مردان در مسیر عشق

ba ba barghi

Well-known member
ولي من مخالف ازدواج هاي سنتي هستم
اخه چطور ميشه يك شبه (شب خواستگاري)كامل طرفو شناخت ،تازه بهش علاقه مند هم شد ،
اين امكان نداره
چون همه خودشونو خوب نشون ميدند

نه خب ، ازدواج کاملا سنتی هم خوب نیست
اما با نظر نجما جان موافقم
می تونه این رابطه زیر نظر خونواده ها باشه
آشنایی یه شبه که الان دیگه اصلا وجود نداره عزیزم
الان واسه خواستگاری هایی که دختر و پسر با هم آشنایی نداشتن از قبل، خونواده ها صبر می کنن تا دو طرف چند ماه با هم حرف بزنن بدون اینکه رسمیتی به این رابطه بدن !
به نظرم اونقدر که یه پسر یا دختر رو تو خونواده ی خودش و خودت می تونی بشناسی تو محیط بیرون نمی تونی!

من فكر كردم منظورتون ازدواج سنتي هست خووووووووو:dadad4:

سلام برهمه
عاغا یکی منو آگاه کنه ،منظور از ازدواج سنتی و غیر سنتی چیه ؟؟!!!
باتشکر از آگاه سازی شما

و به نظرم تیکه ی حرف ایشونو +امضاشو باید با طلا بنویسیم بزنیم سردر انجمن ....حالا خودم بعدا به ادمین میگم این کارو کنه ....خخخخخخخخ.....
و تا حدی با سوت ها ی پایانی هم موافقم
کلا بازی خوبی بود .....از تموم جملات بازی راضی بودم .....

هیچکس از محبت پرو نمیشه !! مطمئن باشید با بی توججهی و بی محلی هیچ پسر و هیچ دختری موندگار نیست و دنبال طرف نمیره. ممکنه یه مدت زمان محدود اینطوری باشه و بی محبتی و بی محلی رو پای حیا یا چنین چیزایی بزاره ولی بعد از مدت سه سوته ترکش میکنه...

bacillus.bs

New member

.............

سلام برهمه
عاغا یکی منو آگاه کنه ،منظور از ازدواج سنتی و غیر سنتی چیه ؟؟!!!
باتشکر از آگاه سازی شما

و به نظرم تیکه ی حرف ایشونو +امضاشو باید با طلا بنویسیم بزنیم سردر انجمن ....حالا خودم بعدا به ادمین میگم این کارو کنه ....خخخخخخخخ.....
و تا حدی با سوت ها ی پایانی هم موافقم
کلا بازی خوبی بود .....از تموم جملات بازی راضی بودم .....

ازدواج سنتی یعنی این که امشب میاند خواستگاری فردا شب زنگ میزنند میگند جوابتون مثبته یا منفی:25r30wi::25r30wi:

MOHAMMAD.R

New member

به نظر منم حق با مهرشاد هستش!
بله شاید آقایون بعد ازینکه طرف مورد نظرشونو بدست اوردن یه خورده منطقی تر و ملایم تر برخورد کنن ولی این معنیش این نیست که قصد عذاب دادنشو دارن بلکه بر عکس با آرامش ازین نظر سعی میکنن بقیه ی زمینه های لازم برا ادامه ی اون رابطه رو فراهم کنن!
خب اون خانمم طبیعتا انتظار داره هر روز مثل همون موقع باهاش برخورد شه در صورتی که اون لحظه ها بیشتر فکر مرد درگیر فراهم کردن شرایط هستش..
البته منظور من برا دوستیای بی سر و ته نیست چون کسی که برا قصد بد میاد جلو جز اینجور رفتاری که میگینم نباید ازش انتظار داشت و هر لحظه که ازتون دور شه باید خدار رو هم شاکر باشین...

ba ba barghi

Well-known member

ازدواج سنتی یعنی این که امشب میاند خواستگاری فردا شب زنگ میزنند میگند جوابتون مثبته یا منفی:25r30wi::25r30wi:

ممنون از اگاه سازی شما ،میشه غیر سنتی اش هم بفرمایید ....نه فکر کنم خودم متوجه شدم .....

دختر و پسر پس از سال ها دوستی با اینو این ،تصمیم میگیرند به این داستان مشروعیت بدن ودختر خانم محترم از بین لیست دوستان به یک دو تا گیر میدن تا ببینم کدوم نتیجه می ده ،سپس به خانواده ها میگن ..در این داستان احتمالا یا مادر پسر ،یا بابای دختر ناراضی اند .....و موافقت نمی کنن ...اخرسر هم دختر با اولین خواستگاری که به طور سنتی اومده جواب + می ده و پسره هم از قبل از تولد ،دختر عموشو دوست می داشته و هیچ احساسی به دخترهای موجود در لیست دوستانش نداشته و فقط هدف دوستی بود ...اونم دوستی سالم ........بهله کامل بود تعریفم ؟؟؟؟؟؟؟؟.....(این مدرن مدرنش بود )

ولی فکر کنم شما تعریفتون کامل نبود ،خانواده طرف زنگ می زنن ،میگن می خوایم بیایم واسه دخترتون ...اشنابشیم با هاتون .....بعد خانواده دختر ،تحقیقات لازمه رو انجام میدن ،بعد اگه مورد پسند بودند از نظر خانوادگی بهم میومدند پسره معتاد و روانی نبود میگن بیان برای اشنایی .....چندین جلسه دختر و پسر باهم اشنا میشن .....و پاره ای از گفتگو ها رو به طور شبانه روزی بین دختر و پسر با تلفن صورت می گیرد .....حالا اگه جواب ه طور تقریبی + هست ....خانواده پسر میان خواستگاری و الباقی ماجرا .....

و این وسط هم نیازی نیست شب فردای خواستگاری مصادف باشه با شب عروسی که ؟...هیج جباری که نیست ....جلسلت اشنایی و حتی نامزدی رو زیاد کش بده ..تا طرفو خوب بشناسی .....و بعدا پشیمونی پیش نیاد خواهر من .....

به نظر من اگه همه چی تحت نظارت و حمایت خانواده ها باشن خیلی بهتر هست ......مخصوصا برای خانم های گرامی ....

باتشکر از همه ی حضار حاضر و غایب در بحث
678019_smily_bahal_34.gif

آخرین ویرایش:

mehrshad

New member
ازدواج نه خیلی سنتیش خوبه نه خیلی مدرنش !! نه اینطوری باشه که امروز بیاد حاستگاری فردا جواب و ... نه اینکه بره با 20 نفر دوست بشه که بخواد از بین اینا یکی شو انتخاب کنه !! در عین رعایت سنتهای بزرگتر ها ادم میتونه با برقراری یه رابطه خوب و منطقی طرفش رو بشناسه بعد انتخاب کنه !!!

goleyakh

New member

بله شاید آقایون بعد ازینکه طرف مورد نظرشونو بدست اوردن یه خورده منطقی تر و ملایم تر برخورد کنن ولی این معنیش این نیست که قصد عذاب دادنشو دارن بلکه بر عکس با آرامش ازین نظر سعی میکنن بقیه ی زمینه های لازم برا ادامه ی اون رابطه رو فراهم کنن!
خب اون خانمم طبیعتا انتظار داره هر روز مثل همون موقع باهاش برخورد شه در صورتی که اون لحظه ها بیشتر فکر مرد درگیر فراهم کردن شرایط هستش..
البته منظور من برا دوستیای بی سر و ته نیست چون کسی که برا قصد بد میاد جلو جز اینجور رفتاری که میگینم نباید ازش انتظار داشت و هر لحظه که ازتون دور شه باید خدار رو هم شاکر باشین...

منطقی ترو ملایم تر؟؟؟؟؟؟اینو دیگه به من که دیگه نگو عاقااااااااا.......:smiliess (6):

بعدشم یعنی وقتی دارن شرایط و مهیا میکنن حتما باید رفتارشون تغییر کنه که دختر بیچاره عذاب بکشه؟

:p7977cujr38iyymsu8:حتی اگه واقعا قصدشونم این نباشه باعث دلخوری اون دختر میشه...

منتظر 67

New member
چرا تعریفتون از ازدواج سنتی اینجوریه؟؟!!!!!!!!!!!!!!:21:
باسیلوس جان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
کی گفته امروز میاد خواستگاری فردا هم عروسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مبارکههههههههههههههههههه:j58r36j3gcr4suxymup:25r30wi:

goleyakh

New member
ازدواج نه خیلی سنتیش خوبه نه خیلی مدرنش !! نه اینطوری باشه که امروز بیاد حاستگاری فردا جواب و ... نه اینکه بره با 20 نفر دوست بشه که بخواد از بین اینا یکی شو انتخاب کنه !! در عین رعایت سنتهای بزرگتر ها ادم میتونه با برقراری یه رابطه خوب و منطقی طرفش رو بشناسه بعد انتخاب کنه !!!

آخه این مال موقعییه که طرف از یه نفر خوشش بیاد نه نصفه دخترای دانشگاه.....با تنوع رشته و طرح و رنگ....واسه همشونم یه جوری ابراز علاقه میکنن که انگار این اولین آدم روی زمینه که باهاش آشنا شدن

من نمیگم تو دخترا این قضیه نیس ولی نسبتش به پسرا انگشت شماره...
بعدشم اینکه بعد از بهم خوردن قضیه اینقدر که دختر آسیب میبینه ،پسر عین خیالشم نیس....(این نشد یکی دیگه) واین یعنی نامردی در کمال مردانگی

ghazal26

New member
آخ جوون اينجا بحث ازدواجه؟؟ گفته باشما من يكي كه قصد ازدواج ندارم لطفا اصرار نكنيد!!!:25r30wi:
شوخي كردم...:tonguesmiley:
به نظر شخص شخيص بنده مسئله ازدواج با توجه به مهم بودنش بايد خيلي بادقت باشه و خوبه مخلوطي از مدرنيته و سنتي باشه مثل خيلي از ازدواجهاي الان...كه البته اكثرا موفقيت آميز اعلام شدن.. با نظر بابا برقي و گل يخ جونم خييلييييي موافقم

mehrshad

New member
پاسخ

آخه این مال موقعییه که طرف از یه نفر خوشش بیاد نه نصفه دخترای دانشگاه.....با تنوع رشته و طرح و رنگ....واسه همشونم یه جوری ابراز علاقه میکنن که انگار این اولین آدم روی زمینه که باهاش آشنا شدن

من نمیگم تو دخترا این قضیه نیس ولی نسبتش به پسرا انگشت شماره...
بعدشم اینکه بعد از بهم خوردن قضیه اینقدر که دختر آسیب میبینه ،پسر عین خیالشم نیس....(این نشد یکی دیگه) واین یعنی نامردی در کمال مردانگی

در صورتی فقط کسی میتونه از نصف دخترای دانشگاه خوشش بیاد که هدفش دوستی یا رابطه نه چندان صحیح باشه.کسی که هدفش برقراری دوستی باشه چون میدونه به راحتی میتونه بعد از مدتی به این رابطه پایان بده و گزینه های زیادی پیش رو خواهد داشت و بحث یه عمر زندگی نیست. اینطوری میشه که یکی از نصف دختر های دانشگاه هم میتونه خوشش بیاد!!!... کسی که نیت ازدواج داشته باشه از اونجایی که یه عمر قراره با یک نفر زیر یک سقف زندگی کنه! مدت ها یک نفر یا نهایت 2.3 نفر رو !!! تحت نظر میگیره و کسی که با ویزگی های رفتاریش مچ باشه رو انتخاب می کنه !. در دوستی های بین دختر و پسر بله ممکنه دختر خانومها بخاطر روحیه خدادای شون بیشتر اسیب ببینند. خب باید تو برقراری ارتباط کمی نکته سنج تر عمل کنند تا اسیب نبینند و تا کسی گفت جزوه بده هول نشند و .... یه جورایی هر کس خربزه می خره پای لرزشم میشینه !!.

آخرین ویرایش:

najma

New member
هیچکس از محبت پرو نمیشه !! مطمئن باشید با بی توججهی و بی محلی هیچ پسر و هیچ دختری موندگار نیست و دنبال طرف نمیره. ممکنه یه مدت زمان محدود اینطوری باشه و بی محبتی و بی محلی رو پای حیا یا چنین چیزایی بزاره ولی بعد از مدت سه سوته ترکش میکنه...

حرف شما کاملا متینه مهرشاد جان ولی اون قضیه خیلی با این فرق داره . اون که سه سوته ترک میکنه عشقش از روی هوا و هوس بوده . آدم نمیتونه کسی رو که به خوب بودنش مطمئنه ، کسی رو که شناخته و تموم خوشبختیش رو در با اون بودن میبینه سه سوته ترک کنه حتی اگر جواب اون فرد منفی باشه .
مگه کم بودن پسرهایی که سالها میرفتن خواستگاری یک دختر ... اینجور عشق هان که اسطوره میشن .
حالا نمیخوام ایده آل گرایانه فکر کنم ولی باز هم روی این نکته تاکید میکنم که هستن پسرهایی که تا وقتی جواب دختره منفیه خودشون رو به آب و آتیش میزنن ولی بعدش ...

پ ن : خیلیا محبت زیادت رو میزارن به پای چیزهای دیگه و پر رو میشن . خوشبحال شما که تا حالا باهاشون برخورد نداشتی . ایشالا هیشوقت هم نداشته باشی و دنیات همین قدر ایده آل باشه که میگی

آخرین ویرایش:

najma

New member

محمد جان شما خوبی به خوب بودن خودت نگاه میکنی . نخیر منظور ما این نیست که حالا مثلا کمتر تحویل میگیره بلکه منظور اینه که کلا میزنه رابطه رو خراب میکنه و دختره رو سنگ رو یخ . اوکی ؟؟ یا بازم نیاز به توضیح هست ؟؟

mehran35

New member
[h=2]دکتر شریعتی[/h]
مرد ها در چار چوب عشق به وسعت غیر قابل انکاری نامردند!
برای اثبات کمال نامردی آنان تنها همین بس که در مقابل قلب ساده و فریب خورده ی یک زن
احساس میکنند مردند. تا وقتی که قلب زن عاشق نشده پست تر از یک ولگرد،عاجز تر از یک
فقیر و گداتر از همه ی گدایان سامره پوزه بر خاک و دست تمنا به پیشش گدایی میکنند
اما وقتی که خیالشان از بابت قلب زن راحت شد
به یک باره یادشان می افتد که خدا مردشان آفرید!!
و آنگاه کمال مردانگی را در نهایت نامردی جست و جو میکنند!
ای دکتر خدا بگم چیکارت کنه....................خخخخخخخخخخخخخخ!

mehran35

New member
وای این یکیو گوش کن............!

زن عشق می کارد و کینه درو می کند …دیه اش نصف دیه توست و مجازات زنایش با تو برابر.
می تواند تنها یک همسر داشته باشد
و تو مختار به داشتن چهار همسر هستی!
برای ازدواجش (در هر سنی) اجازه ولی لازم است
و تو هر زمانی بخواهی به لطف قانونگذار میتوانی ازدواج کنی …
او کتک می خورد و تو محاکمه نمی شوی!
او می زاید و تو برای فرزندش نام انتخاب می کنی …
او درد می کشد و تو نگرانی که کودک دختر نباشد …
او بی خوابی می کشد و تو خواب حوریان بهشتی را می بینی …
او مادر می شود و همه جا می پرسند نام پدر …؟
و هر روز او متولد میشود؛ عاشق می شود؛ مادر می شود؛ پیر می شود و میمیرد …
و قرن هاست که او؛ عشق می کارد و کینه درو می کند
چرا که در چین و شیارهای صورت مردش به جای گذشت،
زمان جوانی بر باد رفته اش را می بیند و در قدم های لرزان مردش؛
گام های شتابزده جوانی برای رفتن و درد های منقطع قلب مرد؛
سینه ای را به یاد می آورد که تهی از دل بوده و پیری مرد رفتن و فقط رفتن را در دل او زنده می کند …
و اینها همه کینه است که کاشته می شود در قلب مالامال از درد …!
و این رنج است................!

بالا