دانلود جزوه راهنمای پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور

mj1919

New member
سلام
من موفق نشدم این جزوه رو دانلود کنم لطفا یک لینک دیگه بزارید.
و عذر می خوام کسی از شرایط دانشگاه MIT برای بورس(Full scholarship) و APPLY خبر داره؟
متشکر و ممنون.

سلام دوست من
ام آی تی، جز 5 دانشگاه برتر جهان است،
سی وی خیلی خوبی و نیز توصیه نامه های عالی می خواد، چون رشته رو نگفتی و نیز مقطع ، من دوتا لینک از شته های مهندسی علوم زیستی و نیز علوم و فنون سلامت، رو من باب مثال آوردم،
به راحتی می تونی ، لینک نیازمندی های دوره ها رو پیدا کنی.
MIT Course Catalog: Harvard-MIT Division of Health Sciences and Technology
MIT | Department of Biological Engineering

برای بقیه ی رشته ها و دانشگاهها هم می تونی توی گوگل سرچ کنی ، یا توی دانشگاه، بخش ادمیشن، یا بخش گرد استادی،

موفق باشی

alimaleki_jamshid

New member
سلام دوست من
ام آی تی، جز 5 دانشگاه برتر جهان است،
سی وی خیلی خوبی و نیز توصیه نامه های عالی می خواد، چون رشته رو نگفتی و نیز مقطع ، من دوتا لینک از شته های مهندسی علوم زیستی و نیز علوم و فنون سلامت، رو من باب مثال آوردم،
به راحتی می تونی ، لینک نیازمندی های دوره ها رو پیدا کنی.
MIT Course Catalog: Harvard-MIT Division of Health Sciences and Technology
MIT | Department of Biological Engineering

برای بقیه ی رشته ها و دانشگاهها هم می تونی توی گوگل سرچ کنی ، یا توی دانشگاه، بخش ادمیشن، یا بخش گرد استادی،

موفق باشی

سلام دوستان
درود بر کابر mj خیلی لطف کردید جواب دادید.
خیلی عالی بود جوابتون.
عذر می خوام میشه یه نگاهی به سی وی بنده در پروفایلم بندازید ببینید چه جوریه میشه apply کرد یا چقد دیگه باید یس وی محکم باشه؟
توی بخش صفحه ی اصلی وب سایت یه لینک گذاشتم که از ائنجا هدایت میشید به سایتResearchGate.
متشکر و ممنون.
موفق باشبد.

mj1919

New member
سلام دوستان
درود بر کابر mj خیلی لطف کردید جواب دادید.
خیلی عالی بود جوابتون.
عذر می خوام میشه یه نگاهی به سی وی بنده در پروفایلم بندازید ببینید چه جوریه میشه apply کرد یا چقد دیگه باید یس وی محکم باشه؟
توی بخش صفحه ی اصلی وب سایت یه لینک گذاشتم که از ائنجا هدایت میشید به سایتResearchGate.
متشکر و ممنون.
موفق باشبد.

دیدم، تو ریسرچ گیت،
عاااااااااااااااالیه!
خیلی خیلی عالیه، چون قاطی بود متوجه نشدم؛ 3 مقاله؟ یا بیشتر؟ + 15-16 تا ابسترکت
آوارد و پروژه هم الا ماشا الله،

خیلی تبریک می گم بابت این سی وی پر بارتون،

بهتره دوتا ریکامند عالی هم بگیرید، از استادهاتون،
و برای هاروارد یا ام آی تی و یا استنفورد اپلای کنید،یا جان هاپکینز اگه رشته تون رو داره،
مطمئن باشید که شانس خیلی بالایی برای اکسپت دارید،

راستی زدید MSC کاندید، یعنی الان کارشناسی می خونید؟ خیلی عالیه!

سعی کنید برای دوره های MS-PhD تحقیقات بالینی بگیرید، رشته های بالینی-پایه جدید که توی ایران نیومده یا تازه تاسیس است.

alimaleki_jamshid

New member
دیدم، تو ریسرچ گیت،
عاااااااااااااااالیه!
خیلی خیلی عالیه، چون قاطی بود متوجه نشدم؛ 3 مقاله؟ یا بیشتر؟ + 15-16 تا ابسترکت
آوارد و پروژه هم الا ماشا الله،

خیلی تبریک می گم بابت این سی وی پر بارتون،

بهتره دوتا ریکامند عالی هم بگیرید، از استادهاتون،
و برای هاروارد یا ام آی تی و یا استنفورد اپلای کنید،یا جان هاپکینز اگه رشته تون رو داره،
مطمئن باشید که شانس خیلی بالایی برای اکسپت دارید،

راستی زدید MSC کاندید، یعنی الان کارشناسی می خونید؟ خیلی عالیه!

سعی کنید برای دوره های MS-PhD تحقیقات بالینی بگیرید، رشته های بالینی-پایه جدید که توی ایران نیومده یا تازه تاسیس است.

سلام و درود بر شما دوست عزیز خیلی لطف کردید پیگیری فرمودید.
نه بابا اینها فقط چند تا از کارها هست ان شالله در اینده ای نه چندان دور چن تا مقاله ای اف بالا خواهیم داشت.
خواهش می کنم شما خیلی لطف دارید.
دو تا فول تکست ISI دو تا abstract processing ISI(IF 2.21) چندا تا هم کتابچه ی همایش ها و چند تا هم index copernicous نمایه میشن.چند تا هم در حال اماده شدن هست.
ان شالله مب خوام برای MIT می خوام apply کنم برای brain and cognitive science ان شالله به حرف شما باشه و اکسپت بدن.
بله کارشناسی رو تموم کردم و دارم برای Msc اماده میشم.
خیلی روحیه دادید خیلی عالی بود متشکر و ممنون.
اگر توصیه ای دارید بفرمایید.
lعذر می خوام مثلا چه رشته هایی؟

mj1919

New member
سلام و درود بر شما دوست عزیز خیلی لطف کردید پیگیری فرمودید.
نه بابا اینها فقط چند تا از کارها هست ان شالله در اینده ای نه چندان دور چن تا مقاله ای اف بالا خواهیم داشت.
خواهش می کنم شما خیلی لطف دارید.
دو تا فول تکست ISI دو تا abstract processing ISI(IF 2.21) چندا تا هم کتابچه ی همایش ها و چند تا هم index copernicous نمایه میشن.چند تا هم در حال اماده شدن هست.
ان شالله مب خوام برای MIT می خوام apply کنم برای brain and cognitive science ان شالله به حرف شما باشه و اکسپت بدن.
بله کارشناسی رو تموم کردم و دارم برای Msc اماده میشم.
خیلی روحیه دادید خیلی عالی بود متشکر و ممنون.
اگر توصیه ای دارید بفرمایید.
lعذر می خوام مثلا چه رشته هایی؟

حقیقتو گفتم،
سی وی خیلی خوبی دارید،
ولی در نظر داشته باشید، که دوره های ارشد رو در اروپا (و فکر کنم آمریکا) یکیم سخت تر، اسکولار میدن، دنبال دوره ی پیوسته ارشد- دکتری باشید و یا قبلش با دانشکده یا استاد مکاتبه کنید و از جهت اسکولار مطمئن بشید.
این رشته ی که فرمودید رشته ی جالبی است، گمونم یک مرکز در تهران داره بصورت بدون کنکور میگیره (پارسال تبلیغ می کرد)

از رشته هایی که گفتم،
مثلا بیو مدیکال ساینس، سیستم بیولوژی، بیانفورماتیک، مهندسی علوم زیستی و.....
بسرچید، با خیلی از رشته ها آشنا می شید،

alimaleki_jamshid

New member
حقیقتو گفتم،
سی وی خیلی خوبی دارید،
ولی در نظر داشته باشید، که دوره های ارشد رو در اروپا (و فکر کنم آمریکا) یکیم سخت تر، اسکولار میدن، دنبال دوره ی پیوسته ارشد- دکتری باشید و یا قبلش با دانشکده یا استاد مکاتبه کنید و از جهت اسکولار مطمئن بشید.
این رشته ی که فرمودید رشته ی جالبی است، گمونم یک مرکز در تهران داره بصورت بدون کنکور میگیره (پارسال تبلیغ می کرد)

از رشته هایی که گفتم،
مثلا بیو مدیکال ساینس، سیستم بیولوژی، بیانفورماتیک، مهندسی علوم زیستی و.....
بسرچید، با خیلی از رشته ها آشنا می شید،

متشکر.
بسیار عالی.
حقیقتا برنامه ام این هست که ارشد رو در ایران بخونم و با یک داده ی علمی خوب برای دکترا و پست داک اقدام کنم.
در مورد دوره ی پیوسته ی ارشد دکترا حقیقتا تا حالا چیزی نشنیده بودم و شاید اگر قبلا می دونستم برنامه ام رو عوض می کردم.
متشکر که فرمودید.
حتما در این کار رو می کنم.این موسسه که فرمودید کدامیک از موسسه های زیر بود؟
IPM یامطالعات علوم شناختی دانشگاه تهران که دکتر خرازی و دکتر اختیاری اینا هستن یا مرکز تحقیقات علوم اعصاب شهید بهشتی بود؟؟
حقیقتا چون کارهایی که انجام دادم Memory و اینها بود حقیقتا دوست دارم که که توی
Cognitive neuroscience,neuroscience,Neural modeling,fMRI و اینها کار کنم.
اگر رشته ای تو این زمینه ها مد نظرتون هست و جدید هست و در ایران نیست بفرمایید.

mj1919

New member
متشکر.
بسیار عالی.
حقیقتا برنامه ام این هست که ارشد رو در ایران بخونم و با یک داده ی علمی خوب برای دکترا و پست داک اقدام کنم.
در مورد دوره ی پیوسته ی ارشد دکترا حقیقتا تا حالا چیزی نشنیده بودم و شاید اگر قبلا می دونستم برنامه ام رو عوض می کردم.
متشکر که فرمودید.
حتما در این کار رو می کنم.این موسسه که فرمودید کدامیک از موسسه های زیر بود؟
IPM یامطالعات علوم شناختی دانشگاه تهران که دکتر خرازی و دکتر اختیاری اینا هستن یا مرکز تحقیقات علوم اعصاب شهید بهشتی بود؟؟
حقیقتا چون کارهایی که انجام دادم Memory و اینها بود حقیقتا دوست دارم که که توی
Cognitive neuroscience,neuroscience,Neural modeling,fMRI و اینها کار کنم.
اگر رشته ای تو این زمینه ها مد نظرتون هست و جدید هست و در ایران نیست بفرمایید.

متاسفانه در این زمینه که می فرمایید ، بنده اطلاعاتی ندارم، و این آگهی را هم خیلی وقت قبل دیدم،
ولی این صفحه رو ببینید
دوره دکترا

منم به مبحث حافظه (اگه منظورتون همین هست) علاقه مندم،
کارهاتون در مورد مموری همونهایی هست که پابلیش کردید؟

nanooo

Member
سلام
ميشه توضيح بديد brain and cognitive science چه علميه؟ همون علوم شناختي منظورتون هست؟ من قبلا راجب جنبه روان شناسي علوم شناختي يه چيزايي خوندم
ولي اين رشته رو نميدونم چيه
مرسي

alimaleki_jamshid

New member
متاسفانه در این زمینه که می فرمایید ، بنده اطلاعاتی ندارم، و این آگهی را هم خیلی وقت قبل دیدم،
ولی این صفحه رو ببینید
دوره دکترا

منم به مبحث حافظه (اگه منظورتون همین هست) علاقه مندم،
کارهاتون در مورد مموری همونهایی هست که پابلیش کردید؟

سلام وقتتون بخیر
این دوره که جنابعالی گذاشتید دوره ی دکترا موسسه ی(پژوهشکده ) علوم شناختی دکتر خرازی اینها هست.
بسیار عالی هست.اگر دوست داشتید تا با هم لینک بشیم.
بلی اون یکی هست و یکی دیگه هم هست که هنوز ساب میت نکردیم.
اگر براتون مقدور هست در مورد دوره ی پیوسته ی ارشد دکترا هم اگر اطلاعاتی دارید مطلب بزارید.ممنون میشم.و اینکه چه موسساتی این طورین و شرایطشون چی هست.اسکلار شیپ و اینها میدن یا نه؟
متشکر و ممنون.

alimaleki_jamshid

New member
سلام
ميشه توضيح بديد brain and cognitive science چه علميه؟ همون علوم شناختي منظورتون هست؟ من قبلا راجب جنبه روان شناسي علوم شناختي يه چيزايي خوندم
ولي اين رشته رو نميدونم چيه
مرسي

سلام دوست گرامی
این یه نمای کلی از این رشته هست منبع این مطلب از MIT Course Catalog: Harvard-MIT Division of Health Sciences and Technology

Department of Brain and Cognitive Sciences.
The study of mind, brain, and behavior has grown in recent years with unprecedented speed. New avenues of approach, opened by developments in the biological and computer sciences, raise the hope that human beings, who have achieved considerable mastery over the world around them, may also come closer to an understanding of themselves. The goal of the Department of Brain and Cognitive Sciences is to answer fundamental questions concerning intelligent processes and brain organization. To this end, the department focuses on four themes: molecular and cellular neuroscience, systems neuroscience, cognitive science, and computation. Several members of the department's faculty are affiliated with two major research centers: the Picower Institute for Learning and Memory and the McGovern Institute for Brain Research.

Research in cellular neuroscience deals with the biology of neurons, emphasizing the special properties of these cells as encoders, transmitters, and processors of information. Departmental researchers apply techniques of contemporary molecular and cellular biology to problems of neuronal development, structure, and function, resulting in new understanding of the underlying basic components of the nervous system and their interactions. These studies have profound clinical implications, in part by generating a framework for the treatment of neurological and psychiatric disorders. Primary areas of interest include the development and plasticity of neuronal morphology and connectivity, the cellular and molecular bases of behavior in simple neuronal circuits, neurochemistry, and cellular physiology.

In the area of systems neuroscience, departmental investigators use a number of new approaches ranging from computation through electrophysiology to biophysics. Of major interest are the visual and motor systems where the scientific goals are to understand transduction and encoding of sensory stimuli into nerve messages, organization and development of sensorimotor systems, processing of sensorimotor information, and the sensorimotor performance of organisms. Also of major interest is neural and endocrine regulation, where the scientific goal is to understand the effects of circulating compounds on brain composition and behavior.

In computation and cognitive science, particularly strong interactions exist between the Department of Brain and Cognitive Sciences, the Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory, and the Center for Biological and Computational Learning, providing new intellectual approaches in areas including vision and motor control, and biological and computer learning. Computational theories are developed and tested within the framework of neurophysiological, psychological, and other experimental approaches. In the study of vision and motor control, complementary experimental work includes single-cell and multiple-cell neurophysiological recording as well as functional brain imaging. In the area of learning, which is seen as central to intelligent behavior, departmental researchers along with members of the Center for Biological and Computational Learning are working to develop theories of vision, motor control, neural circuitry, and language within an experimental framework.

In cognitive science, human experimentation is combined with formal and computational analyses to understand complex intelligent processes such as language, reasoning, memory, and visual information processing. There are applications in the fields of education, artificial intelligence, human-machine interaction, and in the treatment of language, cognitive, and other disorders.

Subfields in cognitive science include psycholinguistics, comprising sentence and word processing, language acquisition, and aphasia; visual cognition, including reading, imagery, attention, and perception of complex patterns such as faces, objects, and scenes; spatial cognition; memory; and the nature and development of concepts. Another key field is the study of perception—developmental and processing approaches focus on human and machine vision, and how visual images are encoded, stored, and retrieved, with current topics that include motion analysis, stereopsis, perceptual organization, and perceptual similarity. Other research includes functional brain imaging in normal subjects as well as studies of neurologically impaired patients in an attempt to understand brain mechanisms underlying normal human sensation, perception, cognition, action, and affect.

اگر به مطالب بیشتر نیاز داشتید به ادرسی که دوست عزیزمان کاربر MJ1919 گذاشتند مراجعه بفرمایید.
موفق باشید.

mj1919

New member
سلام وقتتون بخیر
این دوره که جنابعالی گذاشتید دوره ی دکترا موسسه ی(پژوهشکده ) علوم شناختی دکتر خرازی اینها هست.
بسیار عالی هست.اگر دوست داشتید تا با هم لینک بشیم.
بلی اون یکی هست و یکی دیگه هم هست که هنوز ساب میت نکردیم.
اگر براتون مقدور هست در مورد دوره ی پیوسته ی ارشد دکترا هم اگر اطلاعاتی دارید مطلب بزارید.ممنون میشم.و اینکه چه موسساتی این طورین و شرایطشون چی هست.اسکلار شیپ و اینها میدن یا نه؟
متشکر و ممنون.

سلام
در مورد دوره ی MS-PhD باید سرچ کنید،
بعضی موسسات هستند، بیشتر جنبه ی تحقیقاتی داره، ولی تعداد این دوره های کمه، چون بار مالی نسبت به بازده اش (در مقایسه با پی اچ دی خالی) بیشتره،
باید سرچ کنید ولی تا جایی که من سرچ می کردم، موسسه ی مکس پلانک(آلمان) میده این بورسو، دو تا از دوستام، از دوره ی کارشناسی رفتند.
در آمریکا هم باید سرچ کنید اطلاعات خاصی ندارم متاسفانه

اون دوتا سایت که : آکادمیا و اپلای ابرود، سایتهای خیلی خوبی هستند، بهتره اونجا عضو بشید، کسان زیادی هستند که می تونند کمکتون کنند.

alimaleki_jamshid

New member
سلام
در مورد دوره ی MS-PhD باید سرچ کنید،
بعضی موسسات هستند، بیشتر جنبه ی تحقیقاتی داره، ولی تعداد این دوره های کمه، چون بار مالی نسبت به بازده اش (در مقایسه با پی اچ دی خالی) بیشتره،
باید سرچ کنید ولی تا جایی که من سرچ می کردم، موسسه ی مکس پلانک(آلمان) میده این بورسو، دو تا از دوستام، از دوره ی کارشناسی رفتند.
در آمریکا هم باید سرچ کنید اطلاعات خاصی ندارم متاسفانه

اون دوتا سایت که : آکادمیا و اپلای ابرود، سایتهای خیلی خوبی هستند، بهتره اونجا عضو بشید، کسان زیادی هستند که می تونند کمکتون کنند.

سلام
ان شالله حتما سرچ می کنم.
مکس پلانک فوق العاده هست.
رشته های مورد علاقه ی من رو هم داره.
و یکی از بزرگترین Cognitive neuroscintist های جهان اونجا هست.
خیلی لطف کردید.
ان شالله حتما عضو میشم.
متشکر و ممنون.
موفق باشید.

farhad-gs

New member
سلام.من ترم 6 کارشناسی رادیولوژی هستم.به نظر شما ارشد رو اینجا بگیرم برای پی اچ دی برم اونور بهتره یا ارشد رو هم اونجا بخونم؟؟(ارشد فیزیک پزشکی)
و اینکه از نظر زبان سطحم بالاست فقط باید آزمون بدم.معدلمم 16.مقاله ای اس ای هم ندارم مسلما!البته دو مقاله در حد نشریه های علمی دانشگاه کار کردم.با این شرایط میتونم بورسیه شم؟؟؟
ممنون میشم جواب سوالامو بدید

maryam1368

New member
سلام من الان ترم 1 کارشناسی ارشد مشاوره در مامایی ام.میخواستم بپرسم دکترای بهداشت باروری کجاها میتونم بورسیه بشم؟تصمیم دارم برم.از بعذ از عید برای کلاسای آیلتس اقدام کنم خوبه؟تقریبا 6 تا 8 ماه طول میکشه.بادوستم میخوایم خصوصی بگیریم.اگر اطلاعاتی دارید کمکم کنید ممنون میشم

vahid28

New member
سلام.بورسیه آلمان که میگن راحته٬واقعا راحته؟
چه شرایطی داره؟
کلا اگه بخوای بورسیه برای ارشد بشی هرجای دنیا اما بهتر لز اینجا چقدر باید هزینه بدی و شرایطش چیه؟

ROJO

New member
سلام.بورسیه آلمان که میگن راحته٬واقعا راحته؟
چه شرایطی داره؟
کلا اگه بخوای بورسیه برای ارشد بشی هرجای دنیا اما بهتر لز اینجا چقدر باید هزینه بدی و شرایطش چیه؟

المان راحت نیست فقط نسبت ب امریکا و کانادا سختی کمتری داره :(

پذیرش گرفتن از ی طرف این تعهدات لعنتی هم واقعا دستوپای مارو بسته:smiliess (7):

بالا