بیوتکنولوژی میکروبی

zanbagh

New member
من منابع رو تقریبا گفتم اما باز اگه سوالی بوددرخدمتم

nori

New member
نه کی میگه توی ایران نیست؟
دوست من الان داره پژوهشگاه ملی ژنتیک بیوتکنولوژی صنعتی میخونه. خیلیم تعریفشا میکنه

nori

New member
نه کی میگه تو ایران نیست دوست من الان داره پژوهشگا بیو صنعتی میخونه
ممنون هلیا
من شنیدم بیوتکنولوژی صنعتی از نظر بازارکار از همه بهتره که البته برا ارشد تو ایران نیست
یه جورایی گیج شدم
نمیدونم بیشتر وقتمو برا کنکور بهداشت بذارم یا علوم
آخه هم مواد آزمونیشون باهم فرق داره هم برا خوندن درساشون باید روش متفاوتی بکار برد

nori

New member
بيوتكنو صنعتي را فقط مهندساي شيمي ميتونن شركت كنن

نه عزیزمن. دوست من زیست شناسی شرکت کرد و قبول شد. توی تکمیل ظرفیت الان ترم 3 است و الانم پایان نامشا هم داره با یه شرکت صنعتی بهینه و سازی و بازیافت زباله کار میکنه.
مطمینم که صنعتیه البته توی دفترچه مینویسن میکروبی ولی بد که قبول شد فهیمید صنعتی بوده:sarma:

zeindinho

New member
khob pas age intor boode yeki ke emtehan mide az koja mifahme vaghti ghabool shof behesh migan sanatio brkhoon ya mikrobio?

senior

New member
سلام به همه
یه سوال داشتم بچه ها برای مجموعه زیست چی بخونیم چکار کنیم؟ میشه با اطلاعات سلولی و بیو شیمی چیزی زد؟
ممنون

senior

New member
یه سوال دیگه چه بخش هایی از میکروب رو بخونیم
ممنوووووووووووووووووووون

zanbagh

New member
سلام به همه
یه سوال داشتم بچه ها برای مجموعه زیست چی بخونیم چکار کنیم؟ میشه با اطلاعات سلولی و بیو شیمی چیزی زد؟
ممنون
آره میشه بین 40 تا 70 روزد بشرطی که دروس اصلیتو خوب خونده باشی

farzanee20

New member
سلام. میخوام بدونم در مقطع دکتری، کدوم یکی از این رشته ها بهتر و البته کاربردی تر هستش، البته به نظرم اینا همش یجورند یعنی دروس مشترک زیاد دارن ؟ ژنتیک(از گرایش های سلولی-مولکولی)، ژنتیک پزشکی و گرایش های مختلف بیوتکنولوژی مثل پزشکی، نانو، میکروبی، مولکولی.

منم همین سوال را دارم اگه میشه جواب بدین...........:riz304:

Mohammad gh

New member

یعنی اسم بیوتک میکروب پیام نور رو نیارید که صرفا به این دلیل تاسیس شد تا از وزارت خونه و معاونت علمی بودجه بگیرن فقط همین سال اولش هم ۴۵ نفر پذیرش کردن اندازه ظرفیت کل روزانه ی کشور اونم فقط در یک مرکز ارائه میشه!مرکز تهران که در حکیمیه(از شرقی ترین مناطق پایتخت)واقع هست
همچنین اساتیدی بی سواد و امکاناتی بسیار ضعیف و دروسشون هم که مثل بقیه کتابای پیام نور صرفا مال انتشارات پیام نورکه در حد یک کارشناسی بیوتک هم نیست

متاسفانه این به اصطلاح دانشگاه یعنی پ.ی.ا.م.ن.و.ر به تازگی دامن ژنتیک مولکولی رو هم لکه دار کرده

گفتم که به امت مسلمان اطلاع بدم تا از شرایط و دام های پیش روی مسیرشان مطلع گردند

آخرین ویرایش:

bahram-68

New member
بنظرتون 2 یا 3 برابر شدن رتبه در کارنامه نسبت به تخمین تو همه رشته ها برابره؟

Mohammad gh

New member
سلام. میخوام بدونم در مقطع دکتری، کدوم یکی از این رشته ها بهتر و البته کاربردی تر هستش، البته به نظرم اینا همش یجورند یعنی دروس مشترک زیاد دارن ؟ ژنتیک(از گرایش های سلولی-مولکولی)، ژنتیک پزشکی و گرایش های مختلف بیوتکنولوژی مثل پزشکی، نانو، میکروبی، مولکولی.

منم همین سوال را دارم اگه میشه جواب بدین...........:riz304:

ببینید اخه همشون کاربردی هستن نمیشه اینجوری گفت
برای مثال میکروب پزشکی یا ژنتیک پزشکی خب تا حدودی سنتی تر هستن و شاید کار براشون بیشتر باشه البته به این معنی نیست که این رشته ها از بیوتک یا نانو بهتر باشن
بلکه باید شرایط روز کشور رو سنجید
برای مثال الان خیلی روی خودکفایی تولید محصولات درمانی مثل دارو تاکید میشه پس رشته هایی مثل بیوتک پزشکی یا بیوتک دارویی یعنی اینده ی روشنی دارن
یا نانو الان تحقیقات خوبی روش انجام میشه در ایران اما هنوز به اون صورت به مرحله ی صنعتی نرسیده
بیوتک میکروبی یا بهتر بگیم بیوتک سفید در تمام دنیا الان به مرحله ی تولید و صنعتی شدن رسیده و در ایران هم تاحدودی اینجوری هست و مطمینن که در اینده نیاز بهش خیلی بیشتر میشه...
کلا بیوتک در تمام دنیا از رشته های راهبردی و بسیار مهم به شمار میاد...الان تمام کشاورزی امریکا که صنعتی هزار میلیارد دلاریه روی بیوتک میچرخه

بالا