تعداد غلط .این میشه نمره کل.توی دفترچه هم همینو نوشته؟خداییش این حساب سختیه؟250 رو از کجا آوردی تو من موندم.:whistle:

درود متقابل. بله می فهمم منم خودم گاهی رعایت نمی کنم. به هر حال یه لحظه رفت رو مخم و میانگین واکنشم این بود. امیدوارم که هیراد و شما رو ناراحت نکرده باشم.

sadra.s

New member
درود متقابل. بله می فهمم منم خودم گاهی رعایت نمی کنم. به هر حال یه لحظه رفت رو مخم و میانگین واکنشم این بود. امیدوارم که هیراد و شما رو ناراحت نکرده باشم.

نه دوستم.چه ناراحتی؟؟؟؟؟فعلا که تا نتایج بیاد هیچکدوممون اعصاب مصاب درست و درمونی نداریم:sadsmiley:

negar62

New member
هرچی که هست دیگه نهایی شد... هممون هم مجبوریم تا 16 روز دیگه صبر کنیم! :65d6a5d6s:
اونایی که مث من هنوز پایان نامشون تموم نشده بشنیم پاش کلکشو بکنیم!! اونایی هم که خوشبحالشون تموم کردن رزومه رو آماده کنن که فکر کنم با این اوصاف از این جمع قبولی زیاد داریم :ad54ad:

sadra.s

New member
هرچی که هست دیگه نهایی شد... هممون هم مجبوریم تا 16 روز دیگه صبر کنیم! :65d6a5d6s:
اونایی که مث من هنوز پایان نامشون تموم نشده بشنیم پاش کلکشو بکنیم!! اونایی هم که خوشبحالشون تموم کردن رزومه رو آماده کنن که فکر کنم با این اوصاف از این جمع قبولی زیاد داریم :ad54ad:

خدا از دهنت بشنوه.یعنی واقعا میشه ما (خودمو میگم) هم جزء قبولیا باشیم؟

ems

New member
هر صبح پلکهایت فصل جدیدی از زندگی را ورق میزند، سطر اول همیشه این است :
« خدا همیشه با ماست »
پس بخوانش با لبخند...
Every morning, our eyelids turn a new chapter of life, and the first line reads:
“God is always with us.”
So read it and keep smiling…

طریقه محاسبه نمره کتبی

هر صبح پلکهایت فصل جدیدی از زندگی را ورق میزند، سطر اول همیشه این است :
« خدا همیشه با ماست »
پس بخوانش با لبخند...
Every morning, our eyelids turn a new chapter of life, and the first line reads:
“God is always with us.”
So read it and keep smiling…

سلام
ببینید توی یک پست من اینو گذاشتم حالا دوستان نظرات مختلفی دادند که با روشهای مختلف اما بر اساس یک نمونه کارنامه پارسال این روش کاملاً دقیق
طبق فرمول دفترچه تعداد صحیح سوالات هر درس *3 منهای تعداد غلط تقسیم بر تعداد سوالات همان درس ضربدر 3
در نهایت پس از درصد گیری برای تمامی دروس بصورت مجزا درصدهای بدست آمده هر درس رو ضربدر تعداد سوالات مربوط به اون درس کنید تا تعداد صحیحی که منفی در آن لحاظ شده به دست میاد
در نهایت تمام اعداد بدست آمده مرحله قبل را با هم جمع کنید و مجموع کل را در 3 ضرب کنید تا نمره دقیق کتبیتون بدست بیاد
قطعاً روشهای کوتاهی هست اما این روش دیگه اما اگر نمیذارد
در این زمینه آرام جان نیز به من قبلاً مسیری را راهنمایی کرده بودند با تشکر

TUMS

Well-known member

برای محاسبه نمره کتبی
تعداد سوال های صحیح خالص( به ازای هر سه تا غلط 1 نمره منفی کم کنید) در 3 ضرب کنید = نمره کتبی تون
مثلآ
از 150 تا سوال شما 100 تا صحیح زدید در مجموع و با احتساب نمره منفی
نمره کتبی تون میشه 300
وسلام

sadra.s

New member
بچه ها کسی میدونه نتایج اولیه که قراره 12 آذر اعلام بشه،به چه صورته؟نمره رو اعلام میکنند؟رتبه رو اعلام میکنند؟دعوت شدن یا نشدن به مصاحبه رو چطور اعلام میکنند؟
و یه سوال خییییییییلی مهم که لطفا هر کی مطمئنه جواب بده؟ضعیف ترین افراد از نظرcv که هیچی هیچی نداشته باشند چه نمره ای رو توی مصاحبه میگیرند؟

آخرین ویرایش:

aaram

New member
بچه ها کسی میدونه نتایج اولیه که قراره 12 آذر اعلام بشه،به چه صورته؟نمره رو اعلام میکنند؟رتبه رو اعلام میکنند؟دعوت شدن یا نشدن به مصاحبه رو چطور اعلام میکنند؟
و یه سوال خییییییییلی مهم که لطفا هر کی مطمئنه جواب بده؟ضعیف ترین افراد از نظرcv که هیچی هیچی نداشته باشند چه نمره ای رو توی مصاحبه میگیرند؟

سلام.اگر طبق روال پارسال باشه به این صورت:

12 اذر اعلام میشه که دعوت شدید به مصاحبه یا نه.همون زمان ظرفیت ها هم میاد و انتخاب شهر میکنید.اما نمره و رتبه نمیاد فقط میگن مجاز هستین برای مصاحبه یا خیر...
بعد از مصاحبه هم که منتظر جواب نهایی باید بود که 4 بهمن هست.

نمره و رتبه بعد از نتایج نهایی میاد.

جواب سوال آخر رو نمیدونم!! اما سی وی هم ضعیف باشه باز یه بخشی از نمره اتون بستگی به برخورتون و رفتارتون و نحوه پاسخگویی به سوالات در روز مصاحبه داره

موفق باشید

arshade90

New member
سلام
ببینید توی یک پست من اینو گذاشتم حالا دوستان نظرات مختلفی دادند که با روشهای مختلف اما بر اساس یک نمونه کارنامه پارسال این روش کاملاً دقیق
طبق فرمول دفترچه تعداد صحیح سوالات هر درس *3 منهای تعداد غلط تقسیم بر تعداد سوالات همان درس ضربدر 3
در نهایت پس از درصد گیری برای تمامی دروس بصورت مجزا درصدهای بدست آمده هر درس رو ضربدر تعداد سوالات مربوط به اون درس کنید تا تعداد صحیحی که منفی در آن لحاظ شده به دست میاد
در نهایت تمام اعداد بدست آمده مرحله قبل را با هم جمع کنید و مجموع کل را در 3 ضرب کنید تا نمره دقیق کتبیتون بدست بیاد
قطعاً روشهای کوتاهی هست اما این روش دیگه اما اگر نمیذارد
در این زمینه آرام جان نیز به من قبلاً مسیری را راهنمایی کرده بودند با تشکر

سلام. دوستان. ممنون از کامنت هایی که گذاشتین.
راستی با این روش چه نمره ای به بالا برای مصاحبه دعوت میشن؟

کارولین

New member

برای محاسبه نمره کتبی
تعداد سوال های صحیح خالص( به ازای هر سه تا غلط 1 نمره منفی کم کنید) در 3 ضرب کنید = نمره کتبی تون
مثلآ
از 150 تا سوال شما 100 تا صحیح زدید در مجموع و با احتساب نمره منفی
نمره کتبی تون میشه 300
وسلام

ببخشید یعنی کل تعداد سوالاتی رو که صحیحی زدیم ضرب در 3 میشه نمره کتبی ؟ مثلا 102 تا صحیح از 150 تا سوال نمره کتبی میشه 306؟ درست میگم؟؟؟

varia

Well-known member
ببخشید یعنی کل تعداد سوالاتی رو که صحیحی زدیم ضرب در 3 میشه نمره کتبی ؟ مثلا 102 تا صحیح از 150 تا سوال نمره کتبی میشه 306؟ درست میگم؟؟؟

خب کارولین جان گفتند با احتساب نمره منفی! ینی اگه 102 تا صحیح داری(صحیح خالص و پاسخ غلط نداری، یا مثلا 104تا صحیح داری با 6 تا غلط پس باید دوتا از صحیح هات کم کنی و تعداد صحیح هات بشن 102) بله نمره کتبی شما میشه 306.

دعوت به مصاحبه

سلام
ببینید دوستان امسال روال دعوت به مصاحبه با توجه به بخشنامه ای که در دفترچه آمده بود متفاوت است شاید بارها اشاره ای شد در پستهای متفاوت
از آنجا که صحبت از کسب حداقل 50 درصد نمره کتبی میانگین کل شرکت کنندگان رشته امتحانی و 30 درصد میانگین نمره کتبی کل شرکنندگان تمامی رشته ها!!
بنابراین امسال رتبه های بسیار نزدیک به هم رو به بالا بصورت دو برابر ظرفیت دعوت میشوند یعنی دیگه سیاهه لشکری نیست مثل سالهای قبل که الکی دعوت شوند به نوعی مصاحبه تاثیر گذارتر میشود در بین دعوت شدگان و این شانس رو میتوانند هریک از دعوت شدگان رزومه خوبی داشته باشند برای قبولی داشته باشند البته در حد یک احتمال ولی شواهد با این بخشنامه اینگونه است ! مثلاً رتبه یک کتبی در یک رشته نمرش اگر 330 باشه دیگه هر چی نزدیک رو به پایین هستند دعوت میشوند تا سقف دو برابر ظرفیت! مثلاً اگر مینگین بشه 250 دیگه 250 به پایین حذف میشوند جهت مصاحبه
البته مواردی که اشاره کردم حدس و گمان خودم است شاید صحیح نباشد!
پیروز باشید

سلام
ببینید دوستان امسال روال دعوت به مصاحبه با توجه به بخشنامه ای که در دفترچه آمده بود متفاوت است شاید بارها اشاره ای شد در پستهای متفاوت
از آنجا که صحبت از کسب حداقل 50 درصد نمره کتبی میانگین کل شرکت کنندگان رشته امتحانی و 30 درصد میانگین نمره کتبی کل شرکنندگان تمامی رشته ها!!
بنابراین امسال رتبه های بسیار نزدیک به هم رو به بالا بصورت دو برابر ظرفیت دعوت میشوند یعنی دیگه سیاهه لشکری نیست مثل سالهای قبل که الکی دعوت شوند به نوعی مصاحبه تاثیر گذارتر میشود در بین دعوت شدگان و این شانس رو میتوانند هریک از دعوت شدگان رزومه خوبی داشته باشند برای قبولی داشته باشند البته در حد یک احتمال ولی شواهد با این بخشنامه اینگونه است ! مثلاً رتبه یک کتبی در یک رشته نمرش اگر 330 باشه دیگه هر چی نزدیک رو به پایین هستند دعوت میشوند تا سقف دو برابر ظرفیت! مثلاً اگر مینگین بشه 250 دیگه 250 به پایین حذف میشوند جهت مصاحبه
البته مواردی که اشاره کردم حدس و گمان خودم است شاید صحیح نباشد!
پیروز باشید

توي دفترچه سال قبل ننوشته دوبرابر ظرفيت دعوت ميشن؟

توي دفترچه سال قبل ننوشته دوبرابر ظرفيت دعوت ميشن؟
میزان دعوت به مصاحبه اینکه دوبرابر است در دفترچه امسال هست ولی این تعداد دعوت به مصاحبه دو برابر مهم نیست مهم نمره کتبی مورد نیاز جهت دعوت به مصاحبه است!!حالا احتمالاً دو برابر بودن شامل نمره های نزدیک به هم رو شامل میشه که در محدوده میانگین مورد نظر سنجش است که توسط شرکت کنندگان کسب شده!البته همه این نمره مد نظر جهت مصاحبه بستگی به رنج نمرات کسب شده است نمیشه هم بر اساس سطح برگذاری نسبت به سالهای قبل مقایسه کرد شاید رتبه کتبی برتر پارسال 270 بوده تو ی رشته ولی امسال بشه 300 خوب این رنج رو تغییر میده نسبت به قبل!!!

30s2mars

New member
میزان دعوت به مصاحبه اینکه دوبرابر است در دفترچه امسال هست ولی این تعداد دعوت به مصاحبه دو برابر مهم نیست مهم نمره کتبی مورد نیاز جهت دعوت به مصاحبه است!!حالا احتمالاً دو برابر بودن شامل نمره های نزدیک به هم رو شامل میشه که در محدوده میانگین مورد نظر سنجش است که توسط شرکت کنندگان کسب شده!البته همه این نمره مد نظر جهت مصاحبه بستگی به رنج نمرات کسب شده است نمیشه هم بر اساس سطح برگذاری نسبت به سالهای قبل مقایسه کرد شاید رتبه کتبی برتر پارسال 270 بوده تو ی رشته ولی امسال بشه 300 خوب این رنج رو تغییر میده نسبت به قبل!!!

اینجور نیست که هر دو تا ملاک رو واسه مصاحبه تاثیر بدن. یا دو برابر دعوت میکنند یا از این قانون 30% استفاده می کنند. که به نظرم از این قانون 30% استفاده میشه. چون حتی پارسال هم ازین قانون استفاده کردند. پارسال توی دفترچه گفته بود دو برابر دعوت میکنن توی رشته ما که 16 نفر ظرفیت داشت به جای اینکه 32 نفر دعوت کنن 52 نفر دعوت کردند. حتی بیشتر از 3 برابر ظرفیت!!
حالا امسال قضیه فرق کرده آزمونمون خیلی سخت بود. حتی همین 16 نفر ظرفیت هم نمیتونند 30% نتیجه کل آزمون رو بدست بیارند. معلوم نیست میخان چیکار کنن.

بالا