نظرات شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی اردیبهشت 94

unholy-001

New member
خب من انینجر نخوندم که توضیح بدم در موردش.
فعلا شما 10-12 روز وقت بذارید قسمت اول احسانی رو بخونید. تست های هر فصل رو جدا بزنید. یه ارزیابی از خودتون داشته باشید.
اگه کافی نبود، از شهریور کتاب دیگه ای رو شروع کنید.
2 سال هم که وقت دارید. نگران نباشید :)
ممنون دوست گلم بابت راهنماییاتون

sepide.s

New member
سلام دوستان.مگه نگفتن مهلت ویرایش انتخاب رشته تا 22 ام هست.من همچنان می بینم که فایل انتخاب رشته بازه.یعنی من که امروز 23 ام دوباره ویرایش انجام دادم این صحیحه؟؟

gognussss

New member
فک کنم تا زمان اعلام نتایج نهایی اون لینک فعال بمونه خخخخ

genetic_n

New member
خیلی ممنون که همه ی سوالارو جواب میدین .یه سوال دیگه هم داشتم:riz277:راجع به روش خوندن امریه .خط به خطشو باید بلد باشیم یا جاهای مهمش کافیه؟یعنی مثلا همه ژنها وشماره ی کروموزوماشو نو یاعلائم بیماریهارو باید بدونیم؟شماچطورخوندیت؟بازم ممنون
خواهش میکنم,بنظرم بهتره تا اونجا که میتونین خط به خطشو بخونین,اما بعضی چیزاشو واقعا نمیشه حفظ کرد مثل ژنای موثر در دیابت فصل ۱۵ که باید مهماشو بلد باشین یا حداقل بخونید که به چشمتون اشنا بیاد,ولی خب حساب کتابی نداره سوال دادنشون,مثلا من فک میکردم سرطان علایم بالینیش مهم نیس ولی امسال همون سوال بود,با توجه به اینکه یه سوال میتونه سرنوشت ساز باشه بهتره جایی از قلم نیفته,از پاورقی,جدول و هیچ شکلی نگذرید,همش میتونه سوال باشه,کنکورای گذشته رو جواب بدین دستتون میاد تا حدودی

z.bio

New member
z.bio عزیز شما هم اونطور که ذکر کردین بیوشیمیتون ضعیف بوده و از لنینجر استفاده کردین.منم پایم خیلی حیلی ضعبفه از طرفی 2 سال فرصت دارم خوندن لنینجرو پیشنهاد میدین؟؟؟درسته که بیوشیمی ضریب 1 داره اما خوب فکر کنم خوندن خوب بیوشیمی تو درک سایر دروس هم بهم کمک کنه دیگه درسته؟؟؟زیاد در قید و بند ضرایب نیستم میخوام خوب مطالب رو درک کنم.
ممنون میشم از راهنماییتون.

دوست عزیزم شما شرایطتون با بقیه فرق داره شما دو سال وقت دارید. اگر از الان واقعا بخونید درصدای شما یه رکورد جدید میشه تو ژنتیک پس نگران پایه ضعیف نباشید. برای سلولی به هیچ عنوان از لودیش غافل نشید واقعا کتاب شیرین و خوبیه. بخونید یاد بگیرید و خلاصه بردارید برای سال بعد.
درمورد بیوشیمی پیشنهاد من اینه که برید یه نگاهی به ضروریات و احسانی بندازین نه اینکه هزینه کنین هااااو از دوستی کتابخونه ای..... یه فصل و از هردو انتخاب کنین ببینین نوشتار کدوم براتون راحتتره. البته ترجیح من احسانی هست اما این به خودتون بستگی داره.
یه فصل و بخونین یه نگاهی به تستا بندازین اگر راحت میفهمین که چه بهتر همینکه بتونید 60-70 بزنید کافیه. درصدای امسال و که دیدید. تعیین کننده ژنتیک هست. اما اگر به گفته خودتون صفر صفر هستین و از طرفی 2 سال وقت دارین و میخواین یاد بگیری برین سراغ لنینجر از لودیش هم شیرینتر هست. به شرطیکه تنبلی نکنید و خوندنش به سال دوم نرسه. چون کتاب آموزشیه نه کنکوری. برای یادگیری بهتره. منکه لذت بردم از خوندش اما میگم بیشتر آموزشیه. حالا اگر مطالب زیاد نمیخواید بهتره با یه کتاب خلاصه مقایسه کنید که بدونید از کجا رد شید و کجارو بیشتر بخونید.
درمورد شرایط و پایه ام هیچ نگران نباشید با توکل به خدا و امید شروع کنید حتما موفق میشید من انقد دغدغه و مشکل داشتم که به زور درس میخوندم یادمه سر درس مشکلات یادم میوفتاد بعد به خودم میگفتم الان فقط درس به خودم قول میدادم شب قبل خواب به اونا فک کنم اما الان دنبال خرید وسایل واسه دانشگاهم. پس یادتون باشه هدفتون و انقد بزرگ کنید که این چیزای ساده نتونه جلوتونو بگیره. مهم شما و هدفتون هستین. پایه ضعیف فقط یه شوخیه واسه دور کردن هدف شما.
براتون آرزوی موفقیت دارم دوست عزیز

unholy-001

New member
دوست عزیزم شما شرایطتون با بقیه فرق داره شما دو سال وقت دارید. اگر از الان واقعا بخونید درصدای شما یه رکورد جدید میشه تو ژنتیک پس نگران پایه ضعیف نباشید. برای سلولی به هیچ عنوان از لودیش غافل نشید واقعا کتاب شیرین و خوبیه. بخونید یاد بگیرید و خلاصه بردارید برای سال بعد.
درمورد بیوشیمی پیشنهاد من اینه که برید یه نگاهی به ضروریات و احسانی بندازین نه اینکه هزینه کنین هااااو از دوستی کتابخونه ای..... یه فصل و از هردو انتخاب کنین ببینین نوشتار کدوم براتون راحتتره. البته ترجیح من احسانی هست اما این به خودتون بستگی داره.
یه فصل و بخونین یه نگاهی به تستا بندازین اگر راحت میفهمین که چه بهتر همینکه بتونید 60-70 بزنید کافیه. درصدای امسال و که دیدید. تعیین کننده ژنتیک هست. اما اگر به گفته خودتون صفر صفر هستین و از طرفی 2 سال وقت دارین و میخواین یاد بگیری برین سراغ لنینجر از لودیش هم شیرینتر هست. به شرطیکه تنبلی نکنید و خوندنش به سال دوم نرسه. چون کتاب آموزشیه نه کنکوری. برای یادگیری بهتره. منکه لذت بردم از خوندش اما میگم بیشتر آموزشیه. حالا اگر مطالب زیاد نمیخواید بهتره با یه کتاب خلاصه مقایسه کنید که بدونید از کجا رد شید و کجارو بیشتر بخونید.
درمورد شرایط و پایه ام هیچ نگران نباشید با توکل به خدا و امید شروع کنید حتما موفق میشید من انقد دغدغه و مشکل داشتم که به زور درس میخوندم یادمه سر درس مشکلات یادم میوفتاد بعد به خودم میگفتم الان فقط درس به خودم قول میدادم شب قبل خواب به اونا فک کنم اما الان دنبال خرید وسایل واسه دانشگاهم. پس یادتون باشه هدفتون و انقد بزرگ کنید که این چیزای ساده نتونه جلوتونو بگیره. مهم شما و هدفتون هستین. پایه ضعیف فقط یه شوخیه واسه دور کردن هدف شما.
براتون آرزوی موفقیت دارم دوست عزیز
سلام دوست گلم.قبلا از وقتی که گذاشتی و راهنمایی مفیدی که کردی خیلی خیلی ممنون.
در مورد زیست که با توجه به راهنمایی های دوستای عزیز به قطعیت رسیدم که لودیش بگیرم و شروع کنم و حتما هم خلاصه تهیه کنم کتاب تست و اینا هم که واجب الوجوبه و انشاا...در فرصت مناسب تهیه میکنم.
راستیتش در مورد بیوشیمی قبل از اینکه بیام اینجا و مشورت بگیرم تصمیم داشتم صرفا لنینجر بگیرم و با اون پیش برم و یک کتاب تست در کنارش اما بعد از مشورت با شما و نظراتی که دوستان دادن علی الخصوص نظر شما و rbc عزیز تصمیم گرفتم یک کتاب خلاصه تر تهیه کنم به همراه کتاب تست و با اون پیش برم چرا که لنیننجر خیلی مباحث گسترده تر و مفصل تری داره.از طرفی لنینجر دم دستم باشه که اگه موضوعی که از کتاب دیگه خوندم رو کاملا متوجه نشدم یا بخوام بهتر یاد بگیرم به لنینجر مراجعه کنم خیلی خوب میشه.پس تصمیم نهاییم در مورد بیوشیمی این شد:تهیه کتاب خلاصه تر از لنینجر به همراه تست و استفاده از لنینجر به عنوان منبعی برای رفع اشکال احتمالی.خدا کنه که تصمیم خوبی باشه.
بازم ممنونم بابت راهنماییتون.
راستی قبولیتون رو هم تبریک میگم به امید موفقیت شما در مراحل بالاتر.

agigesabz

New member
دانشگاه علوم پزشکی تهران توی دانشگاههای علوم پزشکی شماره یک هستش ولی در دانشگاه علوم بهزیستی بهترین و با افتخارترین استاد ژنتیک انسانی کشور یعنی
پرفسور نجم آبادی حضوردارن البته شاید خیلی از شما اسم ورسم دکتر دلویی را بیشتر شنیده باشید ولی دکتر نجم آبادی بهتر هستند یک دلیلش اینکه در سال 2011 یا همین حدود 50 ژن جدید کشف کردند که مقاله اش هم در nature چاپ شد.اگه دنبال علم روز دنیا ژنتیک و یاد گیری دقیق هستین بهزیستی راانتخاب کنین .

- - - Updated - - -

امیر.k

New member
دانشگاه علوم پزشکی تهران توی دانشگاههای علوم پزشکی شماره یک هستش ولی در دانشگاه علوم بهزیستی بهترین و با افتخارترین استاد ژنتیک انسانی کشور یعنی
پرفسور نجم آبادی حضوردارن البته شاید خیلی از شما اسم ورسم دکتر دلویی را بیشتر شنیده باشید ولی دکتر نجم آبادی بهتر هستند یک دلیلش اینکه در سال 2011 یا همین حدود 50 ژن جدید کشف کردند که مقاله اش هم در nature چاپ شد.اگه دنبال علم روز دنیا ژنتیک و یاد گیری دقیق هستین بهزیستی راانتخاب کنین .

- - - Updated - - -
در مقابل تهران هم مزیتی داره؟

sepide.s

New member
سلام دوستان.همچنان این لینک انتخاب رشته بازه!!!! به نظر شما ژنتیک پزشکی راه دور بهتره یا بیوشیمی بالینی راه نزدیک؟ کدومش بیشتر ارزش داره.توروخدا تااین لینکه غیرفعال نشده یکی بیاد منو راهنمایی کنه.درسته من علاقه م به ژنتیک بیشتره.ولی من ژنتیک راه دور و دانشگاه سطح پایین قبول میشم.اما رتبه بیوشیمی م هم خوب شده و میتونم دانشگاه بهتر قبول شم و راه نزدیک.شما جای من بودین چیکار میکردین؟؟

Fatimaaa

New member
جواب سریع میخوام تا امشب. امری که من دارم برا یوسفیان هست باید برم برا دلویی رو بگیرم یا ضروری نیس یکیه؟؟

mahnam

New member
جواب سریع میخوام تا امشب. امری که من دارم برا یوسفیان هست باید برم برا دلویی رو بگیرم یا ضروری نیس یکیه؟؟

فاطیما جان ، ضروری نیست که هیچ، ترجمه ی یوسفیان خیلی بهترم هست
دوستانی ک تو انجمن واسه دکترا خوندن و پذیرفته شدنم از ترجمه ی یوسفیان استفاده کردن و تاکیدشون رو همین ترجمه بود پس الکی هزینه نکن
:rose:

mahnam

New member
سلام دوستان.همچنان این لینک انتخاب رشته بازه!!!! به نظر شما ژنتیک پزشکی راه دور بهتره یا بیوشیمی بالینی راه نزدیک؟ کدومش بیشتر ارزش داره.توروخدا تااین لینکه غیرفعال نشده یکی بیاد منو راهنمایی کنه.درسته من علاقه م به ژنتیک بیشتره.ولی من ژنتیک راه دور و دانشگاه سطح پایین قبول میشم.اما رتبه بیوشیمی م هم خوب شده و میتونم دانشگاه بهتر قبول شم و راه نزدیک.شما جای من بودین چیکار میکردین؟؟

سلام سپیده جان
جز خودت کسی نمی تونه کمکت کنه واقعا
ضمن اینکه راه دور و نزدیک هم خیلی مهم نیست به قول خودت ک تصحیح کردی تو حرفای پایین ترت سطح دانشگاس ک مهمه
یه جایی آدم میره دنبال علاقه اش ، حتی اگه دانشگات خیلی سطح بالا نباشه خودت با پایان نامه ات به کارت اعتبار میدی
اما یه جایی سطح دانشگاه برات مهمه خب مسلما بیوشیمی رو انتخاب می کنی
خودت بسنج ک اگه بیوشیمی بخونی در آینده قصدت چی خواهد بود ؟؟ می خوای تو همین رشته ادامه تحصیل بدی ؟ اگه آره خب برو بیوشیمی اما اگه قصدت ژنتیکه قضیه فرق داره
شایدم قصدت دیگه ادامه تحصیل تو ایران نیست
خیلی چیزارو باید بسنجی و بیان کنی تا بشه کمکت کرد
اگه دوس داری خصوصی بگو با هم صحبت کنیم :rose:

Fatimaaa

New member
فاطیما جان ، ضروری نیست که هیچ، ترجمه ی یوسفیان خیلی بهترم هست
دوستانی ک تو انجمن واسه دکترا خوندن و پذیرفته شدنم از ترجمه ی یوسفیان استفاده کردن و تاکیدشون رو همین ترجمه بود پس الکی هزینه نکن
:rose:

ممنونممممم

unholy-001

New member
سلام به همه دوستان
ببخشید بچه ها میشه راهنماییم کنید که کتاب تست واسه ژنتیک و سلولی چی خوبه؟؟؟
تاپیکای دیگه رو که خوندم تقریبا واسه ژنتیک نجات مهدیه و واسه سلولی عبادی رو پیشنهاد دادن،همینا خوبه؟؟پاسخ تشریحی داره؟؟
کلا بهترین تست موجود واسه این دو درس چیه ممنون میشم راهنماییم کنید

بالا