مشاوره علمی - تحصیلی (علوم پایه پزشکی و زیست شناسی)

mj1919

New member
با سلام من در فرم اولیه ثبت نام دانشگاه ازاد رو انتخاب نکرده بودم ولی الان ک دولتی قبول نشدم واقعا پشیمونم.یعنی امکان داره ک توی تکمیل ظرفیت جایی خالی برای رشته ی نانوتکنولوژی پزشکی واحد علوم دارویی تهران باشه .با این وجود ک 20 نفر ثبت نام کردن . لطفا راهنماییم کنید.
تکمیل ظرفیت چجور اعلام میشه ؟؟؟؟
ممکنه جای خالی باشه؟؟؟؟؟

بهتره با دانشگاه مورد نظر تون مکاتبه نمایید و یا تماس تلفنی بگیرید، بنده اطلاعی ندارم، از دوستانی که اطلاع دارند تقاضا می شود راهنمایی بفرمایند.

mj1919

New member
.به نظر شما کدوم گرایش زیست برای ازمون ارشد ازهمه بهتره ؟
اگه بیوشیمی بخونم میتونم دکترا بیوشیمی بهداشت شرکت کنم ؟
در مورد ژنتیک چی رشته خوبیه بازارکارش چطوره ؟
دکترای بیوشیمی بالینی بهتره یاژنتیک ؟

همه پاسخ ها نظر شخصی است، به ترتیب:
1- اون رشته ای که بیشتر از همه علاقه دارید و نیز آینده ی به نسبه بهتری دارد، از بین اینها می شه ژنتیک انسانی، هماتولوژی و بیوشیمی بالینی و... رو اسم برد
2- با قانون فعلی ، بله
3-در مقطع دکتری بله
4-هر دو خوبه، بسته به علاقه تون انتخاب نمایید

aaram

New member
salam
bebakhshid ye soal
baraye ma k vezarat behdasht hastim tarbyat modares bekhahim baraye doktora sherkat konim chetore?migam mohre nezam pezashki nadare.doroste?

helena

New member
سلام میخواستم منو در رابطه با چگونگی نوشتن و فرستادن و چاپ مقاله در isi راهنمایی فرمایید؟
ممنون و متشکر

Aysel

New member
سلام
به نظرتون ارشد رشته ژنتیک وزارت علوم بهتره یا بیوتکنولوژی پزشکی وزارت بهداشت؟؟؟؟
اینده کاری کدوم بهتره؟؟

mj1919

New member
سلام
خوبین

یه سوال
در مورد موضوع پایان یانه با یه استادی صحبت کردم گفتش برو سرچ کن تو اینترنت
حالا من باید چی سرچ کنم؟؟ هدف از سرچ چی باید باشه؟؟ چطوری و از کجا سرچ کنم؟؟

با توجه به رشته تون این توضیحات رو می گم، میکروبیولوژی

یکی از روشهای پیدا کردن موضوع برای تز، ایده ی نو است، یکی از راههای پیدا کردن ایده ی نو، خواندن بروز ترین مقالات علمی است.

برای اینکار ابتدا اینکار بکنید:
گام اول: توسل قلبی و عملی به گوگل علیه سلام

بعد یکی از نتایج جستجو را کلیک نمایید:
مثلا بی ام سی میکروبیولوژی

خب حالا کار اصلی رو انجام بدید!
بخونید!
بخونید!
بخونید!
بخونید!
بخونید!
بخونید!
بخونید!

تا موضوع مورد نظرتون رو پیدا کنید!

irani

New member
خسته نباشین
میخاستم نظرتون و در مورد علوم سلولی کاربردی بدونم واینکه فک کنم ی جا دیدم گفته بودین اگه ژنتیک نمیرفتین این رشته رو انتخاب میکردین چرا؟
و اینکه از بین دکترا ژنتیک مولکولی علوم و علوم سلولی کاربردی بهداشت کدومو توصیه میکنین؟

mj1919

New member
خسته نباشین
میخاستم نظرتون و در مورد علوم سلولی کاربردی بدونم واینکه فک کنم ی جا دیدم گفته بودین اگه ژنتیک نمیرفتین این رشته رو انتخاب میکردین چرا؟
و اینکه از بین دکترا ژنتیک مولکولی علوم و علوم سلولی کاربردی بهداشت کدومو توصیه میکنین؟

علاقه
کدومو توصیه میکنین؟
بهداشت

mj1919

New member
سلام مستر ام جی من چنتا سوال دارم
من میخام برای ارشد ازاد ژنتیک ثبت نام کنم نمیدونم درصدای ازادتهران حدودا چقده.شمااطلاعی دارید حدود درصدارو؟درواقع من برای بهداشت فقط سلولی بیوشیمی دارم .....زنتیک اکرمی میتونم برای ازاد بخونم کدوم شهرارو انتخاب کنم ک بتونم ژنتیک قبول بشم؟

سلام میسیز شوکا
شمااطلاعی دارید حدود درصدارو؟
خیر متاسفانه

از دانشگاه آزاد اطلاعی ندارم،

sadat213

New member
با سلام و تشکر از پاسخ های قوی و خوبتون.
راستش من دانشجوی ارشد هستم و برای دکتری قصد شرکت در آزمون وزارت بهداشت رو دارم.در مورد موضوع پایان نامه آیا موضوع تز مهمه؟که پزشکب باشه یانه؟راستش استاد راهنمای من در زمینه ی مقاومت دارویی روی باکتری ها کار می کنه و موتاسیون بررسی می کنه.من هم به ناچار باید روی این موضوع کار کنم و این من و عصبی کرده.خواهش می کنم کمکم کنید.ممنون

mj1919

New member
با عرض سلام وخسته نباشید
دکتر من کارشناسی بیوتکنولوژی خوندم ولی بیوتکنولوژی اون چیزی که فک میکردم نبود.به هماتولوژی هم علاقه دارم حالا به نظر شما من برا ارشد بیوتک پزشکی بخونم بهتره یا هماتولوژی؟منظورم آینده شغلی-تحصیلیشه

بنده نمی تونم قطعی، آینده شغلی این دو رشته رو مفایسه یا پیش بینی کنم. ولی بنده به شخصه آینده ی راحت و بی دغدغه ای در بیوتکنولوژی نمی بینم

mj1919

New member
با سلام و تشکر از پاسخ های قوی و خوبتون.
راستش من دانشجوی ارشد هستم و برای دکتری قصد شرکت در آزمون وزارت بهداشت رو دارم.در مورد موضوع پایان نامه آیا موضوع تز مهمه؟که پزشکب باشه یانه؟راستش استاد راهنمای من در زمینه ی مقاومت دارویی روی باکتری ها کار می کنه و موتاسیون بررسی می کنه.من هم به ناچار باید روی این موضوع کار کنم و این من و عصبی کرده.خواهش می کنم کمکم کنید.ممنون

نه الزاما

باید ژنتیکی باشه (این الزام ست نه کاف)
مثلا کار من مهندسی ژنتیک در سلولهای بنیادی جنینی بود، که مدل سلولی ما یک لاین موشی بود (بایستی ژنتیک بدانید، این مهم است)

mj1919

New member
من واسه پایان نامم استاد راهنمام 3تا موضوع بهم پیشنهاد کردن
پلی مورفیسم بیماریهای اتوایمیون
RNAهای موجود در گردش خون تو بیماریها
FISH
به نظرتون کدوم یکی ازینا بهتره بهم گفتن که این موضوع ها به درد بخور نیستن و در حد مقاله نمیشن :(
ممنون میشم نظرتونو بهم بگید که کدومشون بهترن؟
دو مورد اول "موضوع پژوهشی" اند، و سومی "تکنیک انجام پژوهش"
در هر صورت هر سه جالب اند، به نظر من در هر سه مورد چند مقاله بخونید و اونیکه بیشتر علاقه دارید و نیز بودجه ی بهتری داره و ابزارهاش موجوده رو انتخاب کنید. در ثانی ستاپ بودن آزمایش هاش نیز مهمه.

mj1919

New member
ببخشید مزاحمتون میشم..میخواستم ببینم شما میدونید آیا واسه سرطان حنجره مکانیسم مولکولی هست؟و اگه هست کجا میتونم پیدا کنم؟
متاسفانه من هرجا مطلبی پیدا میکنم مقاله ها رایگان نیستن.
اینجا توی گوگل اسکولار یا پابمد
review throat cancer - Google Scholar

هر مقاله ای که دسترسی نداشتید همینجا بفرمایید دانلود می کنم. ابتدا ابسترکت را مطالعه بفرمایید در صورتی که مورد نیاز بود پست بدید

mj1919

New member
آقای دکتر میشه لطف کنین بگین که مباحثی که برای ژنتیک جمعیت باید بخونیم تو کدوم یکی از منابعی که معرفی کردین هست؟
همینطور سیتوژنتیک و سرطان،
بنظرتون کتاب ژنوم سه چقدر اهمیت داره خوندنش؟ چون فک نکنم دیگه الان ازش سوال بدن؟ امسال برای ژنتیک بیوشیمیایی چندتا سوال بود که تو این رفرنسا نبود، شما اطلاع دارین از چه کتابی سوال میدن جدیدا؟

بهتره از قبولی های امسال مشورت بگیریدو به روز تر اند.
ژنوم 3 گمون میکنم لازم نیست

میشه سوالاش رو بذارید

mj1919

New member
میشه لطفا درمورد رشته زنتیک پزشکی منو راهنمایی کنید
من ترم 6 سلولی هستم و شدیدا در انتخاب رشته تردید دارم

دوستان ارشد ژنتیک انسانی لطفا راهنمایی کنند؟؟؟؟؟؟؟

drmajid45

New member
کتاب برای افزایش اطلاعاتم در زیمنه سلول های بنیادی چی پیشنهاد میکنید

mj1919

New member
میخام واسه ارشد استاد راهنما انتخاب کنم.سردر گمم.ممنون میشم کمکم کنید وبه سوالام جواب بدید.استاد راهنما را بر اساس چی انتخاب کنم؟بر اساس موصوعی که دوس دارم؟استادی که حیلی ساپورت میکنه؟یا اخلاق استاد؟من ****** میخونم.یکی از استادامون رییس مرکز تحقیقات سرطانه.منم موصوعcancer رو خیلی دوس دارم.ولی خیلی سرش شلوعه وواسه سمینار کم ساپورت میکنه وروز آخر چک میکنه. پایان نامه رو به بقیه میسپاره.خیلی قوی هس.استاد راهنمای معروف واسه phdتاثیر داره؟راستی واسهphdباید الان چی کار کنم.مقاله وترجمه کتاب چقد لازمه؟چون اگه میخاد باید همین الان دنبالش باشم.ودر بهداشت مصاحبه هنوز 30درصد هس.مرسی.ببخشید مزاحمتون شدم

1- استاد معروف
2- با اخلاق
3- پولدار (گرنت)
4- دارای دانشجوهای سال بالایی
5- موضوع ساده (کم کار - وقت نگیر!)
6- مقاله دِه
یک ایده آل پایان نامه ارشد هست

اگه دنبال پژوهش باشید ، مقاله و ... خودش میاد، نگران نباشید

cc-baby

New member
سلام وقتتون بخیر.من شیمی کاربردی خوندم و مخوام بیوشیمی بالینی شرکت کنم.از امسال رشته شیمی دارویی اضافه شده.نمیدونم کدومو انتخاب کنم.از نظر بازار کار دکترای کدوم بهتره؟در مقطع ارشد چطور.ممنون میشم جواب بدین

حسان

Well-known member
کتاب برای افزایش اطلاعاتم در زیمنه سلول های بنیادی چی پیشنهاد میکنید

با سلام

یک سری کتاب 4 جلدی سلول بنیادی رو انتشارات خانه زیست چاپ کرده میتونید اونا رو بخونید... در ضمن یه سری 8 تایی هم در راهه ک هنو وارد بازار نشده...

بالا