به نظر شما مطمئن ترین تخصص علوم پایه از نظر کار چیست

david

New member
سلام دوست عزیز!

کی میگه کار واسه زنتیک نیست؟

شما هر رشته رو بخونید واسه اونور خوبه ؛ البته البته رشته هایی مثل ژنتیک، ایمونو، بیوتک و ... ورشته های جدیدی مثل پروتئومیکس کاربردی و مهندسی بافت خیلی بهترن بنظر من!
ممنون از پاسختون.حالا کلا بین رشته هایی که ما بچه ها علوم پایه میتونیم ادامه بدیم کدوم وضعیت بهتری دارند؟ بیشتر به کارای کلینیکی و شرکتی علاقه دارم تا تحقیقاتی ،ضمنا فرق داره رشتمون علوم باشه یا بهداشت واسه کانادا؟

cyavash

New member
ممنون از پاسختون.حالا کلا بین رشته هایی که ما بچه ها علوم پایه میتونیم ادامه بدیم کدوم وضعیت بهتری دارند؟ بیشتر به کارای کلینیکی و شرکتی علاقه دارم تا تحقیقاتی ،ضمنا فرق داره رشتمون علوم باشه یا بهداشت واسه کانادا؟
شما اگه بخوای بری اونورا...هر رشته ای بخونی برای کارکردن مشکلی ظاهراً نیست..برای رشته های بیولوژیک نسبت به مهندسی کمی سخت تر هست (نمونه های عینی دیدم) ولی هست.....پس به نظرم بهتره فقط به علاقه فکر کنی....موفق باشی مای فرند.

david

New member
شما اگه بخوای بری اونورا...هر رشته ای بخونی برای کارکردن مشکلی ظاهراً نیست..برای رشته های بیولوژیک نسبت به مهندسی کمی سخت تر هست (نمونه های عینی دیدم) ولی هست.....پس به نظرم بهتره فقط به علاقه فکر کنی....موفق باشی مای فرند.
ممنون از پاسختون.علاقم بیشتر به کار کلینیکیه کلا از تدریس خوشم نمیاد بین ایمنی،هماتو،ژنتیک و بیوتک گیر کردم.با توجه به اینکه ترم 5 تموم شده فرصت زیادی ندارم لطفا راجع به سطح درآمد و شکل کار این رشته ها اگر اطلاع دارید بگید سپاس

mohamad taha

New member
چطوری میشه رفت تو کار خرید و فروش تجهیزات ازمایشگاه یا بیمارستانی/ از کجا باید شروع کرد/؟؟
خوب دکتر جان،
من و شما این صحبت ها رو مفصلا توی پیام کردیم، تکرار مکررات نمی گم، ولی باید عرض کنم، کسی که داره درس می خونه، و توی یک رشته صاحب نظر میشه واسه چیه: خوب باید دولت و یا اجتماع از این سرمایه گذاری ش بهره مند بشه دیگه، یا تدریس یا پژوهش و یا...

اگه بخوای واسه خودت کار کنی، با یه لیسانس تو علوم پایه می تونی توی بازار (گرگ بازار) بیوتکنولوژی کشور کار کنی یا بزنی تو کار دلالی وسایل و مواد آزمایشگاه که خوب پولی توش هست،
در کل بازار کار فارغ التحصیلان علوم پایه پزشکی هم شامل همون بند معروف هست که در بقیه ی کشور سایه انداخته: بند پ

nastaran8

New member
منم فک میکنم ژنتیک باشه.چون مرکز باروری ناباروری و ازمایشگاه میشه زد خیلی پول توشه
دوست عزيز تا جايی که من می دونم و اطلاع دارم اخرين بخشنامه ها رو شامل می شه فقط مجوز ازمايشگاه ژنتيک مختص دکترای عمومی که phd ژنتيک می گيرن

بالا