چرا عده ای با تلاش فراوان و مطالعه اصولی هم نتوانستند پزیرفته شوند!!!؟؟

najma

New member
موافقم ،خیلی از ما برای جبران چیزی که بدست نیاوردیم دنبال بهبونه می گردیم فقط!
تا اینجاش طبیعیه ولی اصرار کردن رو اون بهونه هاست که آدمو اذیت می کنه و راه پیشرفتو میبنده!!!!!

چرا دوست دارید توی دل بچه ها رو خالی کنید ؟ از کجا میدونید تلاش نکردن و دارن بهونه میارن ؟؟
به جای اینکه بیاید و روحیه بهشون بدید و کمکشون کنید ؟
اصلا متوجه عواقب کارتون هستید ؟

jok

New member
چرا دوست دارید توی دل بچه ها رو خالی کنید ؟ از کجا میدونید تلاش نکردن و دارن بهونه میارن ؟؟
به جای اینکه بیاید و روحیه بهشون بدید و کمکشون کنید ؟
اصلا متوجه عواقب کارتون هستید ؟

یعنی به نظر تو اینی که مدام بگی همه بدن و من خوبم باعث پیشرفت میشه؟...این ایراد داره ..این غلطه...اون سوال فلان گزینه میشه....حرف من درسته....به نظرت با چنین دیدی میشه واسه سال بعد اماده شد؟ ....عنوان تاپیکو ببین: نوشته تلاش فراوان و مطالعه اصولی.....یعنی دو تا فاکتور اصلی و لازم حضور داشته....طرف با خودش فک میکنه من هم درس خوندم و هم اصولی خوندم...پس علت چیه؟ حالا شما مدام دلیل تهران قبول نشدنتو بزار به حساب ایراد سوال....واسه شما که فرقی نداره چون نهایتا قبول شدی ولی اونی که نشده با خودش میگم امسال که جلومو گرفتن پس چه فایده که سال بعد بخونم؟بازم جلومو میگیرن...
این دقیقا حکایت یه رقابته که شما قاضیرو قبول نداری....پس اصلا چرا میخوای توی این رقابت شرکت کنی یا چرا میخوای سال دیگه شرکت کنی

jo-boy

New member
لطفا کسی حرف بی منطق نزنه . خود من امسال قبول شدم اما مطمئنم خیلیا هستند که قبول نشدن اما علم کافی رو و یا حتی بالاتررو داشتند اما بعضی شرایط این
اجازرو نداده که بتونن سر برگه هم قبول شن. من براتون مثال میزنم همین کاربر محترم کیان که من از نزدیک باهاش وزارت خونه بودم حقیقتا جزو اون دستس که لیاقت و علم رشتشو
داره اما امسال نتونست به هر دلیلی نمره لازمو بیاره (البته سر برگه و الا اون جز بهتریناس توی رشتش) پس دوستانی که فک میکنن خودشون خیلی میدونستن و بقیه هیچی لطفا نظریه پردازی نکنن.این مملکت انگار براش فقط راه کنکور
تعریف شده و اونم قبولی کنکوره و الا اگه غیر از اون بود خیلی از استعدادا شکفته میشد.
نظر چنتا از بچه ها برام عجیب بود و امیدوارم زاویه دیدشونو کمی عوض کنن.همیشه دانشگاه ماله برترین ها نیست ( اگه هم باشه روی کاغذه ! )
کسایی که قبول نشدن و دوباره باید بخونن بشینن و نقایصو برطرف کنن تا بهترین نتیجرو بگیرن چون دانشگاه فقط به رتبه برتر نیاز نداره بلکه مهمتر از اون استعداد توی اون رشتس
همگی موفق باشد

jok

New member
اگه بگم تو راست میگی آروم میشی ؟ حس خوبی بهت دست میده ؟ احساس پیروزی میکنی ؟
بابا تو راست میگی ما خنگ و کم کار بودیم !!
من نگرانتم نمیخوام اذیت بشی!!!
چرا یه عده فک میکنن چون 400 تا پست گذاشتن اینجا ملک پدریشونه؟

jok

New member
لطفا کسی حرف بی منطق نزنه . خود من امسال قبول شدم اما مطمئنم خیلیا هستند که قبول نشدن اما علم کافی رو و یا حتی بالاتررو داشتند اما بعضی شرایط این
اجازرو نداده که بتونن سر برگه هم قبول شن. من براتون مثال میزنم همین کاربر محترم کیان که من از نزدیک باهاش وزارت خونه بودم حقیقتا جزو اون دستس که لیاقت و علم رشتشو
داره اما امسال نتونست به هر دلیلی نمره لازمو بیاره (البته سر برگه و الا اون جز بهتریناس توی رشتش) پس دوستانی که فک میکنن خودشون خیلی میدونستن و بقیه هیچی لطفا نظریه پردازی نکنن.این مملکت انگار براش فقط راه کنکور
تعریف شده و اونم قبولی کنکوره و الا اگه غیر از اون بود خیلی از استعدادا شکفته میشد.
نظر چنتا از بچه ها برام عجیب بود و امیدوارم زاویه دیدشونو کمی عوض کنن.همیشه دانشگاه ماله برترین ها نیست ( اگه هم باشه روی کاغذه ! )
کسایی که قبول نشدن و دوباره باید بخونن بشینن و نقایصو برطرف کنن تا بهترین نتیجرو بگیرن چون دانشگاه فقط به رتبه برتر نیاز نداره بلکه مهمتر از اون استعداد توی اون رشتس
همگی موفق باشد
آقا حرف حق جواب نداره....حرفتو قبول کردم....ضمنا اون کلمه آی کیو هم که گفتم اگه دقت کنید نوشتم یه عده...نگفتم همه

amirreza

New member
jok
امیدوارم این اتفاق امسال کنکور ژنتیکو از نزدیک تجربه کنی:25r30wi:

jonothan

New member
بچه ها خود من یکی از اونهایی بودم که خیلی شرایطم سخت بود2ماه کامل به خاطر یه مشکل نخوندم بعد اونم نتونستم خوب بخونم و خیلی خیلی بابت این قضیه ناراحتم

vb2

New member
بچه ها چرا از این بحثها بینمون پیش اومده آخه؟؟

چرا تا قبل قبول شدن و اعلام نتایج همه واسه هم دعا میکردیم الان که قبول شدیم یا داریم میگیم دانشگاه من بهتره اون بدتره یا بحثهای دیگه که تو چرا بیس رشتت یه چیز دیگه است اومدی رشته منو امتحان میدی؟؟

بابا این آزاده واسه همه

به خدا 2 روز دیگه این قبول شدنا تکراری میشه

انجمن شده پر از بحث و توهین

اون موقع که درس میخوندیم اصلا اینطوری نبود

میدونید چند تا از کاربرا به خاطر این بحثها رفتن و دیگه نیومدن

من خواهر کحوچیکتون تروخدا کوتاه بیاید

najma

New member
من دیگه به خاطر حفظ آرامش بچه ها بحث رو ادامه نمیدم . به خاطر تموم دوستام که میدونم از بهترینای انجمن هستن از جهت سواد و کوشش .ولی حق بدید کمی ناراحت شدم از لحن صحبت کردن بعضی ها .

vb2

New member
من دیگه به خاطر حفظ آرامش بچه ها بحث رو ادامه نمیدم . به خاطر تموم دوستام که میدونم از بهترینای انجمن هستن از جهت سواد و کوشش .ولی حق بدید کمی ناراحت شدم از لحن صحبت کردن بعضی ها

از بزرگیته عزیزمممممممممم مرسی

ariya21

New member
تو این انجمن ماماها از همه بیشتر خوشحالن که ارشد قبول شدن لطفا در مورد ارشدتون یه کم اطلاعات بدید

ghedis

New member
موافقم با حرفاتون اما .....
من سال گذشته وزارت علوم رتبه 77 آوردم اما غیر مجاز شدم
وزارت بهداشت هم شرکت نکرده بودم
اما امسال که کلی خونده بودم و آماده بودم ومطمئن بودم که قبول میشم این اتفاق برام افتاد
نمیدونم شاید خدا با ندادن یه سری از خواسته هامون میخواد که بهتر از اونو بهمون بده
میگن وقتی گره ای که تو کارت میافته فکر کن که گره قالیه ایشالا این گرهها تبدیل به یه فرش قشنگ(آرزوی قلبی)ما بشه

jok

New member
jok
امیدوارم این اتفاق امسال کنکور ژنتیکو از نزدیک تجربه کنی:25r30wi:
قربون دادش...سرت سلامت باشه..یه دفه بگو یه رعد و برقی ...یه تیر غیبی چیزی بخوره بهم دیگه...
طفلی من... تازه دو نفرم دعاتو لایک زدن تا حالا....
ستاد دشمن تراشان جوان

آخرین ویرایش:

jok

New member
به منظور تغییر جو:
--------------------------------
گرگه درخونه بزبزقندی رو میزنه
شنگول میگه کیه؟
گرگه میگه منم اقا گرگه
شنگول و منگول و حبه انگور تحت تاثیر صداقتش قرار میگیرنو درو باز میکنن...
-------------------------------------
نگاهم كرد،پنداشتم دوستم دارد،نگاهم كرد،درنگاهش هزاران عشق خواندم،نگاهم كرد،دل به او بستم،بازنگاهم كرد و ...تازه فهميدم يارو خله فقط نگاه ميكنه

آخرین ویرایش:
بچه ها. من خودم دوسال پیش قبول شدم و تقریبا با همه استادایی که سوال طرح میکنن هم برخورد داشتم و اونایی که تو دانشگاه خودمون بودن که اصلا باهاشون واحد داشتم. بابا اینا دنبال مقاله و ارتقای هیت علمی و جور کردن فرصت مطالعاتی و از اینجور چیزان. خیلی کم استاد پیدا میشه دلش واسه دانشجو بسوزه. در نتیجه طرح سوالات کنکور هم از این قاعده مستثنی نیست. حتی شایعاتی مبنی بر لو دادن سوالات دکترا هم بوده که البته نمیشه به همین راحتی انگ زد به مردم. دوستان سوالات کنکور حکم یه پرسشنامه تحقیقی برای محاسبه شیوع افسردگی تو یک جامعه مشخص رو داره. یعنی این پرسشنامه بعد از اینکه توسط نمونه های تحت مطالعه پر میشه، بعد از محاسبه نمرات، یا به اینا میگن شما افسرده ایت یا اینکه سالمید. حالا شما فرض کن بعد از تحقیق و زمانی که داده ها تو نرم افزاره و مقدار شیوع رو دیدی، بیای یکسری سوالات رو حذف کنی. فکر میکنی چند نفر از افراد از بیمار میشن سالم و از سالم میشن بیمار؟ به عبارتی misclassification رخ میده. این تو کنکور یعنی فاجعه چون فقط یک تحقیق نیست بلکه با سرنوشت ادما کار داره. به نظرم اعتراض ها باید ادامه پیدا می کرد که بابا اصلا چرا سوالا اینقدر غلط داره. مگه استادی که سوال طرح میکنه فکرش کجاس؟ مسول امتحانات وزارت باید رسما از بچه ها عذر خواهی بکنه.

یک منبع معتبر میگفت طراحا دور هم میشینن، گل میگن و گل میشنوفن، چای و شیرینی میخورن و در عین حال سوال هم طرح میکنن.بخاطر همین اینجوری میشه.گاهی هم انگار فرصت ندارن و از افراد دیگه میخوان برامون سوال طرح کنن!!!! شاید شاگردان، یا اعضای خانواده ،یا درو همسایه،خدا میدونه!!!!

sangre

New member
موافقم ،خیلی از ما برای جبران چیزی که بدست نیاوردیم دنبال بهبونه می گردیم فقط!
تا اینجاش طبیعیه ولی اصرار کردن رو اون بهونه هاست که آدمو اذیت می کنه و راه پیشرفتو میبنده!!!!!

lمثال بارز این حرف خودمم!!!!!!!!!!
من کنکور 87 رو باختم (و تا الانم علتشو بومی گزینی میدونم)!این یه بهونه اس!چون اگه نبود با گذشت 4 سال یه اتفاقی می افتاد..............
از حرفم ناراحت نشبن!به قول jok :کسی اگه ببینه مثلا سوالا یی که به نظرش درس بوده رو غلط اعلام کردن واقعا داغون میشه!اگه رتبش فقط چندتا پایین تر بوده .............
وجدانتون قبول میکنه سر حرفای شما کلا درسو بزاره کنار و بگه سال بعدم ار این اتفاقا می افته،واسه جی خودمو اذیت کنم!

jok

New member
من کنکور 87 رو باختم (و تا الانم علتشو بومی گزینی میدونم)!این یه بهونه اس!چون اگه نبود با گذشت 4 سال یه اتفاقی می افتاد..............
از حرفم ناراحت نشبن!به قول jok :کسی اگه ببینه مثلا سوالا یی که به نظرش درس بوده رو غلط اعلام کردن واقعا داغون میشه!اگه رتبش فقط چندتا پایین تر بوده .............
وجدانتون قبول میکنه سر حرفای شما کلا درسو بزاره کنار و بگه سال بعدم ار این اتفاقا می افته،واسه جی خودمو اذیت کنم!
[/QUOTE

آخ گفتی بومی گزینی جیگرم خون شد....سال 87 یه هم رتبه من توی یه شهر دیگه به خاطر بومی گزینی پزشکی قبول شد در حالی که من .....ولی فکر کردن به این چیزا جدای از اینکه حقیقته یا بهانه ...باعث شد که سال اول تحصیلم توی رشته علوم همش باتردید و پرتوقعی و بدگویی از همه جلو بره.....به هیچکس نمیتونستم اعتماد کنم....حتی سرکلاسم اگه نمره کم میاووردم میگفتم تقصیر استاد بوده...آخرشم مجبور شدم برم پیش مشاوره دانشگاه و اون بهم گفت یکم دیگه به این افکار ادامه بدی شک نکن که آینده رو باختی

sangre

New member
[/QUOTE

آخ گفتی بومی گزینی جیگرم خون شد....سال 87 یه هم رتبه من توی یه شهر دیگه به خاطر بومی گزینی پزشکی قبول شد در حالی که من .....ولی فکر کردن به این چیزا جدای از اینکه حقیقته یا بهانه ...باعث شد که سال اول تحصیلم توی رشته علوم همش باتردید و پرتوقعی و بدگویی از همه جلو بره.....به هیچکس نمیتونستم اعتماد کنم....حتی سرکلاسم اگه نمره کم میاووردم میگفتم تقصیر استاد بوده...آخرشم مجبور شدم برم پیش مشاوره دانشگاه و اون بهم گفت یکم دیگه به این افکار ادامه بدی شک نکن که آینده رو باختی

آره بومی گزینی حقیقت بود!اما غیر قابل تغییر بود اون زمان! چاره دیگه نداشتشم خب!
شما باز فقط سال اول حالت بد بود........
من سال اول همش افتادم 1پی انصراف(البته آخر کار همه پشیمونم کردن) بعدشم با بی علاقگی کامل درس خوندم.کلاسای عملیم کلا نمی رفتم!این حالت ادامه داشت تا اسفند ماه امسال.........که تصمیم گرفتم گذشته رو فراموش کنم و تمرکز کنم رو ارشد!

بالا