آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی ( Ph.D ) سال تحصیلی 93-94

sadra.s

New member
بچه ها این جریان معدل چیه؟ آخه اونجا هیچ سوالی ازم دربارش نپرسیدن!! تنها جایی که معدل ترمهای قبل از پایان نامم قید شده بود توی فایل ثبت نام کنکور بود. تنها نمره ای که ازم پرسیدن زبانم بود که بلافاصله بهم متن زبان رو دادن که ترجمه کنم :smiliess (12):
در ضمن هیچ جا هم قید نشده که ما مجردیم یا خیر؟! چون اصلأ کپی صفحات شناسنامه در کار نبود!! :1dco2x0p1lilzhfpg1t
اونقدر این مدت درصدای جور واجور از دور و بر شنیدم که پاک رو حیمو واسه قبولی از دست دادم. هرچند که مصاحبه نسبتأ خوبی داشتم. اما این میانگینای عجیب و غریب ذهنمو بهم ریخته...
کاش نتایج زودتر بیاد..
:smiliess (2):

از من سابقه کارو پرسیدند.رئیس بورد که دقیقا کنار دستم نشسته بود و فقط در کل مصاحبه داشت یه چیزایی روی کاغذ مینوشت و در حین نوشتن ازم سوالات علمی هم میپرسید،بعد از اینکه یکی از اساتید بورد ازم پرسید سابقه کار داری و من گفتم 5 سال ، رئیس بورد که سرش پایین بود گفت مگه چند سالته گفتم 29، بعدش بلافاصله همونجور که سرش پایین بود و مینوشت پرسید : گفتی مجردی؟ گفتم بله.و بعد پرسید نمره زبانت چند بود و وقتی نمرمو گفتم بلافاصله متن زبانو بهم دادند.نمیدونم چطور بوده؟؟؟؟؟

negar62

New member
از من سابقه کارو پرسیدند.رئیس بورد که دقیقا کنار دستم نشسته بود و فقط در کل مصاحبه داشت یه چیزایی روی کاغذ مینوشت و در حین نوشتن ازم سوالات علمی هم میپرسید،بعد از اینکه یکی از اساتید بورد ازم پرسید سابقه کار داری و من گفتم 5 سال ، رئیس بورد که سرش پایین بود گفت مگه چند سالته گفتم 29، بعدش بلافاصله همونجور که سرش پایین بود و مینوشت پرسید : گفتی مجردی؟ گفتم بله.و بعد پرسید نمره زبانت چند بود و وقتی نمرمو گفتم بلافاصله متن زبانو بهم دادند.نمیدونم چطور بوده؟؟؟؟؟

از منم همش تکنیک و پایان نامه پرسیدن. سوال مولکولی هم دوتا پرسیدن. سابقه کاری من داخل clear book بود. چیزی نپرسیدن. سابقه تحصیلی هم اولش پرسیدن که رشته های قبلیم چی بوده و کجا خوندم. آخرشم اینکه تو که ژنتیکی دلیل انتخاب پزشکی مولکولی چی بود! منم با اطمینان 100% جوابشونو دادم :tonguesmiley:

rozeabi

New member
اینکه سنجش معدل و زبان رو بررسی می کنه تا چه حد موثقه؟ اگه اینطوری باشه که خیلی خوبه. لاقل بخشی از نمره از روی حساب و کتاب داده میشه. منم با مهساد موافقم که سنجش بهتره همه چیز رو بررسی کنه. مصاحبه اصلا قاعده مند نیست که این هم بر می گرده به اینکه ما اصولا عادت داریم همه چیز رو ساده کنیم. در مورد مقاله می تونن راحت یه بارم بندی بذارن. نه اینکه یکی که یه علمی پژوهشی داره نمره ی مقاله رو به اندازه ی کسی که چند تا مقاله داره بگیره. در مورد این تقلبهایی هم که خود دانشجوها می کنن و اسم همدیگه رو تو مقاله شون می نویسن می تونن راحت یه قانونی بذارن که مقالاتی رو که مصاحبه شونده نویسنده ی چهارم به بعده اصلا جز سی وی حساب نکنند. در مورد تدریس هم به همین شیوه یکی که 10 ساعت درس داده نباید به اندازه ی کسی که چند ترم درس داده نمره بگیره.
حالا ممکنه بعضی ایراد بگیرند که اینطوری شانس اونایی که سنشون کمه یا هنوز دانشجو هستن پایین میاد که البته به نظرم این بی عدالتی نیست. کسی که چند سال بعد از دفاع کار پژوهشی و تدریس کرده به هر حال زحمت کشیده برای سی ویش و اخلاقا و عقلا مستحق تر از یه آدمیه که سابقه ی چندانی نداره. خود من هم هنوز یه سال نشده دفاع کردم و سی ویم ضعیفه اما معتقدم اگه دولت واقعا دنبال پیشرفت و رشد علمی هست باید این جریان دکترا رو خیلی جدی بگیره.

از منم همش تکنیک و پایان نامه پرسیدن. سوال مولکولی هم دوتا پرسیدن. سابقه کاری من داخل clear book بود. چیزی نپرسیدن. سابقه تحصیلی هم اولش پرسیدن که رشته های قبلیم چی بوده و کجا خوندم. آخرشم اینکه تو که ژنتیکی دلیل انتخاب پزشکی مولکولی چی بود! منم با اطمینان 100% جوابشونو دادم :tonguesmiley:
این برای من هم سوال شد؟!!

varia

Well-known member
اینکه سنجش معدل و زبان رو بررسی می کنه تا چه حد موثقه؟ اگه اینطوری باشه که خیلی خوبه. لاقل بخشی از نمره از روی حساب و کتاب داده میشه. منم با مهساد موافقم که سنجش بهتره همه چیز رو بررسی کنه. مصاحبه اصلا قاعده مند نیست که این هم بر می گرده به اینکه ما اصولا عادت داریم همه چیز رو ساده کنیم. در مورد مقاله می تونن راحت یه بارم بندی بذارن. نه اینکه یکی که یه علمی پژوهشی داره نمره ی مقاله رو به اندازه ی کسی که چند تا مقاله داره بگیره. در مورد این تقلبهایی هم که خود دانشجوها می کنن و اسم همدیگه رو تو مقاله شون می نویسن می تونن راحت یه قانونی بذارن که مقالاتی رو که مصاحبه شونده نویسنده ی چهارم به بعده اصلا جز سی وی حساب نکنند. در مورد تدریس هم به همین شیوه یکی که 10 ساعت درس داده نباید به اندازه ی کسی که چند ترم درس داده نمره بگیره.
حالا ممکنه بعضی ایراد بگیرند که اینطوری شانس اونایی که سنشون کمه یا هنوز دانشجو هستن پایین میاد که البته به نظرم این بی عدالتی نیست. کسی که چند سال بعد از دفاع کار پژوهشی و تدریس کرده به هر حال زحمت کشیده برای سی ویش و اخلاقا و عقلا مستحق تر از یه آدمیه که سابقه ی چندانی نداره. خود من هم هنوز یه سال نشده دفاع کردم و سی ویم ضعیفه اما معتقدم اگه دولت واقعا دنبال پیشرفت و رشد علمی هست باید این جریان دکترا رو خیلی جدی بگیره.

رزآبی عزیز بنظرم سن هم یه امتیاز مثبت باید داشته باشه! فرد 38 ساله فارغ دکتری عملا نمیتونه بازده یک فارغ 30 ساله رو داشته باشه!(توهینی به دوستان نمیکنم و فقط نظرمو میگم). در مورد رزومه هم که کلا صد افسوس ماها عادت کردیم به میانبر زدن! رزومه جعلی جمع کردن که سخت نیست ولی فکر کنم بیش از نصف اونهایی که اومده بودن مصاحبه رزومشون جعلی بود! آخه فردی که فرق RT PCR رو با realtime PCR نمیدونه سابقه کار در آز مولکولی و تدریس آورده بود! یا طرف یه مقاله نداشت سه تا همکاری طرح آورده بود! یا مقاله در کنگره نداره سابمیت از ژورنال آمریکایی آورده! خب ماها خودمونیم که میخوایم همه چیرو بنفع خودمون دور بزنیم! منکه حقیقتا دلم نمیاد اونایی که اومده بودن مصاحبه و اونجا دیدم یکیشون ناراحت بشه بخاطر قبول نشدن ولی حقیقت اینه که مشکل بیشترش از ماهاست! اگه اینطور فکر کنیم که همه چیز توسط سنجش و رایانه ای انجام بشه خوبه، بازم اشتباه هست چون این سیستم هم مشکل خواهد داشت(نمیتونه توانایی های افراد رو بسنجه و خیلی از مدارک رو ارزیابی کنه).

TUMS

Well-known member
اما معتقدم اگه دولت واقعا دنبال پیشرفت و رشد علمی هست باید این جریان دکترا رو خیلی جدی بگیره.

اینو خوب اومدی خخخخ
البته عرض کنم دولت به فکر رشد و پیشرفت نیست و اگرم باشه
دکترا به رشد و پیشرفت کمک نمیکنه .... (البته در کشور عزیزمان ایران)
الانش دکترا ارزش نداره خدا ب خیر کنه 5 سال دیگه !

آخرین ویرایش:

shino

New member
خیلی برای خودمون متاسفم که در نهایت به موجوداتی تبدیل میشیم که باید زدوبند داشته باشیم تا خودمونو بکشیم بالا. درست بر خلاف عقیده ای که الان داریم

negar62

New member
این برای من هم سوال شد؟!!

من به دلایلی دیگه تمایل نداشتم ژنتیک پزشکی شرکت کنم برخلاف تصور اساتیدم و علاقه قبلی خودم... بعد از 11 سال تجربه کاری آزمایشگاهی،نزدیکترین رشته به ژنتیک انسانی، به نظرم پزشکی مولکولی بود. البته بعد از 6 ماه مشورت با چندنفر از اساتید بزرگوارم توی مشهد و یزد و تهران،به این نتیجه رسیدم که فیلد مورد علاقم رو راحتتر می تونم توی این رشته پیدا کنم. همینو بهشون گفتم و کلی هم تشویقم کردن! :4d564ad6: هرچند که این روزها کسی به علاقه کمتر بها میده اما این نظر من بود.
فقط یه چیزی میدونم، اونم اینه که این انجمن مجموعه جالبی از دوستانی هست که همه با یک امید و انگیزه بالایی اینجا میان و احساساتشونو به اشتراک میذارن. من از اواخر دوره لیسیانسم توی این انجمن هستم. از استرس های کنکور ارشد 91 با یه عده از بچه ها بودم تا الان...
واقعأ دیگه الان نمیدونم چی پیش میاد، فقط امیدوارم هرکی اینجا هست و تلاش کرده نتیجه زحماتشو ببینه

rozeabi

New member
رزآبی عزیز بنظرم سن هم یه امتیاز مثبت باید داشته باشه! فرد 38 ساله فارغ دکتری عملا نمیتونه بازده یک فارغ 30 ساله رو داشته باشه!(توهینی به دوستان نمیکنم و فقط نظرمو میگم). در مورد رزومه هم که کلا صد افسوس ماها عادت کردیم به میانبر زدن! رزومه جعلی جمع کردن که سخت نیست ولی فکر کنم بیش از نصف اونهایی که اومده بودن مصاحبه رزومشون جعلی بود! آخه فردی که فرق RT PCR رو با realtime PCR نمیدونه سابقه کار در آز مولکولی و تدریس آورده بود! یا طرف یه مقاله نداشت سه تا همکاری طرح آورده بود! یا مقاله در کنگره نداره سابمیت از ژورنال آمریکایی آورده! خب ماها خودمونیم که میخوایم همه چیرو بنفع خودمون دور بزنیم! منکه حقیقتا دلم نمیاد اونایی که اومده بودن مصاحبه و اونجا دیدم یکیشون ناراحت بشه بخاطر قبول نشدن ولی حقیقت اینه که مشکل بیشترش از ماهاست! اگه اینطور فکر کنیم که همه چیز توسط سنجش و رایانه ای انجام بشه خوبه، بازم اشتباه هست چون این سیستم هم مشکل خواهد داشت(نمیتونه توانایی های افراد رو بسنجه و خیلی از مدارک رو ارزیابی کنه).
گلچین جان معمولا دوره ی ارشد در سن 26-27 سالگی تموم میشه و کسی هم که سه چهار سال بعدش کار تحقیق یا تدریس بکنه نهایتا میشه 30-31 ساله. گذشته از این سن امتیاز مثبت خودش رو داره (طبق اون آیتمهایی که دوستان گفتن). منظور من این بود که روی نمره ها باید نظارت (از طرف سنجش) و حساب کتاب باشه وگرنه قدرت بیان هم امتیاز خودش رو داره که فقط اساتید می تونن ارزشیابی کنند.
باهات هم موافقم که در این مورد بیشتر مشکلات به فضای دانشگاهی بر میگرده تا بقیه ی سازمانها...
ینو خوب اومدی خخخخ
البته عرض کنم دولت به فکر رشد و پیشرفت نیست و اگرم باشه
دکترا به رشد و پیشرفت کمک نمیکنه .... (البته در کشور عزیزمان ایران)
الانش دکترا ارزش نداره خدا ب خیر کنه 5 سال دیگه !
چطور کمک نمی کنه وقتی دکترها در نهایت کارهای تحقیق و تدریس و مدیریت رو عهده دار میشن

آخرین ویرایش:

biotec1393

New member
سلام دوستان .اینجا کسی هست که امسال ژنتیک پزشکی شرکت کرده باشه؟
منتظر پاسختون هستم.

nono

New member
بچه ها این جریان معدل چیه؟ آخه اونجا هیچ سوالی ازم دربارش نپرسیدن!! تنها جایی که معدل ترمهای قبل از پایان نامم قید شده بود توی فایل ثبت نام کنکور بود. تنها نمره ای که ازم پرسیدن زبانم بود که بلافاصله بهم متن زبان رو دادن که ترجمه کنم :smiliess (12):
در ضمن هیچ جا هم قید نشده که ما مجردیم یا خیر؟! چون اصلأ کپی صفحات شناسنامه در کار نبود!! :1dco2x0p1lilzhfpg1t
اونقدر این مدت درصدای جور واجور از دور و بر شنیدم که پاک رو حیمو واسه قبولی از دست دادم. هرچند که مصاحبه نسبتأ خوبی داشتم. اما این میانگینای عجیب و غریب ذهنمو بهم ریخته...
کاش نتایج زودتر بیاد..
:smiliess (2):

اگه توجه کرده باشی تو فرم ثبت نام یک گزینش اینه که وضعیت تاهل پس سازمان سنجش میدونه کی متاهله و کی مجرده

TUMS

Well-known member
چطور کمک نمی کنه وقتی دکترها در نهایت کارهای تحقیق و تدریس و مدیریت رو عهده دار میشن

کدوم کار تحقیقاتی انجام دادیم که نتیجه داشته؟ و دردی را دوا کرده؟
این همه تحقیقات چه کمکی کرده به کشور با ذکر مثال (یک نمره) خخخخخ
ولی امیدوارم بهتر بشه این شرایط با سرکار اومدن بچه های دکترای 93 خخخخ

papilary

New member
سلام دوستان خسته نباشید . جدیدا به دانشگاه ها بخشنامه دادن که کنکور ارشد حذف خواهد شد و ظرفیت دکتری محدود به دو دانشگاه خواهد شد . آیا کسی از صحت و سوق این بخشنامه اطلاعی داره ممنون میشم جوابمو بدین

shino

New member
سلام دوستان خسته نباشید . جدیدا به دانشگاه ها بخشنامه دادن که کنکور ارشد حذف خواهد شد و ظرفیت دکتری محدود به دو دانشگاه خواهد شد . آیا کسی از صحت و سوق این بخشنامه اطلاعی داره ممنون میشم جوابمو بدین

ینی شایعه پراکنی در حد المپیک

shino

New member
خبر جدید گرفتم از نمره مصاحبه
چهارشنبه با رئیس بوردمون به همراه یکی از دوستام حرف زدیم - ازش پرسید دکتر مصاحبم چطور بود؟ گفت از 26 نمره 13.5 گرفتی
گفت مگه از 30 نمره نبود؟ دکتر گفت 4 نمرش دست خود سنجشه!!
این دوستم 2 تا سابمیت داشت- یه تدریس- دو تا شرکت در کارگاه- زبانشم خوب خونده تقریبا و همه سوالاتم جواب داده
13.5 ضربدر 5 اگه بکنی میشه 67.5 بدون احتساب نمره سنجش از مصاحبه گرفته

آخرین ویرایش:

mohsenhsm

New member
پس کی نتایج میاد
؟؟
بابا خسته شدیم
این هفده دی که گفتید شایعه بود؟؟

mehsad

New member
خبر جدید گرفتم از نمره مصاحبه
چهارشنبه با رئیس بوردمون به همراه یکی از دوستام حرف زدیم - ازش پرسید دکتر مصاحبم چطور بود؟ گفت از 26 نمره 13.5 گرفتی
گفت مگه از 30 نمره نبود؟ دکتر گفت 4 نمرش دست خود سنجشه!!
این دوستم 2 تا سابمیت داشت- یه تدریس- دو تا شرکت در کارگاه- زبانشم خوب خونده تقریبا و همه سوالاتم جواب داده
13.5 ضربدر 5 اگه بکنی میشه 67.5 بدون احتساب نمره سنجش از مصاحبه گرفته

شینو فقط 4 نمره دست سنجشه؟ :thumbsdownsmileyani
پس اینهمه رو سی دی بریزینو اینا کشکه؟ معدل و نمره زبانو که تو مدارک ثبت نام ارسال کرده بودیم! نیازی به جمع اوری اینهمه مدرک رو سی دی نبود! اگه قراره بررسی نشه واسه چی میخوان؟!:sadsmiley:
خو شاید یکی مقاله الکی تقلبی اورده باشه! یا باند بازی باشه تیک امتیازو بگیره!
کی اونا رو بررسی میکنه؟ من میگم نمیرسن اینهمه مدرکو بررسی کنن و صحتشو تاییدکنن! اینا همین جوری از زیر کار در میرن دیگه چه برسه که به عهدشونم نباشه!
یعنی خیلی بده واقعا!:14:

- - - Updated - - -

پس کی نتایج میاد
؟؟
بابا خسته شدیم
این هفده دی که گفتید شایعه بود؟؟

من نمیدونم این 17 دی اصلا از کجا اومد! هیچکسم منبعی چه موثق و چه ناموثق واسش اعلام نکرد!

آخرین ویرایش:
بالا