چرا عده ای با تلاش فراوان و مطالعه اصولی هم نتوانستند پزیرفته شوند!!!؟؟

من تعجب میکنم آخه عنوان تاپیک که ننوشته فقط ژنتیک نظر بده...بعدشم درسته نخوردیم نون گندم ولی دست مردم که دیدیم....من دوتا از هم کلاسیام ژنتیک تهران و مشهد قبول شدن...این اعتراضی که شما میگین رو هم اونا جز یکی دو مورد بقیشو قبول نداشتن اصلا...بعدم من باورم نمیشه که شما از استادای تهران بیشتر بلد باشید...یعنی اونا نفهمیدنو شما فهمیدید؟..به نظر خودتون اونا که استادای برتر کشورن و این همه بیسوادن پس چه ارزشی داره که برید شاگردشون بشید؟...
دوست عزیز من قبول شدم ولی خودت قضاوت کن: در 1 آزمون جامع که مثلا قراره استاندارد باشه بعد کلید اولیه یکسری اصلاحیه دادن که تو رشته ما فقط 6 تا سوال 2 جوابی بود.حالا حساب کن که یک آدم محتاط ممکنه هه این سوالا رو بلد باشه،اما برای اینکه نمره منفی نیاره تست رو نزده.بعد اصلاحیه متوجه میشه که نظرش درست بوده و این سوالا 2 جوابی بودن.6 تا سوال کم نیست. تازه بعد از اصلاح کلید دوباره یکسری از سوالا مشکل داشت که بعد کلی دوندگی فقط یکیش حذف شد.

ariya21

New member
دوست عزیز من قبول شدم ولی خودت قضاوت کن: در 1 آزمون جامع که مثلا قراره استاندارد باشه بعد کلید اولیه یکسری اصلاحیه دادن که تو رشته ما فقط 6 تا سوال 2 جوابی بود.حالا حساب کن که یک آدم محتاط ممکنه هه این سوالا رو بلد باشه،اما برای اینکه نمره منفی نیاره تست رو نزده.بعد اصلاحیه متوجه میشه که نظرش درست بوده و این سوالا 2 جوابی بودن.6 تا سوال کم نیست. تازه بعد از اصلاح کلید دوباره یکسری از سوالا مشکل داشت که بعد کلی دوندگی فقط یکیش حذف شد.

سوالای ما هم اصلا استاندارد نبود

فکر کنم بچه کوچلوی طراح سوال طرح کرده بودشون

hiva6747

New member
دوست عزیز ما که میگیم سوالا اشکال داشت فقط دلیل بیسوادی استاد طراح نیست بلکه عوامل دیگه ای هم موثره مثلا اینکه زیاد وقت گرانبهاشونو واسه طرح سوال استاندارد و اصولی صرف نکردن
طراح باید خیلی دقیق باشه نه اینکه همین جوری 4 تا گزینه بده که تو هر کدوم یه اشکال هست
سر کنکور بین دو گزینه شک میکنیم از ترس اشتباه زدن ردش میکنیم بعد که کلید نهایی میاد میبینیم هر دو گزینه صحیح است!!!
من تعجب میکنم آخه عنوان تاپیک که ننوشته فقط ژنتیک نظر بده...بعدشم درسته نخوردیم نون گندم ولی دست مردم که دیدیم....من دوتا از هم کلاسیام ژنتیک تهران و مشهد قبول شدن...این اعتراضی که شما میگین رو هم اونا جز یکی دو مورد بقیشو قبول نداشتن اصلا...بعدم من باورم نمیشه که شما از استادای تهران بیشتر بلد باشید...یعنی اونا نفهمیدنو شما فهمیدید؟..به نظر خودتون اونا که استادای برتر کشورن و این همه بیسوادن پس چه ارزشی داره که برید شاگردشون بشید؟...

bacillus.bs

New member
امید قسمت ادم دست خودشه/خدا به ادم اختیار داده/وقتی نخونی قبول نمیشی:sad:/و وقتی بخونی قبول میشی:thumbsupsmileyanim:

OMID2010

New member
امید قسمت ادم دست خودشه/خدا به ادم اختیار داده/وقتی نخونی قبول نمیشی:sad:/و وقتی بخونی قبول میشی:thumbsupsmileyanim:

ولی من خیلیهارو سراغ دارم که کم تلاش کردن و قبول شدن خیلیها هم با تلاش زیاد قبول نشدن

am-ml

New member

ولی من خیلیهارو سراغ دارم که کم تلاش کردن و قبول شدن خیلیها هم با تلاش زیاد قبول نشدن
کم و زیاد رو بر چه اساسی میگین،اگه یکی در اتاق شو قفل کرد و روزی ده-دوازده ساعت کتاب جلوش بود یعنی تلاش کرده ،باید اصولی درس خونده باشی و البته قبول دارم ممکنه بعضی ها نتونن همه معلومتشون رو منتقل کنن ولی اگه این اشکال اینقد زیاد بوده که نتونستن به خاطرش قبول بشن باید یه فکر اساسی براش بکنن ،و در نظر داشته باشیم که رقابت هم خیلی زیاد شده یه نگاه به تعداد شرکت کننده ها بندازین ولی با همه اینا تو قبولی نقش قسمت و تقدیر و... رو اصلا قبول ندارم.

آخرین ویرایش:

epi_info

New member
بچه ها. من خودم دوسال پیش قبول شدم و تقریبا با همه استادایی که سوال طرح میکنن هم برخورد داشتم و اونایی که تو دانشگاه خودمون بودن که اصلا باهاشون واحد داشتم. بابا اینا دنبال مقاله و ارتقای هیت علمی و جور کردن فرصت مطالعاتی و از اینجور چیزان. خیلی کم استاد پیدا میشه دلش واسه دانشجو بسوزه. در نتیجه طرح سوالات کنکور هم از این قاعده مستثنی نیست. حتی شایعاتی مبنی بر لو دادن سوالات دکترا هم بوده که البته نمیشه به همین راحتی انگ زد به مردم. دوستان سوالات کنکور حکم یه پرسشنامه تحقیقی برای محاسبه شیوع افسردگی تو یک جامعه مشخص رو داره. یعنی این پرسشنامه بعد از اینکه توسط نمونه های تحت مطالعه پر میشه، بعد از محاسبه نمرات، یا به اینا میگن شما افسرده ایت یا اینکه سالمید. حالا شما فرض کن بعد از تحقیق و زمانی که داده ها تو نرم افزاره و مقدار شیوع رو دیدی، بیای یکسری سوالات رو حذف کنی. فکر میکنی چند نفر از افراد از بیمار میشن سالم و از سالم میشن بیمار؟ به عبارتی misclassification رخ میده. این تو کنکور یعنی فاجعه چون فقط یک تحقیق نیست بلکه با سرنوشت ادما کار داره. به نظرم اعتراض ها باید ادامه پیدا می کرد که بابا اصلا چرا سوالا اینقدر غلط داره. مگه استادی که سوال طرح میکنه فکرش کجاس؟ مسول امتحانات وزارت باید رسما از بچه ها عذر خواهی بکنه.

ghedis

New member
شایدم مثل من 2 روز قبل ازمون آپاندیس ترکوندن و نتونستن تو آزمون شرکت کنن
از هر چی که بگذریم بعد این اتفاقی که برام پیش اومد و زحمات یک سالم به هدر رفت فقط به این موضوع فکر میکنم هر چی خواست خداست

najma

New member
از هر چی که بگذریم بعد این اتفاقی که برام پیش اومد و زحمات یک سالم به هدر رفت فقط به این موضوع فکر میکنم هر چی خواست خداست[/SIZE]

مال شما دیگه حتما حکمتی توش بوده ! ایشالا اگه امسال آپاندیس ترکوندی سال دیگه کنکور رو میترکونی !
:thumbsupsmileyanim:

jok

New member
از هر چی که بگذریم بعد این اتفاقی که برام پیش اومد و زحمات یک سالم به هدر رفت فقط به این موضوع فکر میکنم هر چی خواست خداست

خوبه بابا شما حداقل دلیلت قابل قبوله ...مث بعضیا نیستی که آی کیو پایین و یا شایدم کم کاریاشونو بندازن تقصیر سوالا اونم سوالاتی که برفرض غلط بودنش هم باز شرایط واسه همه یکسان بوده.

biochem

New member
هرچی خدا بخواد

biochem

New member
خوبه بابا شما حداقل دلیلت قابل قبوله ...مث بعضیا نیستی که آی کیو پایین و یا شایدم کم کاریاشونو بندازن تقصیر سوالا اونم سوالاتی که برفرض غلط بودنش هم باز شرایط واسه همه یکسان بوده.
این لحن حرف زدن آزار دهنده است

najma

New member

اگه بگم تو راست میگی آروم میشی ؟ حس خوبی بهت دست میده ؟ احساس پیروزی میکنی ؟
بابا تو راست میگی ما خنگ و کم کار بودیم !!
من نگرانتم نمیخوام اذیت بشی!!!

آخرین ویرایش:

OMID2010

New member
دیدید دوستان اگه خدا بخواد آپاندیس آدم میگیره....حالا بگید به قسمت اعتقادی ندارید

najma

New member
دیدید دوستان اگه خدا بخواد آپاندیس آدم میگیره....حالا بگید به قسمت اعتقادی ندارید

قسمت سر جاش . ولی نحوه مطالعه و برقراری عدالت هم شرطه .بعضی ها تا خودشون قبول میشن با به کار بردن این حرف ها دل بقیه بچه ها رو خالی میکنن .
ولی من اینجا میگم بچه ها من قبول شدم ولی شاید حق خیلیاتون بیشتر از من بود . شاید سوادتون بیشتر از من بود .
شاید استعداد داشتید و خوب خونده بودید ولی استرس بهتون ضربه زده .
شاید سر کنکور دل درد داشتید .
شاید سوالا رو جا بجا دیدید ...
شاید ...
اشکال نداره اگر حتی همه شما رو باور نکنند ، خودتون به خودتون ایمان داشته باشید کافیه . منتظر نظر دیگران نمونید . خیلی ها منتظرن شما رو تحقیر کنن . خیلی ها متهمتون میکنن . اما حقیقت بر خودتون و خدا پوشیده نیست .
من برای همتون از صمیم قلب دعا میکنم که بتونید علی رغم تمام ناعدالتی و شرایط سخت بر مشکلات چیره بشید .
محکم یا علی بگید و دوباره بلند شید .
:thumbsupsmileyanim:

آخرین ویرایش:

sangre

New member

موافقم ،خیلی از ما برای جبران چیزی که بدست نیاوردیم دنبال بهبونه می گردیم فقط!
تا اینجاش طبیعیه ولی اصرار کردن رو اون بهونه هاست که آدمو اذیت می کنه و راه پیشرفتو میبنده!!!!!

بالا