منابع آزمون دکتری ایمنی شناسی

negar62

New member
کتاب امری خوبه. فقط ترجمه ای رو بگیرین که روان باشه. من چون همونو واسه ارشدم خوندم و راضی بودم از دوستان هم شنیدم امری واسه ژنتیک کفایت میکنه

nastaran8

New member
کتاب امری خوبه. فقط ترجمه ای رو بگیرین که روان باشه. من چون همونو واسه ارشدم خوندم و راضی بودم از دوستان هم شنیدم امری واسه ژنتیک کفایت میکنه

نگار جان ممنون از راهنماییت چه ترجمه ای خوبه؟

asie67

New member
با سلام
لطفا منابع کنکور ایمنی رو اگه کسی میدونه معرفی کنه
زکات علم رواج اونه
پس لطفا دوستان با تجربه کمی راهنمایی بفرمایید

biologist91

New member
سلام دوستان لطفا اگه کسی دکتری قبول شده یا کلا اطلاعاتی از منابع و رفرنس های دکتری ایمنی داره بیاد اینجا بگه

ممنون

سلام دوست عزیز.شما خودتون برای ارشد چه منابعی رو استفاده کردید؟برای دکترا چه اطلاعاتی از منابع دارید؟
پیشاپیش ممنون

biologist91

New member
با سلام
لطفا منابع کنکور ایمنی رو اگه کسی میدونه معرفی کنه
زکات علم رواج اونه
پس لطفا دوستان با تجربه کمی راهنمایی بفرمایید

عزیزم منابع ارشد که تو سایت وزارت بهداشت هست.منابع دکترارو من خودمم نمی دونم !!!!

biologist91

New member

دوستان برای کسی که می خواد میکروب رو تقریبا از اول شروع کنه چه منابعی رو مفید می دونید؟

cyavash

New member
خدمت سروران عزیز و پویندگان ایمنی: برای قبولی در رشته دکترای ایمنولوژی (پیشنهاد من دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده بهداشت گروه پاتوبیولوژی بخش ایمونولوژی...دکتر شکری یا دانشگاه علوم پزشکی شیراز دانشکده پزشکی گروه ایمونولوژی ..دکتر قادری ) باید درس ایمنی بالای 85 درصد ، بیوشیمی بالای 55 درصد ، ژنتیک بالای 65 درصد کسب کنید.
و اما منابع:
ایمونولوژی: کتاب جاودانه ابوالعباس (تسلط کامل تاکید میکنم کامل...درک مفهومی)-ایمونوبیولوژی جان وی (خیلی کتاب خوبیه و تاکید میکنم بعد از عباس مطالعه بشه...مخصوصاً جداول و شکلها)- کتاب سرولوژی دکتر پاکزاد (برای اینکه در رقابت با 10 نفر اول کم نیارین)- کتاب دکتر وجگانی (فقط چون طراح سوال هست و دیگر هیچ)- مباحث ویژه (مثلاً بگردین ببینین دکتر شکری و دکتر قادری و مثلاً دکتر حاجتی فیلد تحقیقاتشون چیه؟ شاید بیش از 5 تا سوال از همین مباحث طرح بشه)
بیوشیمی: تقریباً تمام کتابا مناسبن چون جوری سوال میدن که بیشتر از 70 نشه زد(استثناء همیشه هست) ولی کتاب محمدی دو جلدی اگر چه زیاده ولی خوبه.
ژنتیک: با تجه به اینکه از امثال مباحث پزشکی جای مولکولی رو در امتحان دکترای ایمنی گرفته پس چاره ای جز امری نیست.

موفق باشین

vet lab sciences

New member
خدمت سروران عزیز و پویندگان ایمنی: برای قبولی در رشته دکترای ایمنولوژی (پیشنهاد من دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده بهداشت گروه پاتوبیولوژی بخش ایمونولوژی...دکتر شکری یا دانشگاه علوم پزشکی شیراز دانشکده پزشکی گروه ایمونولوژی ..دکتر قادری ) باید درس ایمنی بالای 85 درصد ، بیوشیمی بالای 55 درصد ، ژنتیک بالای 65 درصد کسب کنید.
و اما منابع:
ایمونولوژی: کتاب جاودانه ابوالعباس (تسلط کامل تاکید میکنم کامل...درک مفهومی)-ایمونوبیولوژی جان وی (خیلی کتاب خوبیه و تاکید میکنم بعد از عباس مطالعه بشه...مخصوصاً جداول و شکلها)- کتاب سرولوژی دکتر پاکزاد (برای اینکه در رقابت با 10 نفر اول کم نیارین)- کتاب دکتر وجگانی (فقط چون طراح سوال هست و دیگر هیچ)- مباحث ویژه (مثلاً بگردین ببینین دکتر شکری و دکتر قادری و مثلاً دکتر حاجتی فیلد تحقیقاتشون چیه؟ شاید بیش از 5 تا سوال از همین مباحث طرح بشه)
بیوشیمی: تقریباً تمام کتابا مناسبن چون جوری سوال میدن که بیشتر از 70 نشه زد(استثناء همیشه هست) ولی کتاب محمدی دو جلدی اگر چه زیاده ولی خوبه.
ژنتیک: با تجه به اینکه از امثال مباحث پزشکی جای مولکولی رو در امتحان دکترای ایمنی گرفته پس چاره ای جز امری نیست.

موفق باشین

درود برشما که از خرمن معرفتتان خوشه برمی گیریم.:rose:
وجود شما در این سایت نعمتی ست برای پویندگان این راه.
:thumbsupsmileyanim:

TUMS

Well-known member
مرسی از اینکه جدول رو گذاشتین ایمونو. چه جالب! شما میخوای بری ژنتیک! اما من میخوام ایمونوشرکت کنم!!:25r30wi:

نگار من برام ایمونو قطعی شد
گفتم اگه قانون مشاوره ژنتیک گرفتین میرم ژنتیک که متاسفانه این قانون را به پزشکای عمومی دادند!!!

سلام بچه ها با فوق لیسانس بیوتتکنولوژی میکروبی میشه وزارت بهداشت دکترای ایمونو شرکت کرد؟
پایان نامم ایمنو بیوتکنولوژیه!!
و سوال دیگه اینکه الان دکترای ایمنی بازار کار بهتری داری یا بیوتکنولوژی پزشکی؟؟

khrashidi

New member
سلام. من فارق التحصیل رشته بیوتکنولوژی میکروبی هستم. میخواستم برا دکترا رشته ایمونو پزشکی شرکت کنم. کسی میدونه کدوم بهتره، بیوتکنولوژی یا ایمنی شناسی ؟

eve

New member
سلام بچه ها،از نظر آینده شغلی دکترای ایمنی بهتره یا ژنتیک پزشکی؟من هر دو رشته رو به یه اندازه دوست دارم.لطفا زود جواب بدین خیلی حیاتی

TUMS

Well-known member
دوستان کسی میدونه برای ژنتیک باید کدوم فصلارو بخونیم؟؟
بستگی داره کجا بخواین قبول بشین !
چون رفرنس عوض شده بهتره از بچه های ژنتیک کمک بگیرید

سلام. من فارق التحصیل رشته بیوتکنولوژی میکروبی هستم. میخواستم برا دکترا رشته ایمونو پزشکی شرکت کنم. کسی میدونه کدوم بهتره، بیوتکنولوژی یا ایمنی شناسی ؟
ایمونو عالیه :smilies-azardl (113در مورد بیوتک اطلاعی ندارم

سلام بچه ها،از نظر آینده شغلی دکترای ایمنی بهتره یا ژنتیک پزشکی؟من هر دو رشته رو به یه اندازه دوست دارم.لطفا زود جواب بدین خیلی حیاتی

ایمونو جا افتاده تر هست به نظرم ولی به صورت کلی فرق آنچنانی ندارند
مردم قبلآ ستاره شناسی با پزشکی با هم میخوندن حالا شما بین دوتا رشته پزشکی شک کردید دوست من!

1150044829

New member
سلام وقتتون بخیر.
برای ایمنی باید ایمونوی جنوی،ابواعباس
برای بیوشیمی:ضروریات رضا محمدی
برای ژنتیک:نجات مهدیه وامری واستراخان

TUMS

Well-known member
سلام وقتتون بخیر.

اینا را از کی پرسیدین؟
بیوشیمی همش؟
ژنتیک کلآ یا فصول خاصی؟

nastaran8

New member
سلام وقتتون بخیر.

امری که خیلی چرته ...حوصله رو سر میبره...اگر قرار باشه همه ژنتیکو بخونیم بی انصاقیه واقعا !!! واقعا باید همه فصلاشو بخونیم؟

بالا