نظرات شرکت کنندگان ارشد 94 بیوتکنولوژی پزشکی

hamoon

New member
سایت خ نوشته:
براساس منابع غير رسمي و گفته هاي دانشجويان ديده شده كه اگر شخصي دانشگاه هاي راه هاي دور را در انتخاب هاي اول
خود قرار دهد احتمال قبوليش بيشتر ميشود . اين مطلب را نه ميتوان تاييد كرد و نه تكذيب كرد.

کسی هست که از صحت و سقم این قضیه خبر داشته باشه؟

A2biotech

New member
دوستان یه سوال...
تربیت مدرس از دانشگاهای وزارت بهداشت هستش؟؟
یا فقط برا پذیرش از آزمون بهداشت استفاده میکنه؟

226

New member
دوستان یه سوال...
تربیت مدرس از دانشگاهای وزارت بهداشت هستش؟؟
یا فقط برا پذیرش از آزمون بهداشت استفاده میکنه؟

دوست گرامی دانشگاه تحصیلات تکمیلی تربیت مدرس وابسته و تحت نظارت وزارت علوم هست و تنها در چند سال گذشته آزمون مربوط به علوم پایه پزشکی آن ضمیمه آزمون وزارت بهداشت شد ضمن اینکه در صورت پذیرش دانشجو طرفیت تربیت مدرس توسط وزارت بهداشت اعلام میشه.
علی رغم این موضوع ذکر 2 نکته حایز اهمیت هست :
1- مدرک تربیت مدرس تحت عنوان وزارت علوم تحقیقات و فناوری صادر میشه و نه وزارت بهداشت !!!
2- برای رشته بیوتکنولوژی پزشکی از 2 سال گذشته دیگه ارشد بیوتک پذیرش نداره و تا جایی که من اطلاع دارم قصد اینکار رو هم نداره مگه اینکه امسال تصمیم جدیدی اتخاذ شه.

226

New member
سایت خ نوشته:
براساس منابع غير رسمي و گفته هاي دانشجويان ديده شده كه اگر شخصي دانشگاه هاي راه هاي دور را در انتخاب هاي اول
خود قرار دهد احتمال قبوليش بيشتر ميشود . اين مطلب را نه ميتوان تاييد كرد و نه تكذيب كرد.

کسی هست که از صحت و سقم این قضیه خبر داشته باشه؟

دوست عزیز فکر کنم این از بدیهیات باشه که شما وقتی طالب جاهای دورافتاده هستی چون گرایش کمتر به اونجاها وجود داره طبعا پذیرش با نمره پایین برای اونجاها راحت تره ولی اینکه اگر اونجاهای دور افتاده رو شما اولین انتخاب بزنی قبولی لزوما درست نیست.
چون سیستم پذیرش دانشجو بر اساس رتبه هست . یعنی ابتدا انتخاب اول رتبه 1 تا به پایین . اگر انتخاب شما قبلا به وسیله رتبه های بالاتر انتخاب و پر نشده باشه اونوقت شما در اون انتخاب خودتون پذیرش میشین .حالا چه تهران چه جای دور

hamoon

New member
دوست عزیز فکر کنم این از بدیهیات باشه که شما وقتی طالب جاهای دورافتاده هستی چون گرایش کمتر به اونجاها وجود داره طبعا پذیرش با نمره پایین برای اونجاها راحت تره ولی اینکه اگر اونجاهای دور افتاده رو شما اولین انتخاب بزنی قبولی لزوما درست نیست.
چون سیستم پذیرش دانشجو بر اساس رتبه هست . یعنی ابتدا انتخاب اول رتبه 1 تا به پایین . اگر انتخاب شما قبلا به وسیله رتبه های بالاتر انتخاب و پر نشده باشه اونوقت شما در اون انتخاب خودتون پذیرش میشین .حالا چه تهران چه جای دور

سازمان سنجش هم هرسال همین حرف رو میزنه ...
من قبلن شایعه خلاف این موضوع رو تو همین انجمن شنیده بودم
تو سایت خ-ل-ی-ل-ی هم بهش برخوردم البته اینجا هم گفته "براساس منابع غير رسمي و گفته هاي دانشجويان"

خواستم ببینم کسی به عینه این موضوع رو تو سال های گذشته دیده یا نه...

baran-

New member
اره اتفاقا این سوال منم بود..

ینی واقعا ترتیب انتخاب تاثیری تو قبولی نداره؟

یه سوال دیگه!؟

وزارت بهداشت نوبت شبانه نداره؟روزانه و بین الملل فقط؟؟

hlki

New member
چرا ظرفیت ها با جمع جدول نمیخونه قضیه چیه کسی میدونه کدومش اعتبار داره

PURYA

New member
salam ...man ba in darsada shodam 11 biotechnology.....bioshimi 60,,,zist63 ,,,,bakteri72...zaban76.....bacheha shoma ham darsadatuno bezanin.......marg bar tarrahe soalhaye zist ke in hame soal az masire apoptoz dade bud,,,va ye sal zahmatm ro be hadar dad.....vaghean heif shod,,,,,

226

New member
salam ...man ba in darsada shodam 11 biotechnology.....bioshimi 60,,,zist63 ,,,,bakteri72...zaban76.....bacheha shoma ham darsadatuno bezanin.......marg bar tarrahe soalhaye zist ke in hame soal az masire apoptoz dade bud,,,va ye sal zahmatm ro be hadar dad.....vaghean heif shod,,,,,

تبریک میگم
خیلی خوبه که با زیست زیر 70% این رتبه رو کسب کردین . ایران قبولین دیگه
این رتبه کلتونه یا سهمیه !!!

numen

New member
دوستان اینطور که معلومه ظرفیتای بیوتک بهداشت داره به ظرفیت های بیوتک میکروبی علوم میرسه ! این همه تغییر طی یکسال چه معنی میده ؟
بنظرتون حالا که ظرفیت های بهداشت هم دارخ این قدر زیاد میشه بهتر نیست بی دردسر همون علوم رو شرکت کنیم و تمام ؟!

آخرین ویرایش:

numen

New member
دوستان من یک سوال دارم که هنوز جوابش رو تو این انجمن پیدا نکردم از اساتید هم پرسیدم جواب واضحی ندارند ..
اینکه واسه یه رشته صرفا پژوهشی مثل بیوتک (که از نظر بازار کار با سایر رشته های بالینی بهداشت مثل ایمنی و بیوشیمی بالینی و... متفاوت است) بازهم مدرک علوم با بهداشت خیلی تفاوت داره ؟ یعنی ارزشش رو داره قید علوم رو بخاطر اعتبار بیشتر مدرک بهداشت بزنم یا نه تو این رشته تفاوت خاصی باهم ندارن ؟

The Guy

Well-known member
تبریک به آقا پوریا
یکی دیگه از دوستان انجمن هم رتبشون 6 شده، حالا خودشون میان میگن
منم 62 شدم با این درصدا
زیست 65
زبان 88
بیوشیمی 38
میکروب 17

انتظارم از رتبه خیلی بهتر از 62 بود...
ولی حالا همینم خوشبختانه در رنج قبولیه.

baran-

New member
سلام
اول از همه به همه ی رتبه برتر ها تبریک میگم:rose::rose:

امسال واقعا درصد زبان تاثیر گزار بود

درصدی من:

بیوشیمی65

سلولی66

میکروب20

زبان14

متاسفانه رتبه ام قابل بیان نیست...

امسال بچه ها از زبان اصلا غافل نشنن...

The Guy

Well-known member
سلام
اول از همه به همه ی رتبه برتر ها تبریک میگم:rose::rose:

امسال واقعا درصد زبان تاثیر گزار بود

درصدی من:

بیوشیمی65

سلولی66

میکروب20

زبان14

متاسفانه رتبه ام قابل بیان نیست...

امسال بچه ها از زبان اصلا غافل نشنن...

همین درصدا اگه زبانتونو 90 میزدین الان تک رقمی بودین.
ایشالا سال بعد با رتبه 1

elahe nobari

New member
تبریک به آقا پوریا
منم 62 شدم با این درصدا
زیست 65
زبان 88
بیوشیمی 38
میکروب 17

تبریک میگم
زبانم عالی زدید.برای زبان چه کتابی خوندید؟موفق باشید (12):rose:

امینی

New member
دوست گرامی دانشگاه تحصیلات تکمیلی تربیت مدرس وابسته و تحت نظارت وزارت علوم هست و تنها در چند سال گذشته آزمون مربوط به علوم پایه پزشکی آن ضمیمه آزمون وزارت بهداشت شد ضمن اینکه در صورت پذیرش دانشجو طرفیت تربیت مدرس توسط وزارت بهداشت اعلام میشه.
علی رغم این موضوع ذکر 2 نکته حایز اهمیت هست :
1- مدرک تربیت مدرس تحت عنوان وزارت علوم تحقیقات و فناوری صادر میشه و نه وزارت بهداشت !!!
2- برای رشته بیوتکنولوژی پزشکی از 2 سال گذشته دیگه ارشد بیوتک پذیرش نداره و تا جایی که من اطلاع دارم قصد اینکار رو هم نداره مگه اینکه امسال تصمیم جدیدی اتخاذ شه.

سلام ببخشید من هم رشته شما نیستم ولی چون در مورد مدرس صحبت کردید ازتون 1سوال دارم،شما میدونید با این اوصاف که مدرس زیر نظر وزارت علومه این یه ضعفه؟ یعنی وزارت بهداشت بهتره،مدرک علوم و بهداشت چه فرقی دارند؟

intereza7

New member
تبریک به آقا پوریا
منم 62 شدم با این درصدا
زیست 65
زبان 88
بیوشیمی 38
میکروب 17

منو چی میگی؟ به نظرت با این درصدا رتبم چند بشه خوبه؟
بیوشیمی 60
زیست 48
میکروب 4
زبان 72

بالا