یاد شهدا

bahramian0935

New member
شبکه دولتی انگلیس گزارش داد:
استراتژی‌های فرمانده سپاه قدس ایران،
دولت سوریه را به پیروزی رساند و او می‌تواند
نقش مشابهی را در عراق و در مقابل گروه‌های شورشی مسلح ایفا کند.
حاج قاسم یک دونه باشی

- - - Updated - - -

نزدیک ظهر بود. از شناسایی بر می گشتیم. از دیشب تا حالا چشم روی هم نگذاشته بودیم.آن قدر خسته بودیم که نمی توانستیم پا از پا برداریم ؛ کاسه زانوهامان خیلی درد می کرد. حسن طرف شنی جاده شروع کرد به نماز خواندن . صبر کردم تا نمازش تمام شد. گفتم « زمین این طرف چمنیه ، بیا این جا نماز بخوان .» گفت « اون جا زمین کسیه، شاید راضی نباشه.»

bahramian0935

New member
مرحوم آیت الله بهجت(ره) یکی عارفان بزرگ زمان بودند.
روزی به ایشان گفتند : کتابی در زمینه اخلاق معرفی کنید
فرمودند:
لازم نیست یک کتاب باشد یک کلمه کافیست که بدانی "خدا می بیند"..

bahramian0935

New member
بچه تهرون :
روز عمليات به تنهايي دوشكا رو از دويست متر شيب تند و صعب العبور بالا
برد .اخه هيكلي بود و لات .زير بار كمكم نمي رفت
خودش مي گفت كار زشت و بدي نبوده كه انجام نداده باشم
و البته همش دعوا راه مي انداخت در جبهه
ولي گفت وقتي اومدم جبهه گفتم يعني خدا نگام ميكنه ؟
نمازشو كم كم از بچه ها ياد گرفت .
رزمنده ها بچه تهرون صداش ميكردن
روز عمليات نشست كناره فرمانده و گفت امروز شهيد ميشم ....
فقط به مادرم كه من تنها نون بيارشم بگيد :
خيلي مخلصيم دعا و نون حلال تو منو به اينجا رسوند
براي خلاف كاريام شب و روزش گريه بود
ولي وقتي اومدم جبهه نگاهام كرد
و گفت به زودي مزد دعاهامو با شهادتت ميگيرم .....
تهروني شروع كرده بود با خدا صحبت و گريه كه خدايا
ابرومو جلوي اربابم اباالفضل نبر.
خدايا ابرومو جلوي خانم فاطمه زهرا نگه دار
عمليات كه شروع شد سيصد نفر بوديم كنار هم در ارتفاع
يه تير اومد و مستقيم خورد وسط پيشوني تهروني
و زيبا دعاهاي مادرش و توبه ي نصوح خودش معنا شد
منبع: كتاب بچه تهرون (عليرضا اشتري )

- - - Updated - - -

لطفا کسانی که مخالف لعن کردن دشمنان اهل بیت(ع) هستند توجه کنند...
کسایی هم الحمدالله موافقند،خوندنش خالی از لطف نیست...
آیا لعن غاصبین خلافت باعث شیعه کشی شده است؟!!!
.
.
.
- شیعه کشی از همان فردای روز شهادت پیغمبر(ص) آغاز شد.
دشمنان اهل بیت(ع)،بی شرمانه در اولین جنایت خود، دختر پیامبر را هدف قرار دادند. و در ادامه تک تک امامان شیعه را به قتل رساندند...
- در طول تاریخ علاوه بر امامان و امامزادگان،هزاران چهره برجسته دیگر نیز به دلیل((تشیع)) به قتل رسیده اند.
در بین این افراد، نام صحابه پیفمبر(ص)،فقهای بزرگ، سیاستمداران، وزرا و... به چشم می خورد.
از برجسته ترین چهره ها، می توان به حجر بن عدی، کمیل بن زیاد،شیخ شهاب الدین سهروردی، حسنک وزیر، شهید محمد باقر صدر و سایر شهدای فقه شیعه اشاره کرد.
-حکومت ها و گروه هایی در تاریخ بودند که نسل کشی شیعیان را در دستور کار خود قرار دادند. خوارج، بنی امیه، بنی عباس، آل زبیر، عثمانیان، ایوبیان، بعث عراق، سپاه صحابه، القاعده و... از مهم ترین نمونه ها هستند:
- حجاج بن یوسف 120000 مرد و زن و کودک را به جرم تشیع کشت.
- مصعب ابن زبیر فقط در یک روز 5000 شیعه ی سپاه مختار را پس از تسلیم شدن، گردن زد.
- خلفای عثمانی میلیون ها شیعه را در آناتولی و مناطق کرد نشین قتل عام کردند تا روند سریع شیعی شدن قلمرو خود را که پس از قدرت گرفتن حکومت صفوی آغاز شده بود بگیرند.
- ایوبیان همین بلا را بر سر فاطمیون در مصر آوردند.
- صدام پس از جنگ اول خلیج فارس و پس از اینکه شیعیان، جنوب عراق را به تصرف خود درآوردند، با چراغ سبز آمریکا نزدیک نیم میلیون شیعه را در عرض یک ماه قتل عام کرد.
- طالبان ده ها هزار شیعه را در مزار شریف و کابل کشتند. همین شیعیان مظلوم به دست نیرو های احمد شاه مسعود نیز کشته می شدند.
- سپاه صحابه و القاعده و گروهک های وابسته، مسئول انفجار و کشتارهایی هستند که روزانه شیعیان و علویان پاکستان، سوریه،عراق و... را هدف قرار می دهند.
.
.
.
((و این همه شیعه کشی بعد از شهادت رسول اکرم(ص)،آیا دلیلش لعن ما بر غاصبین و بدعت گزاران بوده؟!!؟؟؟ خیر،سالیان سال است تاریخ شاهد این جنایات بوده ولی این عصر به خاطر ((تجهیزات ارتباطات)) ما بیشتر از جرم های این ملعونان آگاهی پیدا می کنیم. بی شک شیعه کشی بعد از این هم به این دلیل نخواهد بود))
((((جرم شیعه،اجرای امر الهی و قبول ولایت امیرالمومنین علیه السلام و حب خاندان رسول الله صلوات الله علیه بوده و هست ))))
بر دشمنان اهل بیت(ع)،الخصوص عمر و ابوبکر و عثمان و عایشه و ... لعنت

bahramian0935

New member
پیامبر اکرم (ص) می فرمایند:
مَن اَكَلَ وَ ذو عَینَین يَنظُرُ اِلَیهِ وَ لَم يُواسِهِ ابتُلى بِداءٍ لا دَواءَ لَهُ
هر کس غذا بخورد و دیگرى به او نگاه کند، و به او ندهد، به دردى بى درمان مبتلا میشود
تنبیه الخواطر، ج 1 ، ص 47
شاید گرسنه ای چشمش به ما بیوفتد...

bahramian0935

New member
وضعیت حجاب زنان سوریه ناراحتش کرده بود
نمیتوانست ببیند یک کشور اسلامی به چنین روزی افتاده باشد
گفت«نبـــاید بی تفاوت باشیم»
نامه ای انتقادی نوشت و اولش را با این آیه شروع کرد: «إنّ اللهَ لا یُغَیر ما بقومٍ حتّی یُغَیِّروا ما بِأَنفُسِهِم...» رعد - 11
داد دست یکی از مسئولان سوری
زین الدین معتقد بود به هر میزان که از دستمان بر می آید باید امر به معروف و نهی از منکر کنیم
خاطره ای از شهید زین الدین/ با یاران سپید ص۶۱

bahramian0935

New member
)به سنگر تكيه زده بودم و به خاك‌ها پا مي‌كشيدم. حاجي اجازه نداده بود بروم عمليات. مرا باش با ذوق و شوق روي لباسم شعار نوشته بودم. فكر كرده بودم رفتني هستم.داشت رد مي‌شد. سلام و احوال‌پرسي كرد. پا پي شد كه چرا ناراحتم. با آن قيافه‌ي عبوس من و اوضاع و احوال،‌ فهميده بود موضوع چيه. صداش آرام شد و با بغض گفت«چيه؟ ناراحتي كه چرا نرفتي عمليات؟ خوب برو! همه رفتند، تو هم برو. تو هم برو مثل بقيه. بقيه هم رفتند و برنگشتند.»
و راهش را گرفت و رفت.
سردار رشید حاج همت

bahramian0935

New member
همیشـه میـخواستیم از صـحنه نمـاز حـاج احمـد عکـس و فیـلم بگیـریم
ولـی اصـلا نمیـذاشت و ناراحـت میشـد
یـه روز سـر نمـاز جمـاعت بـه محـض گفتـن الله اکبـر دکمـه ضبـط فیـلم
رو زدم و قبل سـلام قطـع کـردم و در رفـتم.
حـاج احمـد اومـد و پیـدام کـرد و خـیلی جـدی و با ناراحـتی
ازم فیـلم رو خـواست و مـن کپـی فیلـم رو بهـش دادم
زد درب و داغونش کـرد بعد رفـت چنـدتا
فیـلم نـو خـرید و گفـت اینا جـای اون فیـلم .
شهید حاج احمد کاظمی
پی نوشت : اگه کار برای رضای خداست پس گفتنش چیست؟

bahramian0935

New member
" روی قـبـرم بـنـویـسـیـد ؛ ایـنـجـا مـدفـن کـسـی اسـت کـه مـیخـواسـت اسـرائـیـل را نـابـود کـنـد ... "
(شهید طهرانی مقدم)
زنـدگـی نـامـه سـردار شـهـیـد , حـاج حـسـن طـهـرانـی مـقـدم , سـریـال خـواهـد شد ... بـا نـام :
« کــابــوس نـتـانـیـاهـو »

- - - Updated - - -

حضرت زهرا پسرم را بهم برگردون ........
براي شناسايي وارد دشتي شديم و بايد از رودخانه رد ميشيديم
و مي رفتيم سمت ارتفاعاتي كه دست بعثي ها است
نزديك آب كه شديم صداي پرنده آمد صدايي شبيه بلبل .
صداي پرنده اصلا قطع نمي شد وسط آب كه رسيديم تير دوشكا زدن
و ما مجبور به برگشت شديم شب دوم دوباره نزديك رود
صداي عاشقانه هاي پرنده آمد و زير آتش مستقيم قرار گرفتيم
و مجبور به بازگشت شديم .حدس اين بود كه صدا
از طرف عراقي ها است براي لو دادن ما ..
با تعداد بيشتر و اسله ي آماده رفتيم .
رفتم تا نزديك صداي پرنده و صدا قطع شد
اين دفعه عطر خيلي خوشبويي فضا را پر كرد
و با كمال تعجب ديديم خبري از پرنده نيست
فقط يه شهيد نوجوان 13 ساله ي لرستاني را ديديم از گروهان
امام حسين لشگر 57 اباالفضل بود حال عجيبي ايجاد شد
كه به واسطه ي اون صدا اين نوجوان پيدا شد
و بعد از پي گيري ماجرا متوجه شديم كه مادر شهيد
خانوم فاطمه زهرا را در خواب ديده و حضرت به اين مادر گفتن
پسرت پيش ما است و با ما روزي ميخوره
و اين مادر با زاري از حضرت خواسته جنازه پسرش برگرده
درست با همون شب شناسايي يكي ميشه
اين درخواست مادر از حضرت

bahramian0935

New member
روز سوم عمليات بود. حاجي هم مي‌رفت خط و برمي‌گشت. آن روز،‌ نماز ظهر را به او اقتدا كرديم. سر نماز عصر،‌ يك حاج آقاي روحاني آمد. به اصرار حاجي، نماز عصر را ايشان خواند.مسئله‌ي دوم حاج آقا تمام نشده،‌ حاجي غش كرد و افتاد زمين. ضعف كرده بود و نمي‌توانست روي پا بايستد.سرم به دستش بود و مجبوري، گوشه‌ي سنگر نشسته بود. با دست ديگر بي‌سيم را گرفته بود و با بچه‌ها صحبت مي‌كرد؛‌ خبر مي‌گرفت و راهنمائي مي‌كرد. اين‌جا هم ول كن نبود.

saharandishe

New member
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AWWA

شفق بانو

New member
به نام خدا که در همین نزدیکی هاست

«یاد شهیدان، یادبود ارزشهای انسانی است، و گرامیداشت آنان، تجلیل از برترین خصال بشری است.»

توی این دوره زمونه ، عده ای هستن با استفاده از جایگاه نیک پدران و نیکان خودشون(شهدا) دست به کارایی میزنن

و هر جا هم که کم می آورند نام آنها را یدک می کشند واقعا جای تاسف داره.

بابای بزرگوارم همیشه میگن شفق جان: دخترم «گیرم پدر تو بود فاضل، از فضل پدر تو را چه حاصل» ؟؟

پس همیشه سعی کن خودت به ارزش های انسانی و اخلاقی پایبند باشی و توی تمام لحظات زندگی پشتت به

همت خودت گرم باشه نه به من که چندسال جنگ رو سنگرساز بودم و نه به دایی شهید 13 ساله ات و

نه به دایی های جانبازت نه به هیچ کدوم نناز /میخوام مرد مرد بار بیایی اون قدر شهامت داشته باشی حق

و ناحق نکنی حتی اگه به ضررت باشه .ارزش های انسانی والاتر از چادر سر کردن و حجاب نگه داشتن و

نماز خواندن هستن اینکه تهمت نزنی /حق و ناحق نکنی /بی احترامی نکنی و از همه مهمتر اوصول انسانیت

رو نگه داری .اگه تونستی تمام موارد رو رعایت کنی انسانی. به انسان ها به چشم اشرف مخلوقات نگاه بکنی .

کار به دینشون نداشته باشی همین که انسانن کفایت میکنه .

ارزش های انسانی؟ چقدر این واژه ها برای بعضی ادم های امروز نااشناست و کم رنگ

جای تاسف داره که فراموش کنیم که تمام شهیدان ایران زمین از تمام ادیان بودن ( مسیحی /ارمنی / صائبی/ سنی و....)

و چه زیبا بودن آموخته های بابای عزیزم که الان زندگی شیرین داریم و در همسایگی ما چندین خانواده صائبی زندگی میکنن

و رابطه ای زیبا و در کمال ادب و احترام داریم. اینکه آنها به دین خود و ما نیز به دین خود اما از خوبی رفتار خانوادم این

عزیزان حتی در هیئت ها به همراهی بابام شرکت میکنن و جالب تر اینکه برای شفای فرزندانشون نذر ائمه هم میکنن.

خیلی دردناکه آنقدر درگیر تفکیک های قومی و مذهبی شدیم که فراموشمون شد ما همه در انسانیت مشترکیم.

یاد شهیدان عزیز گرامی باد:rose:

آخرین ویرایش:
بالا