مطالعه گروهی ارشد پرستاری 94

ماتاتا

New member
برای داخلی ها منم کتاب ذوالفقاری رو دارم میخونم .البته اگه فرصت کردم میخوام یه نگاه به DRS سمیه غفاری هم بندازم.واییییییییییییییی راستی خوابمو براتون تعریف کنم...........دیشب خواب دیدم ...یه دفعه یکی دوستام اومد بهم گفت پاشو بریم الان آزمون شروع میشه.منم بدو بدو داشتم میرفتم سر جلسه آزمون ارشد و چقدر ازاینکه امسالم خودم برای آزمون آماده نکردم ناراحت بودم با خودم میگفتم من که خیلی برنامه ریزی کرده بودم چرا نخوندم ؟!!! که یهو یادم افتاد که الان مهر ماهه!!!وای چرا آزمونو زودتر برگزار کردن...آخ که چقدر توی خواب گریه کردم....از خواب که بیدارشدم خدارو هزاران بار شکرکردم که فقط خواب بوده..
نتیجه اخلاقی اینکه....تا دیر نشده باید با پشتکار و اراده قوی پیش بریم و درسامونو خوب بخونیم و کم کاری و سستی نکنیم تا بعدا مجبور نباشیم خودمونو سرزنش کنیم.و همچنین ذره ای شک و دودلی برای قبولی به خودمون راه ندیم. به امید موففقیت همه ی شما دوستان خوب:thanks:

ماتاتا

New member
سلام به پرستاران ارشد آینده! من همون سربازی ام که دارم تو دوران سربازیم واسه ارشد میخونم اگه یادتون باشه!
504 رو تو این مدت تموم کردم و الان رسیدم به مهارت پنجم از کتاب لزگی. بهتون بگم اگه دارین 504 میخونین بهتره ولش کنین برین سراغ لزگی. ضمنا استفاده از لایتنر رو هم فراموش نکنین. البته مواظب باشین لایتنرتون جای امنی باشه و موقع جابجایی بلایی سرش نیاد تا مثل من بهش ضربه بخوره و 450 تا لغتی که توش بود مثل اسکناسهایی که تو عروسی شاباش میدن، کف اتاق پخش بشه! :14: داخلی جراحی رو دارم از رو کتاب برونر میخونم و تقریبا 5 جلدش رو خوندم. یه کمی کند پیش میره و از این به بعد باید سرعت رو چاشنی کار قرار بدم!روان رو هم تا نصف جلد 2 خوندم و دو هفته دیگه تموم میکنم و بعد میرم سراغ بهداشت. کودکان و مادران رو میخوام بذارم نوبت آخر.
وضعیت قبولیا چطور بود؟ خبر دارین؟

آفرین برعزم واراده شما.موفق باشید.

lidalida

New member
الهیییییی چه خوااابی :) ادم توخواب چه استرذسی میکشه الکی..اره بچه هابایدباپشتکاربخونیم وناامیدی به دلمون ندیم:tonguesmiley:

lidalida

New member
اسمش درسنامه جامع زبان ارشدعلوم پزشکی نوشته امیرلزگی/انتشارات جامعه نگر.همه کتابفروشی های پزشکی دارن.

M M

New member
سلام..اره چرااانمیشه؟؟؟ :( بچه هااراستی من میخام یه چیزبپرسم ازتون.میخام هرهفته یک درسوبخونم منظورم اینکه یه هفته داخلی هفته بعدش کودکان...اخه هرروزنمیشه همه درساروخوند :((( نظرشماچیه؟؟؟

من پیشنهاد نمیکنم. من شخصاً ترجیح میدم چند تا درس رو در یک روز بخونم. از یه طرف تنوع پیدا میشه و از اینکه کلا" یک هفته مباحث داخلی یا روان بخونم درمیام، از طرف دیگه از نظر علمی فکر کنم مورد تأیید نیست به دلایل مختلف.

دوستان کتاب لزگی چه شکلیه ؟ازکدوم انتشارات؟!!!:33:

همونی که دوستمون معرفی کردن (جامعه نگر) البته میگن قراره چاپ جدیدش بیاد که شامل آزمون امسال هم هست و البته طبعاً قیمتش هم یه 7 تومنی بالاتره!من اگه جای شما باشم علاج واقعه رو قبل از وقوع میگیرم!

lidalida

New member
خب یعنی چی؟؟؟؟!!! :((( اینجاچراانقدساکته؟؟؟یعنی هیشکی براارشدپرستاری نمیخونه؟!: خب بیاین بهم دیگه روحیه بدیم...نهوه درس خوندنوبگین یام درسایی که تاحالاخوندینو..حداقله به منه بیاانگیزه کمک کنین :(thumbsdownsmileyani:65d6a5d6s:

خب یعنی چی؟؟؟؟!!! :((( اینجاچراانقدساکته؟؟؟یعنی هیشکی براارشدپرستاری نمیخونه؟!: خب بیاین بهم دیگه روحیه بدیم...نهوه درس خوندنوبگین یام درسایی که تاحالاخوندینو..حداقله به منه بیاانگیزه کمک کنین :(thumbsdownsmileyani:65d6a5d6s:
سلام.من ک خیلی دارم کند پیش میرم.دارم برونر کلیه میخونم.مخم هنگ کرد با این همه لغات لزگی

lidalida

New member
وااااای منم :((( منم دارم کندپیش میرم.زبان نگو..دیوونم کرده واقعا:sadsmiley: خیلی لغتای سختی داره لزگی.تستاشم سخته/خدایااااااااااااااکمکمون کن:sadsmiley::sad::sad::sad

hebe.nurse

New member
سلام هبه عزیز.تبریک میگو قبولیتو.
خیلی خوبه اگه شماها ک قبول شدین از نظراتون استفاده کنیم.
ممنون میشیم.

سلام مچکرم دوست عزیز:rose:
ایشالا سا دیگه قبولیه همتون.
من منابع رو تو نظرات قبلی به بچها گفتم . کسایی که سوال دارن برگردن نظرات قبلی رو بخونن شاید جوابشونو گرفتن.
ولی میبینم همه تو خوندن زبان مشکل دارن. من خودم طبق راهنماییه رتبه برتر ارشد پارسال که گفته بود تافل بخونید و بعد لزگی. اینکارو کردم و خیلی زبانم قوی شد. بااینکه تو جلسه واسه زبان وقت کم اوردم ولی مطمئنن کمتر از 90 نمیزدم.
کلمات 504 خیلی استفاده نداره. به نظر من اول کلمات ضروری تافل رو بخونید بعد برید سراغ لزگی. اینجوری هم لغاتش خیلی پرکاربرده هم خوندن لزگی رو براتون آسونتر میکنه. بعد اینکه فیش بندی کنید زبانو هرروز مرور کنید.
چون الان جایگاه همه گرایشای پرستاری به دلیل بالینی شدن به احتمال زیاد بیمارستانه. پس حیطه کاریتونو حتما با علاقه انتخاب کنید.
کسایی که داخلی میخوان شرکت کنن روی دروس داخلی و بهداشت جامعه اهمیت بیشتری بذارن چون امسال حتی یک درصد تفاوت در این دروس ، رتبه ها رو تا 300 تا تغییر داده. رقابت فوق العاده نزدیک بود.
ایشالا همگی موفق باشید.

hebe.nurse

New member
من هنوز شروع نکردم میخوام اما نه برنامه ریزی درس حسابی دارم نه حال و هواشو قبولیای امسال بیخیال ماها شدن راهنماییمون کنید خب حسود نباشین لزگیو میبینم سوت میکشه مغزم بین گرایشا میرم و میام اخلی جراحی میخوام اما با این ظرفیتا کودکانم چون رفرنسش کمتره به نظرم بهتر میاد چون دیر شروع میکنم میگم گرایشی باشه که رفرنسش کمتر باشه بچه ها در این زمینه چه نظری دارین

سلام دوست عزیزم.
دررابطه با منابع توی پستای اول بحث شده. لطفا به اونا مراجعه کنید. حتما جوابتونو میگیرید
اصلا لزگی ترس نداره. بهتره اول یکم دایره لغاتتونو گسترده کنید بعد برید سراغ لزگی.اونم با خوندن تافله. تو یک ماه تافل رو تموم کنید با همه لغات و تمریناش. بعد لزگی رو شروع کن. خیلی از لغاتش برات تکراری میشه.
درسته داخلی رقابتش خیلی شدیده. باید خوب بخونید مرور کنید و تست بزنید. البته سوالات امسال خیلی مزخرف بود. اصلا دربرابر اونهمه خوندنامون ارزش نداش و خیلیا ضرر کردن. ولی شما بخونید و امیدوار باشید.

سلام مچکرم دوست عزیز:rose:
ایشالا سا دیگه قبولیه همتون.
من منابع رو تو نظرات قبلی به بچها گفتم . کسایی که سوال دارن برگردن نظرات قبلی رو بخونن شاید جوابشونو گرفتن.
ولی میبینم همه تو خوندن زبان مشکل دارن. من خودم طبق راهنماییه رتبه برتر ارشد پارسال که گفته بود تافل بخونید و بعد لزگی. اینکارو کردم و خیلی زبانم قوی شد. بااینکه تو جلسه واسه زبان وقت کم اوردم ولی مطمئنن کمتر از 90 نمیزدم.
کلمات 504 خیلی استفاده نداره. به نظر من اول کلمات ضروری تافل رو بخونید بعد برید سراغ لزگی. اینجوری هم لغاتش خیلی پرکاربرده هم خوندن لزگی رو براتون آسونتر میکنه. بعد اینکه فیش بندی کنید زبانو هرروز مرور کنید.
چون الان جایگاه همه گرایشای پرستاری به دلیل بالینی شدن به احتمال زیاد بیمارستانه. پس حیطه کاریتونو حتما با علاقه انتخاب کنید.
کسایی که داخلی میخوان شرکت کنن روی دروس داخلی و بهداشت جامعه اهمیت بیشتری بذارن چون امسال حتی یک درصد تفاوت در این دروس ، رتبه ها رو تا 300 تا تغییر داده. رقابت فوق العاده نزدیک بود.
ایشالا همگی موفق باشید.
ممنون دوست عزیزم بابت راهنماییت.موفق باشی.:ad54ad:

سلام بچه ها.
واسه بهداشت جامعه چه کتابی بخونیم بهتره؟تست بهداشت چی بزنیم؟
ببخشید اگه تکراریه سوالم آخه توقبلیا جواب سوالمو پیدا نکردم
راهنماییم کنیدممنون میشم

lidalida

New member
سلام.برابهداشت لاکستر-پارک خوبه.براتستاشم drsمیزنم.رااااااستی بچه هااا من توتنظیم وقت مشکل دارم.وقت کم میارم برادرسا:sadsmiley:

ماتاتا

New member
دوستان يه برنامه از بازار گرفتم براي لغات تافل .عاليه.ديکشنري شناور داره هر لغتي رو بلد نباشيد دست بزاريد روي لغت معني رو با تلفظ ميگه.مثالهاي کتاب هم توش هست فقط تمريناش نيست.اسم برنامه هيولاي لغت.

hebe.nurse

New member
سلام بچه ها.
واسه بهداشت جامعه چه کتابی بخونیم بهتره؟تست بهداشت چی بزنیم؟
ببخشید اگه تکراریه سوالم آخه توقبلیا جواب سوالمو پیدا نکردم
راهنماییم کنیدممنون میشم

اگه داخلی قصد شرکت دارید بخاطر ضریبش کتاب لانگستر یا پارک رو بخونید. من ایلدرابادی خوندم خیلی از سوالا رو پوشش نمیداد.اصلا توصیه نمیکنم اونو.واسه تستم کتاب تست ده هزار سوالات پرستاری از کتکورای بهداشت, ازاد, تالیفی,مدرس, وجواباشم خیلی خوب و کامله. از همه دروسه پرستاریه.
درکل واسه تست هرچی دم دستتون اومد فقط جواب تشریحی داشته باشه.

hebe.nurse

New member
دوستان يه برنامه از بازار گرفتم براي لغات تافل .عاليه.ديکشنري شناور داره هر لغتي رو بلد نباشيد دست بزاريد روي لغت معني رو با تلفظ ميگه.مثالهاي کتاب هم توش هست فقط تمريناش نيست.اسم برنامه هيولاي لغت.

من این برنامه رو ندیدم ولی خود کتابش با ترجمه حتما بگیرید که وقت گیر نباشه. هر کلمه اش چندین معنی داره. تازه هرترجمه ای هم خوب نیس. من ترجمه رضا دانشوری رو مقایسه کردم خیلی بهتر بود. تمریناشم مهمه. به نظر من با تمرین بخونید خیلی بهتره . تو فهم بهتر کمکتون میکنه

داینا

New member
من برا بهداشت ایلدر ابدی رو فصلاشو خوندم ۵۸درصد زدم به نظرم بد نیست

lidalida

New member
بچه هامن گیج شدم بااین لغتای تافل :sadsmiley: توهرجمله ومتنی معنیش فرق میکنه/

بالا