آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی ( Ph.D ) سال تحصیلی 93-94

*hadis*

New member
سلام بچه ها.من بیوتکنولوژی امتحان دادم..بنظرم سوالات بهداشت هیچوقت سخت نیست و هیچوقت هم استاندارد نیست.فقط سعی میکنن جوری سوال بدن که متفاوت باشه حالا از هر شگردی استفاده میکنن..مثل درس اصلی ما یعنی سلولی مولکولی که حدود 10تا از سوالاش به هر درسی مربوط بود غیر از سلولی مولکولی..کسی میدونه باید چه نمره ای رو کسب کنیم تا به مصاحبه دعوت شیم؟

سلام بچه ها.من بیوتکنولوژی امتحان دادم..بنظرم سوالات بهداشت هیچوقت سخت نیست و هیچوقت هم استاندارد نیست.فقط سعی میکنن جوری سوال بدن که متفاوت باشه حالا از هر شگردی استفاده میکنن..مثل درس اصلی ما یعنی سلولی مولکولی که حدود 10تا از سوالاش به هر درسی مربوط بود غیر از سلولی مولکولی..کسی میدونه باید چه نمره ای رو کسب کنیم تا به مصاحبه دعوت شیم؟

سلام امسال مثل اینکه برای اولین بار این بند جهت معرفی به مصاحبه اضافه شده و کسی هم توجه نکرده به این بند ،معمولاً بچه ها کمتر دفترچه رو کامل میخونن!!منم بیو امتحان دادم این سطح آزمون کاملاً رقابت رو از بین برد و کسی که مطالعه نداشت با کسی که مطالعه داشت هیچ فرقی نمیکرد با این سوالای خاص که 360 درجه با سوالات سالهای قبل که دیده بودم فرق میکرد!اینطور که پیداست با این سوالات درصدهای اکثریت بهم نزدیک امیدوارم الکی مصاحبه دعوت نشیم بعد قبول نشیم لااقل کاش رتبه رو همین اول میگفتن نه اون آخر بعد نتیجه نهایی
اینم همون بند که گفتم
بر اساس مصوبه یکصدو بیست و دومین جلسه شوراي برنامه ریزي علوم پزشکی، از سال تحصیلی 93 به بعد
کسب حدنصاب 50 % میانگین کل نمرات شرکت کنندگان در آزمون کتبی هر رشته و کسب حداقل 30 % از نمره کل آزمون
رشته هاي علوم پزشکی با رعایت سایر شرایط و مقررات ( Ph.D) جهت ورود به مرحله مصاحبه آزمون دکتري تخصصی
الزامی است.

mehsad

New member
[COLOR="silver" گفت:
- - - Updated - - -[/COLOR]

سلام امسال مثل اینکه برای اولین بار این بند جهت معرفی به مصاحبه اضافه شده و کسی هم توجه نکرده به این بند ،معمولاً بچه ها کمتر دفترچه رو کامل میخونن!!منم بیو امتحان دادم این سطح آزمون کاملاً رقابت رو از بین برد و کسی که مطالعه نداشت با کسی که مطالعه داشت هیچ فرقی نمیکرد با این سوالای خاص که 360 درجه با سوالات سالهای قبل که دیده بودم فرق میکرد!اینطور که پیداست با این سوالات درصدهای اکثریت بهم نزدیک امیدوارم الکی مصاحبه دعوت نشیم بعد قبول نشیم لااقل کاش رتبه رو همین اول میگفتن نه اون آخر بعد نتیجه نهایی
اینم همون بند که گفتم
بر اساس مصوبه یکصدو بیست و دومین جلسه شوراي برنامه ریزي علوم پزشکی، از سال تحصیلی 93 به بعد
کسب حدنصاب 50 % میانگین کل نمرات شرکت کنندگان در آزمون کتبی هر رشته و کسب حداقل 30 % از نمره کل آزمون
رشته هاي علوم پزشکی با رعایت سایر شرایط و مقررات ( Ph.D) جهت ورود به مرحله مصاحبه آزمون دکتري تخصصی
الزامی است.

دوست عزیز ممنون از توجهتون. میشه واضح تر بگید بالاخره یعنی چی؟؟؟http://olumpezeshki.ir/images/icons/icon9.png

mehsad

New member
من بعد از تکملی شدن همه کارای پایان نامم شرو کردم به خوندن.یعنی مفید 2 ماه.البته این وسط 2 هفته ای لنگون لنگون خوندنم بخاطر یه سری کارایی که برام پیش اومد.فقط و فقط هم باکتی خوندم.بقیه درس ها فکر میکنم فقط ایمونو و یکم قار چ و انگل رو خوب زده باشم، اونم با اطلاعات قبلی .
کسای دیگه فقط باکتری شندیدم که دونفر میکن 65 زدن.دونفر 80 یکی هم 90 :-(

بهرحال توکل به خدا
آرام جان آروم باش... حالا تا پاسخنامه نیاد چیزی معلوم نیست!
ضمنا اونها از کجا درصداشونو اینقدر مطمئنن؟ مگه کلید ها جای دیگه منتظر شده؟ اگه اره چ رشته هایی؟
ضمنا در مورد شرط ورود به مصاحبه کسی چیزی میدونه؟
واقعا امسال غیر قابل پیش بینی بود سوالا...! اصلا نه رفرنس مشخص بود نه طراحا! حالا معلوم نیست هیات برد کیا باشن!!!!!

سارا110

New member
الزامی است.

سلام بچه ها دیگه یعنی 2 برابر 3 برابر نیست؟

aaram

New member
انصافا چقد خونده بوديد؟ بقيه درسا رو حساب نكرديد؟ همكلاسياتون چي؟

منکه گفتم چقدر خوندم..همکلاسی هام بیشترشون پارسال تهران قبول شدند.امسال یه چند نفرو میشناختم که حسابی میخوندن.. نه حساب نکردم بقیه درس هارو.

حالا دیگه چیکار کنیم توکل به خدا.منکه از استرس هیچکاری نمیتونم بکنم...

aaram

New member
آرام جان آروم باش... حالا تا پاسخنامه نیاد چیزی معلوم نیست!
ضمنا اونها از کجا درصداشونو اینقدر مطمئنن؟ مگه کلید ها جای دیگه منتظر شده؟ اگه اره چ رشته هایی؟
ضمنا در مورد شرط ورود به مصاحبه کسی چیزی میدونه؟
واقعا امسال غیر قابل پیش بینی بود سوالا...! اصلا نه رفرنس مشخص بود نه طراحا! حالا معلوم نیست هیات برد کیا باشن!!!!!

مرسی مهساد جان.انشالله همگی بچه های انجمن تهران قبول بشن.:riz304:
برای باکتری یه دکتر ک ش ف ی هست ایشون جوابارو عصر آزمون برای همه فرستاد...

aaram

New member
اینم همون بند که گفتم
الزامی است.

کسی که مطالعه نداشت با کسی که مطالعه داشت هیچ فرقی نمیکرد با این سوالای خاص که 360 درجه با سوالات سالهای قبل که دیده بودم فرق میکرد!اینطور که پیداست با این سوالات درصدهای اکثریت بهم نزدیک

کاملا با این حرفتون موافقم..من فکرر کردم فقط برای رشته ما اینجور بوده :sad:

- - - Updated - - -

*hadis*

New member
اینم همون بند که گفتم
الزامی است.

من اصلا متوجه نشدم این بند چی میگه!!! 50 درصد میانگین کل نمرات شرکت کنندگان یعنی چی؟

ببینید دوست عزیز این یعنی اگر میانگین نمره کتبی کل شرکت کنندگان رشتتون از 450 نمره کل کتبی(رشته ما 150 سوال داشت نتیجه نمره کامل کتبی میشه 450) بشه 250 در نتیجه فقط اونایی که 250 به بالا شدند دعوت به مصاحبه میشوند قطعاً با این کار حداقل یک عده الکی نمیان مصاحبه و شایدم هزینه الکی متحمل نشوند البته این میانگین خیلی بستگی به این داره که نمرات کتبی در چه محدوده ای برای هر رشته باشه اگر نزدیک و رو به بالا باشه که خیلی شرایط میلیمتری میشه در نهایت نمیشه متوجه شد دقیق آخه نمره ای اعلام نمیکنند تا آخر!البته شاید با توجه به این کار امسال زمان نتیجه اولیه، نمره و رتبه هارو اعلام کنند و واسه آخر نگذارند البته این یک حدس

البته اگر هم منظور 50 درصد میانگین کل از همون 450 نمره کامل باشه، میشه اونایی که 225 به بالا هستند دعوت میشوند!

shoeleh.

New member
اگه کسی منابع ایمنی شناسی پزشکی تربیت مدرس رو داره لطفا راهنمایی کنه. ممنون

mahsa.

New member
مهسا جان من که اصلا جامعه نخونده بودم اما اشتباه کردم شانسی زیاد زدم نمیدونی چند نفر امسال شرکت کردن؟

نه والا نمیدونم
60نفر تو تبریز بودن
وای شیطون من 12 جامعه زدم 9تاش شانسی 3تاش حتمی.

aaram

New member
سلام بچه ها.امیدوارم که همگی موفق بوده باشین

یه سوال... اگر ضریب درس اصلی 6 باشه و درس های دیگه 1، تعیین کننده اصلی قبولی درس با ضریب 6 هست ؟ یا اینکه تعداد کل درست های دفترچه آزمون ملاکه؟ من فکر میکردم درس اصل مهم باشه اما شنیدم که میگن تعداد کل جواب های درست دفترچه منهای غلط ها تعیین کنننده است..

TUMS

Well-known member

کلید اومد
چقدر پاسخنامه غلط داشت !!!!!!!!
درس اصلی تعیین کننده هست چون تعداد سوالاتش بیشتره پس مسلمآ درصد درس اصلی ت بالاتر باشه ینی تعداد سوال بیشتری زدی
ولی تعداد سوالات صحیح مد نظر هست
بچه های ایمنی چکار کردین ؟
ارشد90؟

arshade90

New member

کلید اومد
چقدر پاسخنامه غلط داشت !!!!!!!!
درس اصلی تعیین کننده هست چون تعداد سوالاتش بیشتره پس مسلمآ درصد درس اصلی ت بالاتر باشه ینی تعداد سوال بیشتری زدی
ولی تعداد سوالات صحیح مد نظر هست
بچه های ایمنی چکار کردین ؟
ارشد90؟

سلام. اره خیلی اشتباه داره ایمونو جان
خودم که ایمونو رو درصد گرفته بودم 75% ولی الان 60 شدم.
وقت داری سوالات رو چک کنیم؟
خودت چه کردی؟

بالا