مطالعه گروهی ارشد زیست فناوری پزشکی _ 95

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

hamoon

New member
مزایای استفاده از لودیش:
-میشه گفت99 درصد سوالا رو پوشش میده. این قضیه خودش آرامش ایجاد میکنه.
-به روز هست.
- ابهام نداره. چون با جزئیات و تصاویر فراوون هر مطلبی رو توضیح داده. درصورتی که تو کتب متفرقه این ابهام پیش میاد و شما مجبورید به طور مکرر برای روشن شدن مطلب به لودیش مراجعه کنید.(مخصوصن کسایی که خیلی درگیر جزئیات میشن) این خودش وقتتون رو هدر میده.
-اتفاقن برای کسی که پایه نداره. پیشنهاد میشه این کتاب و بخونه. هر چند تو دور اول همه چی خیلی کند و سخت پیش میره. اما دور های بعدی حل میشه.
-لودیش یه کتاب مرجع شناخته شده تو دنیاست. خوندنش به تسلط شما روی ادبیات تخصصی رشتتون(منظورم نوع واژگان به کاربرده شده و سبک نوشتاری خاص هر رشته) کمک میکنه.
معایبش:
-حجیم هست. برای کسی که داره از تابستون شروع میکنه خوبه. ولی خوب تصور کنید یه نفر به هر دلیلی زمان خییییلی خیییلی کمی داره. به اون نمیشه لودیشو پیشنهاد کرد.
-لودیش برای یه گروه دیگه هم نامناسبه و اون کسایی هستن که حافظشون با ماهی برابری میکنه(مث خودم) به نظر من واسه این گروه لودیش خوندن آب تو هاون کوبیدنه. اینا اگه وقت کافی دارن. یه دور لودیشو بخونن و ازش خلاصه برداری کنن. دورهای بعدی بیشتر از خلاصه برداری ها استفاده کنن. اگه وقت ندارن(به هیچ وجه نا امید نشن) میتونن از کتاب های دیگه استفاده کنن. به شرطی که استرسی نباشن و خیلی رو جزئیات پافشاری نکنن. همینطور باید بتونن از روی کلیات, جزئیات رو خیلی دقیق حدس بزنن.
من خودم فصل های 3-4-6-12 رو از روی لودیش خوندم.(سالای گذشته تعداد زیادی از سوالا ازین فصول میومد اما امسال اینطور نبود...) باقی رو از روی "برای کنکور" خوندم. درصد زیستم شد 70درصد.(تو دوهفته آخر2 دور هر فصلو مرور کردم) البته بازم تاکید میکنم ریسکش بالاست. فقط هدفم این بود که بگم کسایی که شرایط خاصی دارن نامید نشن...

آخرین ویرایش:

elahe nobari

New member
سلام دوستان
دیروز با دکترای بیوتک صحبت کردم راجع به بازار کارش
گفتن ارشدش ک جالب نیست
دکتراشم بزور میشه تو مراکز تحقیقاتی کار کرد
خودشون راضی نبودن
این چندمین باره که از این رشته بد میشنوم
نمیدونم چه کنیم؟

- - - Updated - - -

گفتن ارشدش ک جالب نیست
خودشون راضی نبودن
نمیدونم چه کنیم؟

.Nazanin

New member
سلام دوستان
گفتن ارشدش ک جالب نیست
خودشون راضی نبودن
نمیدونم چه کنیم؟

- - - Updated - - -

گفتن ارشدش ک جالب نیست
خودشون راضی نبودن
نمیدونم چه کنیم؟
دوست عزيز همه رشته ها وضعش همينه الان که با ارشد نمی شه کاری کرد ...در مورد دکترا هم بايد بدونی هدفت چيه؟ و نهايتا می خوايی چيکار کنی...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 226

FARAMARZ.A.R

New member
سلام
بنظرم چون سلولی ضریبش 4ه و وقتم واسه خوندن داریم خود لودیش ازهمچی بهتره!از چن نفرم ک پرسیدم و قبول شده بودن همینو گفتن.
من سلولی مجید مهدوی رم گرفتم!خیلی تعریفشو شنیدم
بله کتاب خوبیه...من خودم اول اونو میخونم تا یکیمی راه بیوفتم وبعد با یه دید کلی برم سراغ لودیش

• Like

226

New member
سلام دوستان
گفتن ارشدش ک جالب نیست
خودشون راضی نبودن
نمیدونم چه کنیم؟

- - - Updated - - -

گفتن ارشدش ک جالب نیست
خودشون راضی نبودن
نمیدونم چه کنیم؟

اگه اشتباه نکنم شما قبلن هم این پست رو ارسال کرده بودین ؟!!!
انشاله که نیتتون از تکرار این مطلب خیر هست :(50):

226

New member
دوستان عزیز
با نفر اول رشتمون صحبت کردم بیکار بود
امروز با دکترای بیوتک هم صحبت کردم گفت با دکترا شاید بزور و با اشنا بشه تو مراکز تحقیقاتی کار کرد.ارشدش گفتن جالب نیست.البته گفتن اگه اشنا داشته باشی با لیسانسم میشه کار کرد که حقیقته.چیکار کنیم حالا؟

ببینید دوست گرامی انسان قبل هر کاری باید دقیق پیرامونش تحقیق کنه مشاوره بگیره و شرایط و افکار و اهداف خودش رو با هدفش سنجش کنه در نهایت تصمیم قاطع بگیره
در مورد کار رشته های آزمایشگاهی مثل ژنتیک بیوشیمی و... باید خدمتتون عرض کنم که شما اگر برای نمونه اخبار حاشیه پزشکی 20:30 شبکه 2 سیما رو هفته پیش ملاحظه می کردید و مصاحبه ای که با چند مدیر آزمایشگاه شد و حرفا و گله هاشونو از اوضاع نابسامان تعرفه ها و گران بودن کیت ها و سایر تجهیزات و اینکه ی سری از آزمایشگاهها دیگه برخی آزمایش ها رو قادر نیستند انجام بدند می دیدید متوجه میشدید که وضعیت چیه
اما در مورد رشته یا دانش بیوتکنولوژی پزشکی که امسال آزمونش در گروه علوم آزمایشگاهی قرار گرفت به نکته ای که باید توجه کرد این است که : بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی که جزو علوم hi-tech هستند از نظر کاری شرایط ویژه ای دارند . در این علوم مدرن شما نمی تونی توقع داشته باشی که کار خیلی راحت پیدا بشه . خیر . به هیچ وجه . اما چرا ؟ چون ویژگی بارز و مهم این علوم اینه که شما وقتی میتونید موفق باشین که خودتون کارآفرین باشین یعنی بیایید نیاز های جامعه رو بشناسید اون دسته نیاز ها و مشکلاتی که در جامعه انسانی با علوم سنتی قابل حل نیستند و بعد شما با این علوم نوین کشف یا اختراعی داشته باشی که از طریق اون بتونید به درآمد برسید که البته اون هم بسیار مشکل هست . به عنوان نمونه من شخصی رو میشناسم که 4 سال هست که داره روی 1 آنزیم انسانی کار میکنه و هنوز تا تجاری سازی اون فاصله داره.
شما باید ببینید آیا می تونید در آینده چنین شرایطی رو تحمل کنید ؟!
حتی اگر ما نگاهی هم به کاربرد بیوتک پزشکی در عرصه علوم آزمایشگاهی و به اصطلاح آزمایشگاههای نسل سومی بندازیم به راحتی متوجه میشیم که مهمترین فاکتور در تاسیس چنین آزمایشگاههایی داشتن تجهیزات مدرن هست . تجهیزاتی که حتی اگر ما به امید خدا از تحریم ها هم خارج بشیم خریدشون به مبالغ هنگفتی احتیاج داره .
آیا شما بعد کسب مدرک دکتری باید ببینید تا اونوقت چنین سرمایه ای دارین یا میتونید چنین آزمایشگاههایی رو راه اندازی کنید ؟
از نظر استخدام در شرکت های هم که اصلا فکرشم نکنید . شرکت های داروسازی که به خصوص در تهران و حومه اون کادرشون تقریبا تکمیله و شرکت های دانش بنیان هم که وضعیت مالی و در آمدشون مشخصه !!
پس این از نظر کاری ضمن اینکه شما باید سختی و رقابت فشرده در آزمون بیوتک رو هم مدنظر بگیرید.
به هیچ وجه قصد منفی نگری ندارم اما مطمین باشید که اگر دارید در راه دانش پیشرفته و مدرن بیوتکنولوژی گام می ذارید راه دشواری در پیش دارید . این حقیقتی هست که نباید چشم بر اون بست.
اگر هم می بینید افرادی مثل بنده و دیگر دوستان در این راه گام گذاشتیم دیگه راهی هست که رفتیم و تقریبا راه برگشتی نیست برامون ( البته اگر کسی بخواد که برگرده ) به قولی پیه این راه رو به تنمون مالیدیم.
با این تفاسیر از شما می خوام که خوب فکراتون رو بکنید مشاوره بگیرید و ی تصمیم جدی
بعد اینکه راه افتادید دیگه باید باید نیمه پر لیوان بیوتک رو ببینید !!
ی خواهشیم که از شما دوست گرامی دارم اینکه لطفی کنید این مطالب منفی رو راجب بیوتک و شرایط ارشد و دکتراش و... اینجا تکرار نکنید .
زیاد وجهه خوبی نداره این کارتون . ممکن هست اینطور برداشت بشه که خدای نکرده شما قصد تضعیف روحیات و تخریب افکار رو دارید . انشاله که اینظور نیست . بازم اگر سوالی جدی در حیطه این دانش وزین دارین بنده و دیگر عزیزان و پیشکسوتان انجمن در خدمتتون هستیم تا در حد دانسته ها و تجربیاتمون راهنماییتون کنیم.
براتون آرزوی موفقیت دارم:rose:

آخرین ویرایش:

elahe nobari

New member
باید خدمت همه دوستان بگم که پیام اولی که دادم فک کردم نرسیده چند بارم زدم دیدم ارر داد اومدم بیرون از انجمن.چون نگران بودم و برنامه هامو بهم ریخته میدیدم.دوباره پیام دادم.نمیدونم چرا فکر کردید منظور بدی دارم.اونقدر ضعیف نیستم که بخوام بچه هارو پشیمون کنم تا خودم قبول شم.اگه ادامه بدم ب امید خدا قبولم

226

New member
باید خدمت همه دوستان بگم که پیام اولی که دادم فک کردم نرسیده چند بارم زدم دیدم ارر داد اومدم بیرون از انجمن.چون نگران بودم و برنامه هامو بهم ریخته میدیدم.دوباره پیام دادم.نمیدونم چرا فکر کردید منظور بدی دارم.اونقدر ضعیف نیستم که بخوام بچه هارو پشیمون کنم تا خودم قبول شم.اگه ادامه بدم ب امید خدا قبولم

من به هیچ وجه نگفتم شما ضعیف هستید . گفتم تکرار این حرفا موجب ی برداشتهای دیگه ای میتونه بشه.
چون کسی که شما رو نمیشناسه اگر پست های شما رو بخونه فحوای پست های شما این رو میرسونه که شما هنوز در مرحله تصمیم گیری هستید و شک دارید که وارد این رشته بشید یا نه . چون اگر تصمیم گرفتید و دارید برای سال بعد آماده میشید دیگه باید شک و تردیدها و نگاه به نیمه خالی لیوان رو کنار بذارید.
من خوشحال میشم شما یا هر کس دیگه ای از دوستان چه امسال و چه سال بعد قبول بشه.
برای شما خانوم نوبری و دیگر دوستان گرام آرزوی تندرستی و موفقیت دارم
خوشحال میشیم شما هم ما رو از دانسته ها و تجربیات مفید و امید بخشتون بهره مند سازید
موید باشید

Mohammad gh

New member
مزایای استفاده از لودیش:
-میشه گفت99 درصد سوالا رو پوشش میده. این قضیه خودش آرامش ایجاد میکنه.
-به روز هست.
- ابهام نداره. چون با جزئیات و تصاویر فراوون هر مطلبی رو توضیح داده. درصورتی که تو کتب متفرقه این ابهام پیش میاد و شما مجبورید به طور مکرر برای روشن شدن مطلب به لودیش مراجعه کنید.(مخصوصن کسایی که خیلی درگیر جزئیات میشن) این خودش وقتتون رو هدر میده.
-اتفاقا برای کسی که پایه نداره. پیشنهاد میشه این کتاب و بخونه. هر چند تو دور اول همه چی خیلی کند و سخت پیش میره. اما دور های بعدی حل میشه.
-لودیش یه کتاب مرجع شناخته شده تو دنیاست. خوندنش به تسلط شما روی ادبیات تخصصی رشتتون(منظورم نوع واژگان به کاربرده شده و سبک نوشتاری خاص هر رشته) کمک میکنه.
معایبش:
-حجیم هست. برای کسی که داره از تابستون شروع میکنه خوبه. ولی خوب تصور کنید یه نفر به هر دلیلی زمان خییییلی خیییلی کمی داره. به اون نمیشه لودیشو پیشنهاد کرد.
-لودیش برای یه گروه دیگه هم نامناسبه و اون کسایی هستن که حافظشون با ماهی برابری میکنه(مث خودم) به نظر من واسه این گروه لودیش خوندن آب تو هاون کوبیدنه. اینا اگه وقت کافی دارن. یه دور لودیشو بخونن و ازش خلاصه برداری کنن. دورهای بعدی بیشتر از خلاصه برداری ها استفاده کنن. اگه وقت ندارن(به هیچ وجه نا امید نشن) میتونن از کتاب های دیگه استفاده کنن. به شرطی که استرسی نباشن و خیلی رو جزئیات پافشاری نکنن. همینطور باید بتونن از روی کلیات, جزئیات رو خیلی دقیق حدس بزنن.
من خودم فصل های 3-4-6-12 رو از روی لودیش خوندم.(سالای گذشته تعداد زیادی از سوالا ازین فصول میومد اما امسال اینطور نبود...) باقی رو از روی "برای کنکور" خوندم. درصد زیستم شد 70درصد.(تو دوهفته آخر2 دور هر فصلو مرور کردم) البته بازم تاکید میکنم ریسکش بالاست. فقط هدفم این بود که بگم کسایی که شرایط خاصی دارن نامید نشن...

اگر این ارسالو تو فیسبوک و شبکه های اجتماعی پخش کنن فروش جزوات سلولی به نصف میرسه :))
افرین دقیقا منم همین نظرو دارم
برا کسی که از تابستون شروع میکنه فرار از لودیش یعنی تسلیم شدن بدون مبارزه!
اما کسی که از زمستون میخواد بخونی قطعا لودیش دردی رو ازش دوا نمیکنه
خلاصه برداری هم ازش میتونه خیلی مفید باشه
شما بقیه درصدهاتون چطور بود؟

• Like

hamoon

New member
اگر این ارسالو تو فیسبوک و شبکه های اجتماعی پخش کنن فروش جزوات سلولی به نصف میرسه :))
افرین دقیقا منم همین نظرو دارم
برا کسی که از تابستون شروع میکنه فرار از لودیش یعنی تسلیم شدن بدون مبارزه!
اما کسی که از زمستون میخواد بخونی قطعا لودیش دردی رو ازش دوا نمیکنه
خلاصه برداری هم ازش میتونه خیلی مفید باشه
شما بقیه درصدهاتون چطور بود؟

خوب نشد
فقط خواستم تجربمو از سلولی بگم ولی قبولیم رو هواست(میانگین درصدم 53 شد)

226

New member
خوندن لودیش قشنگه اما این همه زحمت رو لودیش اونجا برات بی مزه میشه که میایی دفترچه رو باز می کنی میبینی درس اصلیت 25 تا سوال داره !!!
من نمیدونم واقعا اونایی که این طرح تجمیع آزمون ها رو ارایه کردند دقیقا چه هدفی رو دنبال می کنند
اما اون تعداد سوالی که از نظر من تو همون 160 دقیقه استاندارده اینه که:
درس اصلی سلولی مولکولی 50 سوال - زبان همون 40 تا و درس های میکروب و بیوشیمی هم 35 تا هر کدوم.
اینگونه هست که انگیزه برای کار سنگین روی لودیش مضاعف میشه. با 50 سوال از هر فصل حداقل 1 سوال میتونه طرح بشه و اونوقت هست که ی سنجش واقعی انجام میشه .
وگرنه با این وضعیت محمد جان ) divine)
به نظرم تمایل به خوندن جزووووه برای سال آینده افزایش پیدا میکنه.
کاش مسوولین سنجش پزشکی ی زحمتی به خودشون بدند و ی بخش انتقادات به برگزاری آزمون تو سایت بذارند تا نظرات اونایی که در عرصه آزمون هستند رو بشنوند و بدونند کجاها دارن خطا میروند.
امیدوارم برای سال بعد این تجمیع آزمون ها لغو بشه هرچند بعید میدونم !!

Mohammad gh

New member
خوندن لودیش قشنگه اما این همه زحمت رو لودیش اونجا برات بی مزه میشه که میایی دفترچه رو باز می کنی میبینی درس اصلیت 25 تا سوال داره !!!
من نمیدونم واقعا اونایی که این طرح تجمیع آزمون ها رو ارایه کردند دقیقا چه هدفی رو دنبال می کنند
درس اصلی سلولی مولکولی 50 سوال - زبان همون 40 تا و درس های میکروب و بیوشیمی هم 35 تا هر کدوم.
اینگونه هست که انگیزه برای کار سنگین روی لودیش مضاعف میشه. با 50 سوال از هر فصل حداقل 1 سوال میتونه طرح بشه و اونوقت هست که ی سنجش واقعی انجام میشه .
کاش مسوولین سنجش پزشکی ی زحمتی به خودشون بدند و ی بخش انتقادات به برگزاری آزمون تو سایت بذارند تا نظرات اونایی که در عرصه آزمون هستند رو بشنوند و بدونند کجاها دارن خطا میروند.

راجب لودیش ببینید درسته که سوالات 25تا شدن منتهی هنوزم ضریبش 4 هست و اینبار دیگه هیچ جایی برای اشتباه نیست
یعنی شما 4 تا غلط داشته باشی میشه 75!درصد و خیلی عقب میوفتید از بقیه برای همین اتفاقا این میتونه یه دلیل مضاعف برای خوندن لودیش باشه و ببینید هیچ وقت نباید به وزارت بهداشت اعتماد کرد
متاسفانه راحت تر بودن سوالات امسال نمیتونه دلیلی بر ادامه ی همین منوال در سال بعد باشه

- - - Updated - - -

راجب لودیش ببینید درسته که سوالات 25تا شدن منتهی هنوزم ضریبش 4 هست و اینبار دیگه هیچ جایی برای اشتباه نیست
یعنی شما 4 تا غلط داشته باشی میشه 75!درصد و خیلی عقب میوفتید از بقیه برای همین اتفاقا این میتونه یه دلیل مضاعف برای خوندن لودیش باشه و ببینید هیچ وقت نباید به وزارت بهداشت اعتماد کرد
متاسفانه راحت تر بودن سوالات امسال نمیتونه دلیلی بر ادامه ی همین منوال در سال بعد باشه

• Like

226

New member

- - - Updated - - -

بله متاسفانه ...منم به خاطر همین میگم ای کاش بشه 50 تا سوال
اگه ی اراده قوی در اعتراض به تعداد سوالات میشد خیلی خوب بود

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

بله متاسفانه ...منم به خاطر همین میگم ای کاش بشه 50 تا سوال
اگه ی اراده قوی در اعتراض به تعداد سوالات شکل میگرفت خیلی خوب بود

.Nazanin

New member
من که توصيف بعضی دانشگاهها رو می شنوم بيشتر انگيزه می گيرم بخونم ...والا بخدا وقتی می شنوم متخصص عفونی ,ژنتيک درس می ده يا پاتولوژی ,بيوشيمی درس می ده يا دکترای بيوشيمی فيزيک ,ژنتيک درس می ده می گم يه سال دوباره خوندن برای کنکور بهتر از تلف کردن عمره :smilies-azardl (181 پس زنده باد خودم که امروز 5 ساعت سلولی و 2 ساعت زبان خوندم

226

New member
مطمین باشید در حیطه تخصصوصیشون هست که دارن تدریسش می کنند . شاید من و شما الان متوجه نباشیم ولی شک نکنید همه چیز مرتبه . نگران این قضیه نباشید:thumbsupsmileyanim:

.Nazanin

New member
مطمین باشید در حیطه تخصصوصیشون هست که دارن تدریسش می کنند . شاید من و شما الان متوجه نباشیم ولی شک نکنید همه چیز مرتبه . نگران این قضیه نباشید:thumbsupsmileyanim:

ببخشيد که اينو می گم حيطه تخصصی هر استادی رو اول رشته تحصيليش مشخص می کنه من که دانشگاه تهران خوندم قبلا با اساتيدم هم مشورت کردن اونا انتقال خون رو اخرين الويت می دونن بختطر نداشتن اساتيد ....چون هيچ جا تاييد نمی شه که يه پاتولوژيست بيوشيمی درس بده .....مطمنا فردی که phd بيوشيمی داره مسلطتره به بيوشيمی تا مثلا پاتولوژيست يا phd زيست جانوری ...يه پاتولوژیست همون قدر بيوشيمی بلده که يه phd زيست جانوری ....
چقدر خوبه که امسال می خوان بررسی کنن و دانشگاههايی که اساتيد لازم رو ندارن ظرفيتها رو ازشون بگيرن

elahe nobari

New member
دوستای خوبم منم اومدم که شروع کنم
کدوم کتاب رفرنس سوالای میکروب رو پوشش میده؟

The Guy

Well-known member
27c4fd84b12b18cf2acce38af0d49467.jpg

تقدیم به دوستانی که تسلیم نشدند...

• Like

.Nazanin

New member
دوستای خوبم منم اومدم که شروع کنم
کدوم کتاب رفرنس سوالای میکروب رو پوشش میده؟
شما مگه نمی خوايی ژنتيک پزشکی شرکت کنی؟ ژنتيک که ميکروب نداره!!!! اخه من توی تاپيک ژنتيک ديدم نوشتين از بيوتکنولوژی منصرف شدين!

226

New member
یکی از عمده ترین دلایلی که من رو به مراجعه و عضویت در این انجمن ترغیب کرد امکان استفاده از نظرات کارشناسانه بود . یعنی این ذهنیت من از این انجمن بود .
اما تو این مدت حضورم در انجمن هرزگاهی مطالبی رو دوستان اونم دوستان خوب و اهل علممون مطرح می کنند که نه تنها اون مطالب کارشناسانه و مدبرانه نیست بلکه ی وقت تو موضوع دقیق میشی رگه هایی از نیت های خاص رو مشاهده می کنی . انشاله که اشتباه با من باشه و اینطور نباشه .حالا شاید ی سری از دوستان هم بگند من بدبینم . به هیچ وجه . اینکه بخواییم گاه رشته بیوتک گاه وضعیت بودجه پژوهشی و خراب بودن اوضاع کار و پذیرش غیرمنطقی فلان جا رو مطرح کنیم هم قشنگ نیست و هم اون رسالتی که این انجمن در جهت ترغیب و نزدیک کردن افکار و تشویق داوطلبانی که در اینجا حضور دارند و داره فاصله میگیره .
امیدوارم حرفای من به کسی بر نخوره ولی با این شرایط ترجیح میدم کمتر به اینجا سری بزنم و کمتر نظر بدم چون نظر دادن جایی ارزش داره که شنونده ای داشته باشه وگرنه کسی نخواد حرف شما رو هرچقدرم به حق بشنوه بی فایدست اظهار نظر کردن.
دوستان موفق باشید:rose:

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا